Šta je novo?

Lidl Beograd

Info iz prve ruke za zapošljavanje.
Ide se prvo 2 meseca na učenje jezika za državu u koju te šalju pa posle 7 meseci obuke (rada) u toj državi, naravno sve plaćeno i lidl pokriva 1 mesečno odlazak kući. Države su koliko sećam ove okolne gde ima lidl i još Poljska ili Češka, ne mogu da se setim. Tako da mislim da je obuka bar za "više" pozicije vrlo detaljna i obimna, po mom ukusu previše ali dobro...

Izvinjavam se ako je neki off.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426242#p426242:3aau9kh2 je napisao(la):
dosen » 03 Jan 2017 11:50 pm[/url]":3aau9kh2]Jedan od razloga zasto Lidl ne otvara sukcesivno radnje, vec odjednom - je i u tome sto ce skoro sve da uvoze i sto zele da to urade u obimu koji smenjuje troskove. Vise im se isplati da im radnje stoje godinu dana nego traze lokalne snabdevace, i promene svoju uigranu koncepciju. Njima ne treba test voznja, oni vec imaju masinu koja radi. Za rad u Lidlu potrebna je obuka od nedelju dana. Osnovna skola je puna kapa. Toliko o efektu na domacu ekonomiju.

A što mora da postoji efekat na domaću ekonomiju? Povećanje konkurencije je sasvim dovoljan efekat. I bingo je da neko od domaćih proizvođača postane snabdevač.

U Delhaize radnjama u Bukureštu se prodaje srpska roba sa njihovom robnom markom.
 
Bezimo sa teme ali pokusacu da priblizim pojam dobavljaca u trgovini na prostoru Srbije.
Delhaize je centralizovao svoje skladiste te sada ima vecu pregovaracku moc, da pojasnim knjaz milos ne snabdeva objekte vec DC Pazova gde krecu njihovi kamioni za svaki objekat sa mesovitom robom. Kamioni se zakljucavaju u DC-u i samo radnja cija je roba moze da ga otkljuca.
Idea,Roda i Merkator su jedno te je njihova pregovaracka moc se vrtoglavo podigla.
Poziciju na rafu za ulistavanje novih proizvoda trgovinski lanci papreno naplacuju dobavljacima. Paleta coca cole u Tempu pored kase se vodi kao sekundarna pozicija i to kosta poprilicno...razmislite samo koliko ih ima.
Popusti koji se reklamiraju kao vikend akcije veliki deo snose dobavljaci.

Ovo sve pisem da vam priblizim to da se niko nece odreci nasih dobavljaca i nacina da se zaradi.
Lidl ima specifican raspored i na taj nacin moze velike ustede da napravi. Svaki objekat je isti i nema nesuglasica u rafu kao sto imaju Maxi i Idea objekti.
Neko je pitao da li ce biti u centru ? Nema takvih lokacija koje mogu da zadovolje gradnju objekta u centru. Lidl funkcionise drugacije od Delhaize koji rentira svoje objekte i onda ima razlicite kvadrature...itd.

Ako neko ima nesto sto ga interesuje neka pise, pored toga sto me interesuje gradnja u Bg-u, zavrsio sam Ekonomski fakultet u Kamenickoj na smeru trgovina pa mogu biti od pomoci.
 
Lidl ima nekoliko vrsta objekata, secam se po Sofiji ili Bratislavi u samom centru grada u prizemlju zgrade je ili u podzemnom delu.
 
Lidl, Aldi ima i male objekte po centru Budimpeste gde ja zivim. Tako da ce imati sigurno i po BG-u objekte u gradskom jezgru ili po prometnim lokacijama. :sesir:
 
Imaju i u Becu, ali sumnjam da ce u prvo vreme da se kod nas pojave takvi objekti ovog trgovinskog lanca.
Za pocetak preslikana situacija iz HR je najrealnije sto mozemo ocekivati.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426321#p426321:37w0c569 je napisao(la):
Felix » 04 Jan 2017 06:22 pm[/url]":37w0c569]A što mora da postoji efekat na domaću ekonomiju? Povećanje konkurencije je sasvim dovoljan efekat. I bingo je da neko od domaćih proizvođača postane snabdevač.
U Delhaize radnjama u Bukureštu se prodaje srpska roba sa njihovom robnom markom.

Lidl je ipak sasvim drugacija prica, jer ce im poslovanje ipak biti zasnovano na uvozu velikog broja maloprodajnih artikala, u procentu kod nas jos uvek nevidjenom. Delez je potpuno drugacija prica, jer su Premia i slicne robne marke bile fantasticno uigrane jos u Miskovicevo doba, plasirane su van granica Srbije jos tada, tako da je Delez momentalno poceo da koristi ovaj potencijal cim su uradili akviziciju, videli su da ima prostora da momentalno internacionalno plasiraju gomilu artikala po vrlo konkurentnim cenama.

Lidl pocinje od nule, dakle ne postoji bukvalno nikakav domaci dobavljac sa izgradjenom startnom pozicijom kod njih, tako da je za ocekivati obrnuti trend, da nas Lidl zasipa robnim markama iz susednih zemalja gde je vec prisutan, kao naravno i iz centrale.
 
Lidl nikako ne počinje od nule, već ima nekoliko domaćih proizvodjača koji ih snabdevaju u HR, SLO i samo će proširiti priču. Ono što je sigurno je da će u prve dve tri godine biti mnogo jeftine čokolade jer, ako niste znali, Lidl je najveći evropski proizvodjač iste.
 
@Кокили, они - Лидл нису произвођачи чоколада. Лидл има само своје робне марке чоколада, а које за њих производе разне кондиторске индустрије. И Делез, као трговински ланац, има "своје" чоколаде под разним именима робне марке, има их у Максију.

Лидлове робне марке за чоколаде су: Беларом, Фин Каре, Ј.Д.Грос, Мистер Чок, Роџер, ........има их доста. Неке од слика тих чоколада, пралина, штанглица.

Pogledajte prilog 11Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Од уласка Лидла највећу штету могао би да има Свислајон, јер ради за велики број робних марки постојећих ланаца супермаркета у Србији (и има годишњи обрт већи од 100 милиона евра). Али, верујем да је Драшковић, као вешт бизнисмен, већ на линији са Немцима и да ће производити и за њих. Ако не, ту су Алексић (Пионир), Јовановић (Бамби), Шарановић (Јафа)... Нису то мале маце, не бих се ја бојао за наше чоколатерије.
 
Mislim da se gleda suviše usko, jer dosta naših proizvođača već godinama radi robne marke za evropske trgovce, koje su i plasirane širom Evrope. Naše tržište (samo za sebe gledano) je apsolutno nebitno i zanemarljivo, osim za manji broj nespremnih lokalnih proizvođača.
 
Gago, radimo slične poslove sa različitih strana. Ja sam unutra a ti okolo :) . Velika većina tih robnih marki se radi u fabrikama koje su u vlasništvu iste grupe. S obzirom na vertikalnu integraciju i objedinjenu nabavku ostajem pri tvrdnjimda su to Lidlove proizvodnje.
 
lidl v.ilica
c0d2206ad3d8e4df5afa7e918316a4b2.jpg
477ed16c5387ab0e7053be2c09e0cda2.jpg
94a587ed36a3275e82cd15b68f0f7dcd.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I sta ce sad, da ovo stoji ovako godinu dana. Zar nisu rekli otvaranje pocetkom 2018.
 
tako je bilo i u Hrvatskoj , logisticki centar otvoren 2005 a prvih 13 prodavnica krajem 2006 godine.Mislim da ce kod nas otvoriti krajem ove godine .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427828#p427828:33gecfz9 je napisao(la):
honey79 » 13 Jan 2017 12:47 pm[/url]":33gecfz9]tako je bilo i u Hrvatskoj , logisticki centar otvoren 2005 a prvih 13 prodavnica krajem 2006 godine.Mislim da ce kod nas otvoriti krajem ove godine .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Iz tog trgovinskog lanca kažu da će tada istovremeno biti otvoreni svi planirani objekti.Kandidati se traže u gradovima u kojima Lidl planira da otvori svoje prodavnice, piše u saopštenju, a to su Beograd, Bor, Valjevo, Vršac, Gornji Milanovac, Zrenjanin, Inđija, Jagodina, Kikinda, Kragujevac, Kruševac, Leskovac, Niš, Novi Sad, Pančevo, Smederevo, Sombou, Subotica, Užice, Čačak i Šabac.

Kako je nedavno rečeno u toj kompaniji, izgradnja objekta u Smederevu je završena, dok su u poodmakloj fazi i gradilišta u Zrenjaninu, Boru, Šapcu i u Ulici Vojislava Ilića u Beogradu.

Početkom avgusta počela je gradnja na još pet lokacija: u Subotici, Novom Sadu, Nišu i na još dve beogradske opštine - Borči i Vidikovcu.

