Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=442148#p442148:ap7wbjs9 je napisao(la):
Marcus Lupus » Pet Mar 24, 2017 11:56 am[/url]":ap7wbjs9]Blizu sam odluke da kupim stan u ovim zgradicama.
Dobio sam insajderske informacije da je gradnja ok i da se što se toga tiče može uzeti bez straha.
Trenutno daju popust 4%, a sinoć videh da na uglu Zakovske i Džordža Vašingtona otvaraju prodajni salon. Ne znam da li tek kreću u ozbiljnu prodaju ili su već videli da im baš i ne ide.

Bojim se da je cena od 1200 evra ipak previsoka bez obzira na značajno bolji kvalitet gradnje nego u okolnim zgradama, te da će kasnije prodavati stanove i mnogo jeftinije. Ta lokacija ipak ne liči ni na šta što se može nazvati gradom...
Ima li neko ko se razume u trgovinu da iznese svoje mišljenje?

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk

Prijavih se na sajt samo da bih odgovorio na ovo., iste dileme. I ja sam gledao Sunnyville, iako mi prvobitna ideja nije bila da idem na tu stranu. Ipak sam odlucio da uzmem tu stancic, pa sta bude, a razlozi su sledeci:
1. Energoprojekt : svuda drzi kvalitet i drzi cenu. Vec vise od godinu dana trazim stan, gledao sam stare, nove ovakve onakve..i svuda su Energoprojektovi stanovi drzali visu cenu od okolnih zgrada, a relativno je tesko doci do njih jer se retko prodaju (ljudi zadovljni kvalitetom)
2. Insajderske informacije da je gradnja kvalitetna (neuporedivo bolja od zgradica u blizini, sto prate i cenom)
3. Lepe strukture stanova, tako da dobijam sobu vise za manje kvadrata.
4. Sa popustom kvadrat izadje malo preko 1100 e, sto je trenutno u BG najnize sto nadjoh za gradnju istog kvaliteta.
5. Iako lokacija izgleda kao da je Bogu iza nogu, do Trga ima tacno 6 km, a u planu je gradnja mosta preko Ade Huje (plan je da se pocne krajem ove ili pocetkom sledece godine, cim se rese sva imovinsko pravna pitanja), sto ce biti deo SMTa, i kruznog puta koji povezuje most na adi, pupinov most itd.. petlja bi trebalo da bude kod rospri cuprije. Ada Huja u tom delu je planirana da se sredi ko bombona, sa terenima, setalistem, i komercijalnim sadrzajima (tako kaze gradski arhitekta na televizoru, juce), a Slanacki put biu trebalo da se prosiri. U planu je takodje gradnja skole tacno preko puta kompleksa.

Tako da, ako se sve to realizuje, cena kvadrata nece da pada. A Energoprojekt, iz mog iskustva lova na stanove, kao i vojne zgrade, uvek drzi visu cenu u odnosu na okolne zgrade.

Razmisljao sma ovako|

Novi Beograd, koji sam prvobitno gledao, je pre 30 godina bio mocvara a Bezanija selo. Blok 70 je bio 3 dana jahanja od autobuske stanice, i islo se kroz neko siprazje bez igde ikoga/ icega do zgrada. Bezanisjka kosa je pocela sa gradnjom tek pocetkom 90ih a bila je poznata samo po groblju.
Sunnyville je deo planiranog naselja, nije fora da su srusili neku staru kucu i uglavili tu zgrade kao sto neki rade u Zemunu... i prodaju za 1600-1800 kvadrat. Sve je to na dugom stapu , i jeste rizik, ali da nije na dugom stapu ja verujem da bi tu kvadrat ipak isao za vise para, s obzirom na potencijal lokacije i kvalitet gradnje.
 
Vishnjichica":38237lsa je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=442148#p442148 je napisao(la):
Marcus Lupus » Pet Mar 24, 2017 11:56 am[/url]":38237lsa]Blizu sam odluke da kupim stan u ovim zgradicama.
Dobio sam insajderske informacije da je gradnja ok i da se što se toga tiče može uzeti bez straha.
Trenutno daju popust 4%, a sinoć videh da na uglu Zakovske i Džordža Vašingtona otvaraju prodajni salon. Ne znam da li tek kreću u ozbiljnu prodaju ili su već videli da im baš i ne ide.

Bojim se da je cena od 1200 evra ipak previsoka bez obzira na značajno bolji kvalitet gradnje nego u okolnim zgradama, te da će kasnije prodavati stanove i mnogo jeftinije. Ta lokacija ipak ne liči ni na šta što se može nazvati gradom...
Ima li neko ko se razume u trgovinu da iznese svoje mišljenje?

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk

Prijavih se na sajt samo da bih odgovorio na ovo., iste dileme. I ja sam gledao Sunnyville, iako mi prvobitna ideja nije bila da idem na tu stranu. Ipak sam odlucio da uzmem tu stancic, pa sta bude, a razlozi su sledeci:

I ja sam uzeo na kraju stan tu, iz sličnih razloga. I takođe sam bio došao do insajderske prrporuke

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
Pa sada da je baš Novi Beograd pre 30 godina bio močvara i Bežanijska kosa selo 90ih se i ne bi skroz složio, ali srećno u svakom slučaju.

Energoprojekt svuda pravi ok stanove, slažem se da kod malih izvođača možete veliku mačku u džaku da dobijete, međutim nije ni to uvek tačno.

Tako da, kada birate stanove odredite šta vam je zaista bitno - ako je to kvalitet gradnje - onda izvođača, ako je to urbanizam okoline gledajte sada stanje ili čisto par godina unapred. Ako je potrebno 20 godina da se nešto preuredi (ulice, infrastruktura) razmislite da li vam se toliko čeka.
 
Meni je bio bitan u prvom redu kvalitet, tako da sam svesno žrtvovao lokaciju. Planovi su lepi na papiru, ali dok se budu ostvarili verujem da ću se odatle preseliti na neko treće mesto.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=446569#p446569:1vwo8pqs je napisao(la):
vradovic » 16 Апр 2017, 04:14[/url]":1vwo8pqs]Koliko je ovaj kompleks udaljen od prve linije metroa?
mekbejn":1vwo8pqs je napisao(la):

Ха-ха. Браво, Мекбејн.

Сада Радовић треба да одговори: "Одлично! Баш је фантастично што ова власт на челу са генијалним Вођом одлаже глупе пројекте попут метроа и концентрише се на БНВ станове за богаташе, који ће показати овом глупавом народу шта је долче вита."
 
A da li neko ima informacije o zgradama pored koje gradi privatnik? Koja je cena i gde mogu da se rapsitam za njih?
Ja sam danas obišao gradiliste, ali tek sad videh forum. Uslika u narednih dana jer planiram da idem opet. Sto se tice Energoprojektovih zgrada, gde to moze da se ostvari popust o da li mogu da dobijem povrat PDV -a?
 
Zdravo svima,

Registrovah se samo da bih odgovorio na neko od gornjih pitanja.

Dakle, pored Energoprojekta na istoj lokaciji gradi I firma koja se zove Sunnyville d.o.o.
Za nju radove izvodi M Enterijeri Gradnja, a trenutno se rade 2 zgrade.

Njihov prodajni salon se nalazi na uglu Takovske I Dzordza Vasingtona.
Neko gore napisa da je to salon Energoprojekta.
- NIJE.

Sto se cena rice, kiliko sam video cene se krecu of 950 do 1300 EUR plus PDV.
Ogledni Stan bi uskoro trebao biti gotov, ako vec I nije.
Bio Sam tamo pocetkom sedmice, pa je moguce da su vec zavrsili pripremu tog stana.


Pozdrav,
H.
 
Mislim da si pogresio, Sunniville nema nikakve veze sa druge dve zgrade.
Sunniville je firma otvorena pre izgradnje zbog nacina finansiranja preko Erste banke, a Energoprojekt gradi za njih.
Kao sto je nekada bio slucaj sa ENJUB-om.
Ja sam sticajem okolnosti cuo za ljude koji grade dve zgrade pored, rec je o svojevrsnim kontroveznim CG biznismenima.
Tako da su to dve odvojene price.
Zasto bas M enterijer, zato sto su gradili hotel na Kopu za Zvonka Veselinovica koji je bio zadovoljan radovima pa ih je preporucio svojim prijateljima u Bgu.

