Šta je novo?

Ruzveltova ulica i Mije Kovacevica

A zlatiborac na sledecem cosku? I jos jedna kucica malo dalje u nizu (elektro materijal mislim da je)?

Gomila kucica sa vezama koje niko ne sme da dira....
 
A sta se desava na bogosloviji sa kucicama oko okretnice tramvaja, pa i ceo taj deo je potupno divlji.
 
Sutra kreće rekonstrukcija Mije Kovačevića, odgovorio mi Beokom na Twitteru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452359#p452359:1mhol8iu je napisao(la):
Zezeljko » 19 Мај 2017 08:11 pm[/url]":1mhol8iu]Sutra kreće rekonstrukcija Mije Kovačevića, odgovorio mi Beokom na Twitteru.
Чланак из Блица

KREĆU RADOVI OD VUKA DO BOGOSLOVIJE Prva faza trajaće do 9. jula, a predviđeno je zatvaranje OVE DEONICE

Blic | 19. 05. 2017 - 19:58h
Sve je spremno za rekonstrukciju Ruzveltove i Mije Kovačevića, odnosno kompletnog poteza od Bulevara kralja Aleksandra do Bogoslovije. Radovi koji su prvobitno najavljivani za 1. maj, trebalo bi sutra da počnu što će dovesti do velikih promena u prevozu u ovom delu prestonice.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/krecu- ... je/rz2rccn
 
Malo sam razočaran što su selektivno rušili, većini su srušili pre mesec dana, a ona tri "divljaka" su i dalje ostavili da prihoduju. Pratim da vidim dal će da pobedi pravo ili korupcija.
 
Radovi poceli uveliko. Skinuta kontaktna mreza blizu okretnice. Krenulo i sa busenjem asfalta.
 
Napali ulicu samo blic clanak mi djeluje prilicno los i zbunjujuci
 
Krenuli su punom parom. Ima li neko ko se razume, zbog cega seku kontaktnu mrezu na metarske komade u sekundarne sirovine? Radi se o tonama bakra... Sta je falilo postojecoj?
 
ef1016c642baa416165f369334fbd0ff.jpg
a38d90b68fb4ef4a393dfdd17ca50e0f.jpg
8e6ed9fb38817fa9111b5d71a1e11c7a.jpg
0da8aa8f5f36d09b94ab4fe1dc1e5089.jpg
f81b304c81d2d42c19f5300fc485f5a3.jpg
7430e4c41e71b8e9f8567d51713e74e5.jpg
42ca1f9485f1ff65bef2f01cd261ce0c.jpg
4ec54580216b83eb9aef0b1354a681bd.jpg
cc9c74b55677e3b9765079b19d40370e.jpg
ce4c837e42d7c76c44c67c5bbda06cce.jpg
20235cc309c10078ec9292a6a76be23b.jpg
b225d67f018477eacda2648b8ba0ce10.jpg


Poceloo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452524#p452524:2iok55j8 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 20 May 2017 03:57 pm[/url]":2iok55j8]
ef1016c642baa416165f369334fbd0ff.jpg

Sta mislite o ovim kucicama, u poslednje vreme nikla je i menjacnica i agencija za registraciju vozila, a prethodno je tu bila apoteka koja radi 24h?
Katastarska parcela pripada Zvezdari.
 
A šta se dešava sa haosom na okretnici? I da nisu u startu ilegalni, svi objekti su prošireni na trotoar, onaj gde je minimarket je čak preko poklopca od šahta proširio.
 
Sve te objekte treba srušiti, i biće srušeni jednog dana, za sada su ok jer pružaju potrebne usluge ljudima koji tuda prolaze.

Danas je bio haos oko Bogoslovije, ako se nešto ne promeni do ponedeljka biće krvi :)
 
Ne znam kako možeš da braniš nelegalne komercijalne objekte? Ne samo što su uzurpirali trotoar, nego i javnu površinu. Uz to, neko ko je u iznajmljenom lokalu u tom delu grada plaća bar 200 evra (verovatno više) mesečno, a ovaj napravio lokal na tuđoj zemlji, za nekih 5000. Kad se sve sabere, ovaj što je u iznajmljenom prostoru je bu**** koja je bacila 31 000 evra u proteklih 15 godina. U prevodu, svi vlasnici ilegalnih objekata su lopovi i tu nema opravdanja!
Što se tiče potreba ljudi koji tu prolaze, brza hrana na ćošku je najpotrebnija, a što se ostalog tiče, dve pekare od tri su nikakve i nisam nikada video neku gužvu, a minkmarket je bio i zatvoren neko vreme, mislim da im je bila i isključena struja. Opet, nema ni u njemu gužve. Od ostalog, ne znam šta je to potrebno ljudima koji tu prolaze, sve može da se ruši.
 
