Šta je novo?

GDS Petica Kompleks u Bloku 63

Nestrpljiv sam da vidim fasadu, mislim da će ova zgrada izgledati lepo:
 
Pozdrav svima!
Pre 2 nedelje sam bio da pogledam par stanova direktno na gradilistu, dosta lepo to izgleda.
Stanova ima - bar onih koji su mene zanimali (trosobni) ima ih bar preko 10 slobodnih.
Cene su od 1750 - 2000 zavisno od spratnosti.

Ovi stanovi koji gledaju na Jurija Gagarina i Gandijevu me plase zbog buke i prasine koja ce se stvarati zbog blizine ulice.
Pitam se da li je terasa i upotrebljiva uopste?
Sta mislite o tome? Da li ima nekog ko zivi u tom kraju pa da podeli koji savet?
 
Ta raskrsnica je bash preopterecena, po meni je to i najveca mana lokacije. Juzna i Istocna strana meni kao najlepsje, su na ovoj lokaciji zbok buke i izduvnih gasova najlosije...
 
Ako ti je za utehu, za 3-4 godina će silom prilika i kod nas početi da se popravlja kvalitet vazduha kada vozila postanu dosta efikasnije i poveća se učešće električnih/hibridnih vozila. Dodatna korist je da će biti i tiša...

Mada, Srbija je ovo, bolje računaj 10-tak godina...
 
ahaha - kod nas to nece biti ni za 30 god (sem ako se ne potrosi sva nafta pa cena bude razlog smanjenja)

Nesto zamisljam da ce ta terasa biti garava konstantno. Prozori nece moci da se otvore a da ne udje masa prasine.

Pitam se da li je bolje resenje stan koji gleda na unutrasnjost, tj. na ona parcelisana dvorista. Kako li je takav stan osvetljen?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=429455#p429455:2hltsn5w je napisao(la):
build_beo » Pon Jan 23, 2017 2:23 pm[/url]":2hltsn5w]ahaha - kod nas to nece biti ni za 30 god (sem ako se ne potrosi sva nafta pa cena bude razlog smanjenja)

Nesto zamisljam da ce ta terasa biti garava konstantno. Prozori nece moci da se otvore a da ne udje masa prasine.

Pitam se da li je bolje resenje stan koji gleda na unutrasnjost, tj. na ona parcelisana dvorista. Kako li je takav stan osvetljen?

Moja drugarica ima stan u narandzastoj zgradi preko puta te (zgrada u kojoj je Aksa baby planeta). Njen stan je upravo jugoistočno orijentisan, terasa je ka J. Gagarina. Otvaraju prozore, nisu se nešto žalili na prašinu. Nisam primetila da sede na terasi, iako je velika. Saobraćaj se čuje, to je neminovno, ali ja sam verovatno navikla, pošto sam živela pored Požeške, ništa strašno.

Ja sam kupila stan u Neimarovoj zgradi u bloku 61, gde je Enmon, moj stan gleda u dvorište, zgrada je lokacijski uporediva. Stan je zapadno orijentisan, jako dobro osvetljen, ali 5. je sprat, verujem da na nižim spratovima nije taj slučaj. Buke od saobraćajnica nema, ali prašine ima poprilično. Doduše, ništa više nego što sam je imala u četvorospratnicama u bloku 70, isto dvorišna strana, a one baš nisu blizu prometne saobraćajnice. Meni smeta što mi je pogled bez veze, da sam mogla da biram, po strukturi i kvadraturi, uzela bih stan orijentisan ka J. Gagarina, ili ka Vukasovićevoj, zbog pogleda, ali to je već stvar ličnih afiniteta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=429251#p429251:26ie4x0j je napisao(la):
build_beo » Ned Jan 22, 2017 12:16 pm[/url]":26ie4x0j]Pozdrav svima!

Cene su od 1750 - 2000 zavisno od spratnosti.


Mene samo zanima do kada će biti ovakvog iživljavanja i veštačkog naduvavanja
cena kvadrata u Beogradu. Neka je i prosek kvadrata 1900 što je mnogo, mnogo je.

Uzgred, izraelci beše sada rekoše cena kvadrata u Skyline oko 2100, i sada neka neko uporedi
tu lokaciju, i verovatno kvalitet gradnje sa lokacijama u Westu, ovde pa čak vidim da i u Zemunu pumpaju
i te kako cene za zgrade bukvalno nasađene oko prizemnih kuća.
 
