Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423103#p423103:38nddyu5 je napisao(la):
MarcBg » Čet Dec 15, 2016 9:55 pm[/url]":38nddyu5]Ceo Kosančićev je išaran, kao i deo kod Pevca, Obilićevog venca, Zmaj Jovine, Topličinog venca itd.
Da li će iko skidati to???Ili planiraju otvaranje pešačkih zona uz ostavljene grafite?????????????
To bi bila užasna sramota za gradsku vlast.

U zadnje vreme primećujem ekspanziju grafita, naročito u kraju gde se rekonstruišu neke ulice. To je baš uzelo maha, i čini se kao deo neke dobro organizovane grupe. U oči mi upadaju ovi veganski prasići i pilići koji se šire svud po gradu, a ih ima, naravno, i oko Kosančićevog venca:

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423289#p423289:20oa8o7k je napisao(la):
Bukira » Pet Dec 16, 2016 8:47 pm[/url]":20oa8o7k]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423103#p423103:20oa8o7k je napisao(la):
MarcBg » Čet Dec 15, 2016 9:55 pm[/url]":20oa8o7k]Ceo Kosančićev je išaran, kao i deo kod Pevca, Obilićevog venca, Zmaj Jovine, Topličinog venca itd.
Da li će iko skidati to???Ili planiraju otvaranje pešačkih zona uz ostavljene grafite?????????????
To bi bila užasna sramota za gradsku vlast.

U zadnje vreme primećujem ekspanziju grafita, naročito u kraju gde se rekonstruišu neke ulice. To je baš uzelo maha, i čini se kao deo neke dobro organizovane grupe. U oči mi upadaju ovi veganski prasići i pilići koji se šire svud po gradu, a ih ima, naravno, i oko Kosančićevog venca:

Pre neki dan sam prolazio onim stepenicama koje idu ispod Brankovog mosta ka Pop Lukinoj i primetio sam grupu "street art umetnika" kako nesto crtaju po zidovima tih stepenica...nadam se da imaju dozvolu za taj zid tu koji je ionako prepun tih street art grafita...

A u poslednje vreme i ja primecujem ekspanziju...i bas zato apelujem,ponavljam ovde po forumu kao papagaj isto(nadajuci se da ce mozda neko iz gradske sluzbe procitati) i prijavljujem grafite gradskim sluzbama,ali izgleda bez uspeha...kapiram da im treba sesti na kicmu ne bi li reagovali.
 
Meni su ove vegan svinje super, ali ovi jednobojni natpisi su mi užas.
Bilo bi super da ima nekog reda pa da fasade ostaju čiste, a da se grafiti šaraju po zatvorenim žaluzinama kao u mnogim gradovima.

Poslato sa telefona
 
Neka saraju po slobodnim zidovima sa se manu fasada st***
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423289#p423289:8h2rsrh1 je napisao(la):
Bukira » 16 Dec 2016 07:47 pm[/url]":8h2rsrh1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=423103#p423103:8h2rsrh1 je napisao(la):
MarcBg » Čet Dec 15, 2016 9:55 pm[/url]":8h2rsrh1]Ceo Kosančićev je išaran, kao i deo kod Pevca, Obilićevog venca, Zmaj Jovine, Topličinog venca itd.
Da li će iko skidati to???Ili planiraju otvaranje pešačkih zona uz ostavljene grafite?????????????
To bi bila užasna sramota za gradsku vlast.

U zadnje vreme primećujem ekspanziju grafita, naročito u kraju gde se rekonstruišu neke ulice. To je baš uzelo maha, i čini se kao deo neke dobro organizovane grupe. U oči mi upadaju ovi veganski prasići i pilići koji se šire svud po gradu, a ih ima, naravno, i oko Kosančićevog venca:

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

file.php

file.php

file.php

Pokret koji nam savetuje da se hranimo zdravije.
 
Избегавање анималних протеина у исхрани и није баш здравије. А сви ови графити и тагови руже амбијент старих здања, попут овде зидина старог срушеног моста Краља Александра. Подржавам уличне уметнике, али неки ред мора да постоји. Сиве индустријске зоне и неки голи бетонски зидови нека и буду осликани, али фасаде никако.
 
Sta znaci ovo i ovakvo betoniranje? Zar postupak ne bi trebalo da je drugaciji? :?
 
Zabetonirali drveće...
Kako će tek da bude veselo kada ispod betona i kamena pukne neka cev...
 
Да ставим и овде. Незванично, али проверено, прво место међу четрдесетак конкурсних радова за Градску галерију (на месту бараке на Косанчићевом венцу) освојио је пројекат архитекте Бранислава Реџића. Ускоро ће бити представљени награђени радови.
 
ARCVS?
Sta je sa Delijinim radom i koliko je pouzdana ta informacija?
 
Zvanično:
1. nagrada: ARCVS
2. nagrada: nije dodeljena
3. nagrada: Lj. Brajkovic, D. Premilovac, S. Lazic, N. Đurčić....
4 otkupa
 
Kupite politiku odvojite 40 din prosetajte do kioska rad meni lici na delijin fino u svskom slucaju
Delijin moze da se nastavi kad se bude rusilo ono dolje i radila djumurkana
 
Cini mi se ok da bude projekat slican delijinom samo mi bodu oci ovi novi standardni kontejneri sto ce biti na kosancicevom vencu, ok ajde hoce da prikazu da je tu bilo kargo pristaniste nekada , ali aman kakav metal da koriste na kosancicevom vencu, treba koristiti prirodne materijale, dakle kamen , drvo a ne celicne kontejnere, ta "arhitektura" ok i da prodje kao restoran u Bnv-u ali na Kosancicevom vencu je neprihvatljivo, jel moguce danasnji arhitekti ne mogu da reprodukuju neku istorijsku kucu koja bi se uklapala u duh kosancicevog venca, nego samo staklo i jeftini paneli i kao on je arhitekta ako odluci raspored panela i stakla na fasadi da napravi neki krajnje primitivan oblik i pri tome on sam je ubedjen da je napravljeno vrhunsko arhitektonsko delo koristeci jeftine panele i prozore uvezene iz turske. Majko mila. Cak i cigani ( ne vredjam ) u divljim naseljima koriste raznovrsnije materijale za gradnju udzerice. Strasno na sta nam je spala arhitektura na nekoliko vrhunskih arhitekata pred smrcu i u penziji ... strasno . jos 1.8 miliona evra ce da kosta ovaj poduhvat, mogu da zamislim na sta ce da ovo lici kada ce 1,8 miliona kostati gradska galerija materijali i kvalitet kakav ce biti, majko mila , vise je kostala Zgrada jugoimporta na trgu koja je prodata za sitan novac .
 
Ne verovatno Kosančicev venac i ovako razrušen zraci lepotom
+1 :)
 
Vrh