Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Mozda izgledas mladoliko, kao ja :lol: Pa jos ako imas ranac :mrgreen: Osim ako ti ne dodje neko nadrkan pa te zaje*******ava. Mene gledaju cudno kada im dam kartu jer vide da imam ranac, pa kasnije shvate zbog cega to radim kada vide da je studentska.
 
Za školarce u Beču. 60 e celogodišnja karta.




naša realnost

 
Da li vlasnici mesecnih karti moraju da kucaju svaki put kada udju ili ne? Primetio sam da velika vecina ljudi ne overava nista.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413672#p413672:32et7j71 je napisao(la):
backup » 31 Oct 2016 14:17[/url]":32et7j71]...... Primetio sam da velika vecina ljudi ne overava nista.
To je zato sto pre ulaska u vozilo
obavezno izgovore hvalospev APEXu pa su oslobodjeni overe
hvalospev mozes dobiti od svakog zaposlenog u bus-plusu ..... :lol: :lool: :laugh:
 
Od p 6 do p 16 ista cjena sve to moglo u jednu kolonu
Tabela im je katastrofa neznaju ni brojeve po redu ispisati
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413672#p413672:190zuje9 je napisao(la):
backup » October 31st, 2016, 4:17 pm[/url]":190zuje9]Da li vlasnici mesecnih karti moraju da kucaju svaki put kada udju ili ne? Primetio sam da velika vecina ljudi ne overava nista.
Nemam pojma da li je obavezno ili ne (izuzimam BG: voz gde ne možeš da uđeš ako ne overiš) , svaki čas menjaju to pravilo , u pokušaju da povećaju naplatu kazni , ali u praksi to i nije tako. Nikada mi nisu pravili problem da li sam je otkucao ili ne , jer im je izgleda dovoljno to što vide da sam uplatio mesečnu. Samo sam jednom prilikom imao "problem" sa njima , ali zato što su me užasno iznervirali , jer su mi na potezu od Kanarevog brda do Trošarine tri puta tražili kartu. Taman spakujem kartu , kad evo opet kontrole. Treći put sam popizdeo i rekao da ne vadim kartu , da su me već dva puta proveravali na prethodnih nekoliko stanica i da proveri kod svojih kolega. Ona se onda naljutila i prosto uzviknula "Znači nečete da pokažete kartu?". Ja sam rekao da neću , jer ionako sad izlazim , a da ona može slobodno da zove komunalce , koji su tada bili locirani kod Pet solitera , i to njih desetak. Naravno , ništa se nije desilo , iako sam bio svestan da mogu da završim u Urgentnom , kao jedan muškarac koga su tako dobro sredili , samo zato što nije imao kartu , tako da je završio sa polomljenim nos i rebra i čini mi se da je imao i frakturu lobanje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413672#p413672:1qfz1hot je napisao(la):
backup » Пон Окт 31, 2016 3:17 pm[/url]":1qfz1hot]Da li vlasnici mesecnih karti moraju da kucaju svaki put kada udju ili ne? Primetio sam da velika vecina ljudi ne overava nista.


У теорији је обавезно.
У пракси није. :)
 
Žika":2ktwhbcy je napisao(la):
Za školarce u Beču. 60 e celogodišnja karta.




naša realnost

Pa daj kompletnu informaciju, a ona je da je za osnovce u Beogradu godisnja karta 0 dinara

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Kao i besplatno školovanje tj udžbenici jednog dana puj pike više ne važi.
Bečka deca / omladina dok ne napune 24.godine.
Uporedi sa našim srednjoškolcima i studentima.
 
Ko da je bitno ko šta sme , a ko šta nesme. Kad te dohvati komunalac , koji je pun neutrošene energije , ne pomaže ti nikakav zakon.
 
marrecar":2md7mlu8 je napisao(la):
Vazi im za ceo sistem, ukljucujuci i nocne linije?

Ја сам имао студентску семестралну и коштала је око 70 Евра (важила је око 5 месеци, купује се за оба семестра посебно - преко лета за јул и август је карта за студенте била по 20 евра ваљда.) Иначе у Бечу је иста тарифа за дан и ноћ па су и ове самим тим важиле нон стоп :)
Занимљиво ке да је са картом за градски могуће возити се и регионалним возовима, али само у оквиру зоне где важи карта, тако да сам имао прилике и да се провозам са DB Ice-om :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav,

Našao sam se u situaciji koja je za posljedicu imala predavanje lične karte kontroloru i primanje kazne na ruke.
Iako živim u Bosni, imam i ličnu kartu Srbije, na koju je izdata kazna, gdje sam prijavljen na adresu strica kod kojeg ne živim.
Interesuje me, da li ste upućeni sa mogućim zakonskim reperkusijama kojima mogu izložiti bilo koga umješanog.

Mislim da mene ne mogu pretjerano oštetiti, obzirom da mi ne treba više ni mjesečni bus-plus, niti mislim registrovati auto u Srbiji.
Međutim interesuje me može li stric imati ikakvih neprijatnosti.
Dok mi je pisao kaznu, kontrolor me polušao uplašiti prijetnjom da ako ne platim ne mogu napustiti zemlju. Smiješna prijetnja.

Ali dođem kući, malo proguglam i dočekaju me ovakve vijesti, možda i sa namjerom preuveličane, ali opet iznenadjujuće:

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/18 ... -na-robiju
http://www.telegraf.rs/vesti/1887998-pl ... rostrucena
 
Prvo, možeš slobodno da ideš u Bosnu, ta njegova pretnja je prazna. Informacioni sistemi MUP-a i BusPlusa/komunalne policije nisu povezani. Sad, jedino ako Busplus raspiše crvenu Interpolovu poternicu, jer si težak kriminalac :mrgreen: :mrgreen: .
Drugo, neće ti stricu praviti neprijatnosti, jer imaju bezbroj sličnih situacija, ne znaju gde će pre na kraj. Ako se plašiš da ćeš baš ti biti taj jedan nesrećnik protiv koga će pokrenuti neki postupak, onda plati kaznu, ali - kažem - male su šanse.

