Šta je novo?

Izbori 2024

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448482#p448482:3fgkt93t je napisao(la):
tragac » 27 Apr 2017 01:03 pm[/url]":3fgkt93t]Ako je tako onda to ubija smisao protesta jer imaju iste ciljeve kao i Vučić. Od evrointegracija ne videsmo nikakvu korist, samo štetu i veleizdaju, a narod nikakva bolja prava ni privilegije nije dobio. Ta Evropska unija je zarad zastupanja njenih interesa progutala i savamalu, i helikopter i medijski teror i mnogo šta još. Sve samo da bi dobili "malko kooperativnijeg" bivšeg vođu Šešelj-jugenda.

Srbiji trebaju principijelna vlast i principijelni razvojni kao i spoljnopolitički ciljevi. Evropska unija to nije. Možda je nekad bila, ali danas više ne.

Ako se ne distanciraju od podrške daljim evrointegracijama bolje da masovno svi pređu u SNS.

Ovi protesti nemaju nikakve veze sa EU i ne treba da imaju. To pitanje za nas treba da bude vrlo nisko na listi prioriteta.
Kada i ako se ispune svi ostali uslovi (a koji su kljucni): pravna drzava, oslobadjanje od ovog zlocinackog rezima, davanje prioriteta skolstvu i zdravstvu, onda tek mozemo da pricamo dalje. U ovoj sadasnjoj fazi naseg drusta pitanja EU i Nato samo sluze za podele skretanje paznje sa katrastrofalnim stanjem svega ostalog. Niti ce nas samo uvodjenje u EU uciniti bogatijima i razvijenijim nego sada, niti ce ne-uvodjenje uciniti da propadnemo.
Kada sami to shvatimo i uzmemo u svoje ruke odgovornost za budusnost (kao sto to rade ova deca) onda moze da nam bude bolje. Dokle god to ocekujemo od nekog drugog, nema leba od toga.

Sad kad bolje razmisllim, u sustini si rekao vrlo slicnu stvar :)
 
2a39877721f756542bc73e3fe5c2902e.jpeg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448493#p448493:1cwb5sm8 je napisao(la):
tragac » 27.Apr.2017/2:48 pm[/url]":1cwb5sm8]Kako nema? Jesu li se bunili imalo zbog sns kriminala? A sad postoje i jasni povodi za prekid daljh evrointegracija. Svima se nudi oprost dugova ako ponude saradnju. I ratnim i mirnodopskim zločincima. Si gaze svoje principe podržavajući ono protiv čega se ovaj protest navodno bori.

Kada bi malo obratio paznju na politiku EU video bi da se oni ne mesaju u unutrasnje upravljanje drzava osim ako nije na stetu ostalih clanica EU.

Ne mogu ovi protesti biti protiv svega. Osim toga ovi protesti su propali(nazalost) posto ni oni osnovni i jednostavni zahtevi nisu ispunjeni, a ljudi su dovoljno pametni da ne idu nasilnim putem. Ne mozes nasilje da menjas nasiljem posto svako nasilje kreira novo iza njega.

Nazalost vodje drzave su nam djubrad(uglavnom) pa nam je zato i tako u drzavi kao na divljoj deponiji.

Ovo ima veze i sa ljudima i mentalitetom. Ne znam da li primecujete ali u poslednjih deceniju-dve drzava/mediji odgajaju divljake i malogradjane, a pre 50 godina se promovisala kultura i neko postovanje reda - Kakav god taj red bio opet se znalo sta/kada da se ocekuje.
 
Neko je već rekao da ovi protesti ne mogu da uspeju jer je Zapad na strani Vučića.

Sami izbori su protekli u redu i to je sve što Zapad zanima.

Jedina stvar koja bi Zapad mogla da zanima je nelegalno rušenje u Savamaloj jer je tu prekršen zakon i nadležni nisu reagovali kako treba.
 
To sam ja rekao. I onda su izbori protekli u redu, ali je Zapad zanimalo da Milošević ne pobedi i da postave marionetsku vlast, pa su onda u svakom smislu pogurali demonstracije, koje su morale da uspeju. Kako zamisli svetski policajac, tako ima da bude. Ne znamo mi sta je dobro za nas, mora da dodje Amerikanac, da nam nacrta i oboji po mogucnosti.

