Šta je novo?

Unifikacija naziva ulica u Beogradu

Da li može neki link , jer nikako ne mogu da ih nađem.
 
vucko":1wqdh4b1 je napisao(la):
8 Beogradskih ulica u Beogradu genijalno.

Ja sam nekada pročitao ta je takvih oko 15, verovatno zavisi šta se sve računa pod Beograd...
 
Sve što spada u ove nove 4 zone je teritorija Beograda. Na planu plus kaže da ima 22 Beogradske.
Borča , Ovča , Dobanovci , Dražanj , Grocka , Kaluđerica (2 ulice) , Pudarci , Ritopek , Rušanj (više ulica sa delovima i prilazima) , Sremčica , Ugrinovci , Umčari , Veliko selo , Vinča , Vrčin , Vračar i Zemun.
 
Interesuje me da li postoji još nešto (neki sajt) poput infograd.rs , gde je moguće videti kućne brojeve zgrada , bez da mora da se ukucava u pretragu , kao što je slučaj sa planplus.rs? Potrebno mi je za područje Beograda. Takođe , da li neko zna da li sajt infograd.rs nije u funkciji zbog neplaćanja hostinga ili je nešto drugo u pitanju? Započeo sam rad na predlogu za promenu naziva ulica (uglavnom dupli nazivi ulica , ulice gde više fizički zasebnih ulica ima isti naziv , kao i (uglavnom delove ulica) gde su pojmovi ili ličnosti sa EX - YU prostora koji nisu toliko bitni), za početak na mojoj opštini. Iznenadio sam se kada sam video da pojedine ulice imaju nazive po selima u Makedoniji , Hrvatskoj , BIH ... ili da pojedine ličnosti iz pomenutih zemalja imaju svoju ulicu koja je fizički više zasebnih ulica ili neka dugačka ulica , a da dosta naših zaslužnih građana ili imaju neke sokake ili uopšte nemaju ulicu ... Jedino su ljudi iz moje opštine (Savski venac) odgovorili da im pošaljem elektronskim putem i dali mejl , a da će oni da proslede nadležnoj instituciji , dok su me u svim drugim opštinama gde sam se informisao , odje*******ali (na fin ili grub način) , iako nisam prilikom pisanja opštinama , spominjao da li sam stanovnik njihove opštine ili ne. Trenutno sam na pola posla , jer me koči nefunkcionisanje infograd.rs.
 
Da li znate kako su rešili svoj problem dupliranih ulica i BB adresa u Hrvatskoj? Zbog pritiska EU su napravili registar pri katastru koji se stra da nema BB brojeva niti da se ulice dupliraju. To je potrebno i nama. Samo u Beogradu ima 8 Beogradskih ulica...
 
Wego.here.com ti može pomoći.
Desni klik na zgradu ti govori koji je broj.
Skoro sam siguran da su u prethodnoj verziji bili vidljivi brojevi pri najvećem zumu, ali sada radi samo ova fora sa desnim klikom.

Poslato sa telefona
 
Sto se tice brojeva, plan plua i google maps su katastrofa. Milion puta sam se napesacio verujuci mapi. Infograd je super ali na mobilnom je katastrofa jer nije optimizovan sajt i nema aplikaciju (bar za iOS)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426371#p426371:3to0at8u je napisao(la):
vucko » January 5th, 2017, 12:57 am[/url]":3to0at8u]Da li znate kako su rešili svoj problem dupliranih ulica i BB adresa u Hrvatskoj? Zbog pritiska EU su napravili registar pri katastru koji se stra da nema BB brojeva niti da se ulice dupliraju. To je potrebno i nama. Samo u Beogradu ima 8 Beogradskih ulica...
Na ovaj potez sam se odlučio upravo iz razloga što živim u ulici sa duplim nazivom , pa mi se vrlo često dešava da ako nešto poručujem , da ode na drugu opštinu koja ima istu tu ulicu. Zbog toga sam morao da naglašavam ljudima da mi prilikom slanja , na paketu naglase i opštinu. Čak sam imao i problema prilikom dopremanja tehničke robe iz radnji , jer se dešavalo da me vozači napušavaju zato što neko njihov nije odradio posao (ovo pričam za slučajeve kada sam napomenuo da napišu i koja je opština). Nažalost , moju ulicu neću predložiti , zato što čekam da isteknu tri godine od smrti... Možda grešim , ali jedino za Beograd znam da važi pravilo da moraju da prođu tri godine od smrti nekoga da bi mogao da predložiš da ulica po njemu dobije ime , jer kako kažu "glavonje" , mora da prođe određena istorijska distanca , a čini mi se da sam pročitao da u pojedinim drugim gradovima mora da se čeka samo godinu dana.

