Šta je novo?

Verano Blok 23 - [ Poslovni objekat | 50 000kvm ]

Najave jednog od forumaša, za par meseci kreće se sa radovima...



reseni su svi imovinski odnosi, zna se novi vlasnik, izabrani su izvodjaci i uskoro se krece.


Miki-nbg
 
@лаки72

Једноставно, Грци су на Бајино наговарање платили Робне куће Београд готово исто колико је Газпром дао за НИС(!!). А издавање простора је годинама водила његова сестра. Очекивало се да ће после продаје процветати објекти који су до реда на најбољим местима у градовима широм Србије, а они већ годинама зврје полупразни.

@душанБГ

Не знам којом методологијом си дошао до процене да је завршено 60 посто радова, али сам сигуран да је за ових седам-осам година могао да се нађе озбиљан клијент који је спреман да унутрашњост прилагоди својим потребама.

Свеједно, мени ће бити драго ако је тачна информација да ће за месец дана почети усељење, јер реч је о најлепшој пословној згради у нашем граду.
 
Sizif, nemoj pogrešno da me shvatiš, ja bih voleo da se svi ovi poluzavršeni objekti privedu nameni, ali ova zgrada nije tako blizu završetka. Ne vidim kako bi ikakvo useljenje moglo da počne na objektu na kome trenutno niko ništa ne radi (bar kada sam ja prošao pored).

Ja sam laik, ali sam od više ljudi čuo da stepen završenosti ovog objekta nema šanse da je više od 60-70%, da ništa od instalacija nema, fasadu vidimo jasno da nema čitavu,a da je deo već propao. A u ovolikim objektnima trošak instalacija je obično ogroman, obzirom da idu sistemi za grejanje/hlađenje/ventilaciju koji su neuporedivi sa stambenim objektima, da ne pričamo o struji, liftovima itd.

PS Mnogo lepši nezavršen objekat je zgrada Rada pored NIS-a i može poslužiti kao primer šta se desi kada gradnja stane - čitaj teško ju je ikada više pokrenuti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437023#p437023:2oorrey5 je napisao(la):
Delija » 01 Mar 2017 09:50 pm[/url]":2oorrey5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436340#p436340:2oorrey5 je napisao(la):
Galeks » 27 Feb 2017 08:48 pm[/url]":2oorrey5]Pa Verano je pokusao pa eno stoji i trune...
Nisu dorasli tome.
И Верано је најочигледнији доказ дуопола на тржишту пословног простора (Аустријанци и Израелци). Б23 је са аспекта закупца фактички већ готова зграда. Закупцима је чак и у интересу да имају могућност завршетка ентеријера према сопственим потребама. Ствар је у томе што стране фирме заинтересоване за закуп таквог простора куцају само на двоја врата а домаћи капитал нема домаћи приватни сектор коме би издао простор и приде нема подршку страних пилићарских банака које нас пљачкају ево већ 15+ година.

Домаћи капитал се размахао у периоду 2004-2008 па су то ммф, светска банка и домаћи послушници врло брзо и ефикасно укротили. Данас ми привређујемо да би сервисирали зеленашке кредите и "стране инвеститоре".

Kakav klasičan primjer našeg čovjeka koji za sve svoje probleme krivi nekog drugog. Ovaj svijet počiva na interesima i strani kapital će da radi ono što je u njihovom interesu, ali svesti ovo na ovakav banalan nivo je klasično traženje opravdanja za svoje neuspjehe i nesposobnosti.
Evo moja firma ovih dana traži novi prostor. Ako znate za kvalitetan prostor, prilagodljiv za potrebe firme sa 30 do 50 radnika, sa ne previše strogim uslovima iznajmljivanja ja vas sve uvjeravam da moj gazda koji je stranac neće gledati ko je vlasnik tog prostora već samo šta mu to donosi i koliko ga to košta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438126#p438126:1s35dr2a je napisao(la):
direktor » 07 Mar 2017 12:53 pm[/url]":1s35dr2a]U kom djelu grada vam treba prostor nbg ili stari dio grada koliko kvadrata i koji raspon cjene po kvadratu koliko ste zahtjevni po pitanju parkinga pa da vam predlozim

Sada smo u YUBC, pa bismo nešto veće i bolje od trenutnog prostora ali ne predaleko od trenutne lokacije. Za sada su nam najrealnije opcije zgrada GRAWE-a i GTC. Ako sam dobro shvatio tu su neke cifre oko 15 evra po kvadratnom metru. Razlikuju se po pitanju uslova u slučaju otkaza, fleksibilnosti po pitanju preuređenja prostora itd. Parking niko ne nudi u značajnijim količinama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=51663#p51663:5ddidbb5 je napisao(la):
BOKI SMOKI » Wed Jun 24, 2009 7:33 pm[/url]":5ddidbb5]Ovo je za dva do tri meseca gotovo.
Za par decenija mozda
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437175#p437175:2rtu3up2 je napisao(la):
kkorisnikk » 02 Mar 2017 04:25 pm[/url]":2rtu3up2]Najave jednog od forumaša, za par meseci kreće se sa radovima...



reseni su svi imovinski odnosi, zna se novi vlasnik, izabrani su izvodjaci i uskoro se krece.


