Šta je novo?

Hotel Jugoslavija [ Hotel ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376869#p376869:j9icvcj3 je napisao(la):
direktor » 19 Mar 2016 03:03 pm[/url]":j9icvcj3]Otplovili
Pravda za splavove! :gobb:
Biće tužno ako ih zaista sve uklone, ima tu i dobrih konstrukcija :kafa:
 
Nije baš hotel, ali jeste neposredna okolina:

U planu sređivanje parka kod "Jugoslavije"

Blic | 17. 10. 2016 - 15:05h
Park kod hotela “Jugoslavija” dogodine bi mogao da dobije novo ruho.

HXWktkqTURBXy82OGRjY2Q2ZmJlMDViZWI0NmFjMmQ2MTZlZjMyYTA3ZC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju raspisala je konkurs za rekonstrukciju parka koji bi podrazumevao uređenje terena, ozelenjavanje, izradu biciklističke i šetne staze, dečjih igrališta, ali i javnog toaleta na potezu od Karađorđevog trga do hotela “Jugoslavija”.

Izvor: Blic
 
Hotel Jugoslavija prestaje sa radom 10 decembra,pa bi mogli uskoro da očekujemo radove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=411228#p411228:khzy0or6 je napisao(la):
Homer Jay » 17 Окт 2016 08:18 pm[/url]":khzy0or6]Nije baš hotel, ali jeste neposredna okolina:

U planu sređivanje parka kod "Jugoslavije"

Blic | 17. 10. 2016 - 15:05h
Park kod hotela “Jugoslavija” dogodine bi mogao da dobije novo ruho.

HXWktkqTURBXy82OGRjY2Q2ZmJlMDViZWI0NmFjMmQ2MTZlZjMyYTA3ZC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju raspisala je konkurs za rekonstrukciju parka koji bi podrazumevao uređenje terena, ozelenjavanje, izradu biciklističke i šetne staze, dečjih igrališta, ali i javnog toaleta na potezu od Karađorđevog trga do hotela “Jugoslavija”.

Izvor: Blic
Ево и конкурсне документације где је све потанко објашњено шта ће се радити, стране од 51 до 62
http://tenderi.beoland.com/images/nabav ... 236-16.pdf
 
Hm, izgleda da ipak ima neke veze s hotelom :) U konkursnoj dokumentaciji koju je postavio Gaga, stoji sledeće:

У претходном периоду урађен је Concept presentation-Danube riverfront north park, којим је дат предлог решења за реализацију предметног парка.

A u listi referenci arhitektonskog biroa "Promontorio", s jedne izložbe, navodi se i ovo:

Project work in progress:

Dubrovnik Belvedere Hotel – Dubrovnik, Croatia – 2015
Maputo Waterfront – Maputo, Mozambique – 2015
Katara Phase iv – Doha, State of Qatar – 2015
Danube Riverfront North Park – Belgrade, Serbia – 2015
Kempinski Belgrade Hotel – Belgrade, Serbia – 2015

Dakle, isti biro je uradio idejni projekat za Kempinski i idejni projekat za obližnji park :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=376849#p376849:2gaeg8iu je napisao(la):
Homer Jay » 19 Mar 2016 15:12[/url]":2gaeg8iu]Render koji smo već videli, ali malo boljeg kvaliteta. Čisto da podgrejemo temu :)

promontorioprofile2016-13-638.jpg

Ne znam koliko treba da ne voliš Zemun i Beograd, i da napraviš ova dva "čekića"?
 
Mozda metafora nekog arhitekte koji sa tim cekicima zeli da pokaze da nova arhitektura 21og veka razbija staru arhitekturu Austrugarske u Zemunu.
 
Лево, десно и иза хотела је архитектура Новог Београда (и то махом солитери), не Земуна из доба Аустроугарске. Ја сам одушевљен архитектуром "чекића".
 
Cekici su tu a gdje je srp da bude ikonografija potpuna
 
Uz koriscenje kvalitetnih materijala taj cekic ce da se uklopi odlicno u taj kraj. I iskreno ne vidim nijedan ongoing projekat na NBGD koji mu je ravan iskreno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pritom je projekat za Jugu bar za klasu ili dve, ispred svega što su nam dosad servirali na renderima "Navodnog Beograda".
 
Ива́н Ильи́ч Леони́дов, русский архитектор, представитель русского авангарда, конструктивизма, мастер «бумажной архитектуры».
 
Super izgledaju ovi cekici, mada mislim da ce samo iz ovog ugla izgledati iz pravca zemuna i iz pravca starog grada dok iz ostalih pravaca nece :) sve u svemu zanimljivo
 
Ne znam, mene ovi cekici ostavljaju bas skepticnim.
Mislim da moze da se osmisli nesto mnogo inventivnije od ovih brutalnih nezgrapnih formi za kapiju Dunava.
 
To @Delija koji ne voli Novi Beograd naginje da projekat rekonstrukcije bude što ružniji i neinventivan. :)

Ako ćemo o neposrednom okruženju zato sam i napisao da neko oživljava brutalizam sa ovim projektom samo ovog puta u staklu i time se ruga okruženju. Kao da je Korbizje probuđen i sada tako bunovan čuo za mogućnosti stakla i staklene fasade.

247677.jpg


Granica opštine Zemun i Novi Beograd.

Okruženje je u svom vremenu bilo inovativno. Dok ovo novo idejno rešenje za rekonstrukciju - izgradnju i nije nešto neviđeno do sada. Šta više čini mi se da je u pitanju štednja prostora po spratovima. Na primer u nižim delovima je površina po spratu najmanja, dok je na višim spratovim najveća. S toga zaključujem da je u pitanju finansijska štednja. :D

promontorioprofile2016-13-638.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412263#p412263:25pvwnfw je napisao(la):
DzonTravolta » 23 Oct 2016 03:38 pm[/url]":25pvwnfw]Što više čitam forum, to više cenim Deliju.

Sto vise citamo forum, to vise nam Delija dosadio.
 
Nemoj tako Spatio...
Ja sa Delijom ne djelim svako misljenje ali poštujem sve što napiše. I ako ništa drugo sigurno nije dosadan :)
Nekom se Kampinski svidja nekom ne.

p.s. nadam se da se sad ovo nece pretvoriti u izjasnjavanje o jednom forumasu.
 
Slazem se sa RioBl nema potrebe da pravimo takvo javno izjasnjavanje pogotovo ne na jedan pre spatiotecteovog odgovora pozitivan komentar.
 
Ko god da je radio ovaj projekat ocito ne poznaje srpsko trziste. Koliko je nama poznato jedna kula ce biti stambena.
Siguran sam da ce imati velike probleme tokom prodaje stanova ne toliko zbog cene nego zbog cinjenice da nema terasa i da nije moguce otvoriti prozor. :violina: Ovakv stambeni neboder moze da prodje u NY ali kod nas nikako. Jednostavno kod nas niko ne zeli da ima nekretninu u kojoj ce se osecati kao u kavezu. A i glupo je graditi stambenu zgradu uz Dunav i prodavati skupo kvadrate a da ti stanovi nemaju terasu.

promontorioprofile2016-13-638.jpg


Poznat mi je jedan slucaj nase porodice koja zivi u Dubaiju i oni su morali da se odsele iz jedene kule zato sto nisu mogli da se naviknu na cinjenicu da ne mogu da otvore prozor i da nemaju terasu.
 
Vrh