Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Hvala oboma, dakle do Tošinog do aprila. Ok i da bude do maja dobro je.
 
Balkanske komsije ne sede skrstenih ruku !! Ima neke elemente mosta na Adi i lici na njega.

Petak 26.08.2016.


Turci trećim mostom spojili Aziju sa Evropom
Most Sultan Selim, treći preko Bosfora, svečano otvorenu petak u Istanbulu, a u upotrebu će biti pušten u subotu 27. avgusta.
Reuters
Treći most preko Bosfora nosi ime sultana Selima iz 16. veka

- Ovaj most neće koristiti samo Istanbulu. Ovaj most će koristiti svim putovanjima na istorijskom Putu svile, koji počinje s Dalekog istoka i Kine pa sve do Londona. Ovaj most je jedno od najlepših zdanja koje povezuje čovečanstvo i spaja civilizacije - poručio je premijer Turske Binali Jildrim na svečanom otvaranju.


Novi most preko Bosfora, koji nosi ime sultana Selima iz 16. veka trebalo bi da rastereti saobraćaj u gradu na dva kontinenta. Svi kamioni, autobusi i šleperi koji sada prelaze preko mosta Fatih Sultan Mehmet, od subote će ići novim mostom i neće ulaziti u grad.

Inače, radi se o najširem mostu na svetu, a ujedno i najdužem visećem mostu koji će imati železnički sistem. Ukupna dužina mosta je 2,1 kilometara, širina 59 metara, visina nosećih stubova 322 metra, a raspon 1.408 metara. Most će imati osam saobraćajnih traka i dva koloseka.

Očekuje se da će treći most na Bosforu uštedeti 1,75 milijardi dolara godišnje u smislu troškova energije i uštede vremena. Ono što ga takođe čini specifičnim jeste i činjenica da se železnički sistem nalazi na istom nivou glavnog dela mosta.

Za izgradnju mosta, koji je i pored predviđenih 36, završen za 27 meseci, investirano je tri milijadre dolara. Turska Vlada je predviđela da će se mostom dnevno koristiti 135.000 vozila. Naknada za automobile koji sa evropske strane budu išli na azijsku, iznosiće 9,90 turskih lira, odnosno 3,4 dolara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=402309#p402309:2v86jyk4 je napisao(la):
tzoran1 » Pet Avg 26, 2016 4:46 pm[/url]":2v86jyk4]Balkanske komsije ne sede skrstenih ruku !! Ima neke elemente mosta na Adi i lici na njega.


file.php

Osim neke vizuelne sličnosti proizašle iz toga što ima kvazi kose zatege i armirano-betonske stubove, koncepcijski je dosta različit. Za razliku od našeg mosta, ovo je ipak manje-više tradicionalni viseći most sa dva oslonca koji samo, umesto vertikalnih, koristi kose zatege.
 
Pa sad ima on i klasicne vertikalne kablove u zoni na sredini mosta pored kosih zatega (svasta su iskombinovali Turci), ali sam primarno mislio na kombinaciju drumskog i sinskog saobracaja..
 
Слике 27.август 2016.

Поглед на УМП од Тошиног бунара.

Насуте су велике количине песка на целој деоници овог дела УМП-а које се разгрћу булдожерима. И на овом делу УМП-а има доста фазана
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Као што сам и прошли пут написао предпоставку, предузеће Лус инвестментс се сели из зграде која је одмах до градилишта УМП-а. Чак су већ делимично и срушили улазну кућицу или рецепцију у то предузеће, а која је пре пар месеци била обновљена, јер је и тада била делимично срушена. На том делу ће бити нова зграда комерцијалног садржаја која ће бити дуж железничког насипа. Ископана је повећа рупа из које испумпавају подземне воде.
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Интересантно је да сам тек сад приметио, да у делу где се завршава део раскрснице коју је радила АР-Градња, а која се спаја са УМП-ом, постоји један мањи зидић висине неких 50 цм сакривен у оближњем шумарку. Мораћу следећи пут да се завучем у шумарак и то мало више сликам.
Pogledajte prilog 1

