Šta je novo?

Sportski događaji

Naravno da je najbitnije osvojiti ABA ligu da bi ostali u evroligaškom društvu naredne godine. Par trenutnih dana pauze ce dobro doci za odmor, posle koga bi Buducnost trebala rutinski da se dobije bez veceg opterecenja u Utorak, pa opet posle 3 dana Darušafaka.

Partizan mora da napadne Cedevitu svim snagama, pa opet, posto nema utakmice između za razliku od protivnika, da ocekuje da protiv umorne Zvezde uradi nešto. Ako nista drugo, ne verujem da ce, ako u finalu Aba lige budu ova dva kluba, biti 3:0 u seriji za Zvezdu. Ako tako izmorena dobije u finalu Partizan sa 3:2 u seriji, bice uspeh. Ja volim da igraju nasi timovi u finalu i slađe je osvojiti titulu protiv večitog rivala, ali Zvezdi ce biti lakse, ako na drugoj strani bude Cedevita, a ne Partizan. Sa druge strane nova serija vecitih derbija je prilika da Zvezda smanji ukupan rezultan u međusobnom odnosu pobeda i poraza koji je sada 19 vise u korist Partizana.
 
Top 8 je ogroman uspeh do koga se ne dolazi lako, ne verujem da će Czv tu kalkulisati. Mada pitanje je i koliko je relna pobeda u Istanbulu. Rekao bih 60:40 za Dfucku
 
Zvezda je igrački bolji tim. Ali oni imaju jak lobi i igra se kod njih. Kriterijum suđenja ce biti sigurno isti kao i na prosloj utakmici koju su igrali. Ko je gledao, zna o cemu govorim. Kompanija iz njihove zemlje je generalni sponzor ovog takmicenja. Tako da previse parametara imaju na svojoj strani. Bice teško...
 
Namestaju im vec neko vreme ali sami smo krivi sto smo se doveli u tu poziciju. Da nam je neko ponudio 16 pobeda i to sa pola sezone bez najboljeg igraca svi bi oberucke prihvatili tako da, sta god da bude, svaka cast momcima i strucnom stabu.

Naravno ne treba se predavati do kraja, ne impresionira me uopste ta Darusafaka bez obzira koliko su miliona ulupali.
 
Naravno da se nema sta zameriti, iako izgube. Jedna Zvezda sa daleko najmanjim budžetom, a sa ovakvim rezultatom i stanjem u timu, moze samo da se ponosi. Normalno je da želimo više, ali da sačekamo utakmicu. Bitka nije gotova dok se ne završi. A zbog svih faktora koje sam pominjao, da ne ponavljam, Darušafaka je favorit.

Partizan je izgubio u polufinalu.Kraj utakmice je obelezila provokacija igrača Cedevite. Šteta, ja sam se nadao da ce Partizan pobediti.
 
Zvezda rutinski protiv Buducnosti za finale ABA lige. A sta ce biti sa Evroligom i da li ce Zvezda produziti boravak u istoj, veliko je pitanje. Bice teško, konstatovali smo zbog čega. Prolaz u TOP8 bi svakako bio sam po sebi veliki uspeh za jednu Crvenu Zvezdu koja ima najmanji budžet u Evroligi, a sa obzirom na situaciju o kojoj smo pisali, još veći.
 
било би лепо када би Звзеда победила Дарушафаку и ушла у Топ 8. само да не прође као Бамберг, да игра и против судија
 
To ce biti sigurno, da se ne lazemo, ali mislim da su igrači na to spremni. Čelni ljudi EL će to mirno gledati, jer ne određuje pravila onaj ko je na čelu, nego onaj ko ima pare. A Turci su generalni sponzori ovog takmicenja.

Ali u sportu se desavalo da jedna ekipa ima vetar u leđa od strane sudija, a da druga pobedi. Vi koji i malo pratite sport, znate, koliko su puta naši vaterpolisti pobedili protivnike koji su imali vetar u leđa od sudija. Znaci moze. A ko kaze da Zvezda veceras ne moze da uradi tako nesto, samo u drugom sportu,gde rezultat moze jos lakse da se promeni? Kosarka je posle odbojke i tenisa, najneizvesniji sport, samo zato sto je ogranicena vremenskim periodom, za razliku od prva dva. Ja se necu čuditi ako sudije svaki prodor kroz reket sviraju kao faul u korist igrača Darušafake, a mislim da su tim i vatreni navijači još svesniji toga.
 
