Šta je novo?

Petlja ''Kaludjerica'' E75 ( izlaz na Autoput)

@Arnorian
Pa zato sto se ovaj put njuz izgleda nije zezao,zato mislim da sad postaju portal koji prikazuje istinu s tim sto se gospodin iz Guglove kompanije izgubio jos u junu i tek je pre neki dan dosao na radno mesto i uploadovao ovu mapu,verzija jun 2011 :) :D
Salu na stranu,konacno su uploadovali nove mape za ovaj kraj,doduse nista bolje nisu od prethodnih,
mape iz 2009. su cistije nekako ;) Ova mapa je od 3.juna 2011.,bar tako pise a i kapiram da je slikana u junu prosle godine,bazeni za kupanje su puni i montirani ;)

petljakalupogled2.jpg


Po ovoj novoj mapi vidi se da su sve parcele od tunela na dole slobodne za ostvarivanje ove zamisli,cak se pokosila travuljina na izlazu kod groblja dole ;)

@vucko obrati paznju na ovaj deo sto sam oznacio sa ??? tu je po gupu planirana magistralna saobracajnica 2+2 a ja koliko vidim tu ima dosta kuca? ne kapiram kako ce to izvesti po meni bi pre ova kalu petlja mogla da se uradi jer tu nema potrebe za pregovorima sa vlasnicima kuca i ostalima,direktno se spusta ''niz hill'' :) ali... oni najbolje znaju...
 
Pozajmicu ovu sliku sa jednog bloga dok ne nadjem malo slobodnog vremena da uslikam stanje na terenu gore :) , Martina Prokopová je bila u Kaludjerici valjda da potpomogne projekat ucrtavanja kanalizacione mreze za ovo naselje,usput jedna slika je uslikana gore uz autoput, vrvt je i njoj zapalo za oko to sto je autoput bukvalno na dohvat ruke a mi nemamo pristup njemu...

cimg1863_ok.jpg


izvor: http://changingroom.teh.net/blog/?tag=community-project koga ne mrzi,neka pogleda o cemu se radi, ima i slika s tim sto su one uslikane pre 2 godine....
 
Dugo me nije bilo na ovom topiku...
Čitao sam Službeni list (1.oktobar 2012.) i našao interesantan deo...

''Саобраћајна инфраструктура

Побољшање саобраћајне доступности, повећање капа-
цитета и побољшање нивоа саобраћајних услуга на путној
мрежи. Приоритетне активности:
1) изградња прикључка – петље на државном путу IА
реда број 1 Београд–Ниш (ауто-пут Е75) код Калуђерице
''

Dakle, biće petlja... Samo je pitanje.. Kad? :grand:

izvor: http://www.urbel.com/documents/54-2012.pdf str.90,pri dnu
 
Na mapi sto je vucko postavio nema je ucrtane mislim da je stavio u temu koridor X
 
Cu postavim i novi GUP od oktobra 2012te,nema ni tu ucrtane petlje u kaludjerici.Ce stigne slicica veceras ili sutra.
 
Prolaz ispod auto puta stf i moja malenkost sa nasim vodicem prigradskim
dsc08672.jpg

dsc08671.jpg

Jedna za deliju
dsc08673.jpg

dsc08674.jpg

dsc08675.jpg

dsc08676.jpg

dsc08677.jpg

dsc08678.jpg

dsc08679.jpg

dsc08680.jpg
 
vucko":3egs4k7g je napisao(la):
Cu postavim i novi GUP od oktobra 2012te,nema ni tu ucrtane petlje u kaludjerici.Ce stigne slicica veceras ili sutra.

Vucko, malo smo se uspavali? :D
 
Dobar dan...

Evo tog novog gupa koji jos nije usvoje,verzija je iz okobra 2012. godine.

