Šta je novo?

Pešačke zone

Bahatoj bagri iz lutrije bi zatvorio parking parking sanu najmanje koriste matori akademici A to kod maksija ce sve biti poplocano
 
Lutriji treba oduzeti tu zgradu u premestiti ih u neku baraku na NBG.
 
Nemoj ih u baraku onda ce pored "krecenja" biti potrebna i adaptacija prostora :p
 
Čemu služe ove gumene staze kod Pevca (Cara Lazara)

3cd3fcfcb0523f738f372baa93201fc3.jpg


Poslato sa telefona
 
Ovakve slicne se stavljaju kad masine (posebno sa metalnim gusenicama) treba da prodju, pa da ne ostete podlogu. Ali mini bageri koji rade po gradu cesto imaju gumene gusenice bas iz tog razloga.
 
Pa da. Ali taj deo je odavno završen, a i bašte kafića su bile postavljene preko njih. Zar je moguće da niko uz vlasti to nije primetio.
Sad ću poslati Beokomu prijavu.

Poslato sa telefona
 
Već dobih odgovor

radovi traju do 9.01. trake služe da zaštite nove ploče, jer zbog radova tuda moraju da prolaze kamioni.Hvala na saradnji.

Poslato sa telefona
 
Konacno su uklonili staru trafiku sa trga (nova je postavljena ulevo jos ranije). Kao sto se da videti to je otvorilo malo ovog pretrpanog prostora. Nadam se skorom uklanjanju neadekvatnog drveca (od ovih breza do onog zapustenog ispred muzeja), zatim ove velike zardinjere kao i ostalih malih, govornice, novogodisnjeg loma... i jos trista cuda. Valjda ce se raditi u sklopu Vasine.

20161231_102430.jpg
 
Mislim da bi trebalo jednom u 10 ili 20 godina išmirglati kamen u pešačkoj zoni jer se od silne upotrebe kamen izglača kao što je sada izglančan u Knez Mihailovoj i po snegu, ledu i kuši je cela ulica dosta klizava.
 
zašto ukloniti breze sa trga? One nemaju veliku krošnju i praktično ništa ne zaklanjaju odnosno ne kvare vizuru. treba ukloniti onu javnu tel. govornicu jer je više niko ne koristi.
 
Te govornice treba azurirati u besplatne vajrles hot spotove , i ostaviti ih da ih penzioneri koriste, posto izgleda jedino ih oni koriste :D ja sam generacija koja ne znam kako se te govornice koriste, niti sam ih u zivotu koristio :D
 
Govornice su super kad ti pukne baterija, samo je problem sto skoro nigde nemaju da se kupe kartice


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426036#p426036:83pcc7h5 je napisao(la):
KartmenBG » 02 Jan 2017 02:02 pm[/url]":83pcc7h5]Te govornice treba azurirati u besplatne vajrles hot spotove , i ostaviti ih da ih penzioneri koriste, posto izgleda jedino ih oni koriste :D ja sam generacija koja ne znam kako se te govornice koriste, niti sam ih u zivotu koristio :D

Odlicna ideja ! :gobb:
 
Нека говорница, али само на зградама, по улазима и сл. Ове што заузимају тротоар су одвратне, поготову оне три на Славији код пекаре.
 
Tako je, trotoare treba osloboditi od svih gluposti koje ometaju kretanje pešaka, kao što su govornice, bilbordovi, ogromne žardinjere, trafike i frižideri...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426054#p426054:12s00210 je napisao(la):
Bukira » 02 Jan 2017 04:02 pm[/url]":12s00210]Tako je, trotoare treba osloboditi od svih gluposti koje ometaju kretanje pešaka, kao što su govornice, bilbordovi, ogromne žardinjere, trafike i frižideri...

Slazem se, pogotovo za Bilborde i trafike
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426054#p426054:15r3ggk7 je napisao(la):
Bukira » Пон Јан 02, 2017 4:02 pm[/url]":15r3ggk7]Tako je, trotoare treba osloboditi od svih gluposti koje ometaju kretanje pešaka, kao što su govornice, bilbordovi, ogromne žardinjere, trafike i frižideri...

Где год постоји могућност, све треба увући - трафике са фрижидерима под зграде у локале, телефонске говорнице у улазе установа/институција/предузећа и исто на зграде попут банкомата...
 
Apsolutno, frižiderima nije mesto na ulici. Još nešto mi izuzetno smeta, a to su ovakve reklame na sred trotoara:

 
Takodje, pogotovo blizu stajalista javnog prevoza, pa tera ljude da ili pridju skroz uz ulicu, ili da se odalje iza stanice par metara.

Sve gore pomenuto ja dozivljavam kao vid urbanog zagardjenja.
 
Vrh