Šta je novo?

Gradski mobilijar i urbana oprema

Cestitke svima na odlicno urdjenom poslu za jako kratko vreme. Posto me je umor sustigao jutros oko 10 kada je vest pustena nisam vest na forum preneo u vec postojecu temu u radionici nego u ovu o gradskom mobilijaru ali cinjenica da je ona iz neke ideje i radionice presla u realnost pa mozda i nisam toliko pogresio.

:pob: :pob: :pob: :gobb: :gobb: :gobb: :vops: :vops: :vops:
 
Ne bi da baksuziram,ali mislim da je pitanje dana kada ce ovi (vrlo lepo odradjeni) znakovi da se ,,oplemene" grafitima.
 
Имамо сви "среће" да их је поставила, и одржаваће их "Alma Quattro". Они једини редовно одржавају своју урбану опрему.
 
Savršeno stvarno. Mala samo zamerka što su ulice svetle boje, a blokovi crni jer se uglavnom mape prave obrnuto pa su se ljudi navikli da je tamno ulica, mada razumem zašto je urađeno, da bi ceo totem bio u tamnim nijansama.
Sjajno, trebalo bi ovo postaviti po celom Beogradu.

Koliko je koštala izrada jednog totema?
 
Tako je. Ja insistiram da se obavezno postave u Rakovici. I da se na onaj koji ukazuje na to gde je Topčiderka stavi obavezno endemska vrsta - mutirani grgeč (Perca fluviatilis mutandis), da znaju tačno turisti kada dođu da pecaju kakve prirodne lepote ih tu čekaju.
:lool:
 
Džone, ovi totemi ne služe samo strancima već i građani Beograda mogu svašta novo da nauče sa njih. Na primer info table po Kalemegdanu su zaista sjajne i informativne i pružaju dobru osnovu da se neko zainteresuje za svoje okruženje.
 
Te table na Kališu su prava stvar. Kao i ove što se polako postavljaju po gradu gde može da se nauči nešto o objektima pored kojih svaki dan prolazimo.
 
Dobro, to naravno, ali postavljati ih na mestima gde - da budemo pošteni - nema šta da se vidi je nepotrebno.
 
Mislim da bi bilo dobro i lepo da se bukvalno ispred svakog objekta koji ima neku istoriju postavi info tabla. Kao što na nekim zgradama u Beogradu piše da je "u toj zgradi održan prvi sastanak SKOJ-a" i slično.

Ispred svake crkve može da stoji tabla sa kratkom istorijom.

Da li imamo nešto kod Hrama? Da li negde piše kada je počela gradnja, čiji je to projekat, kada je nastavljeno?

To se može uraditi u svakom mestu i na lokalnim samoupravama je da tako nešto urade.
 
Kod hrama ima ogromna tabla a imaju info o radovima na mozaicima .
Nije na postinama jer ce to onda biti sarenilo mora to biti neka cjelovita prica a ne da ima gomilu slicnih tabli
 
Придружујем се честиткама, свака част, ето шта значи удружени рад :kk: . Наравно укњижени плусићћћи.

Питање: зашто и на картама имена "Народно позориште", "Калемегдан", "ВИ СТЕ ОВДЕ", итд. , а пошто су имена тих објеката већ исписана на енглеском, иста нису на српском на ћирилици, него на ----- ?
 
Evo jos malo price o novim totemima, napokon sam se nakanio da sve to napisem, text je na engleskom:

[img]http://www.inat.fr/files/wayfi...s://www.linkedin.com/pulse/belgrade ... rović[/url]
 
Svaka pohvala za totem. Znam da je inspiracija pronadjena u slicnim iz Njujorka i Londona, i cini mi se da su beogradski lepsi. U prilogu su nekoliko iz Londona (sveze uslikani na pauzi za rucak).

Ono sto bi bilo idealno je da se isti stil primeni za svaku priliku gde je to potrebno. Jedna od fotografija prikazuje mapu sa totema iskoriscenu za automate za javne bicikle. Nisam uspeo da nadjem u okolini, ali jos jedan primer su mnogo siri totemi, sa mnogo vecom mapom. Mislim da oni postoje blizu vecih turistickih znamenitosti. Takodje, London je bas dosta pokriven njima, svaki park, svaki drugi cosak u zoni I i II.


Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Nije ijedini i kod igumanove palate i jos par krenula st*** u unistavanje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455032#p455032:311u37jb je napisao(la):
astrodule » 31 May 2017 02:44 pm[/url]":311u37jb]Totem pred Brankov most je malo išvrljan :(

Jedina zamerka koju ja imam na sve toteme koje sam video uključujući neprikosnoveno dobre pozicije jeste taj na Brankovom sa stare strane, nekako mi blokira preglednost i čini me nervoznim kad prolazim bajsem ionako uzanim trotoarom na kome uvek ima pešaka, iako realno nije ništa suzio, ali ne znam koju bih bolju lokaciju predložio...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455032#p455032:1ve4r578 je napisao(la):
astrodule » 31 Maj 2017, 15:44[/url]":1ve4r578]Totem pred Brankov most je malo išvrljan :(
Direktor počeo da poprima osobenosti agenta Smita...
 
Uspeo sam naci siri totem u Londonu. Vec sam pomenuo da se ovakvi postavljaju na prometnija mesta.

 
Isti totemi (materijal, velicina, dizajn) mogu da se koriste i za neke druge svrhe - na primer za biciklisticke staze. Ali ne bas svugde, samo za biciklisticki autoput, i to samo ponegde. Mada ne znam da li ih postavljaju bas retko, i da li ce ih naposletku svugde postaviti.

 
Sti bi rekao @direktor: "stoje postojano kano klisurine"

DKFnflSWAAA_P7x
 
Gde su kante ovako razbacane
 
Vrh