Šta je novo?

Društveni sistem vrednosti u Srbiji

Tesko on moze biti bilo sta od ta dva. Kao i ja, covek iznosi svoje stavove, viđenje stvari i situacija. Nigde ne poziva na diskriminaciju, a ni pod razno druge ekstremnije stvari. I kao takvog nemaš osnovu da ga nazoveš fašistom i nacistom. On propoveda da celni ljudi drzave moraju da budu za primer svom narodu, ako zele da ih taj narod poštuje. A ne moze da ih postuje ako zivi sve gore i gore, a cuje izjavu : ,,U Srbiji se sada osetno bolje zivi, nego pre dve godine,,.
Licno nikad ne bi diskriminisao nekoga samo zato sto ima umni ili neki drugi poremecaj, koji moze da se poistoveti sa bolešću. Kao sto govorimo da bi ljude koji su (nedaj Boze nikome) invalidi, trebalo da ukljucimo u razvoj ovog drustva, tako sto ce raditi poslove u kojima ih njihova invalidnost ne sprecava i ne diskriminisemo ih. Ali oni ne propagiraju svoje bolesti kao normalnu stvar, kao sto rade homoseksualci. Nego se bore da se izlece, zalece ili imaju neko pomagalo koje ce im olaksati zivot sa tom bolescu.
 
Ali oni ne propagiraju svoje bolesti kao normalnu stvar, kao sto rade homoseksualci. Nego se bore da se izlece, zalece ili imaju neko pomagalo koje ce im olaksati zivot sa tom bolescu.
Treba da uđeš u u 21. vek. Homosekusalnost nije nikakva bolest pa ne može da se leči. Naučna zajednica ne smatra homoseksualnost mentalnim poremećajem. Nije u redu da proglašavaš zdrave ljude bolesnima, samo zato što ti se ne sviđa njihova sekusalna orjentacija.
 
Ako nije bolest onda je zdravlje. Kako je zdravo ako se ne razmnozavas I vrsta ti umire. Jel to u funkciji zivota ili smrti vrste? Zar ono sto je u funkciji smrti vrste ili pojedinca ne zovu bolest? A drustveni sistemi treba da promovisu zivot.
Btw naucna zajednica zna da pogresi, nekad nenamerno nekad za svoje finansijere.
 
Bolest ne bolest traje jednu generaciju.
Jedino ako se u međuvremenu ne popišmane pa reše da se razmnožavaju. :notok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427031#p427031:zqyfsp7t je napisao(la):
Earthmoving » 09 Jan 2017 03:15 pm[/url]":zqyfsp7t]Jadno društvo koga vode slabi i bolesni. Svako ko hoće da bude predsednik, premijer, ministar, poslanik, mora da ima bar troje dece. Ko ne zna da stvori i vodi svoju porodicu kako će da vodi svekoliki narod? Želim da nas vode jači od mene, ne slabiji. Nemate tolko dece gospodo političari? Ne očajavajte što se ne možete baviti tim poslom, nek vam bude za utehu što ni ja ne mogu biti maneken.
Aj se odreknemo Tesle, nije imao dece ni ženu, znači mora da je bio homoseksualac nema druge...

Za to vreme Kurir nam donosi osveštane krstove sa sve ovim naslovima. Ne, nije 2007. godina već 2017. godina.

15826718_1365266493493090_2074327745758136619_n.jpg
 
Dejane011,
To sto ne priznajem pederizam za normanu stvar, ne znaci da nisam ušao u 21. vek. U 21. vek se ulazi sa novim tehnlogijama i slicnim, a ne sa priznajem pederizma za normalnu stvar.


Vucko,
Nemoj molim te sa tom demagogijom kao Pantograf,...Tesla je bio (tvrde neki), Da Vinci je bio(opšte prihvacena teorija, ali to ne znaci 100% potvrđena), Dositej Obradović (isto tvrde neki) je bio homoseksualac,...Niko njih ne bi lecio kao velike umove. Mnogi rimski carevi su bili homoseksalci, kao i Aleksandar Makedonski. Ali um coveka u smislu nauke i umnog vođenja nekih stvari je jedno, a seksualna orijentacija tog coveka je nesto sasvim drugo. I hajde da te dve stvari ne mesamo, jer za to nema osnove. Ne jer ja tako kazem, nego jer nema po osnovi zdravog razuma.
 