Хвала на пажњи :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=402420#p402420:kfofmm5z je napisao(la):
Гага » 28 Aug 2016 02:26 am[/url]":kfofmm5z]Слике 27.август 2016.
......
Интересантно је да сам тек сад приметио, да у делу где се завршава део раскрснице коју је радила АР-Градња, а која се спаја са УМП-ом, постоји један мањи зидић висине неких 50 цм сакривен у оближњем шумарку. Мораћу следећи пут да се завучем у шумарак и то мало више сликам.
Хвала на пажњи :sesir:
file.php

file.php

Гаго, то је, наравно, зид старог аеродрома.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=402429#p402429:2ckki2l0 je napisao(la):
relja » 28 Авг 2016 09:41 am[/url]":2ckki2l0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=402420#p402420:2ckki2l0 je napisao(la):
Гага » 28 Aug 2016 02:26 am[/url]":2ckki2l0]Слике 27.август 2016.
......
Интересантно је да сам тек сад приметио, да у делу где се завршава део раскрснице коју је радила АР-Градња, а која се спаја са УМП-ом, постоји један мањи зидић висине неких 50 цм сакривен у оближњем шумарку. Мораћу следећи пут да се завучем у шумарак и то мало више сликам.
Хвала на пажњи :sesir:
file.php

file.php
Гаго, то је, наравно, зид старог аеродрома.

file.php
Да, тачно тако Реља. Наравно, укњижен плусићћћ
После сам копао по рачунару да пронађем скице које имам да упоредим. Ове две скице имам, а ова прва је детаљнија јер има уцртане објекте на аеродрому.
Pogledajte prilog 1
Зидић који сам пронашао је уствари ова црвена линија која је "граница простора старог аеродрома". Види се, а уцртан је и УМП, где тај зидић иде, а кад се упореди са сликама које сам снимио, то је то.
Било би лепо кад би овај зидић, бар тај део, могао да се сачува као неко наслеђе Новог Београда. Раскрчити ту шумицу и све лепо обележити одговарајућом таблом и на тај начин сачувати од заборава.
Ах та наша историја.

Ова друга скица је нешто лошија по питању детаља.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=402430#p402430:28p512mr je napisao(la):
Earthmoving » 28 Авг 2016 09:43 am[/url]":28p512mr]Gago :kk:
Znači ruši se cela ta bela dvospratna zgradica ako sam dobro razumeo?
@Земљани, тако је по плану да се руши јер би ту требало да се сагради у неко догледно време комерцијални део или како су га назвали по овом плану "Насељска индустрија, производно занатство и складишта". То је овај план, а за сад изгледа да неће рушити зграду, него сад само овај скоро обновљени улаз и рецепција. Следи моја фоторепортажа.
 
Слике 28. август 2016.

Јучерашње гомиле песка су скоро све разгрнуте на делу код Тошиног бунара. Ради се пуном паром, користи се лепо време, а и мора се, јер ево полако откуцава пуних пет месец радова - 07. септембра.
Pogledajte prilog 22
Pogledajte prilog 21
Pogledajte prilog 20
Pogledajte prilog 19
Pogledajte prilog 18
Pogledajte prilog 17
Pogledajte prilog 16
Наставља се и рушење скоро обновљеног улаза и рецепције у предузеће Лус инвестментс. Где одвозе шут, стварно не знам. Један од радника који руше овај део, ми је рекао да зграду неће рушити, него само овај улаз. Као што сам и раније на подтеми о проширењу Тошиног бунара рекао, а и малопре Земљаном ту би требало да се гради у неко догледно време, комерцијални садржај, али ајде видећемо има још времена за то.
Иначе ме је радник питао што сликам ту, да нисам можда из инспекције ! Не знам што се сви боје инспекције (ха, ха).
Pogledajte prilog 15
Pogledajte prilog 14
Pogledajte prilog 13
„Рупе“ које су јуче ископали, данас су продубили и испоставило се да су то темељи са подрумским просторијама једне од зграда које су припадале Старом аеродрому тј. Земунском аеродрому. Тачно се виде зидине и све је пуно воде. Ту воду данас нису испумпавали, бар док сам ја био ту неких 30-так минута.
Видећемо ових дана, можда раскопају још неке темеље !
Pogledajte prilog 12
Pogledajte prilog 11
Pogledajte prilog 10
Pogledajte prilog 9
Pogledajte prilog 8
Pogledajte prilog 7
Pogledajte prilog 6
Pogledajte prilog 5
Pogledajte prilog 4
Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Хвала на пажњи :sesir:
 
Гаго, свака част на детаљним репортажама, као и увек :kk: Да ниси обилазио део код железничке станице, ту већ имају пар кранова и шалују конструкцију надвожњака.

Боље да остане та мала привреда која се лакше руши, него ту да ударе пословне зграде и тако запечате могућност ширњеа железниче пруге на Новом Београду за још пар колосека, ако што су запечатили излазак улице Ђорђа Станојевића на Тошин бунар изградњом једне зграде АPC-a која штрчи од свих осталих у том комплексу.
 
