Šta je novo?

Društveni sistem vrednosti u Srbiji

kako sam vec pisao o štetnosti Veganskog pokreta u poredjenju NEštetnosti Vegetarijanstva
danas čuh i lepu vest pa da je podelim :)
a to je da su vec neki prvobitni pripadnici Vegana sada okrenuli im ledja, vrativši se u Vegetarijance

eto...sad samo da sacekamo širenje....pa da i taj negativni trend-detalj
nestane i prestane da kvari naš sistem vrednosti
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=425390#p425390:1w3m949n je napisao(la):
Blade » 28 Dec 2016 17:22[/url]":1w3m949n]Džabe...da imate na jednom kanalu Gorana Sultanovića koji govori ovakve stihove, koji blago upisuju situaciju kojoj se ne vidi boljitak, a na drugom kanalu Zvezde Granda, 95% ljudi ce pre da gleda ovo drugo.

Ja sam među ovih 5% zaostalog stanovništva, kako ih zove ova vecina i zbog toga sam veoma srećan.


Са довољно насиља спонзорисаног од стране државе, све је могуће.
 
Crveni alarm da se nase drustvo dozove pameti je upaljen odavno. I ako se nesto iz korena ne promeni, a nece (zao mi je sto je to istina), ,,Sojici,, ce i dalje da napreduju, pošteni radni ljudi ce stagnirati, nazadovati i ziveti bedno. Pederi ce biti prihvaceni kao normalna stvar, a ljudi na to gledaju sa čuđenjem, proglaseni za ludake. A oni koji misle da svuda mora da se zna neki red, bice proglaseni fasiste i soviniste, jer ce biti usvojeno da anarhija bude normalno stanje (tj. vec jeste i zbopg toga mi je zao) .
 
Црвени аларм се не може упалити за "наше" друштво, јер је оно престало да постоји врло давно, а потпуно је угашено у периоду СФРЈ

Нажалост коначно решење за тај проблем више не може бити мирно, враћамо се на ситуацију пре 1. светског рата
 
Prvo, interesuje me, kako mozeš tako da odvališ kao sekirom i da ostaneš živ? Hajde mi to odgovori, pa cemo dalje...
 
Vezano za moj post od pre 10 dana, ispod je clanak gde jedan od vodecih naftasa govori isto sto sam pisao u tom postu: o autonomiji novih elektricnih vozila do 500km, sve vecoj njihovoj prodaji u buducnosti, zabrani dizelasa po evropskim gradovima do 2025... Elektricna kola imaju mnogo manje komponenti od onih sa motorom sa unutrasnjim sagorevanjem, posebno motor I transmisija kao najkompleksniji delovi. To bi znacilo velike promene u autoindustriji, tj mnoge zemlje bi mogle lakse proizvoditi svoja kola bez tih komplikovanih delova. Posebno je interesantno kakve ce to imati na visak radne snage u Nemackoj, imigrante kao dovedenu novu jeftinu radnu snagu I sukobe po Evropi. Opasnost za prelivanje kod nas. Ali rast masina koje koriste ove izvore energije je sansa da budemo energetski nezavisni sto je pretpostavka za razvoj nase industrije I onda ce biti moguce opet sve proizvoditi u Srbiji, kao pre pola veka u Jugoslaviji ne uvoziti. Tada nam je ekonomski model unistio nedostatak energenata I otvaranje trzista kako bi dosli do deviza za njihovu kupovinu. Medjutim sa ovim, taj problem se resava.To ce pratiti novi protekcionizam tj zastita nacionalnih ekonomija od uvoza. Vise posla I proizvodnje za nase ljude, manje za neke druge. To ce onda imati posledice I na Drustveni sistem sirom sveta pa I u Srbiji. Kada ovo zazivi, svetska pravila ce se izmeniti iz temelja sto ce promeniti dobar deo I drustvenih vrednosti.
http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?y ... id=1217782
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=426689#p426689:hzun2ufi je napisao(la):
mekbejn » Sub Jan 07, 2017 12:51 am[/url]":hzun2ufi]Što?
Pitam te hipotetički jer tvrdiš da to nije normalno

A zamisli da ja tebe i hipoteticki pitam sta bi uradio da tvoje dete ima neku anomaliju?

Samo sto vi dezurni zastitnici ,,ljudski prava,, , cete se posluziti svim sredstvima polemike i demagogije, ne bi li ste odbranili svoje misljenje. Ti npr. ovo, Pantograf ce da me pita da li je u redu da bi lecio, recimo, Da Vincija. Neki treci nesto osmo i tako dalje...
Nije to nista nastalo sada. Mnoge istorijske licnosti su bile homoseksualno orijentisane, mnogi veliki umovi...Ali to opet nije osnova da se kaze da se homoseksualizam nazove normalnom stvari.
 
Jadno društvo koga vode slabi i bolesni. Svako ko hoće da bude predsednik, premijer, ministar, poslanik, mora da ima bar troje dece. Ko ne zna da stvori i vodi svoju porodicu kako će da vodi svekoliki narod? Želim da nas vode jači od mene, ne slabiji. Nemate tolko dece gospodo političari? Ne očajavajte što se ne možete baviti tim poslom, nek vam bude za utehu što ni ja ne mogu biti maneken.
 