Naravno nema petlje za Kaludjericu.Na kraju bi bilo dobro da se samoorganizuje narod kaludjerice makar preko mesnih zajednica da napravi peticiju za izgradnju petlje.

gup-2013.jpg
 
Колико видим на овом Гуп-у који је Вучко поставио, планирана је петља између Малог и Великог Мокрог Луга. Та петља је и уцртана, тако да претпостављам да због тога петље "Калуђерица" неће бити. На карти Гуп-а сам означио будућу петљу, назовимо је "Мали-Велики Мокри Луг".
Без обзира на ову петљу, мислим да је петља "Калуђерица" и те како неопходна, а као што смо и раније на овој теми рекли.
Кликните за увећање:
 
Pozdrav svima naravno da je jako lepa ideja. Ja zivim u lestanima ali sam blize kaludjerici. Pa bih jako voleo da se tako nesto uradi. mislim da bi i ljudi iz lestana bili isto jako srecni kada bi ta petlja bila napravljena. Kao sto rece ovaj covek sto je pokrenuo ovu peticiju ima 35000 ljudi u kaludjerici ja mislim da ima i vise ali neka bude da ima toliko domacinstava zajedno sa domacinstvima iz lestana pa da da svako po 30 e mogli bi to da izvedeemo ali nazalost nismo slozni. Mada mislim da sansa postoji ukoliko bi nekako mogli da pokrenemo ozbiljnu kampanju preko rts-a jutarnjeg ili beogradske hronike. Kao za toranj recimo. Mada je on bio popularniji ali manje je funkcionalan za beogradjane nego li sam toranj koji ima estetsku ulogu prevashodno. Nama bi ovo bilo od ekonomskog znacaja a da negovorim koliko bi se rasteretio smederevac i koliko bi manje vremena provodili u vozilima i autobusima. To bi imalo visestruku korist za dobar deo gradjana ovog grada koji jesu na periferiji u svakom smislu i pogledu ali su opet gradjani ovog grada i mislim da bi valjalo organizovati bilo kakvu akciju pa cak i skupljanje novca u te svrhe ali pod budnim okom javnosti tako da nebi postojale nikakve sumnje u sam proces prikupljanja novca.
 
Џеронимо, добро дошао и први плусићћћ.
Покушај да ти покренеш ту кампању и да са истомишљеницима организујете неки, назовимо га некада популарно, "самодопринос" за изградњу петље "Калуђерица".
Ова петља би и вама лештанцима користила и те како.
 
Nije me dugo bilo društvo, ali čisto da javim, ova tema je pokrenuta sa mrtve tačke, čak je i bila neka akcija kačenja transparenta na nadvožnjak u ulici NIkole Grulovića, iznad autoputa, lokalna grupa građana... :gobb:

bg-petlja_620x0.jpg


Kaluđerica: Predviđen priključak na auto-put, petlja još daleko

Priključak na auto-put kod Kaluđerice predviđen, ali realizacija komplikovana. Izgradnja čeka detaljni plan regulacije, pa onda rešavanje imovinsko-pravnih odnosa.
VIŠEDECENIJSKI zahtev žitelja Kaluđerice da im se omogući izlazak na auto-put biće uslišen, ali ne brzinom kojom bi želeli. Izgradnja saobraćajnice, koja bi konačno omogućila stanovnicima ovog naselja da direktno izađu na ovaj važan putni pravac koji im prolazi pored kuća, a ipak im je nedostupan, izvesna je.

Ono što je neizvesno jeste koliko će dugo još morati da čekaju na realizaciju plana. U Direkciji za građevinsko zemljište i izgradnju kažu da je Generalnim urbanističkim planom Beograda i nedavno usvojenim Planom generalne regulacije definisana trasa saobraćajnice Spoljne magistralne tangente (SMT), koja se proteže od budućeg mosta preko Dunava kod Ade Huje do auto-puta E 75.

- Prema ovim planovima, SMT ostvaruje vezu sa auto--putem kružnom denivelisanom raskrsnicom - kažu u Direkciji za građevinsko zemljište. - Za tu deonicu u izradi je Plan detaljne regulacije saobraćajnice SMT, od auto-puta do Pančevačkog puta - druga faza, kojim je obuhvaćena i denivelisana raskrsnica.

Po završetku izrade plana stvoriće se osnov za nastavak aktivnosti, kao što je formiranje građevinskih parcela za saobraćajnicu i rešavanje imovinsko-pravnih odnosa. Denivelisana raskrsnica bi se nalazila pored sadašnjeg nadvožnjaka koji izlazi na Ulicu Nikole Grulovića. Rukovodstvo Opštine Grocka podržava inicijativu građana i kažu da su predlog da se uradi nova saobraćajnica nadležnima uputili još 2012. godine, ali da nisu dobili pozitivan odgovor.