Гледам ову грдобу сваки дан и пресела ми је. Изгледа као седиште неке скоројивићке фирме изграђено касних 70их година прошлог века.
 
Ja ne mogu da verujem da ce ovde cena kvadrata biti od 1700 do 2000 evra!!!Zivim u blizini,svaki dan prolazim pored ove zgrade i ne mogu da verujem gde su je uglavili.Na nekom od ranijih postova sam vec rekao da je teeeeska muka naci parking mesto,a sad kad se ovde usele ljudi,ne smem ni da zamislim kakav ce to haos biti,a uz sve to,ova raskrsnica je skoro uvek zagusena,te gomila automobila,te autobusi 95 i 89 koji tu prolaze.
 
pa otvorili su se i za pločice, parket, a bogami i spoljnu stolariju ako je svuda od poda do plafona.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=429251#p429251:3si9pfvu je napisao(la):
build_beo » Ned Jan 22, 2017 11:16 am[/url]":3si9pfvu]Pozdrav svima!
Pre 2 nedelje sam bio da pogledam par stanova direktno na gradilistu, dosta lepo to izgleda.
Stanova ima - bar onih koji su mene zanimali (trosobni) ima ih bar preko 10 slobodnih.
Cene su od 1750 - 2000 zavisno od spratnosti.

Ovi stanovi koji gledaju na Jurija Gagarina i Gandijevu me plase zbog buke i prasine koja ce se stvarati zbog blizine ulice.
Pitam se da li je terasa i upotrebljiva uopste?
Sta mislite o tome? Da li ima nekog ko zivi u tom kraju pa da podeli koji savet?

Moj savet ti je nemoj da uzimas stanove koji gledaju na Jurija G..Imam prijatelja koji zivi bas iza te zgrade neka bela-roze zgrada i cuju malo tramvaje iako su zgrada iza i to ima ulica da se predje ali opet se cuje malo a 5. su sprat.Zamisli tek kako se cuje buka od tramvaja u toj zgradi jos i ako gledas na glavnu ulicu..Ziveo sam dugo u zgradi pored koje prolazi tramvaj na svakih 10tak minuta i to je buka bila stalno a kako tek tu gde tramvaji prolaze svaka 2-3 minuta jos plus autobusi i automobili..
 
Što se tiče buke tramvaja i ulice, na početku zaista smeta, ali se čovek vremenom navikne i prestaje da primećuje te zvuke. Veliki deo Beograđana živi pored gustog saobraćaja, ceo Bulevar, Požeška, Vojvode Stepe, Despota Stefana, Jurija Gagarina...

Međutim, buka tramvaja koji prelaze preko Starog savskog mosta (naročito kad se mimoilaze dva tramvaja), mislim da na to ne bih mogao da se naviknem.
 
Pa pazi sad covek se na sve navikne ali sto bi za ovolike pare morao da se navikava na buku? Moja preporuka je za te pare bezi sto dalje od tramvaja jer nemoze covek da se koncentrise ili bilo sta radi ako na svaka dva minuta treste tramvaji.
 
Koliko god bilo dobro, ostaje cinjenica da je na najprometnijoj raskrsnici u blokovskom delu Novog Beograda.
 
Ode i poslednja livada:

Локација која се нуди инвеститорима налази се на углу Јурија Гагарина и Нехруове, површине 8.328 m2. Према прибављеној информацији о локацији, катастарска парцела 3347/70 КО Нови Београд налази се у зони мешовитих градских центара, који подразумевају комбинацију комерцијалних садржаја са становањем. Укупно дозвољена бруто развијена грађевинска површина објеката на парцели је 41.640 m2 и могуће је градити објекат висине од 32 метра, са оријентационо осам спратова.

http://www.beoland.com/javno-nadmetanje-za-prodaju-zemljista-u-bloku-63-u-novom-beogradu/
 
то није била ливада него оаза природе
 
Nazalost. U zgradama koje je okruzuju zivi 3-4k ljudi. Nije mi jasno kako niko nije pokusao da ih organizuje da se izbori neki park/igraliste bar na delu livade. Zar je moguce da su ljudi toliko nezainteresovani? U neposrednoj blizini, druga polovina bloka, mogu da vide kako ce izgledati buducnost.
 
Vrh