Cisto da ljudi ne budu u zabludi, svakako Energoprojekt se sa ove tri zgradice pomera sa Visnjice jer je poenta bila da se kroz njihovo ime i kvalitet izreklamira lokacija, koja je, tj. celo ono brdo u vlasnistvu jednog od investitora i oni ce oni nastaviti gradnju novih zgrada.
Kako je investitor prijatelj gradonacelnika radice se na tome da i grad malo "pogura" lokaciju.
 
Napisao sam sta mi je receno u Sunnyville lokalu na uglu Dz. Vasingtona I Takovske.
Dakle oni trenutno grade 2 zgrade pored one 3 koje radi Energoprojekt i nemaju nikakve veze sa Energoprojektom.
Imaju planove da izgrade kompletno naselje koje treba sadrzati skolu, vrtic i ambulantu.
Mada mislim da je ovo na veoooma dugackom stapu.

Koliko ja vidim postoje Sunnyville Energoprojekt i Sunnyville d.o.o. i oni nemaju nikakve veze.
 
Prethodne nedelje je započeto raščišćavanje terena na celoj površini na kojoj je predviđeno da se gradi kompleks. Planirano je da sadrži oko 2000 stanova, odnosno oko 80 ulaza (izbrojao sam 82 na renderu :lol: ). Zgrade su tipske i većina izgleda potpuno isto kao ove dve koje su već izgrađene. Prvu fazu čine dve izgrađene zgrade (šest ulaza, 126 stanova) + tri koje gradi Energoprojekt (šest ulaza, 215 stanova) ali i dve zgrade koje nisu još izašle iz zemlje a takođe se nalaze u ulici Nova 7 i čine nastavak niza (dodatnih 126 stanova).
Pitanje je kojom će se dinamikom vršiti izgradnja ostatka kompleksa. Kao što rekoh, prethodne nedelje su napali celo brdo: raščistili svo drveće i žbunje i izgleda mi, započeli nivelaciju terena. Danas je nažalost nestala i 30 godina stara tabla na uglu Darinke Jevrić i Slanačkog puta o izvođenju radova na izgradnji stambenog kompleksa Višnjička Banja - Dubodolina. Na njenom mestu iskopani su temelji za neku novu tablu, moguće je baš za Sunnyville. Evo tabla se vidi ovde na Google mapama :D https://www.google.rs/maps/@44.8147...4!1s7G7k0NW7F5cHKjz3S9Esxw!2e0!7i13312!8i6656
Iza table su radničke barake koje su ostale iza Energoprojekta a u koje su ubrzo nakon izgradnje smeštene izbeglice. Desno od table, s druge strane Slanačkog puta, vidi se šumica. Ona je nestala prethodnog vikenda i teren je dakle potpuno očišćen do stajališta JGTP-a.

Evo i videa na YouTube-u na kojem je prikazan ceo kompleks.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jOH0Z7JXFu4[/youtube]
 
...Planirano je da sadrži oko 2000 stanova,...
Bar toliko treba parking mesta... a nije ni jedno ni prikazano u prilogu ...
premalo truda za ilustaciju
tolki br. mesta bi bitno izmenio prikaz samog izgleda Sunnyvilla
ovako nije ni približno očekivanom izgledu :shock:
 
Nerealno nabijene zgrade jedna u drugu. Ovo je nehumano za zivot. Jos malo su mogli da ih pribiju pa da se barem spoje.
 
A park neki mozda i djeci neko igraliste sportski teren nista
Od zelenih krovova nema nista mnogo zbijene zgrade
Ima vise rendera sa razlicitim izgledima zgrada
Pa i sa restriktivnim prilazom kompleksu rama
Parkinga nedovoljno fali i bic staza
Kao da su maznuli naziv projekta energiprojektu
ta stara tabla sto je uklonjena jel to izgradjeno sta je stim ljudima sto su bili u barakama energoprojekta
 
Tintoreto":1fle4bsx je napisao(la):
Mislim da si pogresio, Sunniville nema nikakve veze sa druge dve zgrade.
Sunniville je firma otvorena pre izgradnje zbog nacina finansiranja preko Erste banke, a Energoprojekt gradi za njih.
Kao sto je nekada bio slucaj sa ENJUB-om.
Ja sam sticajem okolnosti cuo za ljude koji grade dve zgrade pored, rec je o svojevrsnim kontroveznim CG biznismenima.
Tako da su to dve odvojene price.
Zasto bas M enterijer, zato sto su gradili hotel na Kopu za Zvonka Veselinovica koji je bio zadovoljan radovima pa ih je preporucio svojim prijateljima u Bgu.