- Naselje je ogromno i izlazak na auto-put je realna potreba stanovnika - dodaju u Opštini. - Međutim, pre četiri godine nadležni su nam odgovorili da za tako nešto "trenutno nema tehničkih mogućnosti", ali da će u budućnosti nastojati da reše ovaj problem.


ČETIRI GODINE PRIORITET

JOŠ 2012. godine u službenom glasniku je objavljeno da je u sklopu "poboljšanja saobraćajne dostupnosti, povećanja kapaciteta i poboljšanja nivoa saobraćajnih usluga na putnoj mreži" u planu izgradnja petlje Kaluđerica. Čak je "izgradnja priključka - petlje na državnom putu Beograd - Niš (auto-put E 75) kod Kaluđerice" označena kao prva stavka prioritetnih aktivnosti.

izvor: http://www.novosti.rs/vesti/beograd...djen-prikljucak-na-auto-put-petlja-jos-daleko
 
Avalska ulica-na međi dve opštine, zrelo za zid ili bukobran jer autoputa videti nećemo...

20160716_180826.jpg

20160716_180851.jpg


20160716_181623.jpg

20160716_181625.jpg

20160716_181639.jpg
Malo Kaluđera panorame u spoileru...

Čekajući podvožnjak :grand: :grand: :grand: ... (Kumodraška i Kaluđera strana)
20160716_181653.jpg

20160716_181956.jpg

20160716_181957.jpg
 
Da, na tom delu gde je neograđeno i put je faktički priljubljen uz autoput je 90ih bilo "iskljucenje" u pravcu ka gradu( Kaluđerički rulet u brzu traku :D), a sad nikakav priključak ne postoji, od Kaluđerice do petlje "Lasta" 4-5 km uz gomilu ležećih i razrovaren put, naslonjeni na autoput a ni milimetar bliže njemu od kada je otvoren ovaj topic pre 5 godina, naravno uvek bude "najava" pred lokalne izbore o mogućim rešenjima ali naravno ništa od toga kad se izbori završe... :grand:

Realna priča je da je ovako nebezbedno i da je jersey ograda preka potreba ...

Samo da citiram stanovnike Grmovca koji isto imaju jersey ogradu, oni su napisali sprejom preko ograde "***IĆU OTVORI NAS" :laugh: :lool: :lool:
 
Svaka cast za temu! Nadam se da jos uvek ima clanova koji ako nista drugo bar prate desavanja vezna za istu. Zna li neko ima li price o ovome a sve povodom skorasnje najavljenje rekostrukcije Avalske i spajanja Malog Mokrog Luga sa Klenkom - Kaludjericom?

EDIT:

evo i nekih od naslova
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... -zbog-Ikee
 
Пробијање улице Народног фронта нема никакве везе са петљом већ са растерећивањем Смедеревског пута.
 
@ miksony, dobro došao na forum!
Tema je otvorena kao što vidiš pre oko 5 godina, za sada se spomene nekom prilikom(pred lokalne izbore npr) da je u najavi priključak i tako to, ali svi smo svesni da tek izgradnjom deonice SMT od Laste do Smederevskog puta možemo da se nadamo izlazu na isti i to iz pravca Smederevskog puta negde u osi trenutnog izlaska iz naselja Mirijevo(nastavak Ljubiše Miodragovića) gde je planirana denivelisana raskrsnica... okvirna slika trase u spoileru...
44RbLEd.jpg
izvor: http://gis.beoland.com/visios/gisBeoland

Dalje, krajem 31.oktobra 2016. na javnom uvidu bio je PDR naselja celine XX (Leštane, Vinča, Kaluđerica, Boleč, Vinča, Ritopek) , pa ti predlažem da downloaduješ fajlove i proučiš šta te zanima. Da ne gušim forum, link u spoileru

http://www.beograd.rs/lat/gradski-oglas ... -vozdovac/


Zanimljivosti koje bih izdvojio sam "screenshotovao", pa u spoileru slede, trasa,tekst o detaljnoj regulaciji,mreže saobraćajnica...



