Šta je novo?

Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu)

Evo samo za vox populi i niki:




Svaki drugi dan prolazim kada idem u teretanu pored ove pumpe u Dimitrija Tucovica, na metar do metar i po udaljena od zgrade.
 
Nije tacno ima cjela ulica iza i mislim da se zove mitrova ljubise 6 m min do zgrade suta cu da fotkam iz drugog ugla i premjerim inace ista je predvidjena za uklanjanje kao sto je uklonjena pumpa preko puta sto je bila
 
Sta nije tacno? Sutra kada budes isao, pogledaj ova zgrada iza koliko je udaljena od zida pumpe. Ulica je levo od pumpe na ovoj slici. I nije Mitrova Ljubise vec Stjepana. I ovde moze da se vidi ta "ulica" siroka 6 metara izmedju pumpe i zgrade... A u stvari je trotoar sirine do 1,5 m.

upload images free
 
Ti si gore napisao da je zgrada od pumpe udaljena metar do metar ipo sad odjednom pominjes trotar
Stavi link sa gugl ulicnog pogleda inace ulica je stjepan mitrov ljubisa
 
Sad me bas zanima koliko ima u centimetar od zida do zida
 
Prema planu benzinskih stanica a i planu detaljne regulacije tog dela grada pomenuta pumpa se uklanja, a tu će biti trotoar sa drvoredom.
Uslov za to je rekonstrukcija pumpe u Čingrijinoj koja je takođe vlasništvo NIS-a. A ona ispunjava uslove jer je odvojena i ulicom od stambene zgrade. Trenutno je na javnom uvidu plan Čingrijine, pa verujem da će to uklanjanje biti u narednih godinu dana.

Po svim planovima nove pumpe moraju biti 25 metara od stambenih objekata, zato će eventualno biti uklonjena i pumpa u Zdravka Čelara

Према Плану генералне регулације мреже станица за снабдевање горивом („Службени лист града Београда“, бр.34/09), у даљем тексту „ПГР мреже ССГ“,

За локацију ССГ, дефинисана су следећа ограничења:
- претакалишта течног нафтног гаса и резервоари морају имати најмање 35m заштитног одстојања од стамбених и других "осетљивих" објеката у окружењу,
- претакалиште светлих течних горива и одушне атмосферске цеви-АТ вентили морају бити на 25m минималне безбедне удаљености од стамбених и других "осетљивих" објеката у окружењу.

http://www.beograd.rs/images/file/b3e53 ... 949555.pdf

Koga zanima više neka potraži PGR mreže SSG i tamo će videti da se puno stanica uklanja po gradu, a pogotovu u centru, jer je pored bezbednosti i ekologije ideja da se destimuliše automobilski saobraćaj.
 
Koga zanima više neka potraži PGR mreže SSG i tamo će videti da se puno stanica uklanja po gradu, a pogotovu u centru, jer je pored bezbednosti i ekologije ideja da se destimuliše automobilski saobraćaj.
Ako je tako, onda je izgradnja ove pumpe u Stepi sasvim logična i uklapa se u postojeće planove pošto moraju ljudi negde da natoče gorivo kad se ukinu sve te pumpe po centru, plus što je udaljena od prvih zgrada mnogo više od tih zakonskih 25 metara
 
Izgradnja pumpe nije logična jer su kupci stanova dovedeni u zabludu jer im je predstavljano da će na lokaciji biti građeni objekti školstva i tržni centar. S obzirom da je GDS sa gradom promenio namenu parcele imaju pravo na raskid kupoprodajnih ugovora i povraćaj novca zajedno sa zakonskim zateznim kamatama.

Izgradnja naselja sa 5.000 stanova u kojem je centralni objekat benzinska pumpa je urbanistički zločin.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432902#p432902:htdpmr7a je napisao(la):
Гага » Sat Feb 11, 2017 1:42 am[/url]":htdpmr7a]Из овог угла се види мало боље. :D По одокативној методи са уличног погледа, +/- 300 цм !

Uboo si ko prstom u... :D Sad sam merio oko 280 cm.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432964#p432964:o3xzecik je napisao(la):
Dejan011 » 11 Feb 2017 02:29 pm[/url]":o3xzecik]
Ako je tako, onda je izgradnja ove pumpe u Stepi sasvim logična i uklapa se u postojeće planove pošto moraju ljudi negde da natoče gorivo kad se ukinu sve te pumpe po centru, plus što je udaljena od prvih zgrada mnogo više od tih zakonskih 25 metara
Postoje 4 pumpe na samo nekoliko minuta voznje od naselja (od kojih je jedna NIS-ova), jos jedna u naselju nista ne znaci ljudima koji zive tu :sesir:
 
Ja nemam nista ni za ni protiv pumpe na tom mestu, samo mi je interesantan stav o 4 pumpe u blizini, pa da stanovnicima naselja Stepa Stepanovic nista ne znaci jos jedna.
Znaci, Ok je kada je pumpa u Jerkovicu ili na Banjici?
A sta ako i njima zasmetaju? ;)


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Laki ovdje je veci problem sto su izigrali kupce
Da je u planu naselja u startu bila pumpa niko se ne bi bunio ali pitanje je da li bi kupili stanove tu
 
Kakvo tripovanje, ne znaci nista stanarima naselja... Pa gospodo kada budete kupili stanove od 300 000 evra i zatvoreno naselje onda mozete tako da razmisljate. Niste izabrani Boziji narod pa da se svi prema vama merimo, razumem da su stavili pumpu pored skole u sred naselja, ali nije tu. Mozda ce bas oklnim stanovnicima da odgovara, niste jedini na ovom svetu.
 
Ja samo konstatujem cinjenice meni ni u dzep ni iz dzepa Da je pumpa bila u startu u planu ne bi bio problem
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436366#p436366:3nc6e78u je napisao(la):
loyola » 27 Feb 2017 10:09 pm[/url]":3nc6e78u]Kakvo tripovanje, ne znaci nista stanarima naselja... Pa gospodo kada budete kupili stanove od 300 000 evra i zatvoreno naselje onda mozete tako da razmisljate. Niste izabrani Boziji narod pa da se svi prema vama merimo,

Ja ne smatram da su stanari Stepe Stepanovića uhvatili boga za m**a zato što su kupili stanove u najboljem projektu državne stanogradnje i ne smatram da imaju pravo na privilegovan tretman od strane države, ali jednostavno planski dokumenti treba da se poštuju i nije u redu da se delu naselja koje je zonirano za trgovački centar benzinska pumpa tura na silu.
Tome se treba usprotiviti, ne radi privatnog interesa onih koji žive u Stepi Stepanoviću, već radi svih nas, da se razvije kultura kontinuiteta u prostornom planniranju i nesilovanja planskih dokumenata, kako bismo se svi mi u budućnosti odbranili od stihije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436359#p436359:jem567h2 je napisao(la):
direktor » 27 Feb 2017 09:47 pm[/url]":jem567h2]Laki ovdje je veci problem sto su izigrali kupce
Da je u planu naselja u startu bila pumpa niko se ne bi bunio ali pitanje je da li bi kupili stanove tu

Da i po toj logici ne bi mogao da prodje ni Karlov predlog o tramvajskoj liniji, jer ni ona nije bila prezentovana u planovima...

Meni je jako diskutabilno dal su kupci time izigrani ili nisu.
Naime, neko kupuje nekretninu u nekoj zgradi. tu se deklarise oprema stana i zgrade, materijal i slicno i nepostovanje toga bih smatrao prevarom.
takodje, kada bi mi oko zgrade neko posadio behaton umesto trave.
E sad to sto na nekom gradskom zemljistu PRAVE BENZINSKU PUMPU, umesto Biblioteke (verujem da ne postoji biblioteka u naselju?) je nesto sto nekome u naselju smeta, ali verujem da ima i dobar deo onih kojima odgovara, ali svakako ne smatram da je neko prevaren time.

Da ponovim jos jednom. Nemam stav o benzinskoj pumpi. Nemam nista ni za ni protiv inicijative po tom pitanju, stanovnika naselja.

Samo mi je zasmetao argument `u blizini imaju 4 pumpe` jer i one su nekome preko puta ulaza.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436459#p436459:3pzsmtps je napisao(la):
laki72 » 28 Feb 2017 11:13 am[/url]":3pzsmtps]
Naime, neko kupuje nekretninu u nekoj zgradi. tu se deklarise oprema stana i zgrade, materijal i slicno i nepostovanje toga bih smatrao prevarom.
takodje, kada bi mi oko zgrade neko posadio behaton umesto trave.
E sad to sto na nekom gradskom zemljistu PRAVE BENZINSKU PUMPU,

Laki, ne mogu da prihvatim da ovo stoji. Planski dokument nije isto što i kupoprodajni ugovor, ali građani imaju puno pravo da protestuju protiv nepoštovanja planskog dokumenta, baš kao i nepoštovanja kupoprodajnog ugovora. U oba slučaja ljudi ustaju protiv zakidanja na kvalitetu njihovog života i stanovnik svakog naselja ima jednako pravo i da insistira da u svojoj zgradi dobije sve što je platio, kao i da okolina ne bude degradirana izgradnjom nečega što je kontra planskog dokumenta.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436459#p436459:3pzsmtps je napisao(la):
laki72 » 28 Feb 2017 11:13 am[/url]":3pzsmtps]
Samo mi je zasmetao argument `u blizini imaju 4 pumpe` jer i one su nekome preko puta ulaza.

Da li poznaješ taj kraj? Kumodraška ulica je jedna od malobrojnih preživelih privrednih zona u Beogradu i valjda elementarna logika i razum nalažu da se pumpe trebaju dizati u okviru te privredne zone (gde pumpe VEĆ postoje i gde NIKOME nisu prekoputa ulaza), a NE na onoj strani ulice koja je postala STAMBENA zona.
 
