Šta je novo?

Ušće Kula 2 [Poslovni objekat | 28 000 m2]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=421043#p421043:hr1eirqi je napisao(la):
Igor » 03 Dec 2016 10:09 pm[/url]":hr1eirqi]
Uzgred ovo drugo tj sadasnje resenje je bolje po pitanju preraspodele prostora posto je vertikalna komunikacija ostvarena ne centralno vec bocno cime se otvara veca spratna povrsina ali i vertikalno zauzece je na bocnoj strani koja je manje atraktivna za izdavanje sobzirom da gleda u kulu 1.
Pomerene su kule jedna u odnosu na drugu samo što se to toliko ne vidi na ovo slici, da ne kažem da se gađaju dijagonale.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439940#p439940:2oki9u5x je napisao(la):
MarcBg » Uto Mar 14, 2017 12:00 pm[/url]":2oki9u5x]http://www.blic.rs/vesti/beograd/na-mestu-gde-je-sada-montazni-parking-uskoro-krece-gradnja-kule-bliznakinje-usce-2/59sv1l8

Hvala ti za link, posebno jer me je odveo do ove vesti:

http://www.blic.rs/vesti/beograd/ne-voz ... -u/rthdx9p

Lik nikad ne staje na crveno, vozi 120-160 po gradu, a do Podgorice stiže za 4 sata.

Izvinjavam se za OT, ali meni nikad dovoljno isčuđavanja kakva je to zemlja, ta Srbija.
 
Zemlja prepuna psihijatriskih slucajeva koji se slobodno setaju ulicom bez terapije, moj @Lurker ...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439983#p439983:1nwjir62 je napisao(la):
laki72 » Uto Mar 14, 2017 5:13 pm[/url]":1nwjir62]Zemlja prepuna psihijatriskih slucajeva koji se slobodno setaju ulicom bez terapije, moj @Lurker ...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Ovo je čista sociopatska oligarhija prve vrste. Teror bogate, devijantne manjine nad siromašnom većinom.
 
Ovaj offtopic je vise za temu "Srbija crna strana medalje" ili "dustveni sistem vrednosti"
 
Izvinjavam se zbog oftopikovanja! Prebaci postove Igore!
 
Pošto još nema vesti o početku izgradnje, hajde još malo da se ložimo sa renderima :D

dA0050_.jpg


Tower-Two-Night-and-Greenery.jpg


Towers-Night-view-Menjano.jpg


Towers-Night-view.jpg


Two-Towers-1_.jpg


Main-Lobby-2_.jpg


Main-Lobby-1_.jpg


Izvor: Atterbury Europe
 
Voleo bih kad se neko ne bi tako ulogovao iz čista mira, iskopao temu sa dna bez naročitog razloga i napisao jednu reč. :D
 
Svidja mi se ovaj projekat baš iz razloga što je po dimenzijama identična prvoj zgradi ali ipak ima svoj identitet, mada se plašim da će nam se i tu desiti Hilton pa dobijemo najobičniju staklenu fasadu.
 
Sreca pa necemo dobiti nista :D ovo je samo svet maste za sad .....
 
Kad smo kod sveta maste i usca.
Ne samo jos jednu kulu, vec citav blok, jer je simetricno starom gradu.

zamislite samo pogled sa kalemegdana.
 
Ne svidja mi se blok preko puta parka prijateljstva, to je skorzi ok mesto za veliki park :D
 
Tу је планирана филхармонија преко пута парка пријатељства. А овај парк код скејт парка, једино позитивно градњом ту би било заклањање кутије за ципеле-ТЦ Ушћа у погледу са Калемегдана.
 
Drakche, cak mislim da bi se Filharmonija bolje uklopila u tom bloku pored Save. Bila bi vizuelno a i fizicki bolje dostupna starom gradu.
 
Dopada mi se ideja. Ima prostora za barem jos jednu zgradu srednje visine izmedju filharmonije i tornja, zbog boljeg sklada u visinama.
 
Па и не баш, блок код скејт парка, до Бранковог моста има само окретницу 43 и стајалиште за 15 и 84, док блок који је одређен за филхармонију има стајалиште за 16, 65, 67, 71, 72, 75, 77, 78, 83 као и 27Е и 35, a преко пута и стајалиште за трамваје 7, 9, 11, 13, аутобусе 68, 95 и ЕКО1, тако да је ипак одређена локација ближе Палати Србија боље повезана са старим делом града.
 
Potez ušća je još ranije savršeno zamišljen sa blokovima na levoj strani Bulevara Mihajla Pupina i sa reprezentativnim objektima sa desne strane: MSU, CK, Muzej Revolucije(neizgrađen, na njegovom mestu se planira filharmonija) i Energoprojekt. Problem svega toga je što je taj potez degradiran izgradnjom šoping centra ušće i yu biznis centra, a i falkenštajnera.

