Šta je novo?

Војни станови-наставак градње, Бежанијска коса 2. м.з.

Dobri stanovi, bar po rasporedu. Projektovani su očigledno po starim dobrim standardima.
 
To i jesu stanovi sa početka devedesetih, čija je izgradnja bila obustavljena...
 
Može li lokacija na mapi za nas sa jeftinijim kartama koji živimo na drugom terminusu 77ice? :p
 
@vucko, 44.815812N 20.381712E

hWph9Xs.jpg
 
Uporedite ovaj stan sa stanom u Stepi slične kvadrature. Poređenje nije moguće. Ovaj stan ima odvojenu kuhinju, trpezariju, dnevnu sobu, ventilisanu ostavu, plus terasa i soba... Jedan od najboljih viđenih na papiru.


Pogledajte prilog 1

file.php


Inače ovaj je jadan od favorita:
 
Dobar dan.Da li neko mozda ima projekat troiposobnih stanova ob.25 lamela 3?I da li mozda neko zna kad se planira zavrsetak radova,odnosno useljenje?Hvala.
 
Kada sam bio krajem novembra u bloku 25,obišao sam i neke stanove. Do tada radovi u stanovima su bili skoro gotovi, ostalo je bilo da se parket izhobluje i lakira, postave pervajz lajsne oko vrata, postavi sanitarija i postave prekidači i utičnice. Ostalo u stanovima je urađeno. U ulazima, stepeništu pločice nisu postavljene a bile su složene na paletama ispred zgrade, vrata od lifta i lift nije ugrađen. Najveći psao je, kako su mi rekli priključak kanalizacije koju treba da odradi komunalno preduzeće. Voda i grejanje su priključeni. Treba odraditi prilaz i parking oko zgrade i uredi prostor oko zgrade, a takođe i iseliti onu kuću kod dalekovoda de su romi, više puta se odlaže zbog ne dolaska policije.
Troiposobni stanovi su istog rasporeda kao trosobni sa još jednom sobom i mislim da se nalaze samo na prvom spratu. Dvosobni su u prizemlju a jednosobni su u potkrovlju, ako sam dobro informisan.
Probaću da priložim bolju sliku šeme sa rasporedom po spratovima i kvadraturom trosobnih stanova.
 
Ako neko ima još neku šemu bilo kog stana neka priloži zbog interesenata.
Hvala unapred.
 
Pa stanovi su valjda vec podjeljeni vojnim licima ili ce biti neceg u slobodnoj prodaji
 
Hvala na odgovoru.Ja sam bio u ob.25 pre par nedelja i nisu mnogo odmakli od onoga sto je Djura napisao.Troiposobni stanovi su i na visim spratovima a ne samo na prvom.
 
Ono što ja znam je da su ti stanovi podeljeni još 90-ih godina i nema slobodne prodaje jer to gradi vojska za svoje potrebe.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430127#p430127:l93s8g7b je napisao(la):
direktor » 25 Јан 2017 11:40 pm[/url]":l93s8g7b]Pa stanovi su valjda vec podjeljeni vojnim licima ili ce biti neceg u slobodnoj prodaji
@Директоре, као што сам још пре две године рекао, станови су само и искључиво за војна лица тј. додела станова за њих. Нема продаје станова цивилима тј. слободне продаје.
 
Ima li neko informaciju o završetku i dodeli ključeva? Probili su sve moguće rokove.
 
Je l' obilazio neko skoro gradilište? Kako izgleda? Završiše li sa radovima? Ako bi bio ljubazan neko iz komšiluka da uslika, to bilo bi sjajno! :)
 
Нису још завршени.
Ламела 2 до "оног" тржног центра је завршена, ограде су оклоњене, вероватно да раде унутрашње радове, мада не видим никог од радника кад прођем туда. Ламела 1 (оне зграде које су почете пре 20+година) је ограђена посебно и нешто се ради.
Сликаћу ових дана.
 
Prvih godinu dana niko ne prodaje stan od vojnih lica, ali posle toga oko 40% prodaje nekretninu i odlazi. To znam jer zivim u istom bloku, samo malo blize Huga Klajna :)
Ljudi koji tako prodaju, otkupe od vojske za oko 25-30 hiljada i ostane im oko 90 hiljada cisto.

Za 80kv+podrum trazi se oko 120.000EUR, pa vi procenite da li je to puno ili malo.

Sve zgrade imaju lift, osvetljene prostrane hodnike. Dosta komsija je zagradilo prostor ispred ulaza u stan, tako da su dobili jos 4kv besplatno.
 
Evo neko od komšija, takoreći prvih da vam se javi. Istina jeste da se dosta stanova prodaje, ali to zaista zavisi od sastava stanara. U mojoj zgradi, sagrađena medju prvima za 18 godina se prodalo nekoliko stanova, i to tek poslednjih godina. U ostalim zgradama dosta više. Zavisi ko se kako snašao i da li su ljudi imali neka druga stambena rešenja. Cene stanova jesu visoke u ovom delu, pre svega zbog sjajne lokacije. Stanovi su jako lepi, i funkcionalni. Videli smo neke porodice koje su gledale oko gradilišta stanove, pa je verovatno da su podeljeni, možda ne svi. Problem sa prvom (najstarijom) zgradom jeste što je ona počela da se gradi i pre nego što smo se mi doselili, i po sasvim drugom planu, tako da se oko nje dosta prepravljalo. Oko kvaliteta gradnje, ne znam, neke zgrade su dobre, naša malo ubrzana, ali gradjena '90ih pa je zbog toga ne tako sjajna gradnja. Istina je da je većina pregradila zajedničke hodnike, samo na spratovima gde se nalaze osigurači stanari neka se dogovore kako će to rešiti. Divan kraj za život svakako, i predivni i funkcionalni stanovi. Srećno svima koji dolaze. Radove gledamo svaki dan, i svakako jesu pri kraju jer se polako svi razilaze i možda su to sad samo unutrašnji radovi ili sl.
 
