Šta je novo?

Cene nekretnina

Najcesce ljudi ne znaju da treba da traze posebni delovi objekata na tom sajtu a ne objekti (to je kada je cela zgrada prodata)
 
Vid' stvarno :mrgreen:.

Ali čak i tako, nema ovog mog komšije. A cena po kvadratu u mom kraju varira od ispod 1.000 do iznad 2 :gobb:.

Uglavnom, teško je ovako procenjivati jer cena zavisi od previše činilaca. Ali, pošto su Cerak vinogradi jednoobrazno naselje, cenim da je mnogo lakše jer su stanovi u sličnom stanju s obzirom da su građeni u par godina razlike.
 
Jelena, na šta misliš kad kažeš bgvoz? Na bušenje rupe u tom kraju ili na spust do stanice Rakovica?
 
Pa sigurno ne mislim na podzemnu metro stanicu Cerak :mrgreen:.
Mislim na stanicu Rakovica do koje se, doduše, mora spustiti, ali 59-ka vozi do tamo. Naravno, provlačenje linije i u tom pravcu je na dugačkom štapu, ali mogućnost postoji.
 
NBG 37. Blok 92kvm 8 sprat izvorno stanje, dogovorena cena 89.000 eura.
 
Solidna cena za blok 37, s obzirom na spratnost i stanje.
 
to je dobra cena, obavezno proveriti papaire, ako treba angazovati advokate ili agencije za nekretnine, ne znam koji su jeftiniji
 
Zavisi u kojoj je zgradi.... tamo imaju zgrade sa 14 i 8 spratova... mada i osmospratnice imaju jos jedan sprat iznad gde su podrumske prostorije tako da nije zadnji sprat pa da ti se usija plafon leti.
 
Zašto angažovati agencije za nekretnine? Oni ne daju nikakvu sigurnost, ničim ne garantuju i ne pojavljuju se nigde u kupoprodajnom ugovoru.
 
Pa neke agencije vrse za taj svoj procenat uknjizbu pisu ugovor itd
Doduse vecina onog sto se kod nas zovu agencije sutra bi momentalno zatvorio
 
Ovo je 8-spratnica, iznad je sprat sa "podrumskim" prostorijama. Papiri su uredni, agenciju je angazovana od strane prodavca, i nisam impresioniran njihovim advokatoam. Cena je vjerovatno mogla jos hiljadu dve nize, mada u istom bloku za slicne stanove ljudi traze ( i ne nalaze) kupce za 99K.
 
Možda je moglo niže, možda i nije, zavisi od stanja stana. Pre 3 meseca gledao sam stan u bloku 37, izvorno stanje, 5. sprat, 77 kvadrata 85k. Stan je bio bukvalno kao nov kako je dobro bio održavan. Takođe sam gledao i "renovirane" stanove u blokovima 37 i 33 koji su katastrofa u svakom pogledu.
 
Ko da mi sastavi ugovor? Raspitivah se i neki advokati traze sumanute cijene za to sto ostampaju vec spreman dokument sa dodatim podacima o stanu itd? Onda sa tim i drugim papirima kod notara i dalje je lako valjda.
 
Ugovor o kupoprodaji stana je prilicno jednostavan ali advokatima su to najsladje pare, kada sam ja bio pripravnik ( pre 10-ak godina) moje principalke su to naplacivale 300 eura.
 
Da da sad i vise traze, ja imar par iz CG ugovora ali su drugaciji jer ih notar sastavlja pa pise notar ono notar ono tralala. Meni najobicniji treba jer je samo formalnost zato sto sam kupio od prijatelja (skoro prije godinu dana) pa samo da se prevede
 
Imas na netu primere ili nek neko ovde postavi. Ovi lihvari su jedva cekali da im se neke stvari vrate u nadleznost da i dalje pljackaju ljude.
 
Pa ugovor ti moze sastaviti i notar a mozes platiti advokatu da sastavi ugovor prezali te pare da te poslije ne boli glava notari moze da uradi solemnizaciju advokatskog ugovora .Sablone ugovora imas i na netu
 
Nek ti notar sastavi, ili napisi sam ako neces adv.
 
Poslaću ti večeras na pm kontakt advokatice specijalizovane za kupoprodajne ugovore za nekretnine. Cena izrade ugovora je 100€ čini mi se, moj agent je to platio. Ako kupuješ posredstvom agencije oni bi trebalo da ti obezbede svu papirologiju.
 
Poslao mi je marat ugovor i opet mu hvala. Samo da dodam i prepravim neke podatke i to je to.
Kad sam pitao notare ranije rekli su mi da oni (barem ta 2) ne rade ugovore vec da ih donesem ja. Kao sto rekoh bas nema sanse za bilo kakvu glavobolju, sa te strane sam siguran pa mi cisto radi formalnosti treba kako bi se preveo stan na mene :)
 
ako angazujesh agenciju sa njima potpisujesh ugovor o posredovanju

i gde se u clanu 4 izmedju ostalog kaze:

upozna KUPCA sa pravnim statusom predmetne nepokretnosti i dostavi na uvid vlasničku
dokumentaciju za predmetnu nepokretnost;
- obavesti KUPCA o svim okolnostima značajnim za predmetni posao koje su mu poznate, upozna
KUPCA sa smetnjama za kupovinu ukoliko one postoje, kao i sa drugim činjenicama koje su od
značaja za predmetni posao;
- obezbedi kompletnu advokatsku uslugu i pravnu zaštitu prilikom realizacije predmetne kupovine i to
za svoj račun, a u ime KUPCA;
- organizuje overu predugovora i ugovora kao i transfer novca preko poslovnih banaka;

Naravno da je muljanje moguce, moguce je i kod advokata, treba drzati otvorene oci, ali ugovor ih ipak vezuje. Provizija im je 3 do 5%
 
Ugovor o posredovanju je druga prica, ovdje covjek vec ima "kupljen" stan samo mu treba formalan ugovor. A i inace agencija skupo naplacuje gotovo nikakvu uslugu, traže 2% za to što ti se jave ne telefon i pripreme ti ugovor ( koji inace rade pripravnici u iole jacim adv. kancelarijama) u mom slucaju uspio sam da prodjem bez njih, opcija da dam 1800 eura za to sto mi se neko javio na telefon i docekao me na ulazu u zgradu nije postojala.
 
Notari nece da sastavljaju ugovore, znam kada je ujna prodavala stan u januaru, bar 4 smo zvali.
 
Vrh