Šta je novo?

Blok 13 - Filharmonija

Molio bih da se slika ovog ratnog zlocinca ukloni sa ovog foruma.
 
Post je bio saljivog karaktera i nema veze sa Milosevicem.
Sliku sam koristio jer je recenica koju sam napisao ispod bila izjava bivseg nam predsednika SRJ, koja se odnosila na montazni most u Novom Sadu i samo je preneo u kontekst Filharmonije.
 
dopada mi se prvonagradjeni rad, ali ovo sto kaze Paolo Maldini za proturanje 4 kule ispod zita je ziva istina i jedna tragicna stvar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430444#p430444:kddymdht je napisao(la):
mekbejn » 27 Jan 2017 03:37 pm[/url]":kddymdht]dopada mi se prvonagradjeni rad, ali ovo sto kaze Paolo Maldini za proturanje 4 kule ispod zita je ziva istina i jedna tragicna stvar.

Управо. Проблем је пре свега у конкурсном задатку. И што је најгоре, цела прича се свела на то да ли је награђени рад плагијат или не...
 
Није проблем у конкурсном задатку! Мука ми је више од тог изговора. Да имамо архитекте са интегритетом они би својим решењем надјачали и сами конкурсни задатак и урадили како мисле да треба. А ако не - молим лепо немој учествовати на конкурсу. Нпр за конкурс за Славију било је неколико награђених решења која су на најдиректнији начин кршила захтеве, границе и предмет конкурса.
 
@Delija
ima smisla to sto ti pricas, ali to bi onda zahtevalo apsolutnu saglasnost svih ucesnika konkursa, da nijedan ne ispuni te sramne zahteve.
A slozices se da to nije bas realno :)
 
Зашто би то захтевало?! Славија је доказала да нема потребе за тиме. Ако ти услови конкурса не одговарају, и не само то, него те наводе и да на најдиректнији начин погазиш основне вредности струке тиме што ће нпр да можда и најважнији нбг блок трајно осакатиш онда нема шта да тражиш на том конкурсу. Заправо, онда ти савест налаже да дигнеш глас против истог. А вамо алави бескичмењаци још и учествују на конкурсу.

Дефиниција лицемерства и опортунизма!
 
radim dosta konkursa godisnje, ljudi jeste i problem u konkursnom zadatku, ali ne jedini. Prvo konkurs mora da omoguci da pobednik dobije mogucnost da isprojektuje objekat po fer cenama, inace koji je smisao samog konkursa, drugo suma nagrada za ovakvu vrstu konkursa u Evropi je najmanje 100'000 evra a ne desetak hiljada kao sto je ovde bilo. Konkursni zadatak bio dat u Word-u a ne kao PDF, o cemu onda pricamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430448#p430448:1ip1z2gm je napisao(la):
Delija » 27 Jan 2017 04:01 pm[/url]":1ip1z2gm]Није проблем у конкурсном задатку! Мука ми је више од тог изговора. Да имамо архитекте са интегритетом они би својим решењем надјачали и сами конкурсни задатак и урадили како мисле да треба. А ако не - молим лепо немој учествовати на конкурсу. Нпр за конкурс за Славију било је неколико награђених решења која су на најдиректнији начин кршила захтеве, границе и предмет конкурса.

Задатком се предвиђао велики број квадрата за комерцијалне садржаје, а што је резултирало безвезним кубусима кула према Блоку 12. На тај начин је дезавуисан бивши СИВ, као заштићени споменик културе, али и ЦЗНБГ која ужива статус претходне заштите. То важи и за укидање саобраћајног крака према СИВ-у, јединог реализованог према Блоку 21, који је веома битан приликом посета делегација. То апсолутно нема везе са тим о чему говориш.
И одјеби од мене убудуће!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430466#p430466:k9zy9em5 je napisao(la):
Giorano Angelo » 27 Jan 2017 06:38 pm[/url]":k9zy9em5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430448#p430448:k9zy9em5 je napisao(la):
Delija » 27 Jan 2017 04:01 pm[/url]":k9zy9em5]Није проблем у конкурсном задатку! Мука ми је више од тог изговора. Да имамо архитекте са интегритетом они би својим решењем надјачали и сами конкурсни задатак и урадили како мисле да треба. А ако не - молим лепо немој учествовати на конкурсу. Нпр за конкурс за Славију било је неколико награђених решења која су на најдиректнији начин кршила захтеве, границе и предмет конкурса.