Нема ту демагогије - ти написао да би лечио хомосексуалце, ја те приупитао да л` би лечио Леонарда.
Па, да чујемо: Да ли би га лечио?
 
Namerno sam izbegavao da otvorim ovu temu par meseci, sad opet ulazim i vidim da je sve isto.
Sto se tice cele diskusije da li su homoseksualizam i drugi "blazi" oblici nemanja dece normalni i drustveno prihvatljivi, imam samo jedan argument da iznesem:

Ljudski soj je nenormalno narastao, za tridesetak godina se opet duplirao sa cetiri na osam milijardi, ugozava sveukupni zivot planete na kojoj se nalazimo. Ona manjina ljudi koja nema potomstvo zapravo cini direktnu uslugu opstanku planete i buducim narastajima koji ce imati naslednike. Prema tome, cemu cela halabuka? Tu se zapravo radi samo o plemenskom nacinu razmisljanja da nase pleme treba da ima dovoljan natalitet da bi se takmicilo sa nekim susednim plemenima. Ako zaostajemo kulturno, ekonomski, tehnoloski, onda hajde makar da se takmicimo sa drugima u broju potomstva. Busmanska logika.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427396#p427396:1az0nbb8 je napisao(la):
Пантограф » Sre Jan 11, 2017 11:16 am[/url]":1az0nbb8]Нема ту демагогије - ти написао да би лечио хомосексуалце, ја те приупитао да л` би лечио Леонарда.
Па, да чујемо: Да ли би га лечио?
Ne bi lecio Leonarda kao Leonarda u smislu arhitekte i umetnika. U tom smislu ja sam veliki postovalac njegovog rada, dela i nasleđa koje je ostavio na onom polju nauke i tehnologije kojom se bavio. Ali kao seksualno-poremecenog coveka, sto je po opšte-prihvacenoj teoriji bio, bi ga svakako lecio. Samo sto te dve stvari ne treba povezivati i mesati, kao sto ti povezuješ babe i zabe, ne bi li dokazao da tvoja tvrdnja obara moju. I sada mi nije jasno koja spona postoji između ta dva, osim da su to dve crte iste licnosti koje ne smeju da se mešaju.


Stanislave,
U prirodi svakog zivog bica je pored nagona za opstankom i nagon da stvori novi zivot. I ne moze sada neki ludi naucnik i mislilac da tvrdi drugacije. I meni je smesno, tragicno, katastrofalno i podmuklo da se u zemlji u kojoj:

1. Svake godine nestane jedan manji grad
2. Sve manje mladih se odlucuje da uđe u brak
3. Sve manje mladih koji su ipak usli u brak odlucuje da nema potomstvo opšte, a ne samo neku godinu dok ne stanu na noge
4. 85% ljudi ne moze da zivi od onoga sto radi
5. Koja kasni 10 godina za Rumunijom, Hrvatskom i Bugarskom po sveukupno razvoju
6. Koju vode nesposobni ljudi
7. U kojoj se tesko napreduje samo od svog rada

I tako dalje...Stavki bi jos bilo puno...

Propagiraju prava pedera kao jedna od najvecih rana ovog drustva. To tako ne moze.
 
ОК, лечио би Да Винчија. И то би му лечио психу. Ето, то чак ни ономад (15.-16. век) нису радили.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427402#p427402:14wgohjz je napisao(la):
stanislaw » 11 Јан 2017 11:40 am[/url]":14wgohjz]
Ljudski soj je nenormalno narastao, za tridesetak godina se opet duplirao sa cetiri na osam milijardi, ugozava sveukupni zivot planete na kojoj se nalazimo. Ona manjina ljudi koja nema potomstvo zapravo cini direktnu uslugu opstanku planete i buducim narastajima koji ce imati naslednike.

Ово баш и није тачно будући да је намањи наталитет у најразвијенијим земљама које су и највећи загађивачи планете. Насупрот њима, најсиромашније државе имају највећи наталитет и понајмање упропаштавају планету.

Разлог је прост. Људи којима су деца најбитнија ставка у животу су окренути њима, а људи без деце су окренути себи. Да би испунили себе, чине ствари које су реално бесмислене и непотребне за живот али коштају планету.

Једна богата породица без деце за једну генерацију очини штете планети колико и неколико десеточланих породица из неке Африке.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427419#p427419:26aro5k6 je napisao(la):
Blade » 11 Jan 2017, 13:50[/url]":26aro5k6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427396#p427396:26aro5k6 je napisao(la):
Пантограф » Sre Jan 11, 2017 11:16 am[/url]":26aro5k6]Нема ту демагогије - ти написао да би лечио хомосексуалце, ја те приупитао да л` би лечио Леонарда.
Па, да чујемо: Да ли би га лечио?
Ne bi lecio Leonarda kao Leonarda u smislu arhitekte i umetnika. U tom smislu ja sam veliki postovalac njegovog rada, dela i nasleđa koje je ostavio na onom polju nauke i tehnologije kojom se bavio. Ali kao seksualno-poremecenog coveka, sto je po opšte-prihvacenoj teoriji bio, bi ga svakako lecio. Samo sto te dve stvari ne treba povezivati i mesati, kao sto ti povezuješ babe i zabe, ne bi li dokazao da tvoja tvrdnja obara moju. I sada mi nije jasno koja spona postoji između ta dva, osim da su to dve crte iste licnosti koje ne smeju da se mešaju.


Stanislave,
U prirodi svakog zivog bica je pored nagona za opstankom i nagon da stvori novi zivot. I ne moze sada neki ludi naucnik i mislilac da tvrdi drugacije. I meni je smesno, tragicno, katastrofalno i podmuklo da se u zemlji u kojoj:

1. Svake godine nestane jedan manji grad
2. Sve manje mladih se odlucuje da uđe u brak
3. Sve manje mladih koji su ipak usli u brak odlucuje da nema potomstvo opšte, a ne samo neku godinu dok ne stanu na noge
4. 85% ljudi ne moze da zivi od onoga sto radi
5. Koja kasni 10 godina za Rumunijom, Hrvatskom i Bugarskom po sveukupno razvoju
6. Koju vode nesposobni ljudi
7. U kojoj se tesko napreduje samo od svog rada

I tako dalje...Stavki bi jos bilo puno...

Propagiraju prava pedera kao jedna od najvecih rana ovog drustva. To tako ne moze.

Upravo je borba protiv njihovih prava prilično besmislena i skretanje sa bitnijih pitanja. Što kaže jedan sjajan grafit: "Ne je*******u nas pederi nego kapitalizam". Nijedna od tvojih sedam stavki ne zavise od pedera i njihovih prava. Prosečan Srbin kada bi se izborio za duplo veću prosečnu platu da vidiš kako bi ga bolelo uvo za gej paradu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427423#p427423:2a4xhbrm je napisao(la):
stf » 11 Jan 2017 02:23 pm[/url]":2a4xhbrm]Ово баш и није тачно будући да је намањи наталитет у најразвијенијим земљама које су и највећи загађивачи планете.

Dobrim delom si u pravu, ali ne potpuno.
Narocito u suptropskom pojasu izrazen je problem gde siromasni slojevi divlje krce vegetaciju da bi se bavili poljoprivredom, sto direktno vodi sirenju pustinja, smanjivanju prasumskih pojaseva i ogromnoj emisiji CO2 kao posledica spaljivanja...
Dakle nije problem samo crpljenje resursa i energenata za potrosacko drustvo, vec i to sto rast populacije dovodi do toga da u nekim delovima sveta zemlja jednostavno nema dovoljno "nosivosti" za svoje stanovnistvo u smislu hrane i ciste vode, pa dolazi do gladi, epidemija i ratova.
 
мислим да су педери и лезбејке и њихове параде најмањи проблем у овој земљи. имамо далеко далеко битније и важније проблеме које морамо да решавамо
 
Ko je taj Davinci? Jel ima nekog leba od njega? Imam tolko bitnijih stvari u zivotu oko posla, dece I porodice da bi rasipao vreme na meni nebotne likove. Zamislite kad bi citao svaciju knjigu ili gledao svacije slike, pa ceo bi mi zivot otisao samo na to. A ako bi gledao samo jednog kako bi znao da je on bolji od drugih, znaci morao bi sve a nemam toliko dokolice.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427446#p427446:1ul01cl3 je napisao(la):
Earthmoving » 11 Jan 2017 14:33[/url]":1ul01cl3]Ko je taj Davinci? ...
Davinči je jedan običan plagijator, kome su samo pripisali lažne zasluge i dostignuca
što je i njegov savremenik i po opredelenju božanstveni Mikelandjelo govorio i dokazivao

ista situacija kao sa Edisonom i bogom datim Teslom
sukob lažnih i pravih vrednosti koje samo vreme moze da ispravlja
:sesir:
 
Evo, Razgrađevinar cak meša majmune i zabe, ne bi li dokazao da nisam u pravu. Ode covek dalje od Pantografa. Ali uvek ima dalje, to bez sumnje...Ako cemo da pricamo, hajde da pricamo argumentovano, ovako ne ide...

Pantografe,
Mnoge istorijske licnosti, koje su ostavile veliko nasleđe na polju onoga cime su se bavile su imale poremecenu psihu, koja je bila za lečenje. Zbog ovog ili onog razloga. Ali tu njihovu bolesnu psihu, ne mozemo nazvati zdravom iz razloga sto su oni bili to sto jesu.

JL,
Bar da se ide nekim redom pa posto, nego se taj pederski lobi gura ispred svega. A ova zemlja ima toliko problema za resavati.
 
Да. Иначе, ако си православац, могао би да знаш да то верско усмерење карактерише веома толерантан став према људима "болесне психе".

Схваташ ли ти шта је богатство духа, колико племенита душа мора бити у људи који владају обогађеним симболичким светом уметности, који стварају ванвременске естетске вредности, колико је танана линија између лудила и генијалности и сл? Може ли се психа поменутих људи у систему вишевалентне логике, где човек није просто "здрав" или "болестан", применом елементарне дијалектике, сврстати у болесне?

Јеси ли размишљао икад на такве теме? Да ли су те у школи или у окружењу упутили на њих, или тек тако, дечачки, самоуверено крећеш са тврдим ставовима међ` људе, ко на бункер без бомбе? Имаш ли представу колико наивно и банално делује то што пишеш свима, изузев људима једне књиге и сличнима?
 
Sta ocekivati od coveka koji ima stav da treba da bijes zenu i da te slusa ko
kuce, tek misljenje o pederima :)
 
Ja nikad nisam napisao da treba da biješ zenu. Niti tako mislim. A ti budi covek, kao sto nisi inace, pa nemoj da izmišljaš.

Pantofrafe,
Srbin, Pravoslavac, patriota...Sve sam to ja. Veoma sam tolerantan prema ljudima koji boluju od neke bolesti, bilo psihicke ili neke druge. Nikad nisam podrzavao bezrazlozno nasilje prema tim ljudima. Nikada se u zivotu nisam ni nasmejao, a ni pod razno diskriminisao bolesnog coveka. Ali da neko vrsi nasilje nad mojom svešću, ne dozvoljavam. Ti si vidim, veoma obrazovan covek, bez obzira sto se ne slazemo po nekim pitanjima, nisam od velikog broja ljudi, koji ce coveka sa kojim se ne slazu u misljenju, nipodastavati. Pa kao takvog, da te pitam neke stvari. Ovo drustvo u globalu ne prihvata pederizam, kao nesto sto bi trebalo biti normalno. I sta onda? Docice Amerikanac koji glumi zandarmeriju celom svetu i na silu ce to narediti da bude. I pod pritiskom ce se prihvatiti. Jel tako?
 
Da li bi bio u redu drustveni sistem u kome bi se Da Vinciju zbog njegove popularnosti dozvoljavalo da sexualno iskoriscava maloletne decake koje bira za modele? Da li je u redu drustveni sistem gde svestenici nekaznjeno koriste svoj polozaj u sistemu crkve za homosexualnu pedofiliju?
 
Vrh