Šta je novo?

Murali Beograda

Srbski džedaji koi bih da T-sla bude u Xpamy?

Debilan postupak iziskuje debilan komentar.
 
Што јесте, јесте. Ретко глуп коментар.
 
Da li je nekom poznato kojim gradskim propisom su utvrđeni načini I uslovi pod kojim se fasade mogu ukrašavati muralima.
 
Postojj komisija koja se time bavi ali samo za velike murale popt onog u karadjordjevoj
Preda se rijesenje igleda pa ako odobre
Trazi se saglasnost vlasnika objekta skupstine stanara
Onda projekat skele i dozvola za istu ili dizalice sa korpom ili spustajuce skele
priprema podloge i oslikavanje murala
 
Хвала директоре. Међутим одлуком о комуналном реду чл. 11 прописано је да се фасада и калкан зграде може украшавати муралом, под условима и на начин утврђен посебним прописом града.
Међутим непознат ми је тај пропис и да ли уопште постоји с обзиром да у истој одлуци не постоје казнене мере за овај члан. Шта ако не испоштујем те услове и начине ко ће да ме казни а ја са групом ентузијаста преко ножи осликам део фасаде. И где је граница између лепшег осликаног графита и мурала?
 
Moze da te kazni komunalna inspekcija i da zahtjeva da se isti ukloni sa fasade
Moze da te prijavi kosija ili neko iz zgrade
Razlika izmedju murala i grafita je u definiciji i povrsini
Mural je neki motiv smislena kompozicija koja cini jednu sliku cjelinu u vise boja dok grafit to nije
 
pa ne može da me kazni inspekcija jer nema kaznenih mera po odluci u tome je štos. E kad bi videla taj nepostojeći propis onda bih znala razliku u definiciji i površini. Ovako mi to sve ne pije vodu . Ali hvala na trudu
 
Moze da te kazni na osnovu odluke o komunalnom redu kao sto nalaze zgradama uklone grafite sa fasade bez obzira na sadrzinu i unjetnicku vrijednost istog
Fasada se mora drzati u cistom i urednom stanju
 
a zašto da me kazni ako je to mural kojim mogu ukrašavati fasadu a što je kaobajagi uređeno tim nepostojećim propisima. To su te naše praznine i nedorečenosti u odlukama i zakonima
 
Pa jer neko treba da kaze da isti ne ruzi fasadu da sadrzaj murala nikog ne vredja itd Mozda su donjeli neki pravilnik oko komisije za murale a da mi je promaklo
 
KUKASTI KRST PREKO ORVELA Oskrnavljen mural čuvenog pisca u Beogradu
D. Ivković | 23. 12. 2016 - 20:50h

Preko lica čuvenog engleskog pisca Džordža Orvela, čiji mural je krasio centar grada, danas je osvanuo kukasti krst.

5ejktkqTURBXy83YzlkZDgxZWI2ZWE0ZGI3OTY4YjQzNDA4MmU0YjIzZi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


http://www.blic.rs/vesti/beograd/kukast ... du/wpm2281
 
Preko Orvela ? auuu.... baš svašta živi u ovom Bgdu :(
 
Haha kako volim ove lozane, i jednog i drugog zabole za Kosovo...
 
Izmedju slike i murala grafit nije Recimo u karadjordjevoj na zgradi br 59 nalazi se crno bjeli mural
Ili u knezu kod grcke kraljice
 
Ovo lici na seceranu na cukarici zadnja fotka
 
Vrh