Šta je novo?

Фасаде / Fasade

Odradili do pola, a susednu zgradu sje**** i skinuli skele. id***.
 
Direktore to je u planu, da ti ne pričam. Stavljali smo kamere u ispred ulaza, dve čak.

Posle nedelju dana ukradu ih. Najgore od svega što imamo snimak tih što su ih ukrali. PSS odneo u
policiju, nisu prstom mrdnuli.

Sada smo ugradili anti-vandal kameru za sada je nisu dirali.

Vezano za Karađorđevu, danas sam prošao, Astrodule je u pravu,
kubure sa skelama, pa tako rotiraju ih na nekim kritičnim mestima gde je baš
potrebno, vratiće ih ovde svakako.


IMG_20170316_172102.jpg


IMG_20170316_172039.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440328#p440328:181we13k je napisao(la):
bagger » 16 Мар 2017 03:15 pm[/url]":181we13k][
nije da se ne radujem sto nam budzeti dozvoljavaju da se grad sredjuje, ali smatram da je nacin izvodjenja radova na ovakav nacin KRIMINALAN

А који то начин није криминалан кад је сама суштина обнове фасада заправо улагање јавног новца у приватну имовину? Шта то може да оправда да сви ми плаћамо лицкање приватних објеката?

Да ли је нека фирма која ради фасаду буразерска је у овом светлу тотално небитна ствар акда је суштина приче - погрешна.
 
Bas me zanima sta je optimizacija u njihovom poslu. Postavljene skele demontiras, namontiras,demontiras,namontiras i na kraju demontiras. Ali fali mi i ono prvo namontiras:).
Ne treba fakultet za ovako nesto a ni matematicki metodi i modeli, optimizacije, skakanja sa kamena na kamen i ostale metode optimizacije.

Bar je onaj prvi sprat lepo uradjen pa cu biti dobre volje da sacekam i drugi necu da se nerviram.
 
Ako je država oduzela zgrade vlasnicima, i ako fasade zgrada nisu održavane i ostavljene da propadaju decenijama, pa red bi bio da ih država i obnovi. NIje u redu da se imovina vrati u stanju raspada. Ima i onih kojima kuće nisu oduzete, ali su im zato oduzete finansijske mogućnosti da sami održavaju fasade (između ostalog).
A drugo, za razliku od one gagsterske svinjarije u SA, ove fasade i njihov dobar izgled jesu javni interes zato što su one lice grada i prema nekoj mojoj logici, rekonstrukcija bi trebala da se finansira iz budžeta.
Ali - tu bi trebao da bude kraj - fasade se onda predaju u sređenom stanju vlasnicima na dalje staranje i oni bi trebali da budu odgovorni za buduće održavanje. Po meni, tako bi bilo pošteno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439966#p439966:1mogyzgj je napisao(la):
Bukira » 14 Mar 2017 08:29 pm[/url]":1mogyzgj]Kao što reče Armatura, gornji deo ove zgrade u Karađorđevoj je skoro završen:

file.php

file.php

Ovde bi moglo i da se poradi na krovu, zar ne?
Rekonstrusana fasada (tj. ovaj godnji deo) izgleda nestvarno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440287#p440287:17ax9umy je napisao(la):
Galeks » 16 Mar 2017 12:21 pm[/url]":17ax9umy]Kao da zivimo u paralelnom Beogradu.
Bukvalno mi se vrti u glavi, ne razumem šta se dešava evo došao na forum posle sto godina da pokušam da skontam ali ne mogu :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=440367#p440367:35a0l5e2 je napisao(la):
kkorisnikk » 16 Mar 2017 06:04 pm[/url]":35a0l5e2]Direktore to je u planu, da ti ne pričam. Stavljali smo kamere u ispred ulaza, dve čak.

Posle nedelju dana ukradu ih. Najgore od svega što imamo snimak tih što su ih ukrali. PSS odneo u
policiju, nisu prstom mrdnuli.

Sada smo ugradili anti-vandal kameru za sada je nisu dirali.

Vezano za Karađorđevu, danas sam prošao, Astrodule je u pravu,
kubure sa skelama, pa tako rotiraju ih na nekim kritičnim mestima gde je baš
potrebno, vratiće ih ovde svakako.


IMG_20170316_172102.jpg


IMG_20170316_172039.jpg

Cekaj jel su ovde skele sada vracene ili ne ? Ovaj donji nivo je vec laksi da se okreci to svakako...ali aman neka zavrse do kraja.
 
Dobro nam se vratio jlaki. Pored velikih projekata aktuelne su teme o fasadama i pesackim zonama. Srecom pa se dosta toga radi pa imamo sta i da komentarisemo. Kvantitet je zadovoljavajuci u nasim uslovima ali malo da se poradi na detaljima kako bi sve sto se uradi bilo bolje i trajnije.
 
@Zexland


Ovo je Varoš-eva slika koju je bacio na forum oko 11h danas, kako god uslikao ju je u prepodnevnim
časovima.


smzu5i.jpg




Ovo je moja slika koju sam uslikao takođe danas ali oko 16h.


IMG_20170316_172039.jpg



Vidi se da su jutros sve skele bile sklonjene, da bi onda kasnije u toku dana vratili skele za
donji nivo i to za polovinu zgrade.

Verovatno su one prvobitne otišle na novu lokaciju, pošto je gornji nivo već odrađen, a doneli tj.
kasnije u toku dana ove sada.
 
Za prizemlje mogu i sa pokretne skele i prirucne sa zemlje
Ono sto mene brine jesu prozori ujednacavanje boje istih plus roletne u istu boju nije valjda to toliki problem
 
roletne vec treba da plate stanari. ja mislim da to nema nista sa fasadama.
ima ih dosta koji su sami to i kupovali...
 
Ako je neko zainteresovan da obilazi gradilista u centru grada,neka mi se javi na PP.
Slobodan sam u periodu od 15h do 17h.
 
Sad će da poleti drvlje i kamenje, ali ja stvarno ne razumem šta su pa trebali da urade s tim muralima? Možda je mural lep i u dobrom stanju (nije prežvrljan i njegova farba se drži). Ali ako je zid iza odnosno oko njega oronuo i zreo za rekonstrukciju, kako vi mislite da oni to saniraju a da mural ostane netaknut?

Da ne mislite možda da odrade 80% zgrade a ostave tu stanu tako kako jeste? Pa čak i da to urade, na istom ovom forumu bi sutradan počeli rafali zbog toga.
 
Moguce je i mural rekonstruisati, zar ne? Ako je u pitanju rekonstrucija, a ne predizborno malanje.

Da li je i vracanje biste Kosancic Ivana prekomplikovano? ili cemo da zakrpimo udubljenje u zidu sa par cigli?
 
Ma nek naprave bilo šta, samo da bude (kolko tolko) u skladu sa visinom ovih okolnih objekata i da popuni tu rupu. Ovako izgleda ko čir na dupetu.
 
Sve je to lepo, ali zašto pravite račun bez krčmara. Ko će da pljune vulo Gaspromu?
 
Vrh