Ruzveltova ulica i Mije Kovacevica

Razvoj gradske infrastrukture, rekonstrukcija ulica, gradnja novih bulevara i slične teme

Moderator: Igor

nnikolic1986
Intermediate
Pridružio se: Uto Jun 12, 2012 12:38 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 535
Pohvalio: 129

Re: Ruzveltova ulica i Mije Kovacevica

Postod nnikolic1986 » Pet Maj 19, 2017 5:13 pm

A zlatiborac na sledecem cosku? I jos jedna kucica malo dalje u nizu (elektro materijal mislim da je)?

Gomila kucica sa vezama koje niko ne sme da dira....
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Pridružio se: Pet Okt 10, 2008 2:07 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 8374
Pohvalio: 3116

Postod direktor » Pet Maj 19, 2017 6:20 pm

Sve pod bager
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Galeks
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 4:20 am
Kontakt:
Pohvaljen: 783
Pohvalio: 345

Postod Galeks » Pet Maj 19, 2017 6:37 pm

A sta se desava na bogosloviji sa kucicama oko okretnice tramvaja, pa i ceo taj deo je potupno divlji.
Ћирилица :dil:
Zezeljko
Beginner
Pridružio se: Uto Jun 05, 2012 7:53 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 21
Pohvalio: 169

Postod Zezeljko » Pet Maj 19, 2017 8:11 pm

Sutra kreće rekonstrukcija Mije Kovačevića, odgovorio mi Beokom na Twitteru.
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Pet Maj 19, 2017 9:55 pm

Nadam se da ce i to na okretnici pod bager
*Ова порука је за приватну, а не јавну употребу. Њена сврха/циљ/намера није вршење нити позивање на вршење кривичних или других кажњивих дела, већ упражњавање Уставом зајемчене слободе мисли, савести и говора.
Гага
Expert
Pridružio se: Sre Dec 08, 2010 7:33 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 5914
Pohvalio: 11007

Postod Гага » Sub Maj 20, 2017 1:13 am

Zezeljko » 19 Мај 2017 08:11 pm napisao:Sutra kreće rekonstrukcija Mije Kovačevića, odgovorio mi Beokom na Twitteru.

Чланак из Блица

KREĆU RADOVI OD VUKA DO BOGOSLOVIJE Prva faza trajaće do 9. jula, a predviđeno je zatvaranje OVE DEONICE

Blic | 19. 05. 2017 - 19:58h
Sve je spremno za rekonstrukciju Ruzveltove i Mije Kovačevića, odnosno kompletnog poteza od Bulevara kralja Aleksandra do Bogoslovije. Radovi koji su prvobitno najavljivani za 1. maj, trebalo bi sutra da počnu što će dovesti do velikih promena u prevozu u ovom delu prestonice.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/krecu- ... je/rz2rccn
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Pet Jan 22, 2016 11:32 am
Kontakt:
Pohvaljen: 2175
Pohvalio: 1196

Postod Earthmoving » Sub Maj 20, 2017 7:56 am

Malo sam razočaran što su selektivno rušili, većini su srušili pre mesec dana, a ona tri "divljaka" su i dalje ostavili da prihoduju. Pratim da vidim dal će da pobedi pravo ili korupcija.
Govori istinu i dobro barataj lukom i strelom
Galeks
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Galeks » Sub Maj 20, 2017 3:20 pm

Radovi poceli uveliko. Skinuta kontaktna mreza blizu okretnice. Krenulo i sa busenjem asfalta.
Pohvale za post: 1
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Sub Maj 20, 2017 3:49 pm

Napali ulicu samo blic clanak mi djeluje prilicno los i zbunjujuci
Sreda
Intermediate
Pridružio se: Sre Mar 23, 2016 8:41 am
Kontakt:
Pohvaljen: 200
Pohvalio: 61

Postod Sreda » Sub Maj 20, 2017 4:09 pm

Krenuli su punom parom. Ima li neko ko se razume, zbog cega seku kontaktnu mrezu na metarske komade u sekundarne sirovine? Radi se o tonama bakra... Sta je falilo postojecoj?
Bulbulderac17
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1322
Pohvalio: 115

Postod Bulbulderac17 » Sub Maj 20, 2017 4:57 pm

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Poceloo

Sent from my iPhone using Tapatalk
Pohvale za post: 7
Galeks
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Kontakt:

Postod Galeks » Sub Maj 20, 2017 7:17 pm

Sta mislite o ovim kucicama, u poslednje vreme nikla je i menjacnica i agencija za registraciju vozila, a prethodno je tu bila apoteka koja radi 24h?
Katastarska parcela pripada Zvezdari.
Pohvale za post: 1
johnny_s
Intermediate
Pridružio se: Sub Apr 09, 2011 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 91
Pohvalio: 306

Postod johnny_s » Sub Maj 20, 2017 8:20 pm

A šta se dešava sa haosom na okretnici? I da nisu u startu ilegalni, svi objekti su prošireni na trotoar, onaj gde je minimarket je čak preko poklopca od šahta proširio.
Biciklistkinja
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sre Jul 23, 2014 1:12 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 499
Pohvalio: 134

Postod Biciklistkinja » Sub Maj 20, 2017 8:53 pm

Sve te objekte treba srušiti, i biće srušeni jednog dana, za sada su ok jer pružaju potrebne usluge ljudima koji tuda prolaze.

