Šta je novo?

Sirius [ Poslovni kompleks | 45 000 m2 ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438915#p438915:ji0mt4zp je napisao(la):
Lurker » 10 Mar 2017 05:01 pm[/url]":ji0mt4zp]
Još jedan više razlog da se nastavi sa pridruživanjem, da bi ljudi makar imali mogućnost da normalno odu iz ove zemlje, a ne da budu doveka zarobljeni kod ovih domaćih manijaka.
Људи већ сада могу нормално да побегну одавде. Визе су укинуте, као и санкције.

Србија не сме никада да постане део те бирократске фашистичке творевине.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438956#p438956:3ueoup7l je napisao(la):
Delija » Pet Mar 10, 2017 2:49 pm[/url]":3ueoup7l]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438915#p438915:3ueoup7l je napisao(la):
Lurker » 10 Mar 2017 05:01 pm[/url]":3ueoup7l]
Još jedan više razlog da se nastavi sa pridruživanjem, da bi ljudi makar imali mogućnost da normalno odu iz ove zemlje, a ne da budu doveka zarobljeni kod ovih domaćih manijaka.
Људи већ сада могу нормално да побегну одавде. Визе су укинуте, као и санкције.

Србија не сме никада да постане део те бирократске фашистичке творевине.

Hahaha ne lupaj, od kada su to vize ukinute? Ne znam da li ti je jasno da ljudi ne bi da budu beskućnici, nego da nađu normalan posao. A za to ti treba viza.
U Nemačkoj i Francuskoj ti trebaju natprosečna primanja da bi dobio vizu za zaposlenje. To mogu samo visoko obrazovani da dobiju, i to ne u svim poljiima. Mislim da su ti poznate muke u arhitekturi. Zato ne lupaj. Ako bi radije da se mučiš u Srbiji, to je na tebi. Meni prvom to ne bi palo na pamet. A verujem da i većina ljudi u Srbiji misli isto. Osim onih drugih, kojima su svi drugi krivi i kojima je u Srbiji najbolje na svetu; ali jedino što nemaju da sastave kraj sa krajem. Ali je opet bolje!

Komedija.
 
Разложите етаже зграде на 4 једнака дела и поређајте их једне поред друге - Добићете класичну фабричку халу новије градње.
 
Da li je to neko uvezao ove sive panele na tone, pa ih sada uvaljuje svuda po gradu.


170316-Naplatna%20rampa%20Bubanj%20potok-13nobrdist.jpg
 
Danasnje fotografije
170320-Sirius-01.jpg

170320-Sirius-02.jpg

170320-Sirius-03.jpg

170320-Sirius-04.jpg

170320-Sirius-05.jpg

170320-Sirius-06.jpg

170320-Sirius-07.jpg

170320-Sirius-08.jpg

170320-Sirius-09.jpg

170320-Sirius-10.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=338546#p338546:kd8j8to5 je napisao(la):
spatiotecte » Fri Jul 03, 2015 11:37 pm[/url]":kd8j8to5]Jos jedan bezlicni kockasti stakleni metalni aluminijumski tetrisasto panelisan poslovni objekat.

pa i nije neko iznenadjenje, izgleda isto kao na renderu. s tim u vezi, tek treba da odrade ovaj deo sa strane, koji deluje najzanimljiviji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439441#p439441:1dk4allr je napisao(la):
Delija » 12 Mar 2017 07:35 pm[/url]":1dk4allr]Разложите етаже зграде на 4 једнака дела и поређајте их једне поред друге - Добићете класичну фабричку халу новије градње.

Ima daleko lepsih fabrika od ove rugobe...

glaesernemanufaktur_hennarchitekten08_esch1.jpg


CAR_GH+A_39-750x500.jpg


olisur.jpg


Ovo sto su napravili nije ni za hangar. Meni nije jasno kako su tako ruzne panele, uspeli da nadju.

Brutalisticke zgrade od preko puta daju zivost celom prostoru naspram ovoga.

file.php


Od novije kancelarijske gradnje u Beogradu jedino mi Societe Generale lici na nesto... ali na nesrecu ta zgrada je u zaklonu i ne vidi se dok su ove rugobe na udarnim mestima...

160927-Societe-Generale-01.jpg
 
Некако сам се надао нечему озбиљнијем на том углу. Ипак је на ударном месту, још близу и железничка станица, будућа аутобуска итд, деловало ми је да ће некако да се потпуно "модернизује" тај део. Међутим, овај пројекат ми је велико разочарење, тачно се види да су склепали нешто чисто ради реда, најобичнија конзерва.
 