******************************************************************.

Gorane zasto vredjas kolegu arhitektu Deliju na takav nacin?
Spustas diskusiju na licni nivo i kvaris ugled profesije.
Pritom se niko ne obraca na Beobuildu toliko prostim recima, ma koliko god se ne slagao sa svojim sagovornikom...
 
Pobogu, sta vam je?
Pa ako se mladi akademski gradjani ovako obracaju jedni drugima, bez trunke tolerancije, sta ocekivati od prostog, manje obrazovanog sveta?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Немој Лаки у множини. Мислим да са овом индивидуом нисам разменио на целом форуму више од два поста, а онај пост горе није био чак ни упућен њему. Но, тако бурна реакција ваљда није без разлога.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430466#p430466:nwcq9rc0 je napisao(la):
Giorano Angelo » 27 Jan 2017 06:38 pm[/url]":nwcq9rc0]
****************************************
Колеге форумаши, даме и господо - Архитектонски факултет у Београду

Овако недвосмислену потврду и поентирање у корист моје тврдње о јадном стању наше струке не бих могао ни сам постићи десетинама постова.
 
Kasno sam video post te se izvinjavam Deliji kome je poruka bila upucena i svima koju si imali prilike da je procitaju. Editovao sam post kao i odgovore gde je citiran isti neprimeran sadrzaj.
 
@Delija
Mislio sam na to da ako bar neko ispuni uslove konkusa komisija će izabrati njega. U tom smislu ako ne postoji bar prećutna saglasnost svih učesnika, oni koji urade drugačije će samo biti diskvalifikovani
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430487#p430487:3d9od74x je napisao(la):
Delija » 27 Jan 2017 09:09 pm[/url]":3d9od74x]Немој Лаки у множини. Мислим да са овом индивидуом нисам разменио на целом форуму више од два поста, а онај пост горе није био чак ни упућен њему. Но, тако бурна реакција ваљда није без разлога.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430466#p430466:3d9od74x je napisao(la):
Giorano Angelo » 27 Jan 2017 06:38 pm[/url]":3d9od74x]
****************************************
Колеге форумаши, даме и господо - Архитектонски факултет у Београду

Овако недвосмислену потврду и поентирање у корист моје тврдње о јадном стању наше струке не бих могао ни сам постићи десетинама постова.

Stvarno ne znam sta mu bi, i meni se ucinilo da tvoja poruka nije bila upucena njemu.
A takve reakcije kvare sliku o arhitektama, jos ispada da nismo slozni u struci i da se ponasamo medjusobno kao neki probisvet. :bash:
 
To jeste tako, i vasa struka je sve, samo ne slozna. Sujeta na sve strane prsti. Zato i dolazi do ovakvih ispada na mnogo znacajnijim mestima, nego sto je forum.
Iskreno sam zgrozen na koji nivo je spustena komunikacija ovde.
 
nazalost ili na srecu nisam video sta je originalno napisano, ali mi ne deluje kao nesto za sta je kriva profesija. delijina retorika prouzrokuje reakciju zeluca, ne mozga.

sa druge strane, ignore lista bi trebalo da bude preca od psovanja :)

svaka cast igoru na strpljenju
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=428372#p428372:11zg5tl7 je napisao(la):
creme-nadlle » 16 Jan 2017 10:15 pm[/url]":11zg5tl7]Fičuka mi se za filharmoniju. Ionako će proces propadanja početi prekosutra od otvaranja.
Operu nam dajte !
Evo, već sedam godina nema nove postavke ni jedne Buffo opere, a kamo li Seriose !
Pa zar da za Muke po Mateju treba da putujem u Beč ? Pa , jel' moram Madlen Zepter da molim da isfinansira još neko izvođenje Cossi fan Tutte ?
Beograd, a i Srbija trepti dok ne dobije novu operu.
Filharmonija je samo prelazno rešenje.
A gde je balet ? Krcka Oraščića nisam gledao eonima !
Sad, kad ima para, dajte malo tih betonjerki zgrada , da ih deca iškrabaju po fasadi nekim veselim sprejevima ... i to... to nam dajte !
U pravu je Earthmoving . Ako se skupilo nešto para, dajte ih Kolarcu. Ta ustanova radi na silu, ali , ipak radi .
I meni zanima zašto prioritet ima filharmonija, a ne opera? Pre mislim da opera treba imati poseban objekat koji će deliti sa filharmonijom.
 
