Šta je novo?

Akva Novi Beograd Blok 44 (sportsko rekreativni kompleks)

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436275#p436275:2d5f2l1z je napisao(la):
Galeks » 27 Feb 2017 14:33[/url]":2d5f2l1z]Nezvanicno, lokaciju se spremaju da preuzme ista ekipa koja je radila A blok i uveliko se radi na prenameni zemljista kako bi se omogucila gradnja stambenih zgrada.
Ako je tako onda treba organizovati proteste i usprotiviti se takvoj odluci.
Zemljište je predviđeno za javnu upotrebu i sportski kompleks.
Ovom bezobrazluku oko prenamene zemljišta više nema kraja.
Pa neka grade stambene objekte tamo gde je predviđeno, ceo prostor IMT-a vapi za urbanizacijom.
 
Koliko ja znam ranije se prethodni vlasnik (Genel, a možda je i dalje ne znam) svim silama upinjao da ga prenameni, ali bezuspešno pošto ipak u svim planovima stoji sportske aktivnosti.
Sada me pak ništa ne bi začudilo.

Postoje još dve parcele u 44 bloku koje su po planu čini mi se obrazovanje, ali sigurno ih neko već merka da ih prenameni u stanovanje, pošto su to najbliže parcele šetalištu.
 
Dr. Mali , Dr. Vesić i Dr. Folić su smislili strategiju razvoja Beograda: izdati što više dozvola gde je god moguće i gde god to traži investitor ("odblokirati investicije po gradu"). Ne bacati pare na gradnju nove već trpati zgrade na postojeću infrastrukturu. Kada tražnja za takvom nerealnom hiperprodukcijom stanova i poslovnog prostora (bez ikakve proizvodnje, industrije) padne, postaće primarno prodati stan bilo kome makar i Arapima, Turcima, bilo kome samo da bi se parazitski sistem održao. Jer pazite, mnogi ljudi ovde sad dobijaju plate i prilagođavaju se ovakvoj strategiji razvoja grada, ajd im sutra uzmite posao. E tako se pravi bolesna ekonomija, bolesno društvo. Hvala Dr-ima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436278#p436278:31mh8dzi je napisao(la):
Stomatolog » 27 Feb 2017 02:48 pm[/url]":31mh8dzi]
Ako je tako onda treba organizovati proteste i usprotiviti se takvoj odluci.
Zemljište je predviđeno za javnu upotrebu i sportski kompleks.
Ovom bezobrazluku oko prenamene zemljišta više nema kraja.
Pa neka grade stambene objekte tamo gde je predviđeno, ceo prostor IMT-a vapi za urbanizacijom.

aj da se radi o dva razlicita foruma pa da kazemo da si malo izgubio kontrolu sta gde spinujes, ali na jednom forumu u dve razlicite teme da imas tako razlicite stavove sta je bezobrazno i protiv cega se treba boriti to je vec za ukor opstinskog odbora
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=f2WuY9xsQGA[/youtube]
 
Ja sam čuo od druga pre par dana, da je arhitekta koja je radila A blok odbila novi projekat od te iste firme, jer su joj skakali po mozgu :bash:

Da su ''fini'' ljudi
 
A ZAPP se inače proslavio sa projektovanjem A Bloka silno...

možda je i jednima i drugima bolje da promene partnera. Sva druga rešenja bloka su mi se više svidela od obog izabranog.
 
ne sudim o kvalitetu,samo kažem da su dobili ponudu od istog investitora za novi posao i da su odbili.Možda je to ova parcela.

ne znam ni šta je ZAPP,ali pretpostavljam iz tvog neprijatnog komentara arhitektonska firma...
 