"Renoviranje ulice od 2km u trajanju od 180 dana. Ovo je vest za ginisa" hahha komentar na blicevom linku :D
Inace u objekate izmedju okretnice tramvaja i buseva ulaze cak 4 pekare od kojih samo poslednja do okretnice autobusa nesto valja, GF rostiljnica, market koji vec 3 ako ne i 4 godine radi na infuziji, prazan, sa 5 artikala na udarnom rafu i žele zekama na kasi ( ne znam kako) gsp trafika, 2 fortunine trafike, 1 divča trafika, jedna menjacnica i par butika. Na samoj okretnici buseva su 2 kladionice jedan market i na cosku sa Dragoslava Srejovića jedan kafe bar. Tuda svako jutro idem na posao pa znam situaciju. Ozbiljna cirkulacija ljudi je u putanju i da dodje do zatvaranja lokala, da se svede sve na jednu pekaru, jedan market i trafiku, doslo bi do Farga drugi deo pogotovo ujutru.
 
Sve to treba pod bager sto prije
Ta zuta kucica je imala traku inspekcije za rusenje izgleda i to treba u novine gradjevinska inspekcija opstine zvezdara izgleda nista ne radi takodje
 
Ja se nadam da hoce tj da ce dodati drugi kolosjek
 
Katastrofalna koordinacija gradske vlasti i saobraćajne policije. Ogromna začepljenja saobraćaja se stvaraju u svim okolnim ulicama a nigde saobraćajnog policajca i promene režima rada semafora prema promeni saobraćaja. Morali su da reprogamiraju zelene talase semafora u Dragoslava Srejovića na izlasku sa Pančevačkog mosta, zatim na uglu dole kod hale Pionir (Mitropolita Petra) kao i dole ispod Bogoslovije na uglu Mije Kovačevića i Bul Despota Stefana. Takođe morali su na kružnom toku Bogoslovija da stave bar 2-3 policajca. 1,2km stoji kolona na Severnom Bulevaru iznad Novog groblja (na slici ispod) do raskrsnice Veljka Dugoševića i Svetog Nikole jer tamo ova kolona NEMA PREDNOST za skretanje ulevo u Svetog Nikole gde većina ide da bi izašla dole na Dimitrija Tucovića (gde je takođe trebalo reprogamirati semafor). Dakle bar ta gužva se mogla višestruko smanjiti OBIČNOM PROMENOM ZNAKA PRVENSTVA PROLAZA ili postavljanjem jednog saobraćajca. Nespodobnost, lenjost... ne znam šta je u pitanju.
 
Čudno je da rade i tramvajsku okretnicu a da ne ruše kućice ("divljake") na okretnici...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452818#p452818:37lum6d9 je napisao(la):
Earthmoving » Today, 08:15[/url]":37lum6d9]Katastrofalna koordinacija gradske vlasti i saobraćajne policije. Ogromna začepljenja saobraćaja se stvaraju u svim okolnim ulicama a nigde saobraćajnog policajca i promene režima rada semafora prema promeni saobraćaja. Morali su da reprogamiraju zelene talase semafora u Dragoslava Srejovića na izlasku sa Pančevačkog mosta, zatim na uglu dole kod hale Pionir (Mitropolita Petra) kao i dole ispod Bogoslovije na uglu Mije Kovačevića i Bul Despota Stefana. Takođe morali su na kružnom toku Bogoslovija da stave bar 2-3 policajca. 1,2km stoji kolona na Severnom Bulevaru iznad Novog groblja (na slici ispod) do raskrsnice Veljka Dugoševića i Svetog Nikole jer tamo ova kolona NEMA PREDNOST za skretanje ulevo u Svetog Nikole gde većina ide da bi izašla dole na Dimitrija Tucovića (gde je takođe trebalo reprogamirati semafor). Dakle bar ta gužva se mogla višestruko smanjiti OBIČNOM PROMENOM ZNAKA PRVENSTVA PROLAZA ili postavljanjem jednog saobraćajca. Nespodobnost, lenjost... ne znam šta je u pitanju.
file.php

Sad će Vesić da nas ubeđuje da to nije lako i zamoliti nas za strpljenje jer su se oni uhvatili u koštac sa nečim što prethodne vlasti nisu znale...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452542#p452542:ac1f59c4 je napisao(la):
Galeks » Sub Maj 20, 2017 6:17 pm[/url]":ac1f59c4]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452524#p452524:ac1f59c4 je napisao(la):
Bulbulderac17 » 20 May 2017 03:57 pm[/url]":ac1f59c4]

Sta mislite o ovim kucicama, u poslednje vreme nikla je i menjacnica i agencija za registraciju vozila, a prethodno je tu bila apoteka koja radi 24h?
Katastarska parcela pripada Zvezdari.

Pitas na BB sta mislite da li treba nesto da se rusi a svi sanjaju o tome da poseduju neku kuglu za razbijanje ili dinamit barem....:) Dobices ovih dana uglavnom odgovor pod mac bato....:)

Namerno sam jutros izbegao ovaj deo i isao na posao drugim putem jer sam ocekivao ovako nesto, totalna neorganizovanost i nepostojanje ikakve sinergije policije signalizacije i vozaca, ali avaj mozda nisu ocekivali nesto ovako sto kazu iznenadio ih sneg u januaru.

Sa druge strane radovi odlicno napreduju i deluje da su dosta toga zavrsili za ovih par dana, ali imajuci u vidu da sam prekjuce video 20 supervizora gradilista to ne cudi. Samo da se ne uspore kao Cika ljubina, Obilicev venac etc nastaviti po zelji...
 
Vrh