Šta je novo?

Sava centar

Pa ovo je toliko glupo, da je potpuno izvesno da će se i desiti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=398995#p398995:2o6qwclh je napisao(la):
Пантограф » 26 Jul 2016 05:50 pm[/url]":2o6qwclh]
Стандард је, коњи, да велики аеродром има свој хотел - на аеродрому!
Amin
 
Pritom ti hoteli na aerodromima uopšte ne moraju da budu nešto "fensi". Jednom sam morao da prespavam u "ibisu" na "Šarl de Golu" i soba mi je ličila na plastičnu kutiju, ali ništa drugo osim tuša i kreveta mi ni nije bilo potrebno.

Ovde se očigledno pravi šema po kojoj bi budući kupac/koncesionar aerodroma dobio atraktivnu lokaciju u poslovnom centru grada. Lično smatram da rekonstrukcija Sava centra mora biti na vrhu prioriteta gradske administracije, ali nikako na uštrb daljih (i preko potrebnih) investicija na aerodromu.
 
Ja nisam siguran da li postoji ijedna osoba ovde na forumu koja se ne krsti i levom i desnom (kako Pantograf kaže) na ovu suludu ideju.

"Kongresni centar aerodroma Nikola Tesla", kao šlag na tortu gluposti. Verujem da su najviše vremena u analizi i potrošili na osmišljavanje novog imena za Sava centar.
 
haha, istina.
Ja i dalje fakin' ne verujem, da nemaju ideju da naprave hotel na aerodromu, a uopste uzimaju u usta rec 'hab'.
Pa koliko puta smo samo videli ljude koji spavaju na klupama? Sve i da hoce da plate, nema gde
 
Након оваквих умоболних, криминалних акробација једино што могу да кажем је:

Свако ко је у прилици, нека бежи из ове дистопијске Србије, што даље и без освртања назад.
 
I meni tako zvuči, onaj ko kupi aerodrom dobije bonus u vidu SCa.
 
Вучко, какав бонус? Која компанија специјализована за управљање аеродромима жели да преузме и - Сава центар? Фрапорт ће да организује концерт хора руске војске "Александров", или Легенди? Годишњи конгрес специјалиста ендокринологије? Са таквим теретом се на међународни тендер не може.

А, ако су, може бити, пронашли некога ко би могао/хтео да преузме и СЦ, онда значи да је продаја аеродрома конкретном купцу већ договорена у уским круговима, и да се преузимањем Сава центра дефакто избацује било каква конкуренција из игре. Онда је то већ посао за тужилаштво.
 
Još luđe je to što su oba preduzeća državna, dakle besmisleno je tu govoriti o uspešnosti i profitabilnosti i u investiranju jedne u drugu. Tu tržište nije ni prismrdelo.

Zašto da država dozvoli da SC bude pod kapom aerodroma, kad može biti for general purpose...


Fino je rečeno - spremaju da kupac dobije SC pride uz BEG. Osim ako zaista nije u pitanju prvorazredni debilizam i da jednostavno nemaju pojma ni o čemu, što nikako ne bih isključio kao opciju, to mi je čak i favorit.
 
Realno sadašnje stanje Sava centra nema rešenje za oporavak. Možemo kao društvo da uzmemo kredit i renoviramo objekat za 100 miliona evra i vratimo mu dominaciju na tržišti u svetu i Evropi.

Tako da sada nema izbora, nego da im verujemo da rade za dobrobit objekta Sava centra i grada Beograda.
 
Pa tako se to radi.

Uostalom koja je garancija profitabilnosti ako upravljanje preuzme ANT.
 
Већ замишљам преименовање Сава центра у Конгресни центар Аеродром Никола Тесла и исто преименовање аутобуске станице...

Што се тиче хотела на аеродрому, ево једне радикалне идеје, да се Музеј ваздухопловства пресели са аеродрома на стари аеродром - у Миланковићев хангар и око њега, а зграда МЈВ да се преуреди у хотел за потребу аеродрома. Можда мало скупље решење али логичније него да аеродром има свој хотел 15 километара даље у самом центру града.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=399167#p399167:3i2oneuq je napisao(la):
Дошљак » Čet Jul 28, 2016 6:50 pm[/url]":3i2oneuq] да се Музеј ваздухопловства пресели са аеродрома на стари аеродром - у Миланковићев хангар и око њега, а зграда МЈВ да се преуреди у хотел за потребу аеродрома.