A više to sa pretnjama tog tipa: nećeš moći da pređeš granicu i slično - ridžovani očito ne razlikuju neke pojmove.
 
Sto mu uopste dade licnu kartu drugo koliku kaznu ti je napisao od 2000 din ili od 6000 din sta pise na slipu koji ti je dao
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=414036#p414036:3q7ftjtb je napisao(la):
direktor » Sre Nov 02, 2016 1:31 pm[/url]":3q7ftjtb]Sto mu uopste dade licnu kartu drugo koliku kaznu ti je napisao od 2000 din ili od 6000 din sta pise na slipu koji ti je dao
Možeš li ti, čoveče, jednom da sastaviš rečenicu sa nekim znakom interpunkcije? Imam utisak da u 90% slučajeva ljudi dva puta moraju da čitaju tvoje tekstove da bi ih iole razumeli. :violina:
Drugo, da je čovek hteo naknadnu pamet, tražio bi to tako.
 
direktor":3jr8p0km je napisao(la):
Sto mu uopste dade licnu kartu drugo koliku kaznu ti je napisao od 2000 din ili od 6000 din sta pise na slipu koji ti je dao
Bio sam sa koferima, nisam htio da pretjerano reagujem na prijetnje koja je najvjerovatnije prazna. Pokušao sam reći-čovječe, prvi je, vraćam se kući ostavio sam kartice rodjacima. Posebno mi je krivo bilo jer sam vidio da to pojačava njegovu želju da me kazni, pružio sam mu ličnu i napomenuo ga da slobodno piše pošto je najvjerovatnije neću platiti jer me ne veže ničim država Srbija.

DzonTravolta":3jr8p0km je napisao(la):
Prvo, možeš slobodno da ideš u Bosnu, ta njegova pretnja je prazna. Informacioni sistemi MUP-a i BusPlusa/komunalne policije nisu povezani. Sad, jedino ako Busplus raspiše crvenu Interpolovu poternicu, jer si težak kriminalac :mrgreen: :mrgreen: .
Drugo, neće ti stricu praviti neprijatnosti, jer imaju bezbroj sličnih situacija, ne znaju gde će pre na kraj. Ako se plašiš da ćeš baš ti biti taj jedan nesrećnik protiv koga će pokrenuti neki postupak, onda plati kaznu, ali - kažem - male su šanse.

A više to sa pretnjama tog tipa: nećeš moći da pređeš granicu i slično - ridžovani očito ne razlikuju neke pojmove.
Ma jasno. Međutim, brine me mogući pravni status
http://www.telegraf.rs/vesti/2213895-ne ... m-pozivima

Već sam postavio dva članka telegrafa. Vjerujem da u tome ima propagande sa namjerom da se građani strahom natjeraju na komande "autoriteta".

Dakle, ključni korak je neprihvatanje bilo kakve pošte koja bi trebala da sadrži prekršajni nalog. Takav razvoj valjda garantuje zastarenje kroz neko vrijeme(?).

A šta u suprotnom, mogući pravni tretman lica koji primi poštu a ne odaziva se pozivima?
 
Te detalje već ne znam. Obično se događa da ta kazna stoji u sistemu, pa kad neko dođe da produži kartu, onda ga odbijaju zbog kazne.
Tako da, do daljnjeg, nemaš brige.
 
Ovoliko drame zbog 150 dinara ?
Plati šta si dužan jer će te pre ili kasnije sačekati sa daleko većim troškovima.
Jednostavno ako niko ne prima poziv , okače ga na tabli u sudu i time si formalno pozvan. Isto tako kad donesu rešenje okače na tablu suda i po isteku žalbe rešenje postaje pravosnažno. Posle ide izvršenje.
 
Hvala na savjetu Zika,

Ne želim da platim, jednostavno ne želim, nije problem ni visina kazne, neka se popne koliko može ako mogu da izvrše-
aplaudiraću snazi države i Apeksa i njihovom snažnom ubilackom instinktu.
Dakle, ako se sve odigra po zamišljenom scenariju, pravosnažno rješenje podrazumjeva izvršenje. Ali šta je predmet tog izvršenja? Ja imovinu nemam.
Jedino je moguće da me uhapse pri prelascima granice i tako dovedu na sud i zaprijete zatvorskom kaznom.
Ukoliko "umaknem" od suda dovoljno dugo,

šta se dešava, kakva je priroda te kazne i mogućnost njenog zastarjevanja ? Ovo su, koliko shvatam, nova pravila igre sa kojima se ima malo iskustva.
 
GSP je 2014. godine nelegalno prebacio više stotina svojih radnika da rade za Apex kao kontrolori, i to bez rešenja.
Čak se i vode sudski sporovi protiv GSP-a zbog toga. Pobriniću se da čim bude prva presuda prenesem to ovde.

Nikola Antić je, inače, protiv GSP-a pokrenuo radni spor jer je, kako navodi, pre dve godine prebačen bez rešenja sa radnog mesta vozača tramvaja u GSP-u na mesto kontrolora u firmi Apex Solution Technology, koja upravlja Bus Plus sistemom u Beogradu.

http://radnik.rs/2016/11/radnik-gsp-a-i ... -tramvaja/
 
Da li ridžovani imaju prava da vijaju ljude koji beže od njih i da ih čekaju ispred objekta u koji su ušli bežeći od njih?
 
Vrh