Ниси ти фашиста, него нациста - чисто да се исправим за оно што написах раније.
Људи јесу слаби, у ствари, слабо је друштво у којем можеш легитимно тако да лапрдаш.
 
Ideje su ubile mnogo vise ljudi od oruzja. Ne dozvoljavamo nasim ljudima da nose oruzje, zasto bi im onda tek dozvolili da imaju ideje, tj laprdaju?
Kaslju dok pricam. Mislite da cete kasljem zaustaviti moju oluju?
 
Заустави се то. Пре или касније, туђа застава се завијори на Рајхстагу. Исто срање мора изнова да се уништава. Цикличност историје.
 
Ljudi nemoj se ljutite ako ponekad imamo drukcije misljenje, ja vas sve volim :) Marka posebno ;)
 
Uvek, ali uvek bez izuzetka mi je za neki posao bilo bitno koliko je covek koji ga radi sposoban za isti. A to da li je on peder ili ne, da li mi odgovara za komunikaciju ili ne, da li ume da se ulizuje ili ne, sto se mene tice moze da bude mutav i gluv kao top, ako taj posao ne zahteva da bude suprotno i sve ostalo na tu temu mi je totalno nebitno. Na poslu mora da se bude profesionalan, ali uz dozu toga da smo svi mi ljudi i da nekad mora da se nenamerno pogresi. Cak i kao ovakav protivnik pederizma, kakav sam, nikad to ne bi stavio ispred sposobnosti nekog coveka za određeni posao.

Ne bi imao nista protiv da premijer bude peder, ako on svoj pederizam ne stavlja ispred dobra svog naroda, kome ne moze biti dobro i normalno, ako se pederizam usvoji kao normalna stvar. On to svoje mora da stavi sa strane, a da se ponasa odgovorno i profesionalno za svoj narod i bori se da njemu bude bolje.
 
Hajde sto si cudak, ako na pederizam gledas kao nesto nenormalno, nego si jos fasista i nacista.
 
De de ajde malo spustite loptu ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427206#p427206:32a0wrli je napisao(la):
Earthmoving » 10 Jan 2017 11:24[/url]":32a0wrli]Ljubi vas brat. .....
:lool: :laugh: :lool:

Mora da je kod tebe sneg napadao do pojasa :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427217#p427217:3suv0ans je napisao(la):
Blade » 10 Jan 2017 01:31 pm[/url]":3suv0ans]Hajde sto si cudak, ako na pederizam gledas kao nesto nenormalno, nego si jos fasista i nacista.


Не знам којег си образовног усмерења, али ја сам баш тог, да умем да проценим којој идеологији ко припада. Испит код једног од најбољих старијих домаћих познавалаца наци-фашистичке идеологије положио сам са оценом 10. Ово што човек проповеда (социјал-дарвинизам, владавина јачих итд.) припада управо тој идеологији, и то стандардној верзији из двадесетих и тридесетих година прошлог века.

И не - нема везе са "педерима". Тог усмерења су били и многи изворни немачки нацисти (рецимо Рем и "остатак" СА одреда), па је вероватно из тог комплекса зато поменути покрет касније педере - убијао (не и лезбијке).



Игоре, није прилика за спуштање лопте, напротив.
 
Kad padne sneg do pojasa pevam onu Džejevu: nisam ja mali to je od zime ;)
Šalim se naravno. Inače, imam drugare te i transrodne orjentacije. Ono što nas između ostalog vezuje je što smatramo da je opšti interes važniji od naših pojedinačnih problema. Nažalost u osobama te orjentacije koje viđam da se eksponiraju po medijima ne vidim to nego upravo suprotno - da su im njihovi lični interesi važniji od opštih interesa. A moje saosećanje prema svim sebičnima je - sebičluk. Tako zapoveda naša ravnopravnost. Ne guraj mi prst u oko - neću ti gurati, izvina ali nađi drugi način da nađeš onoga ko hoće ;)

Pitanje za Pantu desetku: da objasni poreklo reči (etimologiju) fašizam i nacizam, a onda u sledećem koraku objasni koje je zlo tih reči koje on vidi. Ja sam još u teretani naučio šta je fascia, na poslu šta je fascikla, u školi šta je nacija i narod, ali da vidim odgovor desetkaša.
 
Уопште немам намере да разглабам о жабарској опсесији снопљем које не може да се поломи кад је заједно, нити о швапској искомплексираној фетишизацији њиховог народа и нације. Чињеница да питање фашизма и нацизма сводиш на етимологију говори о трагичном недостатку свести о злој суштини тих покрета (тог покрета) и само потврђује оно што сам писао. Ако се не стидиш што си фашиста или нациста, утолико горе.
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7LMXhs_l1Fo[/youtube]
 
Čekaj ne razumem te sad: jel sam ja fašista i nacista po značenju reči koje ne znače to što znače ili sam pripadnik pokreta koji su bili pola veka pre nego što sam se rodio?
 
Vrh