Šta je novo?

Косанчићев венац - ревитализација

Ovo je, pretpostavljam, bilo jedno od predloženih rešenja za galeriju:

img_2_1487582630_f8aefec027dd7206efb0cf2e3fc0a117.jpg

img_4_1487582630_7ed1914597e724ddc1b943f0683606ce.jpg

img_6_1487582630_181a543e394e289ca7ce5dbb67f6c4a5.jpg


Više slika i informacija o predlogu: http://www.designboom.com/architecture/ ... 2-21-2017/
 
Još uvek ništa ne rade na rekonstrukciji Kosančićevog venca. Stanari kao da su obavešteni o tome, pa uveliko parkiraju automobile duž ulice:

Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1
Jedino mesto gde se nešto novo dešava je postavljanje skela na ove zgrade:

Zašto ovoliko dave sa rekonstrukcijom Kosančićevog venca? Baš sam nestrpljiv da vidim završenu ulicu u punom sjaju, ali nikako da ponovo krenu sa radovima.
 
Nadam se da ce obnoviti sve fasade a ne samo ovu jednu

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Негде око Нове године сам срео једног радника и питао га за материјале који ће се користити за поплочавање тротоара, пошто је био узорак постављен на једном делу (ево фотографије доле опет). Рекао је да су предложили да се то користи уместо враћања старих плоча, које су добрим делом оштећене, а каже и да би било потребно много више времена да се упашу старе јер су различитих димензија.
Међутим рекао је да су из града инсистирали на враћању старих. Остало је само да сазнамо шта су одлучили :D

С обзиром да се касни поприлично можда и ураде нове плоче.

 
Mozda neka kombinacija. Za trotoar ova nova sema, a za sredinu stare. Ne znam kako bi ispalo, ali eto nesto za diskusiju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434955#p434955:l8mo34gk je napisao(la):
BelgradeFan » 21 Feb 2017 08:32 pm[/url]":l8mo34gk]Ovo je, pretpostavljam, bilo jedno od predloženih rešenja za galeriju:

img_2_1487582630_f8aefec027dd7206efb0cf2e3fc0a117.jpg

img_4_1487582630_7ed1914597e724ddc1b943f0683606ce.jpg

img_6_1487582630_181a543e394e289ca7ce5dbb67f6c4a5.jpg


Više slika i informacija o predlogu: http://www.designboom.com/architecture/ ... 2-21-2017/

Ovo je radio studio Milosa Zivkovica, naseg arhitekte u Sangaju. Vrhunski izgleda, ali verovatno nije prosao zbog "prevelike crte futurizma".

U Beogradu ovakvi projekti skoro nece proci...i jos plus po nesto...steta.
 
ove kocke sto su predlozili mogu kod sebe, u vikendici da postave. Dovoljan je kompromis da se ne vraca svaka kocka na svoje mesto.

A predlog galerije iz Kine ne treba ni komentarisati.
 
img_1_1487582630_d53e6a13b010470e18a9576f31fb4be2.jpg


Zapada za oci ovo elegantno resenje za kolovoz i trotoar. Meni je, pak, stara kaldrma cinila veliki deo autenticnosti KV.
 
Ja nemam ništa protiv futurizma, samo da nije tamo gde mu nije mesto. Ovde se ne uklapa se ni sa čim okolo.
Što se tiče stare kaldrme koja je slična onoj u Skadarliji, istina da je ona stara i autentična ali ta stara nije bila lepo izravnata pa je dušu davala za izvrtanje nogu i nabadanje mesta za stajanje da ne bi sklizao i da bi uhvatio ravnotežu na oblom kamenju. To nabadanje je možda zanimljivo u atrakcijske i sportske svrhe :D Tako da će pre biti da stara nije u samom startu dobro nego sirotinjski odrađena (ima masa srednjovekovnih gradova gde je mnogo starija kaldrma izravnanija, izglačanija i prilaođenija hodanju), a ja ne žalim za starim fušerajem, samo za starim vrednostima. Meni se sviđa rešenje za kolovoz i trotoar sa slike. Na slici mi se ne sviđa što zgrada zaklanja lep vidikovac, jer ni jedna zgrada ovde ne može konkurisati ni biti lepša od ovog vidika.
 
današnje fotke,postavljaju se skele krenuli su da rade fasade:
 
Budzet drzave srb za potsticaj turizmu odnosno poreski obveznici
 
Moram priznati ovoj vlasti da nije lagala kad je rekla da ce se rekonstruisati veliki broj fasada.
Ovo obecanje su bar odrzali.
 
Grad ce uraditi nekih 60 fasada plus neke zgrade same rade fasadu tako da bi ova godina mogla zavrsitj sa rekordnim brojem sredjenih fasada
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435640#p435640:2hbga48p je napisao(la):
spatiotecte » 24 Feb 2017 07:50 pm[/url]":2hbga48p]Moram priznati ovoj vlasti da nije lagala kad je rekla da ce se rekonstruisati veliki broj fasada.
Ovo obecanje su bar odrzali.

Samo nek zavrse kvalitetno
 
Svaka čast za fasade. To treba da se nastavi istim intenzitetom.

U svakom evropskom gradu kada god sam bio uvek se dosta fasada sređivalo. To je ciklus koji ne sme da se prekida.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435692#p435692:38da6zm9 je napisao(la):
astrodule » 24 Feb 2017 22:15[/url]":38da6zm9]Svaka čast za fasade. To treba da se nastavi istim intenzitetom.

U svakom evropskom gradu kada god sam bio uvek se dosta fasada sređivalo. To je ciklus koji ne sme da se prekida.

Slažem se i to je sve istina, samo što na zapadu sređivanje fasada plaćaju stanari, a ne grad ili država.
Ako su zgrade od istorijskog značaja (zgrade pod zaštitom) najviše što može da se dobije novca od opštine ili države na zapadu je do 50% investicije, mada uglavnom je to između 25% i 30% investicije.
 
Šta će biti sa dve, koliko znam, najstarije kuće u ovoj ulici? To su one do ruševine biblioteke. Deluju napušteno i zapušteno, ali se još uvek drže.
 
Vremeplov... :)
Na današnji dan 1832. godine u Beogradu je osnovana Narodna biblioteka Srbije.
Dimitrije Davidović tog dana prosledo je pismo Knjazu Milošu o ustrojstvu Biblioteke, novembra iste godine Knjaz Miloš odredio je da se po jedan obavezni primerak dostavlja novoosnovanoj bibliotec
Prva zgrada Narodne biblioteke nalazila se uz samu portu Saborne crkve,
u tom zdanju bila je smeštena samo godinu dana 1832/33, zatim je preseljena u zgradu Državne tipografije nasuprot knjizare Gligorija Vozarovića. Izvesno vreme biblioteka je u sastavu Državne štamparije (Knjaževsko tipografijska biblioteka), zatim Ministarstva prosvette, a 1870. postala je samostalna ustanova.....
http://www.rtv.rs/sr_lat/drustvo/vremep ... 03591.html
 
Po Vencu se prica da se izvodjac povukao sa gradilišta .....
 
Дешава ли се нешто тамо, сем што се фасаде раде?
 
Vrh