Šta je novo?

Sirius [ Poslovni kompleks | 45 000 m2 ]

Iskoristio sam "lepo" vreme za fotkanje :D

161220-Sirius-01.jpg

161220-Sirius-02.jpg

161220-Sirius-03.jpg

161220-Sirius-04.jpg

161220-Sirius-05.jpg

161220-Sirius-06.jpg

161220-Sirius-07.jpg

161220-Sirius-08.jpg

161220-Sirius-09.jpg

161220-Sirius-10.jpg
 
Ostalo je još nešto više od mesec i po dana do predviđenog završetka radova na ovom objektu:

 
Koliko sam čuo, prodavci na Buvljaku su već dobili informaciju da će uskoro iseljenje. Neki od njih su zabrinuti da ne izgube kupce.
 
Ovo je snimljeno večeras oko 8 sati, unutrašnji radovi su uveliko u toku. Po poslednjim informacijama koje sam dobio, prva skela će biti skinuta oko 1. marta, druga 1. aprila, a sve bi trebalo da bude gotovo do kraja aprila.

 
A kada kreće izgradnja produžetka zgrade bliže pruzi?
 
To je druga faza radova koja bi trebala da krene po završetku prve. A da li će tako zaista biti, videćemo za par meseci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=433564#p433564:1eixvch6 je napisao(la):
Bukira » Uto Feb 14, 2017 8:31 pm[/url]":1eixvch6]Po poslednjim informacijama koje sam dobio, prva skela će biti skinuta oko 1. marta, druga 1. aprila, a sve bi trebalo da bude gotovo do kraja aprila.
Sve ide po planu, danas su počeli skidanje prve skele, sada se vidi izgled buduće fasade:

Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436984#p436984:w6qw0ida je napisao(la):
Somi303 » Sre Mar 01, 2017 2:45 pm[/url]":w6qw0ida]50 нијанси сиве, очекивао сам да ће бити светлије.

I ovakva je duplo bolja od one MPC-ove krmačetine u susedstvu.
 
Nastavili su skidanje skela, fasada se vidi sve više:

Pogledajte prilog 1

Ovo je sasvim primereno svom Novobeogradskom okruženju. Tragedija je kad ovakve objekte smeste u najstariji deo grada.
 
To što Bukira kaže. NBG, a naročito Bulevar Milutina Milankovića i okruženje predstavljaju novu celinu. Tu svoje centrale grade firme koje se primarno bave IT-jem i finansijama, pa je takvo okruženje njima sasvim primereno.
U starom delu bi bilo ruglo i u Zemunu bi bilo ruglo.
Što se tiče naselja koje je - istorijski gledano - do juče bilo močvara, neka grade kosmodrom ako hoće.
 
poslovna zgrada ne mora da bude kutija za cipele prosarana raznobojnim panelima, cak i u beogradu imamo primere kako to moze da se upakuje u nesto mnogo oku privlacnije.

ovaj bulevar je mogao da postane jedan od lepsih, prilika je upropascena mada treba priznati da kako vreme odmice objekti u njemu postaju primereniji, nadam se da ce na preostalim slobodnim placevma nici i nesto sto ce ne samo zauzeti prostor nego i oplemeniti okolinu.
 
Почињем већ полако да уживам у процесу откривања све те одвратности и просечности београдске новоградње. Вишњичка плаза је, онако, један добар почетак, навигатор солидна разрада која на крају чак и доби мини обрт у виду пристојног ноћног изгледа, Рајићева је крешендо само такав. а овај Сириус лагани наставак те бескрајне приче о свој бедности савремене "српске" архитектуре.
 
Све у складу са сивим блоком 23. Очигледна необавештеност пројектаната о утицају боја на расположење и здравље.
 
Radim u blizini.
Ko ovo projektuje?
Što neko reče, kocka do kocke, kockica-
I to siva.
Mislim da je do investitora koji jednostavno samo traže veću zaradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437597#p437597:2q17n3jn je napisao(la):
Delija » 04 Mar 2017 11:53 pm[/url]":2q17n3jn]Почињем већ полако да уживам у процесу откривања све те одвратности и просечности београдске новоградње. Вишњичка плаза је, онако, један добар почетак, навигатор солидна разрада која на крају чак и доби мини обрт у виду пристојног ноћног изгледа, Рајићева је крешендо само такав. а овај Сириус лагани наставак те бескрајне приче о свој бедности савремене "српске" архитектуре.

Mislim da taj sindrom obuhvata mnogo siri spektar od same srpske arhitekture, pun je zapad tih bezlicnih sivo/alukobond/stakleno/panelnih zgrada.
 
Ствар је у томе што они имају тих 10-20% добре, некад и спектакуларне архитектуре. Нама су ове наказе по свему судећи максимум. Леп приказ каква нам је улога дата у "уједињеној Европи", не само на економском и политичком плану, него и културном, научном, технолошком и друштвеном у најширем смислу.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438905#p438905:36hrurso je napisao(la):
Delija » Pet Mar 10, 2017 10:56 am[/url]" Леп приказ каква нам је улога дата у "уједињеној Европи", не само на економском и политичком плану, него и културном, научном, технолошком и друштвеном у најширем смислу.

Još jedan više razlog da se nastavi sa pridruživanjem, da bi ljudi makar imali mogućnost da normalno odu iz ove zemlje, a ne da budu doveka zarobljeni kod ovih domaćih manijaka.
 
Vrh