A da je njima interes da Vučić ne pobedi, nego neki drugi, da vidiš kako bi bilo tako i kakve bi onda demonstracije bile, pa i kako bi uspele.

A Savamala...Pa ne vidim da ih to nesto preterano interesuje.
 
Prosao sam pre par minuta (18:05) i ima 31 demonstrant. Pocinje da me podseca na ove kod Vlade sto strajkuju zbog potopljene crkve.
 
Gledam reportaže iz 2014. godine. Za izmenu zakona o radu je bio zadužen Radulović a ne Vulin, naveo je kako će donošenjem tog zakona sve biti super kod nas. Samo potvrđuje moju teoriju da su i DJB, Janković (DS) i SNS isti. Samo su druge maske, ali je politika u pogledu unutrašnje ekonomske i socijalne politike ista.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=A7-sVntJgDU[/youtube]

P.S. Vidimo se 1. maja na protestu. 8)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448595#p448595:dnkgdjhv je napisao(la):
vucko » 28 Apr 2017 08:32 am[/url]":dnkgdjhv]Levičari su protiv EU, ali su oni manjina na protestu.
Ne bih rekao da su bas u tolikoj manjini, ni da su protiv EU :) Ovi protesti i "ne davimo beograd" su levlji nego, mozda, ikad u do sada u Srbiji,
a mnogima je cilj da nam drzava bude pravno uredjena po modelu razvijenih zemalja EU.
Treba biti ZA EU, ali ne za ovakvu kakva je sada, "u traziciji".

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=448647#p448647:dnkgdjhv je napisao(la):
astrodule » 28 Apr 2017 03:08 pm[/url]":dnkgdjhv]Neko je već rekao da ovi protesti ne mogu da uspeju jer je Zapad na strani Vučića.

Sami izbori su protekli u redu i to je sve što Zapad zanima.

Jedina stvar koja bi Zapad mogla da zanima je nelegalno rušenje u Savamaloj jer je tu prekršen zakon i nadležni nisu reagovali kako treba.

Vide oni sta se desava u Srbiji bolje nego sto mi mislimo. Nikom nece Vucic nedostajati kada bude otisao, ni nama, ni njima.
Ipak, ovo je bitka koju cemo sami morati da izguramo. To je dobro, jer cemo vise ceniti demokratiju koju sami izgradimo, a lose jer moramo da rasipamo energiju i vreme na jos jednog ludog diktatorcica.
 
vucko":3ooau14r je napisao(la):
Gledam reportaže iz 2014. godine. Za izmenu zakona o radu je bio zadužen Radulović a ne Vulin, naveo je kako će donošenjem tog zakona sve biti super kod nas. Samo potvrđuje moju teoriju da su i DJB, Janković (DS) i SNS isti. Samo su druge maske, ali je politika u pogledu unutrašnje ekonomske i socijalne politike ista.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=A7-sVntJgDU[/youtube]

P.S. Vidimo se 1. maja na protestu. 8)
Ko je onda po tebi savrsen?
Fiktivni lik zvani Beli???


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ocigledno niko od ove gamadi koja se izredjala poslednjih decenija na politickoj sceni Srbije. Ni u poziciji, ni u opoziciji. Kakva crna savrsenost, Ne zna se ko je gori, tragedija je da na izborima biras manje zlo... Zato i veliki procenat ljudi bojkotuje izbore.
 
Francuska dobila prvu predsednicu. Jes da vlada iz Berlina ali je u svakom slučaju pobedila :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450200#p450200:2mhtg4db je napisao(la):
JohnnyLee » Pon Maj 08, 2017 1:57 pm[/url]":2mhtg4db]исто срање као и код нас
Manus manum lavat
 
Izgleda da nije bas isto kao kod nas, francuzi izasli na izbore i rekli Ne populistickim oportunistima Le Pen i njenoj bandi.
 
I kod nas bi bilo zanimljivo da je pobedio Beli, ovako nije, pa je prilično dosadno, sve je kako Kesić kaže: "Stefanović".
 
Uporedio je čak i našu bajnu opoziciju sastavljenu isključivo od visoko moralnih osoba i teških intelektualaca i nikoga drugog, sa Stefanovićem...to mu neće oprostiti kad dođu na vlast, ide odma pod mač...."kad dođu na vlast".
 
Vrh