Šta je novo?

Društveni sistem vrednosti u Srbiji

Recimo to ovako vrlo jednostavno:
Homoseksualizam, kao uzajaman svojevoljan odnos dvoje odraslih ljudi, nikome ne steti, dok pedofilija da
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427503#p427503:19jjba2g je napisao(la):
Earthmoving » 11 Jan 2017 07:14 pm[/url]":19jjba2g]Da li bi bio u redu drustveni sistem u kome bi se Da Vinciju zbog njegove popularnosti dozvoljavalo da sexualno iskoriscava maloletne decake koje bira za modele? Da li je u redu drustveni sistem gde svestenici nekaznjeno koriste svoj polozaj u sistemu crkve za homosexualnu pedofiliju?
Ne.
Nije, i nije važno da li je hetero ili homo pedofilija, to je pedofilija!!!
Kokose,fotografisao sam taj grafit letos u Bulevaru.

13895313_1769696633286931_7319933617802601835_n.jpg
 
Nasu naciju dovoljno unistava finansijska nemaština, konkretne razloge sam vec naveo, a ko je voljan, neka se vrati par postova i neka procita. Sve to nam steti i bez homoseksualizma, a kada se on doda, statistika ode u još gori broj.
 
Blade, jel su nam homoseksualci izgubili AP Kosovo i Metohiju ili su heteroseksualci? Nekako stižem utisak da su ti oni dežurni krivci za većinu problema u Srbijici.
 
Odlican grafit :) Kad ulicari moraju da rade jer profesori cute. Sem profesora Kusturice, doktora Karajlica I par izuzetaka. Doduse njih kao ni Andrica, Njegos i ostale nije pozeljno spominjati jer su previse naci I fasi a premalo gradjanski orjentisani. Njihov zajednicki greh je sto im nisu svi ljudi kao gradjani isti nego vise vole Srbe od ostalih.
 
Хомосексуалци су само симптом болести

Грађанско друштво у овом облику је потпуна грешка и мора се бацити у смеће што брже могуће
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427526#p427526:1e061265 je napisao(la):
vucko » Sre Jan 11, 2017 8:21 pm[/url]":1e061265]Blade, jel su nam homoseksualci izgubili AP Kosovo i Metohiju ili su heteroseksualci? Nekako stižem utisak da su ti oni dežurni krivci za većinu problema u Srbijici.
Iz cega si konkretno stekao takav utisak? Pošto ja sve govorim krajnje jasno i precizno. A to nisam napisao nigde. Oni izmisljaju problem i tako izmisljen ga stavljaju na prvo mesto. Iznad svih drugih koji stvarno muce ovaj narod. Zasto taj isti Amerikanac, ne uzme redom da nam resava probleme, a ne problem pedera na prvom mestu?

Taj izmisljenji problem, neka se resi ovako...Da se glasa, pa sta vecina odluci. Ako vecina odluci da to bude normalno, ja bi kao pripadnik manjine morao da se pomirim sa time, pa neka sam 100% protivnik, to je vec moja stvar. Ali ako vecina odluci da nije, onda je protivpravno i nasilje nad svescu da mi Amerika i Evropska unija to namece na silu, kao i mnoge druge lose stvari.

Tako ce jednog dana neko da kaze da je seksualni odnos sa zivotinjama normalna stvar. I ljudi koji to vole nisu bolesni, nego su samo poremeceni. I to je krsenje ljudskih prava. Tako to ide...
 
Ti, ja i s i mi smo posredno i izglasali to.
Kazem posredno, ali fakticki jesmo.
Kada kao jedinka pristupas nekoj grupi, ili kao manja grupa nekoj vecoj grupi, logicno je da se prilagodis tom 'kolektivu' ciji deo zelis da budes.
U protivnom, namece se pitanje iskrenosti tvojih namera za pripadnost istoj, zar ne?
Da se u zemlji manipulise pravima 'seksualnih manjina' to je svakom dobronamernom potpuno jasno. Ali da je reakcija nacije takodje pogresna to je takodje cinjenica.

Meni smeta sledece.
Moja prava su ugrozena tokom poslednje parade.
Moje pravo na slobodu kretanja!
Moje pravo (i obaveza) obavljanja posla na radnom mestu.
Zasto?
Zato sto je jedna manja grupa ljudi resila da prkosi, znajuci da ce dobiti medijsku promociju (i finansijska sredstva, naravno).
Takodje zato, sto jedna druga grupa ljudi kojoj smo poverili upravljanje grada i zemlje nije sposobna to da odradi.

Dal je iko od celog 'spektakla' profitirao?
Jesu.
Uniformisani su dobili dnevnice za dezurstva, organizatori opravdali sredstva iz budjeta i strane donacije, a vlast sebi nakacila lazni epitet uspesnosti.
Kako se protiv toga boriti.
Nikako.
Ignosrisati.
Isto kao sto ignorisemo mnoge druge stvari, pa one vremenom izgube smisao.
Ocemo li zaista pricati o rodnoj i seksualnoj ravnopravnosti u kontekstu drustvenog i opsteprihvacenog sistema?