Сви станови у обе ламеле (објекат 24 и објекат 25) су подељени још и пре градње истих. Станови у овим ламелама јесу квалитетни и кажу да су много квалитетнији него у осталим војним зградама које су све на потезу дуж улице Марка Челебоновића. Жао ми је што ми нису дозволили да сликам док су се ламеле увелико градиле, мислим на сликање у самом градилишту и унутар зграда, али ето. Шефови градилишта кажу, ипак је то војска.

Такође и наш члан @рашo62 (rasho62), као и @арса.арса и @Посматрач011, станује ту одмах у близини ових двеју ламела, али га нажалост већ нема дуже време на форуму.
 
Слике 08. мај 2017.

Лепо време па на кратко скокнух да сликам као што сам обећао. Одмах да кажем, а везано за усељење у ове зграде, ситуација је следећа.

У ламелу 2 тј. објекат 25, то су зграде до оног тржног центра, ће се уселити током јуна месеца ове године. Технички пријем зграда ће бити сад током маја месеца, а док сам био и јако кратко разговарао са шефом градилишта (предпостављам), био је надзорни орган у контроли. У најбољем случају можда чак усељење буде и крајем маја, како ми је речено. Било би лепо да буде тако. Мада, колико се чекало, ни јуни месец није уопште далеко. Што се сликања зграда тиче, сликао сам и пре него сам разговарао са шефом градилишта, а после ми је рекао да ипак унутра не могу ништа да сликам, а баш сам то хтео.
Pogledajte prilog 28
У овој ламели се још ради на унутрашњим радовима, а колико сам видео и сликао, крече се терасе, на задњој слици се види радник који кречи терасу на трећем спрату. Наравно треба ту још завршити и обновити инфраструктуру, мислим на блоковске саобраћајнице, како би будући станари могли камионима и комбијима са којима ће се довозити ствари, исте лакше да уносе у зграде. Мада што се тиче усељења моћи ће лако код постојећег паркинга са „чела“ зграде, гледано од Мека, и постојећег паркинга који постоји дуж „лица“ зграда.
Pogledajte prilog 27Pogledajte prilog 26Pogledajte prilog 25Pogledajte prilog 24
Пролаз дуж зграда у другој ламели тј. објекту 25 који гледа према „дворишту“ зграде и вероватно ће ту бити паркић. Интересантно је да овакве пролазе имају скоре све војне зграде на Бежанијској коси.
Pogledajte prilog 23
Терасе на спратовима и у приземљу са „лица“ зграда.
Pogledajte prilog 22Pogledajte prilog 21Pogledajte prilog 20
„Лице“ зграда тј. обеју ламела – објеката 25 и 24, је окренуто према улици Партизанске авијације. Испред има још да се уређује, а раде се и прикључци станова на струју-трафо станицу.
Pogledajte prilog 19Pogledajte prilog 18Pogledajte prilog 17Pogledajte prilog 16Pogledajte prilog 15Pogledajte prilog 14Pogledajte prilog 13
Паркинг и блоковску саобраћајницу коју би требало обновити је од стране улице Партизанске авијације, а улази се из улице Пеђе Милосављевића. Паркинзи се практично ине виде, пошто су зарасли у траву. „Кућица и гаража“ који се виде на другој слици су од најзаштићеније националне мањине и они за сад ту остају до даљег.
Pogledajte prilog 12Pogledajte prilog 11
Бетонска стаза која иде од блоковске саобраћајнице и паркинга до зграда.
Pogledajte prilog 10Pogledajte prilog 9
Ламела 1 тј. објекат 24, зграде које су почете са градњом средином деведесетих. Оне се још раде, а колико сам оценио и како је речено, тек крајем године би био могућ њихов завршетак.
Pogledajte prilog 8Pogledajte prilog 7Pogledajte prilog 6Pogledajte prilog 5Pogledajte prilog 4Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2
Поглед на обе ламеле тј. објекте 24 и 25 од стране улице Пеђе Милосављевића
Pogledajte prilog 1
Ко се усељава сад у јуну, срећно било :kk: :vops:
:sesir:
 
Gaga +++ Fotke koje si napravio su istoriske zato sto su zgrade bez klima i zastakljenih terasa
Nadam se da ce komsije biti slozne i pametne da klime uzmu od iste firme tako dobiju popust i da se to fino postavi kulturno
Da ce se dogovoriti oko odrzavanja objekta kako bi to ostalo novo i fino sto duze
Zasto nece da uklone doticne sklepotina im se nalazi na sred buduce saobracajnice
Dokle ce se to tolerisati treba tivtnuti tu sklepotinu beokomu i ganguli
 
Hvala puno svima na odgovorima. Ovo za useljenje je lepa vest, nadam se da će i biti pre leta, tj u junu. Odlične fotografije i super reportaža. Hvala na informacijama, živi bili !
 
Vrh