Ово је мислим прва зграда која ми наноси бол док је гледам. Гледајући ову шизофрену фасаду осећам велику нелагоду и зачетак анксиозности. Не могу да је гледам дуже од 5 секунди. Поред овога мучени Навигатор делује као бенседин.

Да су ставили обичне једнобојне панеле зграда би изгледала драстичнно боље. Можда и најбоља у том низу аустријских пословних крмача у овом несрећном булевару.
 
Da se nadamo da ce potencijali zakupci zaobici ovo zdanje i time "kazniti" tvorce ovog remek dela.
To je jedini nacin da se zaustavi ovaj trend predstavljanja alu kutija kao premium poslovnog prostora.
 
Dobro zboris Delija, i meni nekako neugodno kad je gledam i nekako sramota me u ime projektanta i izvodjaca.

Mogli su barem nekako da je ucine interesantnijom ali avaj Srbija je to.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446468#p446468:1yydaqbu je napisao(la):
Delija » Sub Apr 15, 2017 2:44 pm[/url]":1yydaqbu]Ово је мислим прва зграда која ми наноси бол док је гледам. Гледајући ову шизофрену фасаду осећам велику нелагоду и зачетак анксиозности. Не могу да је гледам дуже од 5 секунди. Поред овога мучени Навигатор делује као бенседин.

Да су ставили обичне једнобојне панеле зграда би изгледала драстичнно боље. Можда и најбоља у том низу аустријских пословних крмача у овом несрећном булевару.

Zamisli da živiš prekoputa i svako jutro kada ustaneš to je prvo što ugledaš kroz prozor :bash: Razmišljam se ili da prebacim krevet u trpezariju ili da sabotiram sve roletne u stanu. I ja sam se nadao da će nakon radničkih baraka, balona za fudbal, gomile prizemljuša, improvizovanog buvljaka i tone smeća, napokon osvanuti nešto pristojno, međutim...

Ovaj objekat (ako tako mogu da ga nazovem) ima nekoliko "teških faulova" od kojih su ovi paneli što većina kritikuje najblaži. Čak se usudim reći i zanimljivi su. Užas koji bode oči je izlaz na krov na zgradi B, koja liči na najgoru nadogradnju !!! Ukoliko pak nije mogla biti u negdje u sredini (tehnički) već na samom ćošku, onda su makar mogli da i nju oblože panelima, pratilo bi makar liniju, pritom ista ne postoji na renderu a ne bim uvećalo troškove dramatično. Kosi krov iste = No comment.

Druga stvar koja je katastrofalna su prozori, tačnije ramovi. nagađam da je namjera projektanata bila da se naglase vertikalne linije, ali staviti onako debele ramove, je užas živi. Da li to još neko negdje stavlja od kraja proše decenije, da mi je znati ? Da li su svjesni koliko su dnevne svjetlosti time izgubili ? Kao da im nije dosta što su u konstrukciji noseći stubovi bili na svaka 3m. Bitno je da se na sajtu hvale kako im je komfor "openable window". Uz ovo da dodam i spoljašnje roletne (slične imate na zgradi SIEMENS-a i Belgrade Office Park). Na zgradi ove spratnosti mi je to dno dna.

Na kraju (mada kraja zgražavanju nema), nije mi jasno da su zatvorili cijelu vertikalu koja gleda na ulicu Milutina Milankovića. OK. Ne gradi se restoran s pogledom već poslovna zgrada, i zaposleni, recimo, ne bi trebali da bleje kroz prozor već da rade, ali taj deo mogao ostati otvoren za kancelarije menadžera, direktora, sale za sastanke... sve to bi iznutra izgledalo daleko reprezentativnije kako zakupcima tako i klijentima koji dodju na sastanke i mogli bi cijenu zakupa podići koji EUR više, prije izdati u zakup itd. itd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446374#p446374:2g9rm15l je napisao(la):
Bukira » 14 Апр 2017 08:07 pm[/url]":2g9rm15l]
file.php

"Унутрашња фасада" заправо комуницира са фасадом стамбене иза ње и опонаша њену шизофренију.
 
Nije još završeno. Inače je ovo sasvim odlično urađeno prema renderu. Ima mali trg i izdovejnu saobraćajnicu unutar bloka za privremeno zadržavanje i izlazak iz vozila.

Sirius01b.jpg

Prikaz kada bude sve završeno.
 
Ono sto se vidi na renderu je odvratni ulaz za kola iz bmm a uopste nije bio potreban imaju postojece ulaze na blokovske saobracajnice
 
Vrh