Šta je novo?

Скадарлија - Бајлони

Bajlonijeva-pivara.jpg
 
Interesantno je da je jedna beogradska džamija praktično "uzidana" u pivaru, i na ovoj slici se dobro vidi detalj koji to otkriva :)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=374110#p374110:3v5kowc1 je napisao(la):
Drakche » 02 Mar 2016 11:33 am[/url]":3v5kowc1]
Bajlonijeva-pivara.jpg
 
Градски менаџер Горан Весић изјавио је данас да ће реконструкција популарне београдске Скадарлије почети на пролеће.
- Град Београд учествовао је на конкурсу Министарства трговине, туризма и телекомуникација за доделу субвенција и дотација за пројекте развоја туризма са пројектом реконструкције Скадарске улице, чесме и припадајућег платоа. Вредност пројекта је 14,2 милиона динара, а министарство ће учествовати са 10 милиона динара док ће Дирекција за путеве Града Београда обезбедити 4,2 милиона динара - рекао је Весић.
Према његовим речима, пројектом реконструкције Скадарске улице, између Булевара Деспота Стефана и Улице Страхињића бана, предвиђена је реконструкција калдрме, чесме и припадајућег платоа, озелењавање улице и постављање новог мобилијара.
http://www.beograd.rs/cir/beoinfo/17284 ... a-prolece/ (ceo tekst)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409754#p409754:2g9e7akz je napisao(la):
milos.tro » 09 Окт 2016 09:25 am[/url]":2g9e7akz]
....
Вредност пројекта је 14,2 милиона динара, а министарство ће учествовати са 10 милиона динара док ће Дирекција за путеве Града Београда обезбедити 4,2 милиона динара - рекао је Весић.

Нисам баш сигуран да се много може урадити са 115.000 евра...
 
Bolje da ne diraju da neupropaste i krenu da rade redovno odrzavanje
 
Od neverovatnog potencijala satkanog od iistoriskog Bg nasledja
I dalje ostaje obična ne ukusna Papazjanija
sačinjna od stare turske kaldrme i nove fasadne cigle ...

jedva cekam da se Kosančićev venac sredi
pa da im niko nikada više ne udje u Skadarliju
 
Ova najava objašnjava Direktorov post iz sredine septembra, u kojem je najavljeno sređivanje uličica oko Skadarlije.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405827#p405827:23jmcwnt je napisao(la):
direktor » 15 Sep 2016 12:22 am[/url]":23jmcwnt]У циљу реализације радова из Програма Дирекције за путеве за 2016. и 2017. годину који се односе на период
ично одржавање улица и општинских путева (ојачање коловозне конструкције, рехабилитација и појачано одржавање), а тичу се завршних обрада коловоза и тротоара предвиђених зa пoплoчaвaњe (гранитне плоче, гранитна коцка и грaничнo кaмeњeтипа ''Јабланица габро'' или одговарајуће), неопходно је извођење радова на поплочавању делова Скадарске улице, Симине улице, Улице Емилијана Јосимовића, улице Страхинића Бана и поплочавању Зетске улице, Господске улице у Земуну, дела Лагумске улицеи Магистратског трг

http://www.bgsaobracaj.rs/JN/2016/23_16/KD_JN_23_16.pdf
 
boca-ica":d3mke6ia je napisao(la):
Od neverovatnog potencijala satkanog od iistoriskog Bg nasledja
I dalje ostaje obična ne ukusna Papazjanija
sačinjna od stare turske kaldrme i nove fasadne cigle ...

jedva cekam da se Kosančićev venac sredi
pa da im niko nikada više ne udje u Skadarliju

A kad se rekonstruisse Kosancicev venac pola njuski iz Skadarske ce da se preseli tamo. Zar ne shvatas u kom pravcu ide svaka rekonstrukcija ulica u strogom centru grada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za pola veka nisam cuo beogradjanina koji sa mrznjom govori o Skadarliji. Covek se uci dok je ziv.
 