Miki-nbg
Miki ako čitaš, javi se sa novim informacijama. Živ nisam kada i ko će ovo da nastavi da gradi.

Inače, Baja Živanić, kakav je da je, ipak je ovom gradu dao ponajbolje primerke novih i modernih zgrada. :grand:
 
То је тачно. Плус, извођачи с њим нису смели да се зајебавају.
 
Da nije bilo Svabske okupacije Bgd ne bi dobio kruzni tok Slaviju... po gornjem obrazcu
skinite kapu i za Svabe ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438684#p438684:1pt7rj9y je napisao(la):
boca-ica » 09 Mar 2017 04:25 pm[/url]":1pt7rj9y]Da nije bilo Svabske okupacije Bgd ne bi dobio kruzni tok Slaviju... po gornjem obrazcu
skinite kapu i za Svabe ...
Tvoji postovi me uvek nepogrešivo oduševe, jer su totalno nepredvidivi.
 
...Inače, Baja Živanić, kakav je da je...
tako bas moze i za Slaviju ,, Inaće , Švabe,kakve da su... ,, - zar ne ? upravo je i bitno baš KO je i KAKAV je
Pitaj nj. zaposlene nekima je bilo lepo a neki su u nj. prisustvu
upoznali rucni i nozni rad njegove gorile Zlatica zbog nebuloznih sitnica... :(

Te poredjenje sa Svabama nije prejako a upucenima NEiznenadjuce...
Zbog okrutnosti Silerova je srusena a
Blok 23 ne treba rusiti al nikako nije za velicanje Baje

Dr. detalja ne bih iznosio nije ni mesto a ni način- vec samo sam upozorio da ne treba ga veličati ... :sesir:
 
Evo nekoliko svežih slika ovog grandioznog objekta:

Pogledajte prilog 2
Da li je iko pitao stanare ove zgrade da li se slažu sa izgradnjom ovolikog objekta? Kako bi se osećali da ispred naših stanova neko napravi ovakvo čudo? Mislim da bih se odselio momentalno.

Pogledajte prilog 1
Samo im još helikopteri nedostaju:


Ovaj objekat je izuzetno lep, ali je definitivno uglavljen na pogrešnom mestu, na nedovoljno velikom prostoru za ovolike gabarite. Treći bulevar je tada bio potpuno slobodan, mogli su da ga smeste tamo, samo 500 metara dalje i bio bi ukras Novog Beograda.

Pravi objekti na pogrešnim mestima i pogrešni ljudi na pravim mestima, to nam je izgleda sudbina. :(
 
Ништа чудно за тадашњу праксу силовања солидно замишљених блокова. Срећа је само што између постоји густ дрворед. Требали су ово да направе ако не у Миланковићевом булевару онда на месту oног пилићарског Грчко-Кипарског тржног центра.
 
Korisna stvar za stanare iza grdosije je da je mnogo smanjena buka sa autoputa (proverena info)

Ne znam da li zgrada ima dovoljno parking mesta, ali ako nema, problem je zagarantovan.

Poslato sa telefona
 
Чини ми се да је са овом зградом главни проблем био број паркинг места.
 
Зграда је изграђена на правом месту, адекватне је спратности , габарита, анмене за ту локацију и посебно архитектуре. Одмах у суседству се налази стамбена зграда још веће спратности. Б23 прати постојећу регулацију, спратност, диспозицију околних објеката и урб матрицу.
 
У односу на већину околних стамбених јединица јесте. Али зграда има оправдање за то својом наменом и позицијом уз аутопут. Исто тако је и суседна стамбена зграда уз аутопут далеко виша и гломазнија од осталих стамбењака у околини.
 
Ako se ne varam, radovi su stali pre otprilike sedam godina. A kada će biti nastavljeni, to trenutno niko sa sigurnošću ne zna.
.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=439446#p439446:1xb712f6 je napisao(la):
astrodule » 12 Mar 2017 07:52 pm[/url]":1xb712f6]Meni (kao nearhitekti) se ipak čini da je preglomazna.


file.php

Da je na nekoj drugoj lokaciji mozda ali mislim da je na nbg uz auto put "legla", U svakom slucaju lepo arhitektonsko resenje u odnosu na kockice kojima se nbg popunjava.
 
Prolazeći pored nje, vizuelno, ne izgleda loše. Ali vidno je neophodno da se dovrši ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437175#p437175:34k7613i je napisao(la):
kkorisnikk » Thu Mar 02, 2017 4:25 pm[/url]":34k7613i]Najave jednog od forumaša, za par meseci kreće se sa radovima...



reseni su svi imovinski odnosi, zna se novi vlasnik, izabrani su izvodjaci i uskoro se krece.


Miki-nbg

nista (ni) od ovoga
 
Ne mora da znači, prošle nedelje sam video tamo par poslovnih ljudi u odelima kako
razgledaju gradilište.

Videćemo.
 
Zar nije banka intesa kupila zgradu?

Послато са GT-N8010 уз помоћ Тапатока
 
Vrh