Ideja je bila proširiti obalu reke i sa druge strane Bulevara Nikole Tesle i napraviti zaista ogroman park za koji verujem da nema mnogo glavnih gradova u centru i još te veličine.
 
^ plusčina +

Biciklistkinja:
Ideja je bila proširiti obalu reke i sa druge strane Bulevara Nikole Tesle i napraviti zaista ogroman park za koji verujem da nema mnogo glavnih gradova u centru i još te veličine.
 
od mene ogroman minus. kad nesto nema ne mnogo gradova nego retko koji i da ima onda je to u orgomnom broju slucajeva sa jako dobrim razlogom. postojece zelene povrsine su vise nego dovoljene u tom delu, nbg-u fali park negde u sredini, ja se nadam jednog dana na prostoru danasnje gsb garaze ili imt-a npr..

u konkretnom slucaju meni je blok u kome samuje tzv palate srbija jedan od retkih za koji smatram da je kompeltan promasaj od samog starta. nije mi uopste jasno zasto je ta zgrada podignuta bas tu i orjentisana kako je orjentisana (ok, morala je negde i nekako). u ta neka vremana ona je imala neki drugaciji znacaj i ulogu i obzirom na istorijske okolnosti imala je i imace najveci znacaj u oblikovanju nbg-a kakvog znamo. mislim da danas uopste ne zasluzuje da ostane u tom smislu zasticena da treba i dalje insistirati na njenoj usamljenosti u tom bloku. nisam lud, daleko od toga da bih je rusio ili prepravljao ali ceo slobodni prostor tog bloka, sa njene leve i desne strane, ja bih mnogo vise voleo da vidim izgradjen nego ovakav kakav je sad ili daleko bilo jos izolovaniji i napusteniji
 
Првобитно је СИВ замишљен као главна у низу јавних грађевина, али је то промењено ГУПом из 1950. Eво плана Новог Београда из 1948.
r01jb8.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=469817#p469817:13yt6z18 je napisao(la):
razgradjevinar » 07 Aug 2017 01:08 am[/url]":13yt6z18]od mene ogroman minus. kad nesto nema ne mnogo gradova nego retko koji i da ima onda je to u orgomnom broju slucajeva sa jako dobrim razlogom. postojece zelene povrsine su vise nego dovoljene u tom delu, nbg-u fali park negde u sredini, ja se nadam jednog dana na prostoru danasnje gsb garaze ili imt-a npr..

u konkretnom slucaju meni je blok u kome samuje tzv palate srbija jedan od retkih za koji smatram da je kompeltan promasaj od samog starta. nije mi uopste jasno zasto je ta zgrada podignuta bas tu i orjentisana kako je orjentisana (ok, morala je negde i nekako). u ta neka vremana ona je imala neki drugaciji znacaj i ulogu i obzirom na istorijske okolnosti imala je i imace najveci znacaj u oblikovanju nbg-a kakvog znamo. mislim da danas uopste ne zasluzuje da ostane u tom smislu zasticena da treba i dalje insistirati na njenoj usamljenosti u tom bloku. nisam lud, daleko od toga da bih je rusio ili prepravljao ali ceo slobodni prostor tog bloka, sa njene leve i desne strane, ja bih mnogo vise voleo da vidim izgradjen nego ovakav kakav je sad ili daleko bilo jos izolovaniji i napusteniji

to je bila nova zgrada u novom delu grada za novu drzavu. Ideoloski je bilo potpuno opravdanoda da se smesti tu, naspram novoizgradjenih stambenih blokova za siroku narodnu masu kao svedok i podsetnik ko je "zasluzan" za prosperitet tih ljudi. Takodje, bilo je lakshe napraviti toliko veliki veliki objekat tu nego negde u starom gradu, gde bi nesto moralo biti razruseno. Josh smo i dobro prosli, jer sta bi morali da sruse da se napravi zgrada velichine Siv-a....rascisti tasmajdan? napravi neki haos oko manjeza?
Sad sto nije taj blok nekako kompletiran to je druga prica. Meni je oko SIV-a najveci problem sto je ta zgrada iz nekog drugog vremena, tachnije sto nije predvidjeno dovoljan broj garaznih mesta ili podzemna garaza. Bilo bi lepo kada bi se nekako, kada se bude gradio blok filharmonije ili ovaj ka YUBC centru da se ubaci i projekat podzemne garaze tako da se ne vide krda automobila parkiranih, pogotovo sa strane bulevara Nikole Tesle.
 
Vrh