Šta je novo?

Naplatna rampa Vrčin - pomeranje naplatne rampe Bubanj Potok

Earthmoving":1msoigqy je napisao(la):
Kolko sad imamo na Bubanj Potoku, ukupno 15 traka (11 ka Beogradu i 4 ka Nišu)? Ako će Vrčin imati 23 (17 ka Beogradu i 6 ka Nišu), to je 8 traka više (6 više ka Beogradu gde se stvaraju gužve i 2 više ka Nišu) tj. 50 % veći kapacitet.
Bio sam uveren da je razlika samo u ENP rampama.

Onda sa sačekamo Uskrs pa vidimo boljitak.

Poslato sa telefona
 
Ko otvara, Veliki Vođa Kome Se Samo Sunce Osmehuje, Sin Božanskog Vetra Okupan Jutarnjom Rosom? Pa ko drugi...
 
Ova naplatna stanica imaće 23 trake od kojih je 12 namenjeno samo za elektronsku naplatu.

Ako stvarno bude ovako, biće veće gužve nego do sad :roll:
 
Nije mi jasno koja je poenta 12 ENP traka ?

Razumem dve ili tri u smeru ka beogradu. Pa zaboga ljudi se na tim rampama ne zaustavljaju pa su i 3 rampe vise nego dovoljne.

Po ovoj najavi ispade da ce imati vise ENP traka nego obicnih. Jasno je da u spicevima oni i njih stavljaju u funkciju obicnih ali opet malo je bezveze imati toliko ENP traka. :bash: :bash:
 
E pa to je ona informacija koju sam ja imao u vidu kada sam rekao da će biti isti broj običnih rampi.

Ipak mislim da nije dobro prenesena informacija. Sigurno će postojati kućica i na ENP rampama koje se sigurno mogu pretvoriti i u obične rampe.

Ako nije tako, onda su kreteni (oooh wait)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=445989#p445989:2yfo06f3 je napisao(la):
bojan87 » 12 Apr 2017 08:40 pm[/url]":2yfo06f3]Nije mi jasno koja je poenta 12 ENP traka ?

Razumem dve ili tri u smeru ka beogradu. Pa zaboga ljudi se na tim rampama ne zaustavljaju pa su i 3 rampe vise nego dovoljne.

Po ovoj najavi ispade da ce imati vise ENP traka nego obicnih. Jasno je da u spicevima oni i njih stavljaju u funkciju obicnih ali opet malo je bezveze imati toliko ENP traka. :bash: :bash:
možda je poenta omasovljenje tagova, jeste debilno jer ima mnogo sezonskih putnika kojima se tag ne isplati, ali možda smisle i neko jednsotavnije ili jeftinije rešenje za njihovu upotrebu, npr da mogu da se uzmu i na revers ako je to tehnički izvodljivo, naravno.
 
ZBOGOM GUŽVAMA NA BUBANJ POTOKU Vučić otvorio naplatnu rampu "Beograd"
13. 04. 2017 - 07:06h izmena vesti 07:21h

Premijer Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je u 7 sati danas otvaranju nove naplatne rampe „Beograd“ na autoputu kod Vrčina, istakavši da je ona veoma bitna.

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/zbogom ... ad/1ydg5r8
 
Da li se naplatna rampa Tranšped ukida?
I da li će biti korekcija cene putarine na deonici Beograd - Niš?
Pošto je razdaljina između naplatnih stanica 'Niš' i 'Beograd' manja nego što je to bilo pre.
 
Još jedno pitanje...

Jel su oni stvarno sve rampe otvorili sada ili samo par komada?

Gledam sad dnevnik i vidim samo po dve trake za ulaz i izlaz iz Beograda koje su otvorene...
 
Pozdrav svima!
Prošao sinoć kroz naplatnu rampu iz pravca Niša. Iz laičkog ugla ne izgleda loše. Krajnjih par desnih traka je samo za ENP za kamione i autobuse. Ostali prolazi svi imaju i kartice i ENP.

Inače, putarina M.Požarevac-Vrčin je i dalje 100din, kao da je u pitanju Bubanj Potok. Po mom mišljenju, ako je već kilometraža glavna odrednica za putarinu, malko nas kraduckaju.


