Šta je novo?

Železnice - infrastruktura

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427545#p427545:1wc69ovn je napisao(la):
trialin » Sre Jan 11, 2017 10:39 pm[/url]":1wc69ovn]Izvor: Blic.rs

SUDAR VOZOVA Železnička nesreća na pruzi kod Novog Sada, povređena 21 osoba, među njima i jedno dete

Putnički voz koji polazi iz Novog Sada za Sombor preko Vrbasa i Kule sudario se večeras oko 19.30 sa teretnim vozom u novosadskom prigradskom naselju Sajlovo.

Prema prvim informacijama do kojih je došao ''Blic'', povređena je 21 osoba, uključujući i jedno dete, a do sudara je došlo zbog loših vremenskih uslova i slabe vidljivosti.

- Svi povređeni zbrinuti su na licu mesta i prevezeni su u Urgentni centar Kliničkog centra Vojvodine na dalju dijagnostiku - rekla je za "Blic" dr Biljana Vasić, portparolka Hitne pomoći u Novom Sadu, ali nije mogla da precizira stepen povreda.

Koliko je ljudski faktor uticao na to da dođe do nezgode utvrdiće istraga nadležnih iz policije i ''Železnice Srbije'' koja je u toku.

Kako je Tanjugu rečeno u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, putnički voz udario je brzinom od 15 kilometara na sat u poslednji vagon teretnog voza koji se nalazio ispred njega. Mašinovođa nije povređen.

Saobraćaj na međunarodnoj pruzi od Novog Sada ka Subotici i Budimpešti je u potpunom prekidu.

http://www.blic.rs/vesti/hronika/sudar- ... ma/qgn6p1k

Nadam se da ce iskoristiti onu polovinu voza. Taman je dobro dosla posto mislim da ovaj vise nije ni za sta

QQ5ktkqTURBXy8zNWJjYmRlOWI3N2FjODQ0YzhjZDExMmNhMDNkNjI1Zi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
 
Kad smo pricali o dizanju pruge na 200km/h pisao o starim uredjajima kod otpravnika i u telekomandi.
 
ona polovina je vec rascerupana sto se tice opreme, morace da se kombinuje sta je citavo na kom
 
Šta može da bude?

Ili je majstor prošao kroz crveno i zveknuo u teretnjaka, jer nema autostop, a koliko znam tu nema ni bočne zaštite.
ili je sistem upravljanja zakazao, jer su uređaji prastari a ljudi koji (zaista) rade na ivici nerava.

A ovde ljudi maštaju o 10km četvorokolosečne pruge za 200km/h i o svemirskoj glavnoj stanici.
Neka hvala. Realnost je surova i tužna.


Proverite čime su došle sve učene glave da prosude kome jarcu će skinuti glavu? Vozom nisu
 
Ево још неких информација са сајта Министарства саобраћаја: http://www.mgsi.gov.rs/cir/aktuelnosti/stanje-u-saobratshaju-u-srbiji-11-januara-2017-godine
У 19.16 Часова дошло је до налета путничког воза 6424 дмг 711-017/018 на шлус теретног воза број 47610. у км 83+255 Рас.Сајлово-Кисач. Дошло до повређивања путника - 18 лакше и 4 теже повређених путника по информацији колског отправника из Новог Сада. У возу се налазило између 80-90 путника у тренутку несреће. Полиција и Хитна помоћ изашли на лице места. Покренута емг 413-015/016 по траси воза 32400 у 20.12 часова на лице места да би се покупили путници и вратили за Нови Сад.
 
Креће пробна линија између Београда и Косовске Митровице, промотивна вожња у суботу, 14. јануара 2017. Године


На иницијативу Канцеларије за Косово и Метохију Владе Републике Србије, “Србија воз“ а.д. покреће пробну линију за превоз путника на релацији Београд - Косовска Митровица.
Промотивни воз кренуће из Београда за Косовску Митровицу у суботу, 14. јануара у 8:30 часова, а повратак из Косовске Митровице планиран је у недељу, 15. јануара, у 10:40 часова.
Линија између Београда и Косовске Митровице биће успостављена као продужетак постојеће линије између Краљева и Косовске Митровице. Током функционисања пробне линије, возови ће из Косовске Митровице полазити петком у 10:40 часова, а из Београда недељом у 8:30 часова.
Унутрашњост воза биће брендирана мотивима српског културног наслеђа са Косова и Метохије, а путникe ће превозити нова композиција дизел-моторног воза набављеног из кредита Руске федерације за модернизацију српске железнице.
Канцеларија за Косово и Метохију сносиће део трошкова које ће “Србија воз“ а.д. имати на овој линији. На пробној линији воз ће саобраћати у периоду од 20. јануара до 26. фебруара, а након тога биће донета одлука о евентуалном преласку на редовну линију. То ће зависити од исказаног интересовања путника и односа остварених прихода и трошкова током пробног периода.