Bulevarac + 1 :)
Zahvaljuči tvom dron snimku jasnije je da za danasnje pojmove po veličini
pre lilči na ne završene akva lavore NBgda nego na akva park :lol:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436292#p436292:wpyv2z7n je napisao(la):
razgradjevinar » 27 Feb 2017 16:00[/url]":wpyv2z7n]
aj da se radi o dva razlicita foruma pa da kazemo da si malo izgubio kontrolu sta gde spinujes, ali na jednom forumu u dve razlicite teme da imas tako razlicite stavove sta je bezobrazno i protiv cega se treba boriti to je vec za ukor opstinskog odbora

O kakvom ti opštinskom odboru govoriš i o kakvom spinovanju?
Imam pravo da izrazim svoje mišljenje o svakom projektu o kojem se ovde govori.
Ovde na forumu čim izraziš neko drugačije mišljenje od većine dobiješ etiketu da spinijuš i da pripadaš nekoj stranci.
Počnite da baratate činjenicama za i protiv, a ne da se međusobno optužuje, da neko spinujete, da je neko 'bot' i da pripada nekoj političkoj opciji.

Da, ja sam protiv da se tu grade stambeni objekti, zato što mislim da novobeogradskoj spavaonici treba i nekih sadržaja uz reku osim uglavnom zapuštenih splavova i šetališta.

A ti ako si za izgradnju stanova, objasni mi zašto tako misliš ako želiš da me ubediš u svoj stav?!
 
Ne znam da li ste znali, na tom mestu je trebalo da bude izgrađen kompleks 11.april ali da bi se tadašnja vlast dodvorila studentima, isti je izgrađen na sadašnjem mestu. Zato je svih onih decenija taj prostor zvrjao prazan. Ovo sam slučajno saznao pre 30ak godina kada je tadašnji moj klub ( FK Sava) tražio od opštine tu parcelu za izgadnju fudbalskog terena.
 
Pisao sam i ranije, ponoviću još jednom: "akva park" koji može da primi kupače - dakle ljude u kupaćim gaćama samo u toku naviše 4 meseca godišnje, a da ne može da obavlja osnovnu delatnost ostalih osam je - glupost. Nemam ništa protiv, ali neka se nalazi negde daleko van grada.

Ovde jedino što može da se uklopi je još jedan stambeni blok, sličnog tipa kao dvospratnice i četvorospratnice u blokovima 70 i 45.
 
Stomatolog mogao bi da malo pratis teme i ovu u kojoj pises ranije se ovdje govorilo o prenamjeni parcele u stanovanje neki su forumasi zalagali za to stanoviste
Ja konkretno vise bih volio da se zavrsi akva park i da se natkrije i da radi i zimi
Relja a da se natkrije kao u minsku imaju slike par strana ranije
Pominjes imt izgleda ako bude srece kupice ih tafe ironije gledano koji rade po njihovoj licenci
Sto se marbovaca tice imaju oni jos zemljista koje im je prioritetnije u starom djelu bg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436288#p436288:5iur2k74 je napisao(la):
Earthmoving » 27 Feb 2017 15:41[/url]":5iur2k74]Dr. Mali , Dr. Vesić i Dr. Folić su smislili strategiju razvoja Beograda: izdati što više dozvola gde je god moguće i gde god to traži investitor ("odblokirati investicije po gradu"). Ne bacati pare na gradnju nove već trpati zgrade na postojeću infrastrukturu. Kada tražnja za takvom nerealnom hiperprodukcijom stanova i poslovnog prostora (bez ikakve proizvodnje, industrije) padne, postaće primarno prodati stan bilo kome makar i Arapima, Turcima, bilo kome samo da bi se parazitski sistem održao. Jer pazite, mnogi ljudi ovde sad dobijaju plate i prilagođavaju se ovakvoj strategiji razvoja grada, ajd im sutra uzmite posao. E tako se pravi bolesna ekonomija, bolesno društvo. Hvala Dr-ima.


