Šta je novo?

"BW Residences" - Beograd na vodi [ Stambeni kompleks | 68 000 m²]

Свака част на фотографијама :) Сунце је данас иначе било несвакидашње у заласку, остављало је траг изнад попут пруге :D
 
0be3b7f778169eec8854143d26861c18.jpg

d4c99b7770e6bf54fcd4cf7fc4767963.jpg


Sent from my E6553 using Tapatalk
 
sada najozbiljnije, sta ce biti od ovoga ako (tj. kad) se promeni vlast? nedovrsena karicka + penali arapima?
 
Teško da bi bilo kakvo plaćanje penala Investitoru spasiocu ikome trebalo da bude u interesu. Teško da bi ostavljanje nezavršene dvadesetospratnice, koja ima sve građevinske dozvole, ikome bilo u interesu.
Ta zgrada treba da ostane Beogradu kao trajna opomena šta se dešava kada dripci čist urbicid prodaju narodu kao projekat nacionalnog spasa. A neka buduća vlast neka vidi šta se može učiniti da se dalje širenje štete zaustavi.
Ovim sadašnjima se mora priznati da su Savski amfiteatar očistili, a jednom kada je to urađeno, svaka sledeća garnitura će padati u iskušenje da ga nekom svojom šemom dalje upropaštava radi ostvarivanja sopstvenih interesa.

Zanimljivo da je Kostjukov (baš) u ovom trenutku osetio da mu je dozvoljeno da natukne nešto na temu uvođenja javnog interesa u oblikovanje Savskog amfiteatra. Da li to da tumačimo kao znak da su sve političke garniture osetile da je vreme za pranje postojećeg koncepta BNV deterdžentom?
 
Zanimljivo nalivaju beton, iako su temperature daleko ispod nule.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=429814#p429814:26rqu8e1 je napisao(la):
kkorisnikk » Uto Jan 24, 2017 10:27 pm[/url]":26rqu8e1]Zanimljivo nalivaju beton, iako su temperature daleko ispod nule.
Naravno da zalivaju. Postoje razni aditivi koji se stavljaju u beton za razne stvari. Ovaj sada što stavljaju ima aditiv protiv smrzavanja i pucanja zbog mraza
 
kako li je ovim radnicima raditi pod ovakvim vremenskim uslovima. ja odem do prodavnice da kupim cigare i pivo pa mi nije dobro
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430434#p430434:6nc0admp je napisao(la):
ada huja » 27 Jan 2017 03:35 pm[/url]":6nc0admp]kako li je ovim radnicima raditi pod ovakvim vremenskim uslovima. ja odem do prodavnice da kupim cigare i pivo pa mi nije dobro

Једноставно, живимо у нехумано доба, смислили су адитиве за бетон, а како је живом месу на тешком минусу на промаји, то профитерске дебеле гузице не дотиче. Радник мора да обави посао у свим могућим и немогућим условима, а после је најбоље да цркне по могућству нешто пре пензије.... :notok:
Ми нешто старији смо у тоталитарно (како вам данас трују мозгове) доба знали за израз "грађевинска сезона" али данас то више нико не зна шта значи...Мораће поново да се избори неко ново мудрије поколење.. :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430446#p430446:1yvuxfwy je napisao(la):
Veliki Vracar » Fri Jan 27, 2017 5:48 pm[/url]":1yvuxfwy]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430434#p430434:1yvuxfwy je napisao(la):
ada huja » 27 Jan 2017 03:35 pm[/url]":1yvuxfwy]kako li je ovim radnicima raditi pod ovakvim vremenskim uslovima. ja odem do prodavnice da kupim cigare i pivo pa mi nije dobro

Једноставно, живимо у нехумано доба, смислили су адитиве за бетон, а како је живом месу на тешком минусу на промаји, то профитерске дебеле гузице не дотиче. Радник мора да обави посао у свим могућим и немогућим условима, а после је најбоље да цркне по могућству нешто пре пензије.... :notok:
Ми нешто старији смо у тоталитарно (како вам данас трују мозгове) доба знали за израз "грађевинска сезона" али данас то више нико не зна шта значи...Мораће поново да се избори неко ново мудрије поколење.. :grand:


Плус за овај пост.

Општа појава је то, примера ради, у мом крају се тренутно гради зграда, људи раде по највећем минусу и ветру цео дан, има и старијих, оно је страшно и видети. Мученици..

Где је друштво, држава, хуманост..?
У шта смо се претворили..?
 
Претворили смо се у друштво сиромаха којима човек на власти строго поручује да треба да раде као роботи - за мале паре, да се не жале што не могу у тоалет и сл. - јер се тако, тобоже, ради у протестантским земљама, које вођа обожава и због тога често цитира Макса Вебера, човека који је умро 1920.

Ту смо негде, око те године, и ми данас.
 
Zar to nisu radnici ovde više puta hvaljenog Energoprojekta? Ako neko može da organizuje sebi zaštitu u građevinarstvu to bi trebali da budu radnici ovako velike firme. Neće njih "vođa" zaštiti, niti naša empatija na forumu. Sigurno da neko na forumu ima više konkretnih informacija o uslovima rada tamo...
 
Само држава може да заштити слабије, а запослени у (капиталистичком) предузећу то свакако јесу.
 
A dokle god bude takvih koji tvrde sa "neko" (iko) ne zasluzuje bolje (osnovne uslove dostojne coveka), bice i krvavih revolucija u kojima ce ozlojadjeni koji su beznadeznom polozaju iskaljivati svoj bes i frustraciju.
Zakon akcije i reakcije...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Ja upravo to i pričam, samo bez revolucije. Zar se 800 radnika jedne građevinske firme ne može požaliti i izboriti bolje uslove rada? To je čak akcionarsko društvo... ja stvarno ne vidim kako je moguće tako nešto u današnje vreme. Ako je tako loše u tako dobrostojećoj firmi u Srbiji... Ili je tih 800 ljudi nesvesno da oni jesu ta firma i da mogu da odlučuju o nečemu, ili ti uslovi njima i nisu toliko nehumani kako se ovde misli?
 
A zaboravljate da recimo dobar deo radnika Energoprojekt angažuje sa strane, samo
za određene poslove. I kako oni da se bore za svoja prava.
 
Nisam upućen u te detalje, ali sam pretpostavio da je to slučaj. I sam sam mali dobavljač u svojoj struci u gotovo svim situacijama pa potpuno razumem jedan deo tog problema. Naučio sam da je osnova slobode mogućnost da kažeš NE u bilo kojoj situaciji. Ta sloboda zahteva i odgovornost za ono za šta kažeš DA. To u Srbiji nedostaje (skoro) svima. Mu.a da budeš slobodan i odgovoran. Ovaj način razmišljanja možda jeste revolucija u glavi za prosečnog Srbina.

Hoću da kažem, i ti sa strane imaju glavu da malo razmišljaju. Ne služi im valjda samo da stave šlem na nju.
 
Vrh