Gradi se i veliki logistički centar u Novoj Pazovi, iz koga će se ove prodavnice snabdevati.

"Iako će izgradnja centra i pomenutih prodavnica biti završena sledeće godine, Lidl planira početak rada sa potrošačima tokom 2018. godine, otvarajući više prodavnica istovremeno", rečeno je u toj kompaniji.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1173111

Znaci 2018 a u Valjevu i jos nekim gradovima traze lokacije mislim da se cekaju svi gradovi sa spiska moze ovo da bude i kraj 2018.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427757#p427757:tmpbezn3 je napisao(la):
Kokili » 12 Јан 2017 08:36 pm[/url]":tmpbezn3]Gago, radimo slične poslove sa različitih strana. Ja sam unutra a ti okolo :) . Velika većina tih robnih marki se radi u fabrikama koje su u vlasništvu iste grupe. S obzirom na vertikalnu integraciju i objedinjenu nabavku ostajem pri tvrdnjimda su to Lidlove proizvodnje.
Наравно Кокили, то је твоје мишљење и тврдња и то је у реду и то ценим и поштујем. Ја сам само реаговао на твоју тврдњу где си навео/рекао да је Лидл највећи европски произвођач чоколада !!!
Лидл као Лидл нема своју сопствену фабрику кондиторских производа, а то је суштина, а трговачки ланац који има своје робне марке, се не може рачуна као произвођач истих.
То би значило да су они (Лидл) произвођачи и хемијских производа-препарата које имају у понуди као своју робну марку.

И сам знаш да је чика Мишко (читај Макси), пре него што је хтео да крене са сопственом фабриком кондиторских производа, па се искецао, имао своју робну марку чоколада Федела. Да ли то значи да је Делта имала своју фабрику чоколада ? Не наравно, јер је те чоколаде Федела производила швајцарска кондиторска индистрија Фреј.
Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427636#p427636:2jox4dur je napisao(la):
Пантограф » 12 Јан 2017 12:39 pm[/url]":2jox4dur]Од уласка Лидла највећу штету могао би да има Свислајон, јер ради за велики број робних марки постојећих ланаца супермаркета у Србији (и има годишњи обрт већи од 100 милиона евра). Али, верујем да је Драшковић, као вешт бизнисмен, већ на линији са Немцима и да ће производити и за њих. Ако не, ту су Алексић (Пионир), Јовановић (Бамби), Шарановић (Јафа)... Нису то мале маце, не бих се ја бојао за наше чоколатерије.
Зашто би Родољуб тј. Свислајон групација имала штете ако ће да ради са Лидлом, а већ увелико ради за неколико трговачких ланаца у Србији и изван ње ? Наравно да ће Свислајон групација радити и за овај немачки ланац, као и још неки које си навео. Једино мислим да Пионир (са свим својим фабрикама) за сада неће, бар према ономе што сам оценио, између редова, у разговорима са њима. Питање је да ли ће и Соко Штарк ? Предпостављам да ће у игри да буде и Нели из Лознице, Симка, Параћинка, Чоколенд, Кондива, а можда и Векић.

Није само то радити за неког, питање је и капацитета на месечном нивоу и стања опреме, тј. да ли опрема коју поседују кондиторске индустрије, одговара за производе које неки трговачки ланац жели да се за њих производи.
Једна наша кондиторска индустрија није могла да испуни технички захтев за производњу чоколадних плочица (ригли/барова) за једну руску фирму коју смо колега и ја довели на ноге. Капацитетом од неколико милиона комада месечно је тај наш произвођач био буквално на ивици а са увођењем и треће смене, али на жалост технички машина није могла да одради захтев коју су руси поставили. Руси су наравно касније тај део посла лако уговорили у Немачкој, шта да се ради.
 
Kondiva je imala dobre cokoladice u menzi koje nisu mogle da se kupe nigdje na otvorenom trzistu
Bar ih ja nisam naso
 
I ja mislim da će ih otvoriti na jesen. Nelogično mi je da su montirani čak i cigaret boxovi i da će sve tako da stoji narednih godinu ili godinu i po.
 
Nema teorije da ce biti pre leta.

Komsija tek usao u uzi krug kandidata za menadzera prodavnice. Sto znaci da jos nisu ni izabrali sve menadzere.
- Reginalni menadzeri su vec na obukama ili su ih zavrsili.
~ Obuka i za menadzera prodavnice traje 3 ili 6m nisam 100% siguran tako da nista od otvaranja pre Avgusta.
 
Vrh