Нека нека само тако

После ћу њих да терам под старе дане да то ручно руше, не може се тако зајебавати са градом који већ нема адекватну инфраструктуру
 
direktor,

ja se samo zalažem da novom beogradu (savskim blokovima) su potrebni i neki drugi sadržaji osim tržnih centara i stambenih zgrada. Pošto je prostor uz reku mislim da bi tu bilo dobro napraviti nešto od javnog interesa, da i ta obala malo oživi. Ipak tu u blizini živi nekoliko desetina hiljada ljudi. Sportski sadržaji privlače mnogo mladih i pozitivno utiču na njihovo odrastanje. Nemora da bude aquapark, neka bude nešto drugo vezano za sport i rekreaciju.

A što se tiče IMT-a mislim da je bezveze oživljavati fabriku na NBG pošto sigurno više neće imati onako masovnu proizvodnju kao što su imali sedamdestih i osamdesetih godina prošlog veka iz razloga što se fabrika nalazi okruzena velikim stambenim blokovima, nema sinski prilaz, tako da bi transport sirovina i proizvoda se oslanjao na drumski saobraćaj koji je već sada popriličan. Mislim da su pogoni IMR u Rakovici ili ZMAJ-a primerniji za proizvodnju, ako uopšte i dođe do toga da ih preuzme indijski TAFE.
 
Od akva parka na tom zemljistu nema nista i nikada. To je bio sulud poslovni potez od samog pocetka, ali tada nije bilo njednog akva parka u Srbiji pa bi mozda prvih par godina to i radilo sa nekim uspehom, Ali samo lud covek bi 2017. godine gradio akva park na toj lokaciji kada se na NBG stanovi u novogradnji rasprodaju po ceni od preko 2000 evra. A javnih i nekakvih drugih povrsina za narod nece biti jer je to zemljiste vec prodato, a drzava i grad nemaju para da odrzavaju ni sadasnje objekte od javnog znacaja(Sava Centar, Kolarac, Dom Sindikata...). Tako da je jedini izbor stambeno naselje ili ove ruine i zmijarnik...U Beogradu se premalo gradi stanova sto govore i cene. A akva parkovi ce se graditi u Ovci, na pancevackom putu, pod Avalom i takvim lokacijama...
 
To cjela srb da se doseli u bg samo stanovi stanovi ovo je privatni projekat ne gradski
Mogu da ga unaprede u zatvoreni kompleks da se grije pomocu toplotne pume itd itd
 
Bas zato sto ej privatni projekat, samo lud investitor bi tu gradio Akva park.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436357#p436357:3i3qrqc1 je napisao(la):
direktor » 27 Feb 2017 09:43 pm[/url]":3i3qrqc1]....
Ja konkretno vise bih volio da se zavrsi akva park i da se natkrije i da radi i zimi
Relja a da se natkrije kao u minsku imaju slike par strana ranije ...

Ovaj projekat nije tako zamišljen, kao što znamo i sa rendera i iz izvedenog stanja.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436387#p436387:3i3qrqc1 je napisao(la):
Stomatolog » 27 Feb 2017 11:47 pm[/url]":3i3qrqc1]direktor,
....
ja se samo zalažem da novom beogradu (savskim blokovima) su potrebni i neki drugi sadržaji osim tržnih centara i stambenih zgrada. Pošto je prostor uz reku mislim da bi tu bilo dobro napraviti nešto od javnog interesa, da i ta obala malo oživi. Ipak tu u blizini živi nekoliko desetina hiljada ljudi. Sportski sadržaji privlače mnogo mladih i pozitivno utiču na njihovo odrastanje. Nemora da bude aquapark, neka bude nešto drugo vezano za sport i rekreaciju.
....


Okolni blokovi su izgrađeni kao park, ispunjeni su zelenilom, ispred skoro svake zgrade je napravljen neki sportski teren ili dečije igračište.
Šetališe na Savi je po lepom vremenu ispunjeno šetačima i rekreativcima. Za ljude koji ovde žive ima dovoljno sadržaja, a ima i prostora za unapređenje.

Ovaj akva park nije u "javnom interesu", već komercijalni objekat i ideja neozbiljnog i nepromišljenog investitora. U interesu stanovnika blokova je miran život a ne gungula koju će da stvore posetioci akva parka i još veći problem parkinga (evidentno vikendom kada su svadbe na splavovima i kada je lepo vreme pa se ljudi sjate do reke).
 