Srbvoz.rs

voz-mitrovica-22.jpg


voz-mitrovica-21.jpg


Mondo.rs

Ovo uzasno izgleda.
 
они су то стварно урадили? либер гот, мон дју, дир год, драги Боже, опрости им, јер очито немају појма шта раде
 
Kako ce da ih sipci vrate sa granice zbog tog glupiranja na 21 jeziku "Kosovo je Srbija". Najjace je da ce voz da ide samo jednom nedeljno, kao da ide za Vladivostok jbt a ne Mitrovicu.
 
Kosovo je SRBsko ladno piše na vozu. Jel ponovo ponavljači pišu parole?
 
Tan2017-1-13_12826261_8.jpg


Prvo što mi je palo na pamet kad sam video ovu sliku iznad je ovo :
"Obuci voz" - samo za ...,..RSD u svim maloprodajnim objektima Idea, Roda, Maxi, DIS, Aman, ...:mrgreen:
Uskoro i "Obuci avion" pa pravac Priština "Adem Jašari"!

suveniri-srbije-suvenir-Uskrsnje-jaje---omot-2405
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427864#p427864:1s0p6hnt je napisao(la):
vucko » Pet Jan 13, 2017 11:03 am[/url]":1s0p6hnt]Kosovo je SRBsko ladno piše na vozu. Jel ponovo ponavljači pišu parole?
Vučko, moguće je da su pokušali da napišu na češkom ili slovačkom. U tom slučaju bi bilo tačno.
 
Хајде фреске иконе у унутрашњоси и да кажем да су лепе, али ова застава споља, типичан пример СНСовског пеинт адвертајзинга и крајње глупо.
 
Prvo koliko je dizajner love uzeo za ovo
Koliko kista sav taj print i folija mnogo
Kako je izabrano bas ovo rijesenje bio mozda neki konkurs ili tako nesto
Jel ovaj Andrej dizajner ovog cuda
 
Мислим да је дизајнер исти онај који је осмислио и логотипове Србијавоза, Србијакарга и Инфраструктуре ЖС.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=427892#p427892:dcwd4vj4 je napisao(la):
Дошљак » 13 Jan 2017 05:55 pm[/url]":dcwd4vj4]Мислим да је дизајнер исти онај који је осмислио и логотипове Србијавоза, Србијакарга и Инфраструктуре ЖС.

Uuuu ako je on osmislio te logotipove svaka mu čast, talentovan čovek nema šta! :bash:
 
Kolega2357":2vnaxqlc je napisao(la):
Ovo je namesteno.
Hoces da kazes da su Bljuc siptarske novine ili da smo mi nesposobni? Mislim na sns firme koje rade gotovo sve u Srbiji...
 
Sama ideja nije loša. Ajde, ima sad tih vozova. Jeste malo glupo da dizel ide ispod žice, ali npr. i poslovni Zagreb-Ljubljana je bio dizel.
Problem je stanje pruge Lapovo-Kragujevac-Kraljevo koje je loše, na pojedinim mestima, katastrofalno, mada ni Plana-Markovac (na faking Koridoru) nije bolje.
Ovaj blam sa brendiranjem je vrh gluposti. Mnogo bi veći frajeri ispali da je brendiran komercijalno i to u neki veliki brend. Onda bi bilo na vestima kako CocaCola/Adidas/Sony ili koji god voz ide iz BG na Kosovo a ovi se bune. Ovako su stvarno ispali seljaci.
 
Aj posto znam da palamude o direktnom vozu, voz Kraljevo - Mitrovica saobraca redovno vec neko vreme?

Bas me zanima jel Marko Djuric krenuo na promotivnu voznju? I da li ce imati nekakvu pratnju oko granice?
 
Jeste, i izasao u Topcideru :D
Ne samo KV-KM nego do pre 5-6 godina sam koristio voz BG-KM kad sam isao na Kosovo, ali i do Raske kad sam isao do Pazara, bila je prejeftina karta.
 
Vrh