Cisto da ljudi ne budu u zabludi, svakako Energoprojekt se sa ove tri zgradice pomera sa Visnjice jer je poenta bila da se kroz njihovo ime i kvalitet izreklamira lokacija, koja je, tj. celo ono brdo u vlasnistvu jednog od investitora i oni ce oni nastaviti gradnju novih zgrada.
Kako je investitor prijatelj gradonacelnika radice se na tome da i grad malo "pogura" lokaciju.

Sada je konačno sve jasno.
I veoma razičaravajuće.

Gesendet von meinem SM-G850F mit Tapatalk
 
Nije ništa razočaravajuće ako gradnja bude ok.
ovoaj video je informativni, ne možemo suditi ništa na osnovu njega a kamoli da li će biti parking mesta i parkova. da bi se dobila građevinska dozvola sve to mora biti izgrađeno.
Sunnyiville doo je firma tih privatnika čije je zemljište. Prodali su parcelu Energoprojektu i tu nema nikakvih problema. Energoprojekt sunnyvill je firma koju je otvorio energoprojekt na osnovu zahteva privatnika, kako se ne bi narušio koncept naselja Sunnyvillle...
Mislim da će ovo nasleje biti super.
 
Uzas sta se gradi po Beogradu. Kakva gradjevinska dozvola parkovi i bakraci. Pa pravili su na Karaburmi zgradu bez prozora pa dobise upotrebnu dozvolu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453268#p453268:7eevdr8w je napisao(la):
direktor » Sre Maj 24, 2017 1:08 am[/url]":7eevdr8w]ta stara tabla sto je uklonjena jel to izgradjeno
Izgrađeno je. To je poslednja izgrađena faza dela naselja koju čine zgrade sa crvenom fasadnom ciglom. Završena je 1988. ili 1989. U toj fazi napravljena je 21 lamela.
Bila je predviđena gradnja još jedne faze ali dalje prema Višnjici. Na tom mestu je sprovedna kanalizacija, urađena regulacija potoka i izgrađena su tri pešačka mostića. Sada je tu korov, a ne znam da li su mostići i dalje na mestu. Evo kako to izgleda danas. https://www.google.rs/maps/@44.8189...4!1sz4_1PLpLwknhJCxBuBGh3A!2e0!7i13312!8i6656
Pitanje je i šta je sa potokom jer je na izvor sigurno uticala divlja gradnja iznad njega. To jedan od dva izvora po kome se naselje zove banja. Drugi je na obali rukavca. Oba su zapuštena.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453268#p453268:7eevdr8w je napisao(la):
direktor » Sre Maj 24, 2017 1:08 am[/url]":7eevdr8w]sta je stim ljudima sto su bili u barakama energoprojekta
U barakama su i dalje izbeglice. Da li se to tretira kao da im je stambeno pitanje rešeno, ne znam.
 
Ако се већ гради у овој зони, да ли се планира пут који спаја Лешће и Миријево, макар 1+1 са додатним тракама за лева скретања, аутобуским нишама, и широким тротоарима минимум?
 
Ja sam cuo od vlasnika prodavnice povise tog naselja, da je pre 2-3 godine dobio obavestenje da ce morati da ga ruse, jer je planirano da se siri ceo Slanacki put. Ne znam da li ima ikakve veze sa tim naseljem, ali sam video da je povise tog naselja, sa leve strane obelezen neki znak (na asvaltu) u suprotnoj traci. Izgleda kao dva israfirana (obojena) trougla (teme u teme), koja se nalaze unutar pravougaonika. To sam video na nekoliko mesta. Bas cu uslikati kad budem bio u prilici. Zna li neko mozda sta oznacavaju?
 
Vrh