Moj naj najveći problem sa novom okolnom gradnjom na NBg je pretrpavanje postojećih parcela da bi investitor maksimizirao zaradu. Sasvim drugčija i primitivnija gradnja od one stare inteligentnije u blokovima oko Fontane, starog Meraktora, Energoprojekta... Tamo između zgrada imate hektare i hektare lepog slobofnog prostora sa zelenilom, igralištima , stazama za šetanje... Gledam ove nove blokove 67A, preko puta Piramide... sve pretpano, a i za onih par slobodnih metara između zgrada i ulice mislim da investitori plaču mesecima. Ne želim takvu subinu i ovom bloku. Opet kažem, opet je ideja da sadašnja gradska vlast zbudži zgrade na postojeću infrastrukturu okolo su ulice, šetalište... sve veći izgrađeno - to je za njih neodoljivo primamljivo - čista zarada bez trošenja ijednog dinara u postojeću infrastrukturu. Međutim to danas imaju jer im je neka ranije vlast to izgradila. Dal oni neku tako pripremljenu infrastrukturu ostavljaju za budućnost? Samo troše postojeću infrastrukturu, ništa ne ostavljaju sem problema što nekontrolisano štancuju dozvole.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436420#p436420:3erno70b je napisao(la):
relja » 28 Феб 2017 07:17 am[/url]":3erno70b]

Okolni blokovi su izgrađeni kao park, ispunjeni su zelenilom, ispred skoro svake zgrade je napravljen neki sportski teren ili dečije igračište.
Šetališe na Savi je po lepom vremenu ispunjeno šetačima i rekreativcima. Za ljude koji ovde žive ima dovoljno sadržaja, a ima i prostora za unapređenje.

Реља и ја смо се сложили. Запишимо овај датим :)

Као што сам рекао на другој теми, новобеоградски блокови су конципирани на тај начин да се сав градски јавни простор потребан становницима налази у самом блоку. Савски блокови су додатно најбоље и позиционирани у матрици јер су одмах до реке па је и кеј савских блокова најживљи и најупотребљивији.

Отворени јавни спортски комплекс на овом месту са тог урбанистичког аспекта нема никаквог смисла, једино неки комерцијални спортски објекат попут аква парка. Међутим, сама идеја аква парка је промашена, јер такви објекти не само да се не граде у ргаду него на периферији, него су и, за наше климатске услове гарантовани губиташи.
 
Bilo bi zanimljivo uraditi analizu da li bi jedan savremeni ,,SRC'' mogao da opravda ulaganje na duži rok. NBG je velik, gradi se i popunjavaće se još a ima samo 11. April i neke improvizacije, balone i sl. Možda bi jedan multifunkcionalni objekat privoleo stanovništvo na korišćenje tokom cele godine i bilo atraktivno za preduzetnike...
 
Greska investitora - da.
Dal je kaznjen zbog toga? Da delimicno, pukaoje lovu ni u sta.
Treba li dozvoliti prenamenu? NE, NE i NE!!! 100 X ne! :!:

Ja zaista pocinjem da se brinem za buducnost ovog grada. Cemu nama onda sluze planovi? Cemu dupovi, cemu studije, cemu bilo sta, ako se gradi onako kako investitori zele, a ne onako kako je opsti javni interes?
Zasto smatramo da je pogresno sto se u SA ili na nekoj drugoj lokaciji izlazi u susret interesima i zelji investitora, pa se `gaze` odavno utvrdjeni planovi, a na nekim drugim lokacijama poput ove smatrate da treba menjati planove i namenu prostora? :bash:

Da li je namena tog zemljista `sportske aktivnosti`? Jeste.
Jel nema danas interesa da se grade objekti za sportske aktivnosti?
Kazete da nema. Ok, mozda ce sutra, prekosutra ili za pet godina biti.
U Beogradu postoji dovoljno utrina, i korovista gde se moze graditi i ne mora se bukvalno svuda izlaziti u susret investitorima.
Posebno ne investitorima koji bi da na brzaka okrenu lovu sa velikom zaradom.
Jasno je da je svakom investitoru to cilj (i meni bi bio), ali nije jasno koji je tu interes grada?
A kada kazem grada, mislim na nas koji zivimo u Beogradu?
Jer Beograd smo mi, nije to neka imaginarna organizacija!