Danas je bio haos oko Bogoslovije, ako se nešto ne promeni do ponedeljka biće krvi :)
"Nemam kad da razmišljam na raskrsnici,
Mogu stići jedino kudgod u blizinu."
johnny_s
Intermediate
Pridružio se: Sub Apr 09, 2011 9:45 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 91
Pohvalio: 306

Postod johnny_s » Ned Maj 21, 2017 11:51 am

Ne znam kako možeš da braniš nelegalne komercijalne objekte? Ne samo što su uzurpirali trotoar, nego i javnu površinu. Uz to, neko ko je u iznajmljenom lokalu u tom delu grada plaća bar 200 evra (verovatno više) mesečno, a ovaj napravio lokal na tuđoj zemlji, za nekih 5000. Kad se sve sabere, ovaj što je u iznajmljenom prostoru je budala koja je bacila 31 000 evra u proteklih 15 godina. U prevodu, svi vlasnici ilegalnih objekata su lopovi i tu nema opravdanja!
Što se tiče potreba ljudi koji tu prolaze, brza hrana na ćošku je najpotrebnija, a što se ostalog tiče, dve pekare od tri su nikakve i nisam nikada video neku gužvu, a minkmarket je bio i zatvoren neko vreme, mislim da im je bila i isključena struja. Opet, nema ni u njemu gužve. Od ostalog, ne znam šta je to potrebno ljudima koji tu prolaze, sve može da se ruši.
Pohvale za post: 2
mare900
Novice
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13
Pohvalio: 10

Postod mare900 » Ned Maj 21, 2017 3:45 pm

"Renoviranje ulice od 2km u trajanju od 180 dana. Ovo je vest za ginisa" hahha komentar na blicevom linku :D
Inace u objekate izmedju okretnice tramvaja i buseva ulaze cak 4 pekare od kojih samo poslednja do okretnice autobusa nesto valja, GF rostiljnica, market koji vec 3 ako ne i 4 godine radi na infuziji, prazan, sa 5 artikala na udarnom rafu i žele zekama na kasi ( ne znam kako) gsp trafika, 2 fortunine trafike, 1 divča trafika, jedna menjacnica i par butika. Na samoj okretnici buseva su 2 kladionice jedan market i na cosku sa Dragoslava Srejovića jedan kafe bar. Tuda svako jutro idem na posao pa znam situaciju. Ozbiljna cirkulacija ljudi je u putanju i da dodje do zatvaranja lokala, da se svede sve na jednu pekaru, jedan market i trafiku, doslo bi do Farga drugi deo pogotovo ujutru.
Pohvale za post: 2
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Ned Maj 21, 2017 3:55 pm

Sve to treba pod bager sto prije
Ta zuta kucica je imala traku inspekcije za rusenje izgleda i to treba u novine gradjevinska inspekcija opstine zvezdara izgleda nista ne radi takodje
Cuburac93
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Sub Apr 10, 2010 11:36 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 92
Pohvalio: 13

Postod Cuburac93 » Ned Maj 21, 2017 4:03 pm

Da li ima tehničke mogućnosti da urade okretnicu kao na banjici?
Posetite moj blog: http://zelezniceblog.blogspot.com

Posetite moj Youtube kanal: https://www.youtube.com/channel/UCqZaiU ... yg8Q_mHorg

Posetite i Facebook stranicu: fb.me/zeleznicenewsnet

:kum: :kum: :kum:
direktor
Korisnikov avatar
Professional
Kontakt:

Postod direktor » Ned Maj 21, 2017 5:02 pm

Ja se nadam da hoce tj da ce dodati drugi kolosjek
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Earthmoving » Pon Maj 22, 2017 9:15 am

Katastrofalna koordinacija gradske vlasti i saobraćajne policije. Ogromna začepljenja saobraćaja se stvaraju u svim okolnim ulicama a nigde saobraćajnog policajca i promene režima rada semafora prema promeni saobraćaja. Morali su da reprogamiraju zelene talase semafora u Dragoslava Srejovića na izlasku sa Pančevačkog mosta, zatim na uglu dole kod hale Pionir (Mitropolita Petra) kao i dole ispod Bogoslovije na uglu Mije Kovačevića i Bul Despota Stefana. Takođe morali su na kružnom toku Bogoslovija da stave bar 2-3 policajca. 1,2km stoji kolona na Severnom Bulevaru iznad Novog groblja (na slici ispod) do raskrsnice Veljka Dugoševića i Svetog Nikole jer tamo ova kolona NEMA PREDNOST za skretanje ulevo u Svetog Nikole gde većina ide da bi izašla dole na Dimitrija Tucovića (gde je takođe trebalo reprogamirati semafor). Dakle bar ta gužva se mogla višestruko smanjiti OBIČNOM PROMENOM ZNAKA PRVENSTVA PROLAZA ili postavljanjem jednog saobraćajca. Nespodobnost, lenjost... ne znam šta je u pitanju.
Prikačeni fajlovi
IMG_20170522_083456.jpg
IMG_20170522_083456.jpg (292.37 KiB) Pogledano 884 puta
Pohvale za post: 4
HoRuS
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 1:30 pm
Pohvaljen: 1112
Pohvalio: 331