Ajde... mozda i shvatiš :D

Davno pre Meka... musavio sam se sa gulašom u lepinji-zemički uzivajuci u čarolijama Skadralije...
zamišljajuci kako je baš tu na toj kaldrmi uz tu čemu Marko Kraljevic mlatio Turke :laugh:
ali i tada mali i musav ...nikako nisam mogao da shvatim otkud Marku i Turcima fasadana cigla za česmu ...
a nešto niže sa leve strane u izmaglici od prženih gilica
prikazivali su crtane i neme filmove na jednom malom platnu ukucanog na drvenoj banderi...

Koju godinu kasnije cesto sam sa drugarima ,,pratio ,, slamnate šeširice sa uvojcima
koj su šetajuci išli gore dole ,
ali i tada izbegavao sam da produžim do kraja Skadarske ulice
jer odmah iza tog tog malog bioskopa u zasedi čekali su školski zidovi od fasadne cigle
koja je razbijala i ubijala tu čaroliju

Eto po veka čekam ipravke a vidim i da nece ih ni biti ....
prošli vajni nabedjeni Bg urbanisti sj*bali meni i mnogima idealne slike iz detinstava
fasadnom ciglom uzidanoj na pogrešnom mestu...
:sesir:
 
Brza hrana je vec godinama uklonjena iz Skadarlije. Moram priznati da ste veoma zivahan gospodin za svoje godine, ako se secate Skadarlije pre izgradnje skole. Nemojte zameriti detetu kao sto sam ja, molim vas.
 
Ne paziš na času :lool:
Tadašnja (70-tih ) brza hrana - čuveni gulaš je bio (ili je još uvek )u toj pekari baš pored česme
a Skola u Skadarliji je od 1959 god. što znači da je vec je i bila tu izgradjena

Poenta je u nespojivostii fasadne cigle i Skadarlije
mogu samo da zamislim one svetske glave
koje su bile vodjene na krkanluke po Skadarliji
sta su mislili o nama i nasoj ,, istoriskoj autentičnoj ,, fasadnoj cigli :lol:

Najava da ce se ,,sredivati,, Skadarlija ne sadrži ni reč o ispravci
a moze vrlo lako i jeftino, bez rušenja da se makar kamenom oblepi
i Sakadarlija dovede u sklad

:sesir:
 
a imate izgleda toliko godina da vam striptiz bar Romansa ne smeta...:) i jos par lokala koji se nikako ne uklapaju u koncept Skadarlije kao takve.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a. ? ....ima i striptiz bar ? Auuu...
Pa mogla bi da padne neka svežija BBfoto reportaža o Skadarliji
za sve nas ostale, koje davno tu i nismo prošli.... :)
 
Zgrozen si dakle zatecenim stanjem, vec po rodjenju :)

Sa dubokim uverenjem tvrdim da niko ko je rodjen u Beogradu ne moze pozeleti "da im niko nikada više ne udje u Skadarliju". Pridoslice imaju svoj pogled na grad pa i Skadarliju. On se, po prirodi stvari, cesto kosi sa misljenjem koje imamo ovde i uspeva da me iznenadi.

Uzgred, kome "njima"? Beogradjanima, pretpostavljam.
 
Gukas uepinji se i dalje sluzi od 12h i kosta 200 din
Treba sredjivanje fasada sklanjanje reklama krs tendi natpisa fasadnu ciglu skole treba obloziti necim tu fasadu tako da se bolje uklapa u sredinu itd itd
Inace cesma i kaldrma je vracena na incjativu pisaca 1989 cini mi se
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409915#p409915:3azql4w3 je napisao(la):
Svetivoda » 10 Oct 2016 18:48[/url]":3azql4w3]...Uzgred, kome "njima"? Beogradjanima, pretpostavljam...
Uzgred i u pravu si + 1 :kk:
to je kao sam sebi od muke odgrizeš ruku :(


a obavezno i Direktoru za gulaš vesti +1 :kk:
:sesir:
 
Vrh