IGORE AKO MOŽEŠ SPOILUJ OVA Tri linka na dole da ne gušim forum sa milion slika u postu, pokušavam ali ne ide...Hvala... :gobb:

gWVM4wS.jpg

ime datoteke -03.1 Saobracajne povrsine 594x1070

n6es98k.jpg


ime datoteke-TEKST za JU 28.10.16

Oh4zGpu.jpg

ime datoteke 16.2 Direktno sprovodjenje plana 900x1700

____________________________________________________________________________________________________________

Dakle, za početak sanacija postojećih ulica, Beogradska je planirana niz naselje Klenak da "kači" poprečne ulice (sporedne) tj da se sve ulivaju u nju-
Rodoljuba Čolakovića, Bilećka, Glamočka, B.Radičevića, Kneza Miloša, Ratka Pavlovića, V.Rolovića.
Spajanje sa Glavnom ulicom (koliko kapiram Stepe Stepanovića se uliva u Đure Đakovića i postaje nastavak Stepe Stepanovića što znači i proširenje Dj Djakovića na profil Stepe Stepanovića), mogućnost i za novu autobusku liniju.

Beogradska se nastavlja uz Radojke Lakić i "izlazi" u Sinđelićevu, dakle sprema se teren za što bolju konekciju sa Smederevskim putem, a samim tim i SMT-om, trenutno postojeća veza je samo preko Kralja Petra I, što za naselje ove veličine svakako nije dovoljno. sa svim ovim korekcijama znatno ćemo se približiti autoputu, što iz pravca Velikog i Malog Mokrog Luga, a i sa druge strane iz pravca Smederevskog puta.

____________________________________________________________________________________________________________
Kao što STF reče, probijanje Narodnog fronta nema veze sa izlaskom na autoput, već sa rasterećivanjem Smederevskog puta,
kao i pretvaranje poteza oko Klenka malo bezbednijim za pešake. trenutno se tu izvode vodovodni radovi, valjda će paralelno kanalizacionu mrežu pa da se krene i sa rekontrukcijom Ž.Milivojevića koja je u užasnom stanju od ugla sa Beogradskom pa sve do 22.decembra, a donji deo ove ulice je rekonstruisan pre oko 2 godine i za sada je sve ok.

Videćemo i šta Mokrolužani kažu na to što će im taj krak narodnog fronta postati jednosmeran, samo se bojim da ne naprave otpor kao njihove komšije koje su nam svima zagorčali koliko toliko normalan izlaz na autoput preko MML pa sad ko hoće da lomi kola neka izvoli okolo ...
http://www.blic.rs/vesti/beograd/nakon-protesta-stanara-ulicom-milana-predica-samo-10-na-sat/x429mnv
 
Stanje nepromenjeno , jedino je pristigao asfalt za Avalsku ulicu
i malo se promenilo stanje sa druge strane auto-puta (višespratnica na slici)

Podvožnjak koji vodi ka VML/Stražarskoj kosi
YevbkUD.jpg

ka Lеštanima
Z7CJYdo.jpg

buSVEud.jpg


Bilbord haus
SkmRlJh.jpg

Wet lug beaty
Gr0xkBx.jpg

Levo-može, desno-može, al' ne može pravo...

OOGTFBL.jpg


*** nikako ne mogu da spoilujem slike ako može neko to da uradi umesto mene, da ne gušim temu sa slikama... hvala :gobb:
 
Нажалост има и таквог света који ће се населити ту. Живи наш народ по разноразним подрумима, сутеренима и голубарницима.
 
milanobelgrade":ntvw3wnk je napisao(la):
Са приступом аутопуту калу,мали и велики мокри луг би били знатно примамљивија насеља!
Аутопутем би у граду били за 5 минута...
Још кад би добили општину...

ма оде калу фавела на беверли хилс :p
Vml već ima izlaz na auto-put ako se ne varam?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=563965#p563965:33gciu0k je napisao(la):
Дошљак » 01 Sep 2018 09:38 pm[/url]":33gciu0k]Нажалост има и таквог света који ће се населити ту. Живи наш народ по разноразним подрумима, сутеренима и голубарницима.
Ovu zgradu kao da je neko sa Dušanovca "telepromtovao" u Vml.
Mogu slobodno da kažem da je ova zgrada čak i humana u odnosu na onu skalameriju na uglu Bajdine i BKA u Malom Mokrom lugu(pre par nedelja padala skela sa nje i urnisala struju u tom kraju)...
 
Vrh