Ne dam!
 
Ideja glupa do bola cak je na pamet pala predhodnoj ekipi pa su uspjeli da ih odgovore nenenene
 
Нисам ни ја за ту идеју, али ми је пала на памет. Ако већ желе да троше паре.
 
Ako vec Hoce da trose pare mogli bi da uloze u njegovu rekonstrukciju. Muzej Vazduhoplovstva je nesto najvrednije sto Bg ima sto istorijski takodje i arhitekstonski, samo onaj ko ga nije posetio zna da ne preterujem. Nazalost u jako je losem stanju i vapi za rekonstrukcijom i skidanjem one odvratne reklame sa staklenih panela. Pod rekonstrukcijom mislim i njegovu jos bolju povezanost sa BEG-om i integraciju sa njim.
Posto znam da ima mnogo forumasa ovde koji su veliki zaljubljenici u avijatiku voleo bih kada bi se svi organizovali u inicijativu za rekonstrukciju ovog muzeja i da mu pomognemo da opet zablista. Od drzave kao sto znamo nema nista gledajuci primere Narodnog i MSU.

Izvinite za off bilo je jace od mene...:)
 
Ма не бих ни ја селио музеј, и слажем се да заслужује реконструкцију. Ово је само био глуп предлог :D Е сад пада ми на памет можда да се направи слична зграда за потребе аеродромског хотела. А Сава центар никако буџити некаквим солитерима.
 
A oko aerodroma kao nema mesta da se napravi hotel?

Plus što ne znam ni koliko bi mnogo koštalo da se Sava centar preuredi u moderan hotel.
 
Питање је да ли би Сава центар могао да задовољи потребе аеродромског хотела. Kao и да ли нам је потребнији хотел или конгресни центар?
 
Koliko sam ja razumeo plan je da se rekonstruise SC kao kongresni centar i da se izgradi novi hotel u sklopu SC, niko nije spominjao da ce SC biti hotel.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Фасцинантно ми је што сам народ има ту потребу да смисли држави/власти алиби за отворено антинародни потез из тог неког, дубоко усађеног страхопоштовања и генерацијског уздања у државу која ће ето, да се побрине за све нас. И наравно, ту је тај страх и негирање да си у најбољем случају препуштен сам себи, ако не и на мети државе која свим силама уништава сопствени народ.

Оног тренутка кад смо препустили другима да мисле за нас, осудили смо себе управо на овакво стање у држави и друштву којег смо, на нашу жалост, савременици.
 
Delija po svom dobrom običaju, pravo u glavu. +

Predlog svima. Kada koristimo reč narod za sve nas građane, upravo se valjamo u semantičkom brlogu koji podrazumeva sva ta nasleđa podaništva, što u našoj tradiciji znači - narod = st***, fukara, raja - to samo po sebi stoji, ali da bi se izašlo iz ovog začaranog kruga, valjalo bi sebe oslovljavati kao građanina. Zbog toga što bi to bio, znak buđenja svesti - naime, svest o tome da sam obespravljeni građanin odgovara ovom mestu i vremenu. Dok svest zaglibljena u opštenarodnoj gubitničkoj kuknjavi, odbija da prihvati stvarnost, sopstveno mesto u istoj, te mogućnost borbe, promene.

Izbegavanje (strah) da se stvari nazovu odgovarajućim imenom, jeste ono što najviše onespokojava. Jer kao što Delija reče, "činjenica da si u najboljem slučaju prepušten sam sebi"... odnosno svest o tome, jeste jedini put da se prepoznaš sa sebi sličnima, "građanine pokor(e)ni". I da počneš nešto da činiš.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=399162#p399162:esf9c4sf je napisao(la):
Пантограф » 28 Jul 2016 05:38 pm[/url]":esf9c4sf]У Србији - аеродромски хотел 15 км од аеродрома.
А код сусједа - хотел на аеродрому!

http://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/h ... e/4564259/
Isuse bože, koji ludjaci!!!
 
Vrh