Šta je novo?

Hilton Hotel [Hotel | 34 000 m²]

Iz tramvaja u Nemanjinoj se lepo vidi sve. Ima jedna ploca po sredini na tom povucenom spratu.
 
Meni se cini da su tu upak uvucena dva sprata umesto jednog...
 
Čini mi se da je ipak jedan povučeni sprat, ali ipak nešto viši i totalno više ne liči na render, koji je zapravo sakrio ovaj povučeni sprat. Tako da u stvarnosti zaista neće to ličiti kao prikaz na renderu ni blizu
 
Ovo je za sada sasvim OK!
Desno od ovog objekta je vislja zgrada i ovaj uvuceni sprat je po meni super za vizuelno uklapanje sa njom.

A to dal je u pitanju jedan ili dva (povucena) sprata je totalno nebitno.
Dal je jedan, visine 6 m ili 2 visine 3m, u cemu je razlika?
Dakle "ploca po sredini" je po meni nebitna u celoj prici. Zgrada po svojoj visini nije previsoka i za sada sam zadovoljan.
Mene vise plasi realizacija fasada, prozora, i slicnog, jer smo svedoci da jako mali broj novoizgradjenih objekata zadovoljava kriterijume koji su potrebni za lokaciju na kojoj se nalaze.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Зграда висином "комуницира" са обе суседне зграде поприлично различите висине. Степенасто уједначавање висине уличног фронта у улици.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439871#p439871:h0sx9idu je napisao(la):
laki72 » 14 Mar 2017 01:27 pm[/url]":h0sx9idu]Ovo je za sada sasvim OK!
Desno od ovog objekta je vislja zgrada i ovaj uvuceni sprat je po meni super za vizuelno uklapanje sa njom.

A to dal je u pitanju jedan ili dva (povucena) sprata je totalno nebitno.
Dal je jedan, visine 6 m ili 2 visine 3m, u cemu je razlika?
Dakle "ploca po sredini" je po meni nebitna u celoj prici. Zgrada po svojoj visini nije previsoka i za sada sam zadovoljan.
Mene vise plasi realizacija fasada, prozora, i slicnog, jer smo svedoci da jako mali broj novoizgradjenih objekata zadovoljava kriterijume koji su potrebni za lokaciju na kojoj se nalaze.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Pa pobogu, nikome ne smeta vizura ili arhitektura, već se ljudi pitaju dal' je sve legalno ili je u pitanju "bela", "siva" ili "crna" muljačina. Ima li investitor pečat za ovo što gradi?
 
"Pa pobogu", postoji samo jedan nacin da se to sazna ;)
Salim se malo Goje, nemoj se naljutiti. :)
Naime, imam utisak da se sa rendera ne moze proceniti kolika je visina "uvucenog aneksa" .
0c47b29f3ca1220dc8f6465c8cf162bf.jpg


Namerno ga zovem 'aneks', dodatak, jer (barem meni) nije lako zakljuciti koliko je nivoa u njemu.
Dakle, ako sumnjate, vlo ednostavno, prijavi se nadleznoj inspekciji, pa se vidi.

Inace, apropo spratova.
Nova rts zgrada 'staklenac' u Aberdarevoj ulici ima razlicite visine spratnih konstrukcija, iako se to po spoljnom izgledu ne bi zakljucilo, zar ne?


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Kod nas svaka nova zgrada mora biti bar za sprat viša od stare pored.
 
Hoteli u centru grada se baš i ne mogu pohvaliti nekim konferencijskim salama (ili ih nemaju, ili su bezveze). Slutim da je Hilton prepoznao tu potrebu i da na vrhu gradi konferencijsku salu/konferencijske sale, a takvi spratovi (ukoliko je konferencijska sala na poslednjem) mogu biti viši u odnosu na ostale spratove, pa zbog toga taj poslednji sprat možda može izgledati kao dva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439996#p439996:24hk2h03 je napisao(la):
cosmic » Uto Mar 14, 2017 6:21 pm[/url]":24hk2h03]Hoteli u centru grada se baš i ne mogu pohvaliti nekim konferencijskim salama (ili ih nemaju, ili su bezveze). Slutim da je Hilton prepoznao tu potrebu i da na vrhu gradi konferencijsku salu/konferencijske sale, a takvi spratovi (ukoliko je konferencijska sala na poslednjem) mogu biti viši u odnosu na ostale spratove, pa zbog toga taj poslednji sprat možda može izgledati kao dva.

Tu je Metropol koji se baš i reklamira kao kongresni hotel.
 
Kada sam rekao da ih je u centru malo, nisam mislio da ih nema uopšte, već da imaju skromnije konf. sale u odnosu na hotele na NBG (Hyatt, Crowne Plaza, Falkensteiner, IN, Holiday Inn...), ništa drugo. :)
 
Zasto stavljate taj render iskosa. Ovde se vidi jasno ko dan da je jedan sprat na divlje nadozidan:

160417-Hilton-vs-05bc.jpg


file.php
 
Mislim da je to gore regularan sprat sa galerijom da je visinski po dozvoli
 
Evo cisto mala digresija povodom izgleda hotela, meni se iskreno svidja.Ali bio sam skoro u Pragu i kada sam video njihov Hilton i to u starom delu grada ja sam bio zgrozen, prosto ne mogu da verujem da su tako nesto dopustili!!
 
Metropol kao kongresni centar je nula 0000.
Kongres za 400 zvanica zahteva mnogo logistike a metropol nema teretni ulaz, ono gde radnici ulaze ne racunam, nema parking za dostavu.

Hayat je institucija, za potrebe velike sale se otvara ceo bocni zid koji gleda na ulicu gde prolaze tramvaji. Ako se zagleda vide se kocke u fasadi koje oslikavaju vrata.

Morao sam ovo da kazem, imam dosta problema pa znam.
 
Metropol ima ulaz iz karnegijeve ulice i ima parking za dostavu u karnegijevoj e sad sto oni to nisu u potpunosti osposobili kao ni restoran na vrhu hotela na kojem bi mogli da mlate lovu druga stvar
 
Саша Бг;139022883 je napisao(la):
Почели су да постављају оплату за изградњу угаоног дела на Хилтону:

[url=https://postimg.org/image/8uwhd9hr3/]image hosting over 10mb[/URL]

photo hosting sites

Импресиониран сам чињеницом да довитљиви градитељи Хилтона практично немају градилиште ван саме зграде - нису заузели скоро ни мало од тротоара, чак ни за кран. Кран у ул. Краља Милана је остао узидан у зграду и она ће се на том месту довршити тек када се он демонтира.

[url=https://postimg.org/image/6qh69amfz/]free upload pictures[/URL] (сликано јуче)
SašaBG sa SSC
 
Слично као и са јарболима код Главне железничке станице.
 
Vrh