Šta je novo?

PSP Farman West 65 - [ Multifunkcionalni kompleks - 152.437 kvm ]

Не претерујте. Нема штете по јавни интерес и град у целини ако се на делу парцеле према УМП-у гради стамбена уместо пословне зграде па да је ту урбанизам са својим контролном функцијом анархије потребан.

Дакле, ако неко жели да да преко 2 сома евра и да живи поред аутопута - нека му кад је магарац. Нити је град оштећен, нити смо ми као нормални грађани оштећени, нити је јавни интерес оштећен. Оладите мало са протвреакцијом.
 
170205-West65-01.jpg

170205-West65-02.jpg

170205-West65-03.jpg

170205-West65-04.jpg

170205-West65-05.jpg

170205-West65-06.jpg

170205-West65-07.jpg

170205-West65-08.jpg

170205-West65-09.jpg

170205-West65-10.jpg
 
Zna li se kako njima ide prodaja, obzirom da je A blok prodat u celosti?

Takođe, na ovoj parceli bi trebalo da bude shopping mall ili poslednje dve stambene zgrade?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=432242#p432242:3c6bdkx0 je napisao(la):
stf » 06 Feb 2017 07:30 pm[/url]":3c6bdkx0]Не претерујте. Нема штете по јавни интерес и град у целини ако се на делу парцеле према УМП-у гради стамбена уместо пословне зграде па да је ту урбанизам са својим контролном функцијом анархије потребан.

Дакле, ако неко жели да да преко 2 сома евра и да живи поред аутопута - нека му кад је магарац. Нити је град оштећен, нити смо ми као нормални грађани оштећени, нити је јавни интерес оштећен. Оладите мало са протвреакцијом.
A onda, kada se ta osoba razboli od astme ili duševnih problema zbog velike količine buke i zagađenja ko će to plaćati, oni sami ili naš socijalni medicinski sistem koji i ja plaćam kroz porez?

Superiška da su srušili tu rugobu, čekam da se sruše i druge privremen rugobe sa druge strane Omladinskih Brigada.
 
U toj zgradi sam kupio frizider, pamticu je jedino po tome i sto mi je drug tu radio.
 
Biće ovo pristojan blok.
E sad, da li je cena realna, to je neka druga priča.
Ono što je ogromna glupost je zgrada u kojoj je Telenor banka, pored pumpe i Rode, a nalazi se nasred puta.
Koji mozak je to dozvolio? Ali to je rezultat čuvene gradnje i izdavanja dozvola po fazama (čitaj korupcije).
Gore od toga na NBG su one zgrade na zelenim površinama u blokovima 63, 62, 61. i potpuni promašaj zvani Treći bulevar.
 
Počeli su da odvoze šut i okačili su tablu. Na mestu te zgrade u ovoj fazi radi se podzemni parking u dva nivoa. Rok za završetak radova je 1. septembar ove godine.
 
Ova tema je baš zamrla. Da li neko ima neke insajderske fotke sa gradilišta :) Kako napreduje izgradnja podzemne garaže i ostalih objekata?
 
Taj deo NBG-a ce neverovatno da prozivi u sledecih 10god, tako da verujem da NBG ce za par godina morati da razmili o stvaranju nekog trga u centralnom delu i dobije svoj neki centar dogadjanja. Stambeni blokovi i TC nazalost nisu dovoljni. Da me niko pogresno ne razume ja mislim da je kej divna stvar ali mislim da trgovi imaju podjednako pozitivan efekat na sam duh stanovnika grada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452240#p452240:2yksapdr je napisao(la):
lukarts » 19 May 2017 06:40 am[/url]":2yksapdr]Taj deo NBG-a ce neverovatno da prozivi u sledecih 10god, tako da verujem da NBG ce za par godina morati da razmili o stvaranju nekog trga u centralnom delu i dobije svoj neki centar dogadjanja. Stambeni blokovi i TC nazalost nisu dovoljni. Da me niko pogresno ne razume ja mislim da je kej divna stvar ali mislim da trgovi imaju podjednako pozitivan efekat na sam duh stanovnika grada.

lepa ideja za trg, ali investitori su nas naucili, u poslednjih 20 godina da se tako nesto retko zapravo i napravi. Sportska igralista niko ne pravi, Zelene povrshine su uglavnom u formi prostora za baste kafica.... a trg, sta je to?!? pa tu moze josh dve lamele da se naprave.
Meni se iskreno west 65 uopste ne svidja urbanisticki jer je ideja skupog kvadrata, meni nespojiva sa realnoscu UMP-a, pruge,trznim centrom i poslovnom kulom na 100m, plus gledanje u tudje balkone na 20m. Kao precenjena kosnica.
 
Fali djecije igraliste a sportski teren pogotovo mozda im naprave na krovu tc igraliste
 
Не знам шта сте се ухватили за УМП као не знам како лошу ствар за Вест 65.

Прво, коловоз и није тако близу зграда, између ће бити дрвореди, а потом ни саобраћај неће бити интезитета какав је, рецимо, на углу Омладинских бригада и Јурија Гагарина где је Блок А. Цене станова у ова два блока су мање-више исте, а мислим да локација и квалитет станова претежу на страну Веста.
 
Управо тако @Сизиф, позиција насеља "Запад 65" је много боља него "Чипси града". Удаљеност коловоза Јурија Гагарина од Чипси града је мања него код Запада 65 (неких 20 метара), а да непричамо гледано од стране Омладинских бригада, практично је зграда одмах уз тротоар.
Бука код Чипси града је већа јер саобраћај ту обимнији и разноврснији.

Јесте да Запад 65 има железничку пругу на наких 105 метара од паралелене зграде са њом и УМП-ом, али постоји идеја смањење буке у том делу, постављањем зидова против буке - букобрани. Јесте да је то на мало дужем штапу, али....

Лично ми је насеље Запад 65 много лепше и скоцканије него Чипси град, а опет не свиђа ми се што и Запад, као и Чипси, има крмаче од оних зградица.
 
Vrh