Postod HoRuS » Pon Maj 22, 2017 12:00 pm

Ко је на туђој муци данас победио, сутра га чека наплата свих суза оних које је повредио - Сократ
Свако на свету се може подмитити па и поштен човек, само се мора поштено и платити!
Нешто лепо о тикванима ... http://www.youtube.com/watch?v=JpfG3VzA3g0
Pohvale za post: 9
Earthmoving
Korisnikov avatar
Advanced
Kontakt:

Postod Earthmoving » Pon Maj 22, 2017 12:07 pm

Čudno je da rade i tramvajsku okretnicu a da ne ruše kućice ("divljake") na okretnici...
mare900
Novice
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 2:13 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 13
Pohvalio: 10

Postod mare900 » Pon Maj 22, 2017 12:56 pm

Rovari se.
Prikačeni fajlovi
2017-05-22 12.51.00.jpg
Pohvale za post: 4
astrodule
Korisnikov avatar
Advanced
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 12:39 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 2462
Pohvalio: 526

Postod astrodule » Pon Maj 22, 2017 2:01 pm

Earthmoving » Today, 08:15 napisao:Katastrofalna koordinacija gradske vlasti i saobraćajne policije. Ogromna začepljenja saobraćaja se stvaraju u svim okolnim ulicama a nigde saobraćajnog policajca i promene režima rada semafora prema promeni saobraćaja. Morali su da reprogamiraju zelene talase semafora u Dragoslava Srejovića na izlasku sa Pančevačkog mosta, zatim na uglu dole kod hale Pionir (Mitropolita Petra) kao i dole ispod Bogoslovije na uglu Mije Kovačevića i Bul Despota Stefana. Takođe morali su na kružnom toku Bogoslovija da stave bar 2-3 policajca. 1,2km stoji kolona na Severnom Bulevaru iznad Novog groblja (na slici ispod) do raskrsnice Veljka Dugoševića i Svetog Nikole jer tamo ova kolona NEMA PREDNOST za skretanje ulevo u Svetog Nikole gde većina ide da bi izašla dole na Dimitrija Tucovića (gde je takođe trebalo reprogamirati semafor). Dakle bar ta gužva se mogla višestruko smanjiti OBIČNOM PROMENOM ZNAKA PRVENSTVA PROLAZA ili postavljanjem jednog saobraćajca. Nespodobnost, lenjost... ne znam šta je u pitanju.
Slika

Sad će Vesić da nas ubeđuje da to nije lako i zamoliti nas za strpljenje jer su se oni uhvatili u koštac sa nečim što prethodne vlasti nisu znale...
Stvari koje me nerviraju:
1. Roditelji koji sa decom prelaze na crveno
2. Nepropisno parkiranje iako parking postoji na manje od 100m
Duletov blog
Pohvale za post: 3
Bulbulderac17
Korisnikov avatar
Higher intermediate
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 8:10 pm
Kontakt:
Pohvaljen: 1322
Pohvalio: 115

Postod Bulbulderac17 » Pon Maj 22, 2017 5:44 pm

Galeks » Sub Maj 20, 2017 6:17 pm napisao:

Sta mislite o ovim kucicama, u poslednje vreme nikla je i menjacnica i agencija za registraciju vozila, a prethodno je tu bila apoteka koja radi 24h?
Katastarska parcela pripada Zvezdari.

Pitas na BB sta mislite da li treba nesto da se rusi a svi sanjaju o tome da poseduju neku kuglu za razbijanje ili dinamit barem....:) Dobices ovih dana uglavnom odgovor pod mac bato....:)

Namerno sam jutros izbegao ovaj deo i isao na posao drugim putem jer sam ocekivao ovako nesto, totalna neorganizovanost i nepostojanje ikakve sinergije policije signalizacije i vozaca, ali avaj mozda nisu ocekivali nesto ovako sto kazu iznenadio ih sneg u januaru.

Sa druge strane radovi odlicno napreduju i deluje da su dosta toga zavrsili za ovih par dana, ali imajuci u vidu da sam prekjuce video 20 supervizora gradilista to ne cudi. Samo da se ne uspore kao Cika ljubina, Obilicev venac etc nastaviti po zelji...
Pohvale za post: 3

Povratak na “Bulevari, ulice i ostala gradska infrastruktura”