Хвала Дошљак.
Нисам био на делу УМП код Ђорђа Станојевића од 07. августа. Време ме спречава, доста обавеза око посла и приватних обавеза. Гледаћу ускоро да одем.
 
Ево просто ми некако невероватно кад размислим како су данас та два дела УМПа о којима причамо тренутно пешке одсечене једна од друге и како се мора обилазити да би се све обишло, а у будућности ће бити једна целина. Попуњава се једна велика празнина у саобраћајној карти Новог Београда што је велики искорак.
 
Valjda ste videli ovu vest juče u medijima?

Nadležni su rešili konačno da reše sistem bezbednosti na Mostu na Adi, pa će na ovoj saobraćajnici, ali i oko nje, postaviti skoro 40 kamera!

Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda raspisala je javni konkurs za izradu tehničke dokumentacije za postavljanje opreme za video nadzor.

Kamere će biti postavljene na stubovima, u liftovima, na Petlji Radnička, a podaci će se prenositi u PU Beograd (Despota Stefana 107), PS Čukarica, PS Novi Beograd. One će služiti za nadzor nemotorizovanog saobraćaja mosta i svih njegovih elemenata, odnosno neće se koristiti za registrovanje saobraćajnih prekršaja.

Izvor: http://www.blic.rs/vesti/beograd/postavljaju-40-kamera-na-mostu-na-adi/p1r2f5z
 
Sto se mene tice dovoljno je da malo ociste slivnike.
Da li jr most premazan nekim anti-grafitnim slojem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=402839#p402839:xsu71am7 je napisao(la):
autoputevi kao hobi » 30 Aug 2016 01:22 pm[/url]":xsu71am7]Sto se mene tice dovoljno je da malo ociste slivnike.
Da li jr most premazan nekim anti-grafitnim slojem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Trebalo bi valjda i da sklone naslage peska sa bici staza, puste liftove u rad...

Za grafite je potrebno naći sistemsko rešenje, dok su ove ostale stvari vezane usko za sam most.
 
da li ce uz ovu saobracajnicu biti izgradjene i biciklisticke staze??
 
Нешто ме "спојлер" зеза и неће да ми прикаже слике !

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=403011#p403011:3pbarfb5 je napisao(la):
Гага » 31 Авг 2016 01:44 am[/url]":3pbarfb5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=402837#p402837:3pbarfb5 je napisao(la):
Mair » 30 Авг 2016 02:20 pm[/url]":3pbarfb5]Valjda ste videli ovu vest juče u medijima?

Nadležni su rešili konačno da reše sistem bezbednosti na Mostu na Adi, pa će na ovoj saobraćajnici, ali i oko nje, postaviti skoro 40 kamera!

Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda raspisala je javni konkurs za izradu tehničke dokumentacije za postavljanje opreme za video nadzor.

Kamere će biti postavljene na stubovima, u liftovima, na Petlji Radnička, a podaci će se prenositi u PU Beograd (Despota Stefana 107), PS Čukarica, PS Novi Beograd. One će služiti za nadzor nemotorizovanog saobraćaja mosta i svih njegovih elemenata, odnosno neće se koristiti za registrovanje saobraćajnih prekršaja.

Izvor: http://www.blic.rs/vesti/beograd/postavljaju-40-kamera-na-mostu-na-adi/p1r2f5z
Да објављена је јавна набавка за израду техничке документације за постављање опреме за видео надзор на "Мосту на Ади".

Позив за подношење понуда: http://tenderi.beoland.com/images/nabav ... 185-16.pdf

У конкурсној докумантацији су објављене и слике са предлозима где ће и на којим местима бити постављене камере. Пошто је она (конкурсна документација) дата као зип формат, свих 19 слика, цртеж носача, шеме повезивања, Телеком шема, ставио сам све у спојлер, неких 30-так битних страна :D
Pogledajte prilog 25Pogledajte prilog 24Pogledajte prilog 23Pogledajte prilog 22Pogledajte prilog 21Pogledajte prilog 20Pogledajte prilog 19Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Слике 30. август 2016.

само на брзину.
Вода се полако исушује из темеља тј. подрумских просторија зграде/објекта који је ту био. Један део су већ и затрпали, а трећу подрумску просторију су покрили жичаном оградом. Сутра тј. данас нове слике :) . Земљу и песак разгћу
Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=402848#p402848:1xmroi1d je napisao(la):
djiadi » 30 Aug 2016 02:07 pm[/url]":1xmroi1d]da li ce uz ovu saobracajnicu biti izgradjene i biciklisticke staze??

Na zahtev građana, biciklistička staza sa savske promenade biće izvađena, i premeštena ovde gde si tražio.
 
Vrh