Pa gospodo, pozabavimo se onda diskriminacijom zena prilikom zaposljavanja. Potpisivanja blanko otkaza koji se aktiviraju u slucaju trudnoce.
Stotinama slucajeva otkaza koje zene dobiju pre otvaranja trudnickog odsustva!!!
To su svakako mnogo veci udarci na naciju od toga dal je neko gej ili strejt i dal svako od nas to posmatra kao bolest, poremecaj ponasanja ili pravo na razlicitost!


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Znas li ti koliko je parada pedera koštala ovaj grad i drzavu? Znas li koliko je pametnijih stvari moglo da se uradi za taj novac?

A za zene i zaposljavanje. To po zakonu ne moze i imaju pravo da tuze poslodavca. Ali svi idu logikom: to dugo traje, trebalo bi puno novca koji nemamo i tako dalje...Inace ima ljudi koji idu do kraja i isteraju. A ima i poslodavaca koji to postuju i vrate zenu na posao, posto joj sve sto se toga tice istekne.

To je samo jos jedna stvar koja podstice odlaganje imanja dece ili uopšte nemanje dece. I time bi, na primer, drzava i zakon trebali da se bave. A ne pederima.
 
@laki72 Potpis!

Žena koju znam je otpuštena jer je zatrudnela u toku radnog odnosa. Poslodavac ju je nelegalno otpustio preko telefona, nije čak ni imao blanko otkaz, a rešenje je uručeno tri meseca posle "otkaza". Neko bi rekao čista situacija, ali ne leži vraže. Epilog, 9 godina se tuži sa poslodavcem koji je najveća taksi kompanija u Srbiji.

Da, veoma je lako to rešiti. Hau jes nou.
 
Dao sam ti plus Laki, i evo, ako društvo nije sposobno da rešava više problema istovremeno, tj ako mora rešavati ili-ili, a ne može biti i-i neka ti bude - pređimo na probleme trudnica na poslu ;)
I da završim na ovu temu: meni smetaju agresivni homosexualci koji bi da putem medija nasilno menjaju moj sistem vrednosti, dok su ostali, većina homosexualaca moja braća u ratu (svako od nas protiv svojih životnih problema), a svi mi koji se borimo saosećamo sa drugim borcima.
 
Upisao i ja plus. Ali odgovor na pitanje nisam dobio...Zasto se drzava ne bavi navedenim problemom, bar onoliko koliko se bavi ,,povređenim,, pravima pedera? A trebala bi vise...Jer je problem davanja otkaza zenama koje ostanu u drugom stanju svakako veci od problema pedera...Pride sto za sobom povlaci i druge prioritetnije od pedera, probleme.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427604#p427604:2tdm0xyx je napisao(la):
Blade » Thu Jan 12, 2017 9:22 am[/url]":2tdm0xyx]Znas li ti koliko je parada pedera koštala ovaj grad i drzavu? Znas li koliko je pametnijih stvari moglo da se uradi za taj novac?


Svako ima prava da paradira, koliko kostaju ostale parade, litije sa gradsku slavu, kolektivno vencanje, paradiranje vojske, promocija oficira, docek sportista i ostala sranja?? Isto, ako im Ustav garantuje da imaju prava na slobodno okupljanje, neka im drzava to omoguci
 
Ovi ko Panta - svaki srpski rodoljub im je fašista. Vezano za moj jučerašnji post gde pored ostalih upravo u tom kontekstu spominjem Andrića:
Bošnjački intelektualci uporedili Andrića sa Hitlerom
Bošnjački intelektualci srpskog nobelovca Ivu Andrića uporedili sa Hitlerom, a njegovo delo proglasili genocidnim na promociji knjige Rusmira Mahmutćehajića “Andrićevstvo: Protiv etike sjećanja“, u mostarskom Centru za kulturu.
http://www.b92.net/kultura/vesti.php?na ... id=1219444
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427700#p427700:32hajgqa je napisao(la):
Earthmoving » 12 Jan 2017 03:55 pm[/url]":32hajgqa]Ovi ko Panta - svaki srpski rodoljub im je fašista.


А, не. Живојин Мишић није фашиста. Није ни Иво Андрић, иако је био поприлично десно између два рата. Нисам ни ја. Али, ти јеси. А богме је и Црњански био ту негде.
 
Nisi ni svestan koliko ti I ovi iz vesti u sustini zastupate istu stvar.
A jesu li Karadjordje I Obrenovici nacisti zato sto su bili toliko jaki lideri da su tadasnju Srbiju etnicki ocistili od Turaka, Muslimana, Albanaca? Zar to nije genocid? Ako jeste, da li mrzis Srbiju nastalu na etnickom ciscenju I genocidu nad Muslimanima? O, vi humani.
 
Да свака држава настаје у злочину, устврдио је још Свети Августин. Мало је који филозоф или теоретичар одонда то оспорио, а, рецимо, проф. Коста Чавошки је ту злочиначку "капислу" стварања модерне српске државе видео у Карађорђевом оцеубиству и братоубиству. Нико, међутим, до бољшевика и фашиста, није теоретски оправдавао продужени терор, није дозвољавао убиство и злочин годинама, деценијама или вековима после иницијалног чина.