Inače, mali offtopic, ali može vas zanimati:
Nedavno sam imao nekih problemičića sa tag uređajem i uzeo sam karticu na B.Potoku. Po izlasku sa auto-puta u M.Požarevcu sam platio putarinu karticom, ali mi je očitalo i tag pošto je taj prolaz na rampi kartica+tag. Sa taga mi je skinuto 1150 din, pošto nisu imali informaciju gde sam ušao na auto-put, a na pitanje zašto toliko dobio sam odgovor da je to putarina BG-Niš plus penali. Sad sam u postupku reklamacije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446170#p446170:275kh9ir je napisao(la):
Stomatolog » 13 Апр 2017, 16:14[/url]":275kh9ir]Da li se naplatna rampa Tranšped ukida?

укинута је већ, само није срушена. ту се сада прави рачвање за Икеу

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446170#p446170:275kh9ir je napisao(la):
Stomatolog » 13 Апр 2017, 16:14[/url]":275kh9ir]I da li će biti korekcija cene putarine na deonici Beograd - Niš?

да. сада кошта 820 динара
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446296#p446296:1v6ophoq je napisao(la):
Vocar » Pet Apr 14, 2017 1:14 pm[/url]":1v6ophoq]
Inače, putarina M.Požarevac-Vrčin je i dalje 100din, kao da je u pitanju Bubanj Potok. Po mom mišljenju, ako je već kilometraža glavna odrednica za putarinu, malko nas kraduckaju.
Rastojanje izmedj rampi Vrcin i Mali Pozarevac je 12.5km, naplacuju 100 din, znaci 8din/km. 820din do Nisa ispada jeftino, vec vidim sledeci potez genijalaca.
 
Do izlaza za Pozarevac ostala je ista cena - 200din, tako da su cene koliko ja vidim ostale iste kao sto su i bile.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
prosao sam naplatnu rampu u smeru ka beogradu danas (ponedeljak nakon uskrsa, najveca guzva) u 4 popodne, cekalo se 10 minuta, sto je nezamislivo za bubanj potok i ovu kolicinu saobracaja. sve rampe su radile.

putarina od mladenovca do beograda je 100 dinara, ne secam se stare ali sam cuo da je bila 190. ako neko zna neka me ispravi.

nekoliko slika iz kola

Pogledajte prilog 1
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446811#p446811:3ghvyb3a je napisao(la):
arapski investitor » 17 Apr 2017 05:46 pm[/url]":3ghvyb3a]
putarina od mladenovca do beograda je 100 dinara, ne secam se stare ali sam cuo da je bila 190. ako neko zna neka me ispravi.


Putarina M.Požarevac-Bubanj Potok je bila 90 din, pa je korigivano na 100. Sada je ta cena "preneta" na Vrčin
 
arapski investitor":14rxhfgn je napisao(la):
prosao sam naplatnu rampu u smeru ka beogradu danas (ponedeljak nakon uskrsa, najveca guzva) u 4 popodne, cekalo se 10 minuta, sto je nezamislivo za bubanj potok i ovu kolicinu saobracaja. sve rampe su radile.

putarina od mladenovca do beograda je 100 dinara, ne secam se stare ali sam cuo da je bila 190. ako neko zna neka me ispravi.

nekoliko slika iz kola

Pogledajte prilog 1
Zanimljivo, posto sam ja malo pre tebe cekao pola sata :D

Opet sam izgleda izabrao pogresnu kolonu ;)

A kad smo vec kod kolona, krajnje nelogicno se prva s'leva kolona formira tek 10-15m ispred rampe jer je lose postavljena pomicna razdelna ograda.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
B92.net
10602914158f4f21f60d27755468240_orig.jpg
 
Gde je traka rezervisana za ENP na prilazu?
 
astrodule":1i0o3k4p je napisao(la):
Uh kako bih ove što se uguravaju između vratio na kraj kolone.
Da bi ih vratio na kraj kolone morao bi prvo da utadis jasnu horizontalnu signalizaciju, umesto ovih linija koje su na tolikom razmaku da staju dve trake.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh