Šta je novo?

Spoljna Magistralna Tangenta (SMT), Most preko Ade Huje

Od SMT-a će se prvo graditi deonica od Borske do petlje Lasta, tj. "prvo od prvog" od naselja Stepa Stepanović do Laste.
 
Planska dokumemtacija najdalje odmakla, a i neki rokovi su navedeni u onom planu Direkcije što je mislim Milos.tro postavljao na forum.

Ako uspe to da iskopa, verujem da bismo mu bili zahvalni :)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=447265#p447265:2wdupqtd je napisao(la):
Homer Jay » 19 Апр 2017 10:58 pm[/url]":2wdupqtd]Planska dokumemtacija najdalje odmakla, a i neki rokovi su navedeni u onom planu Direkcije što je mislim Milos.tro postavljao na forum.

Ako uspe to da iskopa, verujem da bismo mu bili zahvalni
2e5p2jp.jpg
 
Ovde piše da je tender za Borska - Lasta sektori 1 i 2 trebao biti objavljen u decembru 2016. Jel se to desilo?
Takođe piše da je u ovoj godini planirano objavljivanje tendera za: Patrijarha Pavla (od UMP-a do Pionirske) 10.06.2017. , zatim Borska -Lasta sektor 3 u junu, tender za most preko Ade Huje oktobar 2017. i Patrijarha Pavla (od Pionirske do Pere Velimirovića) decembar 2017.
Dal je ovo realno?
 
A proširenje Smederevskog puta na potezu oko buduće SMT, to pretpostavljam da se vodi kao stavka 9 ili 10, SMT od auto puta do Bulevara Kralja Aleksandra, kao što sam i pretpostavio, u najboljem slučaju 2024. godine.
 
Reče gradonačelnik pre neki dan da je Ada Huja most prioritet, a nigde nije pominjao SMT. Nije mi jasno zašto forsiraju toliko taj most kada je situacija solidna u tom delu grada dok problem pravi to što ne postoji kvalitetna veza između autoputa i Višnjičke. Setim se onih pikolo ulica kod VML-a i naježim se.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448602#p448602:1nfhi631 je napisao(la):
prigradski » 28 Апр 2017 09:52 am[/url]":1nfhi631]A proširenje Smederevskog puta na potezu oko buduće SMT, to pretpostavljam da se vodi kao stavka 9 ili 10, SMT od auto puta do Bulevara Kralja Aleksandra, kao što sam i pretpostavio, u najboljem slučaju 2024. godine.
Да се лупамо у дупе од среће ако до 2024. прошире Булевар од Цветка до Устаничке ...
 
Po ovome gore ispada da je SMT 300 miliona evra, tj most 180 miliona i 120 ostalo. UMP, tunel ispod centra, drugi tramvajski most, proširenje Mekenzijeva-Žička, proširenje Tošin bunar, produženje Južnog bulevara... Metro da ne spominjem. Gradu, bez metroa, u narednih 10 godina samo za ove projekte treba milijarda evra. Možda je to razlog što ga ne spominje :)
 
[/quote]stf
Да се лупамо у дупе од среће ако до 2024. прошире Булевар од Цветка до Устаничке ...
[/quote]
Infrastruktura na potezu od Cvetka ka nama kasni 20-30 godina u odnosu na ostale prilaze gradu, tabla za izlaz iz Bg-a treba da stoji upravo na raskrsnici sa Gospodara Vučica, stvarno je u špicu uvek jedna strana totalno ugusena, ni najava prosirenja mučenog Smederevca a ni Bulevara ...

@ vucko, upravo tako, baš pikolo ulice, Milošev kladenac je razlokan od šlepera koji se iskljucuju na lastu i idu ka Smederevskom putu/Mirijevu, a tom ulicom ide i gradska linija 38...
Pomešani prioriteti most realno tek kad se uradi normalna petlja kod Laste kao i potez od Medaka 3 ka njoj i prilaz iz pravca Mokrog Luga jer upravo i taj potez zagusuje Bulevar/Ustaničku, mada sad ce se uvek neko oglasiti, te treba voždovački kružni, te lakat krivina preko naselja Stepa Stepanović ali složićemo se svi da je normalno isključenje tek nekoliko kilometara dalje, kod Slap pumpe/plavog mosta što baš i nije blizu..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448724#p448724:3f37msr2 je napisao(la):
Earthmoving » Fri Apr 28, 2017 11:14 pm[/url]":3f37msr2]Po ovome gore ispada da je SMT 300 miliona evra, tj most 180 miliona i 120 ostalo. UMP, tunel ispod centra, drugi tramvajski most, proširenje Mekenzijeva-Žička, proširenje Tošin bunar, produženje Južnog bulevara... Metro da ne spominjem. Gradu, bez metroa, u narednih 10 godina samo za ove projekte treba milijarda evra. Možda je to razlog što ga ne spominje :)

Rekao bih da si u pravu. Zbog toga sto se novac godinama trosi na projekte koji imaju manji znacaj, u posao oko metroa se ni ne ulazi :(
 
Meni nije samo nije jasno koje ce xy godine nakon prosirenja P.Pavla da urade ulicu Pere Velimirovic .
U toj ulici su ljudi dobili gradjevinske dozvole za stabmebe objekte ( kuce ). Posebno je interesantna kuca gde se Pere V. suzava ( pravo prvenstva prolaza za jedno vozilo ) Takodje ulica Borska tj sada Bahtijara Vagabzade duz cele ulice su nikli novi objekti neki poprilicno veliki. Hotel...Motel itd... a ulicu mogu da prosire samo sa te strane. Sa druge strane je gasovod i vojska. Tako da meni nije najjasnije da li ce ovaj projekat zaziveti u celom svom toku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=449565#p449565:2aly2tmi je napisao(la):
GosnMaster » 04 May 2017 12:46[/url]":2aly2tmi]Meni nije samo nije jasno koje ce xy godine nakon prosirenja P.Pavla da urade ulicu Pere Velimirovic .
U toj ulici su ljudi dobili gradjevinske dozvole za stabmebe objekte ( kuce ). Posebno je interesantna kuca gde se Pere V. suzava ( pravo prvenstva prolaza za jedno vozilo ) Takodje ulica Borska tj sada Bahtijara Vagabzade duz cele ulice su nikli novi objekti neki poprilicno veliki. Hotel...Motel itd... a ulicu mogu da prosire samo sa te strane. Sa druge strane je gasovod i vojska. Tako da meni nije najjasnije da li ce ovaj projekat zaziveti u celom svom toku.


Зграде њима нису проблем, ако оће има да направе, погле пример Савамале

Што има погодности, само треба навести власти да оће да ураде тако и бам бам инфраструктура појачана 600% одма
 
Зграде њима нису проблем, ако оће има да направе, погле пример Савамале

Што има погодности, само треба навести власти да оће да ураде тако и бам бам инфраструктура појачана 600% одма
[/quote]

Sa tobom mogu samo delimicno da se slozim. Jer po meni jedno je rusiti raspale objekte u zoni gde je priv. investitor namirisao veliku lovu, a sasvim je nesto trece rusiti legalizovane visespratne zgrade zbog magistrale. Bice tu puno problema jer nema tog fin. okidaca a i ne treba zanemariti naknadu stete svim tim ljudima. Primer je npr Dom zdravlja na Labudovom brdu. Trebalo je zvog pristupa DZ srusiti dve nelegalne zgrade od po 4. sprata, koje su delimicno legalizovane prikljucima za gas...struju itd. Digla se tolika halabuka ljudi izasli da strajkuju gladuju itd. Medjutim grad je ostao pri tome da to mora da se skloni. Naravno onda dodje spasilac u vidu npr stranke opstine i kaze ma promenicemo projekat icice se sa druge strane malo ce biti skuplje ali ne mozemo unesreciti 50 stanovnika itd... treba to obestetiti itd...
 
U vezi sa mostom preko Ade Huje i SMT-a (naslov ove teme). U kom je sad stadijumu, da li se ista radi?
Pozdrav
 
Ради се скоро целом трасом, али онај папиролошки, невидљиви део - препарцелација у катастру.
 
@stf
Hvala. Juce gledah Vucica u emisiji OKO na RTS, pominje neke mostove nove a nista most preko Ade Huje, pa rekoh da se nije odustalo.

Pozdrav
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=460397#p460397:3km5wrdx je napisao(la):
stf » 21 Jun 2017 08:22 am[/url]":3km5wrdx]Ради се скоро целом трасом, али онај папиролошки, невидљиви део - препарцелација у катастру.
Sta znaci celom trasom? Mislim SMT je poprilicno veliki pojam? Deo oko mosta ili nesto vise od toga?
Mozda i znas na sta ciljam, konkretno Save maskovica-Kruzni put...
 
Vrh