Ти, дакле, то чиниш? Ти мислиш да је 200 година после Првог устанка и 140 од стицања независности - оправдано "убијати Турке"? Јасно - ти си фашист.

И, наравно да сам хуман. Ти си, ваљда, нехуман - и дичиш се тиме?

Заправо, схватам,ти си исфолирани београдски тип који говори нешто што је "у тренду" - а та срамота коју исписујеш сада јесте модерна. Мода се, међутим, мења: познавао сам двојицу скинхеда из средње школе, обојица срали о Хитлеру на великом одмору - један је данас ожењен црнкињом са Кариба, други се разочарао када су му немачка "браћа" у мејлу написала "Цркни, словенска свињо".

Ти види којем ћеш се царству приволети...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427678#p427678:3ig1zzss je napisao(la):
loyola » Čet Jan 12, 2017 2:41 pm[/url]":3ig1zzss]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427604#p427604:3ig1zzss je napisao(la):
Blade » Thu Jan 12, 2017 9:22 am[/url]":3ig1zzss]Znas li ti koliko je parada pedera koštala ovaj grad i drzavu? Znas li koliko je pametnijih stvari moglo da se uradi za taj novac?


Svako ima prava da paradira, koliko kostaju ostale parade, litije sa gradsku slavu, kolektivno vencanje, paradiranje vojske, promocija oficira, docek sportista i ostala sranja?? Isto, ako im Ustav garantuje da imaju prava na slobodno okupljanje, neka im drzava to omoguci

Na stranu sve, samo cu da te pitam...Kako te nije sramota da sve te stvari poredis sa paradom pedera?

A odgovor na svoje, u prethodnom postu u ovoj temi, postavljeno pitanje i dalje cekam...
 
I kakva smo mi zemlja i kakav zakon imamo kada poslodavac moze da kaze zeni: ,,Ako ostaneš u drugom stanju, dobiceš otkaz,,?
Do koje mere radnik mora da bude nezasticen da bi takva situacija bila moguca?
Da li je to veci problem ili sto pederi ne mogu da paradiraju?
Hajde zastitnici ljudskih prava...Da vas cujem sada...
 
Mislim da obezbeđenje parade košta manje nego paradiranje mafijaša u "sportskim klubovima". Evo juče država uplatila neke parice Partizanu, čisto da imaju da se igraju deca.

Ovakvom zamenom teza možemo ad infinitum da se bavimo.
 
Ne odobravam ni to drugo, naravno, ali kakve veze ima sa pederima, ako izuzemo da je na istoj strani u smislu bacanja novca na gluposti, a ne koriscenja za resavanje stvarnih problema? Jel me tovaris ili...? Tako mi deluje i nemoj da pricamo na tom nivou.
 
Kakvi bakrači , pare, pokret, geni, pripadnost i sl. gluposti
sve se svodi na obicnu mini devijaciju koja je zbog zagadjenosti sredine sve je i češca
a dolazi u fetusnom stanju upravo kada se i formira nos fetusa i nj. funkcije
.
Uskoro će medicina manjom korekcijom lako ispravljati tu devijaciju i to ambulantno ko običnu bubuljicu, ili ko razdvajanje spojenih nožnih prstiju, ili kao zečije usne kod beba.....

Na žalost još nisu krenule operacije dela nosa zaduženog za detekciju feronoma
tu anomaliju reagovanja detekcione rešetke na pogrešne (istopolne ) feronome
mozemo svesti radi tumačenja na ,,prosejavanje,, molekula pri prolazu kroz nos
tj prilikom nj. prolaženja kroz nosnu rešetku u odnosu na veličinu molekula ona osciluje
i to je ta detekciona rešetka koja nam omogucava da reagujemo na sve mirise
pa i na seksulane feronome suprutnog pola
a kad baš nije dobro kalibrisana reagovace manje ili više i na feronome istog pola.

Drugačije kalibracija raširene su ne samo na feronome ,nego i na sve ostale mirise
nekome isti miris lepo miriše a nekome ne - i to svima nama čini razuličitost ukusa
a kažu o ukusu se ne raspravlja osim ako nije destruktivan
na primer da pojedinac voli i želi da udiše cijanovodična isparenja od koga i umire
ili destruktivna po ljudsku vrstu da ga privlače feronomi istog pola - te nema razmnožavanja.

Kao i svaka druga detekciona rešetka i ova je podložna kalibraciji
(najverovatnije termo , laserom..) te sasvim realno je očekivati
da se uskoro započne primenjivati
ako ne bude previše oportunizma i ,,zaljubljenika,, u takvo devijatno stanje.

:sesir:
 
Pogledajte koliko ima ljudi koji imaju 30 i kusur godina, a kojima stupanje u brak nije ni u malom mozgu, a deca ni pod razno...I bar četvrtina njih njih ce ostati bez potomstva, ako ikad i uđe u brak. Sto je opet veliki broj. Jel to nije veci problem za ovu drzavu od prava pedera?
 
Vrh