Kule koje su bile u konkursu su bespotrebno tu kad je za njih posebno radjen urbanisticki plan a kako bi mogle da prodju zbog zauzetosti povrsine odnosa sazelenilom prikacen im je dio vec postojeceg objekta sto je onako jadno i kurvinski
Andjelo sta ti bi prije kucanha odgovora procitaj dva puta i izbroj do dest iskuliraj ne vidim u delijinom postu sta te pogodilo .
Inace bio je javni uvid za te kulemislim da sam kacio plan mozda je i Igor
 
Карактерна црта свих српских архитеката јесте да им је јача сујета од портфолија.
 
Pa realno ako negde u Beogradu treba da se zidaju soliteri, suma solitera, to je na placevima sa obe strane SIV-a: centar grada, saobracajno i infrastrukturno opsluzen, uklapa se u matricu NBGD, savrseno mesto za gustinu.

Filharmoniju smestiti na krov jednog od solitera a operu na krov nekog drugog.

A postoji i kompromisno resenje, moze se iskoristiti jedini objekat kojem nikako nije mesto na ovoj lokaciji, TC Usce. Zasto da trosimo plac pored SIV-a za Filharmoniju (ili Operu) kada krov Usca zvrji prazan? Prostor je tu, publika je tu, kud ces bolje.

Zelite da Filharmonija bude posecena i da se narod kulturno uzdize? Filharmoniju na Usce!

filhrmonija_na_uscu.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430448#p430448:21mf080l je napisao(la):
Delija » Pet Jan 27, 2017 6:01 pm[/url]":21mf080l]Није проблем у конкурсном задатку! Мука ми је више од тог изговора. Да имамо архитекте са интегритетом они би својим решењем надјачали и сами конкурсни задатак и урадили како мисле да треба. А ако не - молим лепо немој учествовати на конкурсу. Нпр за конкурс за Славију било је неколико награђених решења која су на најдиректнији начин кршила захтеве, границе и предмет конкурса.
Ko je ovde lud?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430891#p430891:rmrt28p7 je napisao(la):
zidar » 30 Jan 2017 12:40 pm[/url]":rmrt28p7]Pa realno ako negde u Beogradu treba da se zidaju soliteri, suma solitera, to je na placevima sa obe strane SIV-a: centar grada, saobracajno i infrastrukturno opsluzen, uklapa se u matricu NBGD, savrseno mesto za gustinu.

Filharmoniju smestiti na krov jednog od solitera a operu na krov nekog drugog.

A postoji i kompromisno resenje, moze se iskoristiti jedini objekat kojem nikako nije mesto na ovoj lokaciji, TC Usce. Zasto da trosimo plac pored SIV-a za Filharmoniju (ili Operu) kada krov Usca zvrji prazan? Prostor je tu, publika je tu, kud ces bolje.

Zelite da Filharmonija bude posecena i da se narod kulturno uzdize? Filharmoniju na Usce!

filhrmonija_na_uscu.jpg

Eh Jug, kad bi mogli da se igramo tako i da pomeramo objekte...
 
Југов предлог за цркву у блоку 26 на врху пословне куле ми је најјачи предлог икада на форуму. :kk:

Осврнуо бих се на поменуте куле предвиђене првонаграђеним решењем. Добро су осмишљене. Не нарушавају монументалност СИВ-а јер је та монументалност већ упропаштена урбанистичком интервенцијом из деведесетих. Говорим о блоку Ју бизнис центра. Та глупост није требала да се деси. Нарушила је матрицу НБГ-а и неприродно се, противно урбанизму самог НБГ-а завршава према СИВ-у.

Овим кулама се тај неприродан завршетак "пегла" односно матрица затвореног блока постепено отвара ка парку око СИВ-а.

Осим тога, цео НБГ је осмишљаван као спој моћних хоризонтала и вертикала. СИВ је моћна хоризонтала и треба му моћна вертикала да га нагласи.
 
Vrh