Kada setate svojim naseljem u kome postoji fudbalski klub koji igra u nekoj nizoj ligi i zastanete malo da pogledate utakmicu, gledacete fudbal, za razliku od onoga sto gledate na teretima prve lige. To je sve, samo nije fudbal.
 
Ispade Zvezda. Steta. Previse je falio Jovic, mislim da bi sa zdravim njime imali cak i prednost domaceg terena. No, to moze da kaze i Fener za Bogdana itd. Sta je tu je, sad ako moze ikako da se sacuva ekipa pa udri sledece godine.
 
Realno, mora da se pruzi ruka igračima Darušafake. Sinoc su igrali bolje i sa njihove strane se videla veća zelja za pobedom. Sudije nisu ni imale potrebe da joj pomognu.

Za Zvezdu je sada najbitnije da se fokusira na utakmicu sa Cedevitom i osvoji ABA ligu, kako bi i sledece godine ostala u evroligaškom drustvu. Sto se iste tiče, cilj je bio plasman u TOP8, a stiglo se malo ispod. I ovo je veliki uspeh, biti iznad jednog Zalgirisa, Barselone, Makabija, Armanija,...Koji imaju daleko vece budžete i mogucnosti.
 
2:0 u seriji. Ozbiljno i u drugoj utakmici. Dan pauze, pa u Zagreb na odbranu titule, koja Zvezdu ostavlja u Evroligi i sledeće godine. A onda da se navali na domacu ligu, pa i tu odbrani titula.
 
Misljenja sam da je Zvezda u suterskoj krizi, sto je bilo jedan od vecih uzroka poraza od Darušafake, a i Barselone. Jedini koga trenutno i nekako hoce sut je Dženkins, dok slabije sluzi Simonovića, Gudurića, pa i Lazića.
 
Drugi trofej ove sezone je osvojen i ,,karta,, za Evroligu naredne sezone. Ostaje cilj da se osvoji još jedan trofej.
 
Sto se tiče fudbala, bar prve lige Srbije, preko 50% timova bi premestio u minimum 5-6 rang takmicenja, ukljucujuci Zvezdu i Partizan. I to im je mnogo, pa hvala da mi kazu sto ih ne bi ukinuo. To sto se gleda na terenima prve lige je sve, samo nije fudbal. Na stranu sve malverzacije i ostalo sto se u fudbalu radi. A pare koje se njima daju, davale bi se za vaterpolo, kosarku i ostale sportove u kojima gledamo ono sto se tako zove.
 
Partizan neuporedivo bolji i zasluženo dobio. Grof je običan demagog bez ikakvih dostignuća, fudbalska verzija malog aleka.
 
Kako sam se nekad gnušao ljudi kao što sam ja danas, koji ne znaju ni da je bila utakmica, ni ko je igrao.
 
Nema tu sta da se gnušaš. Ima ljudi koje ne zanima sport, kao sto tebe ne zanima neka treca stvar. Svako po nesto voli, nesto ga uopšte ne interesuje.

Zvezdin fudbalski klub vuče u provaliju celo istoimeno sportsko drustvo. Briga me sta je bio u istoriji i sta je osvojio, interesuje me sta je sada. Mnogi sportisti ovog drustva, nemaju uslove za trening kako dolikuje i ne dobijaju novac koliko dobija fudbalski klub, koji godinama ne moze da prođe ni prve krugove kvalifikacija za neko evropsko takmicenje koje nije Liga šampiona, nego neko nize. A ti drugi sportisti za razliku od fudbalera prikazuju neke rezultate.
 
Veliki vođa je postavio u naše najveće klubove svoje pacove tipa Kokeza, Terzić, Vučelić, i oni sigurno nisu tamo da bi sredili stvari nego da bi ih obezvredili, da bi se narodu smučilo navodno davanje države tim klubovima i da bi ih na kraju sa sve imovinom, koja prevazilazi njihove dugove, prodao nekom uz masnu proviziju!
 
Zvezda je pobedila u sinocnjem košarkaškom derbiju. Sviđa mi se sto nisu krenuli u stilu: ,,Titula je naša, nemamo konkurenciju, takmičenje je formalnost,, , nego se krenulo ozbiljno, kao da nisu glavni favoriti. I svakako je prilika da se smanji razlika u međusobnim susretima, koja je 18 pobeda vise u korist Partizana. Da bi Zvezda stigla Partizan, potrebno je bar 5-6 godina dominacije.
 
Vrh