Šta je novo?

Brana, Akumulacija Stubo-Rovni

Lepo se puni. Jos nekoliko jakih kisa i bicemo blizu. Ja cu verovatno uskoro napraviti kratku turu pa cu izmeriti i temperaturu vode.

P.S. Vidim da pocinju sa gradnjom brane na Anatemu (Gradac). Ne znam gde bih mogao da vidim neki plan ili neku skicu (bas sam radoznako kako ce to da izgleda). Inace, kafedzije koje imaju informacije, vec su zapocele izgradnju kafanica uz samu vodu. Bice to VALJEVO NA VODI.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441881#p441881:2c2v5n0b je napisao(la):
Zoran Arsenijevic » 23 Mar 2017 12:48 am[/url]":2c2v5n0b]Lepo se puni. Jos nekoliko jakih kisa i bicemo blizu. Ja cu verovatno uskoro napraviti kratku turu pa cu izmeriti i temperaturu vode.

P.S. Vidim da pocinju sa gradnjom brane na Anatemu (Gradac). Ne znam gde bih mogao da vidim neki plan ili neku skicu (bas sam radoznako kako ce to da izgleda). Inace, kafedzije koje imaju informacije, vec su zapocele izgradnju kafanica uz samu vodu. Bice to VALJEVO NA VODI.


Mogao bi da slikas i dokle se napunio kanjon Susice.Cuo sam od komsije geometra da se pravi jos jedna brana kod Mionice.
 
Hvala Trialin, lepo zvuči :) Rekreativni, sportski, kulturni, turistički, ugostiteljski saržaji su ono što sad dalje može ulepšati i oplemeniti kraj oko jezera, kao i zaposliti nove ljude. Možda da angažujete Kustu da osmisli razvoj celog tog kraja oko jezera kao što je uspešno uradio na Mokroj Gori i Andrićgradu :)
 
Valjevo po meni ima jedinstvenu prirodu u okolini grada, sam grad je (mozda zahvaljujuci i nedostatku novda i ulaganja - citaj: nije bg ili ns) zadrzao dosta prirodnog i autenticnog, kej je prelep sa dosta zelenila, takodje neopterecen sa previse komercijalnih sadrzaja. Na sve to im treba Kusturica sa vestackom mitologijom. Ne ulazim koliko je ili nije kvalitetom doprineo kraju Mokre gore, ali Valjevu nije potreban. Nisam Valjevac.
 
Bio je Kusturica u Valjevu pre par godina zainteresovan bio za Dom Vojske i jos ponesto ali je odustao na kraju..
 
U normalnoj zemlji to bi bio MULTIFUNKCIONALNI OBJEKAT kojim upravlja City Council i koji ubira prihode iz istog.
Malo obdaniste u dvoristu, mali gradski bazen za majke sa malom decom i za pocetnicke skole plivanja, mali restoran i letnja bina. Sve to u hladu visokih lipa koje treba sacuvati. U zgradi: razne opstinske sluzbe, registracija automobila, zdravstvene sluzbe (zubari i sl.) advokati, savetovalista za majke i za porodice...... To ja nazivam kulturom a ne umetnicke izlozbe pijanih umetnika, gde nastupaju i deca palanackih zvanicnika.
Jadna je kultura zemlje u kojoj 50% dece ne zna da pliva.
U tom smislu treba razvijati i jezero i pristup jezeru a ne samo napraviti rekreacioni centar ispod brane gde ce biti kafane, alkohol i svadbe.
 
Grad isklesan u kamenu iznad jezera Stubno-Rovni-Minas Tirith, svetska atrakcija :)
 
DlLevoD.jpg
 
Duzina obale oko jezera je za sad oko 18 km poredjenja radi Ada Ciganlija ima obalu 7,7km.
 
Ja i dalje u Beogradu ispred zgrade vlade u nemanjinoj vidjam one likove sto protestuju zbog potapanja crkve :/
 
Prošao pored njih pre 3 dana, ujutro oko 8.30h. Jedan lik detaljno briše njihov bilboard sa fotkom manastira.
.
 
Pre nekoliko dana su imali neku vrstu gozbe. To je ista vrsta ljudi kao i starlete - Attention whores.
 
Док људи грехом земљу проклињу, цвеће и воће цвета над потпљеном Грачаницом, а из раскопаних гробова ниче цвеће за будуће неко достојније покољење…

извор

https://istinoljublje.com/

dsc02446.jpg
dsc02459.jpg
dsc02481.jpg
 
Odlicne su slike, mozes li na mapi oznaciti mesto sa kog je slikano?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=444654#p444654:3p11ocqz je napisao(la):
Galeks » 05 Apr 2017 06:09 pm[/url]":3p11ocqz]Odlicne su slike, mozes li na mapi oznaciti mesto sa kog je slikano?

44°14'24.9"N 19°44'37.9"E
 
Vrh