P.S.
Zaboravih da dodam i neimenovane ulice , ulice Nova XX (Pinosava i Zuce kompletno odrađeni tako) i ulice koje imaju po "milion delova" u nazivu (poput Ugrinovačkog puta i Batajničkog druma), kojima takođe predlažem promenu (imenovanje).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426375#p426375:j52a62ii je napisao(la):
astrodule » January 5th, 2017, 1:01 am[/url]":j52a62ii]Wego.here.com ti može pomoći.
Desni klik na zgradu ti govori koji je broj.
Skoro sam siguran da su u prethodnoj verziji bili vidljivi brojevi pri najvećem zumu, ali sada radi samo ova fora sa desnim klikom.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426379#p426379:j52a62ii je napisao(la):
loyola » January 5th, 2017, 1:13 am[/url]":j52a62ii]Sto se tice brojeva, plan plua i google maps su katastrofa. Milion puta sam se napesacio verujuci mapi. Infograd je super ali na mobilnom je katastrofa jer nije optimizovan sajt i nema aplikaciju (bar za iOS)

Hvala za info astrodule. Najmanji mi je problem da kliknem na zgradu , nego da po sto puta kucam brojeve ulica na planu plus , dok ne dobijem prvi registrovan broj ulice. A prosto je za ne poverovati koliko imamo ulica gde brojevi ne kreću od 1 i 2. A zanimljivo je da se u pretrazi uopšte ne pojavljuje sajt koji si pomenuo.
Plan plus i google maps su odlični da mi okvirno pomognu gde se nalazi određeni broj ulice koja mi je potrebna , jer nikad mi se nije desilo da se napešačim zbog toga , ali kao što rekoh , za ovo moje baš i nisu najbolji.
Bitno mi je da što preciznije dam smernice ljudima koji odlučuju , sa sve mapom i brojevima ulice (tamo gde je potrebno) , kako ne bi mogli da me odje*******u zbog navodno neprecizno datih odrednica. A pretpostavljam da će se zabezeknuti koliko je profesionalno urađeno , kao što su se ovi iz DJP na dostavljene predloge. :)
Ako makar nešto prihvate , biću zadovoljan.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426359#p426359:cuq4fgjw je napisao(la):
solecar » Sre Jan 04, 2017 11:15 pm[/url]":cuq4fgjw]
Takođe, da li neko zna da li sajt infograd.rs nije u funkciji zbog neplaćanja hostinga ili je nešto drugo u pitanju?
....
Trenutno sam na pola posla, jer me koči nefunkcionisanje infograd.rs.
Sajt infograd.rs radi, proveri još jednom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426375#p426375:2qdm7p2q je napisao(la):
astrodule » Čet Jan 05, 2017 12:01 am[/url]":2qdm7p2q]Wego.here.com ti može pomoći. Desni klik na zgradu ti govori koji je broj.
Skoro sam siguran da su u prethodnoj verziji bili vidljivi brojevi pri najvećem zumu, ali sada radi samo ova fora sa desnim klikom.

here wego je odlična (besplatna) platforma (web, andorid, ios) i radi offline na mobilnom.
Mobilna aplikacija za iOS nažalost ne prikazuje kućne brojeve, kao ni linije javnog prevoza za Beograd. Da li se to vidi na Androidu?
 
Ne prikazuje ni na Androidu.

Siguran sam da sam pre viđao brojeve, e sad da li samo na web verziji ili i na mobilnom - ne mogu sa sigurnošću da tvrdim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426432#p426432:38mn48gr je napisao(la):
Bukira » January 5th, 2017, 12:01 pm[/url]":38mn48gr]
Sajt infograd.rs radi, proveri još jednom.
file.php
Proverio sam ponovo i sad mi radi preko Internet explorera ali i dalje imam beli ekran kada pokušam da pristupim preko mozille. Koristim windows 7.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426486#p426486:39e5mddg je napisao(la):
Kokos » January 5th, 2017, 5:19 pm[/url]":39e5mddg]Jesi probao da obrišeš cookies-e?
I cookies - e sam obrisao , i resetovao firefox , i firewall podesio da mi ne blokira stranicu , čak i windows restartovao , ali ništa.
 