Ako investitor nema para, ili nema interesa da zavrsi ovaj objekat, neka ga.
Sam se da izvinete zaje*******ao, znao je namenu, znao je i zemlju u kojoj smo i standard i slicno.
Njegova obaveza je da obezbedi parcelu i drzi je urednom. Nema para? neka smisli nesto. briga me. briga nas!

A to da nema racuna da postoji akva park u gradu od skoro 2 miliona stanovnika je diskutabilno a po meni notorna glupost.
Nicu nam po Ledinama i Borci mikro akva parkovi, gde nema ni ljudskog prilaza ni slicnog.
Veliki problem u 21. veku napraviti laku konstrukciju kojom bi se deo parka zatvorio i bio funkcionalan i u zimskom periodu?
Veliki problem koristiti toplotne pumpe na zemljistu koje je dokazano puno vode (jedna od prednosti)?
Ne, nego je lakse i brze `okrenuti` lovu na brzaka napraviti zgrade, prodati stanove i imati jedno 50-60% zarade i to sve za par godina!

Neka napravi ledenu dvoranu! ;) Deca od 10 godina nam u Pioniru dobijaju termine u 5 ujutru ili u 23.30 uvece!
deca od koje sutra ocekujemo da donesu medalju sa nekog takmicenja. eto prilike za javno - privatno partnerstvo.
Nije isplativo? Moguce. O tome treba da misli investitor koji je kupio zemljiste namenjeno za sportske aktivnosti!!! Ne ja!

A sto se stanova tice.
Ljudi, Beograd nije ni Brisel, ni Frankfurt ni Pariz!
Bejbi bum generacije nas polako, ali sigurno napustaju. Nasi roditelji, nase bake i deke, nase tetke i strine...
I sami govorite po drugim temama kako su nam postojece stare zgrade pune penzionera.
Za maksimum 10 godina imacemo ogroman visak stambenog prostora. Starog i neodrzavanog, ali visak.

i umesto napustenog gradilista akva parka, ili nekog drugog sportskog objekta,
koje moze da se pretvori makar u neku zelenu povrsinu sa skejt parkom ili slicno, imacemo po gradu napustene zgrade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436438#p436438:2pozsqq6 je napisao(la):
laki72 » 28 Феб 2017 09:50 am[/url]":2pozsqq6]

A to da nema racuna da postoji akva park u gradu od skoro 2 miliona stanovnika je diskutabilno a po meni notorna glupost.

Ноторна је глупост правити аква парк за климу по којој би он био у употребни само 2 месеца, а можда ни толико (имајући у виду каква смо лета имали у предходних пар година). Покривени аква парк? Па која је тек то гпупост реци ми? Да користиш тобогане у хали? Јел ме зезаш? Која је драж таквог аква парка? Која је поента?

Аква парк као део већег спортског комплекса који укључује и наткривене затворене базене једино може бити исплатив, односно комплекс који може да се користи целе године, а овај у блоку 44 нема довољну површину да укључи и такве садржаје....

Такође, комплекс попут аква парка треба да се гради у граду од 2 милиона становника, ДА, али НЕ на Новом Београду, то је ван сваког разума и памети. Аква парк у Београду треба да се гради негде рецимо иза Вишњице, Гроцка, Сурчин ... Или у крајњем случају, на крај Новог Београда, иза блокова у Ивана Рибара где је такође по ГУП-у предвиђен спортски комплекс, само веће површине.

Аква парк у сред стамбеног ткива .... језиво ...
 
Vrh