Oglasila se GDS. Ne odustaju od gradnje pumpe, ali ne odustaju ni od daljeg razgovora sa stanarima. Čikaju stanare da pronađu bilo kakvog investitora komercijalnog objekta na toj lokaciji, pošto oni iz GDS od početka imaju samo tog interesenta za benzinsku pumpu...

Moje lično mišljenje je da ne bi ni ta pumpa u naselju bila smak sveta, ali dobro je što su stanari antiprotivni dok god se ne rešavaju gorući infrastrukturni problemi tipa SMT i rešenje saobraćaja u tom delu grada.
Mislim da bi grad trebao da prihvati kompromisni paket po kojem se gradi SMT na potezu Save Maškovića - Braće Jerković, a stanari onda prihvataju pumpu u naselju uz Kumodrašku ulicu. Kada bi kraj prestao da bude saobraćajno slepo crevo grada, kada bi SMT sa četiri trake prolazio u blizini, onda bi bilo moralnije davati lokacije za benzinske pumpe.

GDS stanovnicima "Stepe": Zašto smeta pumpa?
Beograd -- Građevinska direkcija Srbije i predstavnici grupe stanara naselje “Stepa Stepanović” nisu našli rešenje za izgradnju benzinske stanice, koju osporavaju.

IZVOR: TANJUG ČETVRTAK, 2.03.2017. | 13:10

Kako je navedeno u saopštenju, Građevinska direkcija primila je predstavnike grupe stanara, ali na sastanku nije postignuta saglasnost oko izgradnje benzinske stanice, te Direkcija poziva stanare da zajedno rade na pronalaženju investitora, koji bi bio spreman da izgradi objekat komercijalne namene na toj parceli sa kojim bi bili saglasni stanari.

Građevinska direkcija navodi da je još jednom pokušala da od stanara čuje razloge zbog kojih ne žele pumpu u Kumodraškoj ulici, iako je ona "u svemu u skladu sa postojećim zakonskim propisima i ni po čemu ne razlikuje od bilo koje pumpe u strogom centru Beograda u sklopu stambenih blokova".

U interesu celog naselja “Stepa Stepanović” je, navode iz Direkcije, da komercijalna parcela bude uređena da se na njoj napravi novi sadržaj koji će koristiti naselju, koje broji više od 13.000 stanovnika.

Direkcija je u proteklih nekoliko godina pokušavala da pronađe zainteresovane investitore za izgradnju komercijalnih sadržaja i do sada je uspela da obezbedi i izgradi supermarket.

"Stvoreni su bili uslovi za izgradnju benzinske stanice u Kumodraškoj ulici, ali je njena izgradnja zaustavljena zbog protivljenja grupe stanara. Benzinska stanica bi predstavljala dodatni sadržaj za naselje, a država bi prihodovala kroz poreze i doprinose na ime izgradnje, povećao bi se obim usluga na Opštini Voždovac, otvorila bi se i nova radna mesta u objektu pumpe", navodi se u saopštenju.
 
Neverovatno je da to naselje nema ni poštenu liniju JGP-a u blizini.
 
Gds ima problem sa tc jer je pravio mjesovite zgrade stambeno poslovne umjesto cisto stambene
Pa bi trzni centar mogao da funkcjonise vrlo dobro i po pitanju prodaje lokala ili izdavanja istih
 
Neće biti pumpe u naselju Stepa Stepanović
Tanjug | 25. mart 2017. 22:55 | Komentara: 1

Građevinska direkcija odustaje od izgradnje benzinske pumpe u naselju Stepa Stepanović

Građevinska direkcija odustaje od izgradnje benzinske pumpe u naselju Stepa Stepanović, saopšteno je večeras iz opštine Voždovac.

Kako se navodi, to je učinjeno na inicijativu predsednika gradske opštine Voždovac i po odobrenju predsednika Vlade Srbije Aleksandra Vučića, a pošto je deo stanovnika tog naselja izražavao protest povodom namere da se izgradi pumpa u njihovom kraju.

Prema rečima predsednika opštine Voždovac Aleksandra Savića, cilj rukovodstva opštine, grada i republike je jedinstven - bolji zivot svih građana i zalaganje za njihove interese.

"Nas su izabrali građani, mi smo tu da reššavamo njihove probleme, da uvažavamo njihove sugestije, jer samo zajedničkim radom i slogom možemo da ostvarimo bolje uslove zivota i napredak. Hvala premijeru Aleksandru Vučiću na razumevanju i vremenu koje je uspeo da odvoji za reššavanje problema stanovnika naselja Stepa Stepanović", rekao je Savić povodom odluke koja će obradovati stanovnike u Stepi, navodi se u saopštenj

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... Stepanovic
 
Stepanci ostaše bez pumpe, a neki sa više glasova. To ti je interes.
 
Vrh