Сајтови од било каквих наших институција су споро ђубре, и потпуно бескорисни и не може се снаћи на њима

Поготово Геосрбија
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426388#p426388:xmcxske0 je napisao(la):
solecar » 05 Јан 2017 01:13 am[/url]":xmcxske0]Na ovaj potez sam se odlučio upravo iz razloga što živim u ulici sa duplim nazivom , pa mi se vrlo često dešava da ako nešto poručujem , da ode na drugu opštinu koja ima istu tu ulicu. Zbog toga sam morao da naglašavam ljudima da mi prilikom slanja , na paketu naglase i opštinu. Čak sam imao i problema prilikom dopremanja tehničke robe iz radnji , jer se dešavalo da me vozači napušavaju zato što neko njihov nije odradio posao (ovo pričam za slučajeve kada sam napomenuo da napišu i koja je opština)
Као шлаг на торту долази чињеница да 90% нације не уме да адресује пошиљку како треба. Ако желиш да избегнеш ове непријатности од података мораш да наведеш: име, презиме, улицу, број, поштански број и пак.
Како да правилно адресујеш пошиљку можеш да видиш овде.
Шта је пак можеш да сазнаш овде, а свој пак можеш да нађеш овде.
А ако спадаш у велику групу људи која не зна ни свој поштански број онда ти преостаје једино да се убијеш :sesir:
 
Pak na sajtu moras da si velike srece pa da ubodes da ti izbaci. U dosta slucajeva nece da skonta ulicu, probao i sa cirilicom i latinicom i sa kukicama i bez i jok.
 
Српска латиница перфектно ради, ћирилица не, а ошишану латиницу нисам ни пробао.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426625#p426625:36g36q8n je napisao(la):
Somi303 » January 6th, 2017, 7:01 pm[/url]":36g36q8n]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426388#p426388:36g36q8n je napisao(la):
solecar » 05 Јан 2017 01:13 am[/url]":36g36q8n]Na ovaj potez sam se odlučio upravo iz razloga što živim u ulici sa duplim nazivom , pa mi se vrlo često dešava da ako nešto poručujem , da ode na drugu opštinu koja ima istu tu ulicu. Zbog toga sam morao da naglašavam ljudima da mi prilikom slanja , na paketu naglase i opštinu. Čak sam imao i problema prilikom dopremanja tehničke robe iz radnji , jer se dešavalo da me vozači napušavaju zato što neko njihov nije odradio posao (ovo pričam za slučajeve kada sam napomenuo da napišu i koja je opština)
Као шлаг на торту долази чињеница да 90% нације не уме да адресује пошиљку како треба. Ако желиш да избегнеш ове непријатности од података мораш да наведеш: име, презиме, улицу, број, поштански број и пак.
Како да правилно адресујеш пошиљку можеш да видиш овде.
Шта је пак можеш да сазнаш овде, а свој пак можеш да нађеш овде.
А ако спадаш у велику групу људи која не зна ни свој поштански број онда ти преостаје једино да се убијеш :sesir:
Ne pomaže tu ni PAK. Svoj poštanski broj uredno navedem , znam ga napamet , upravo zbog problema sa duplim nazivom , ali opet imam problem da se i pored toga desi da se ponekad pošiljka zagubi.
Jednom prilikom sam slao nešto u Kragujevac , adresa je bila takva da sam se krstio i levom i desnom ko je samo smislio. Pet dana sam išao u nekoliko različitih pošti , i više puta pokušavao sa raznoraznim varijacijama adrese , ali sistem nikako nije hteo da je prihvati , tj. javljao je da dotični "broj" ne postoji (bilo je nešto u stilu D1/C/28). Čak sam i više puta zvao čoveka da ga pitam da nije slučajno pogrešio adresu (dešavalo se u brzini da ljudi permutuju cifre) , i šta da radim , i da mi kaže koji mu je PAK , da bih se na kraju iznenadio kada sam čuo da je njegova pošta na "starom sistemu" i da ne prepoznaje PAK , a inače su mi u pošti rekli da pošiljka ne može da se pošalje ukoliko ne znam tačnu adresu (bez obzira što znam PAK). Problem sam rešio tako što se konačno u jednoj pošti smilovala službenica da za kućni broj odabere "bb" , što mi je i sam čovek predložio kao krajnju opciju. Kada sam u jednoj od pošta predložio službenici da ukuca "bb" , ona mi je odgovorila da to ne sme da radi , ako već postoji broj zgrade.
Kao što reče Vučko , prekopirati Hrvatski model , uz dodatak prenumerisanja ulica sa rogobatnim brojevima , poput onog koji sam neveo , kao i prenumerisanja ulica gde postoji veliki broj zgrada sa slovnim dodacima ili fali dosta brojeva.

P.S.

Što naši političari vole da zakomplikuju stvari , to je prosto neverovatno. Umesto da na ovako banalnom primeru kao što su nazivi ulica , uproste stvari do maksimuma , oni ih zakomplikovaše do maksimuma.
 
Vrh