Šta je novo?

Trotoari

Postoje mesta u gradu gde se čini kao da niko nije razmišljao o kretanju pešaka. Kako je ovde planirano da pešaci stignu od Ruda do BIP-a?


Verovatno je ova kuća sa desne strane predviđena za rušenje, ali to stoji tako preko četrdeset godina! I čemu je uopšte služila ova srušena ograda ispred prolaza? Da dodatno zakomplikuje kretanje pešacima?
 
Sobrizom da je neko naleteo na ogradu tome je i sluzila posto bi auto zavrsio u prolazu uz mogucnost da strada i neki pesak
 
Da ovakvih raspada ima 10 po gradu i da razumem. Al ima ih bar 110. Mene bi bilo sramota da vodim grad u kome je ovako nešto uobičajen prizor. Pa makar bilo i na ''nebitnim'' lokacijama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453376#p453376:2m9zatjs je napisao(la):
Bukira » 24 May 2017 12:03[/url]":2m9zatjs]... Kako je ovde planirano da pešaci stignu od Ruda do BIP-a?...
30 cm nije dovoljno
te uvek se na tom mestu krecem kolovozom,
mada su gotovo svi vozaci pazljivi ima kretena koj mi trube , verovatno nikada nisu tuda peške prolazili ...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453382#p453382:28cxcmjt je napisao(la):
Igor » Sre Maj 24, 2017 1:32 pm[/url]":28cxcmjt]Sobrizom da je neko naleteo na ogradu tome je i sluzila posto bi auto zavrsio u prolazu uz mogucnost da strada i neki pesak
Da su želeli da zaštite pešake i vozače, napravili bi tu ogradu ovako kao što sam nacrtao crvenom linijom na slici:


Međutim, ta ograda je iz nepoznatih razloga u startu postavljena popreko u odnosu na trotoar i tu stoji oduvek, neko je to samo oborio.
 
Video sam pre neki dan da je to oboreno, ko zna šta se tu desilo.
 
Ograda je tako postavljena i zbog kola i zbog vode da neplavi prolaz treba to popraviti
A na bukirinu crvenu liniju staviti zastitnu metalnu ogradu
 
Ma ovo je prosto čudan arhitektonski projekat. Jasno je koji se elementi koriste pri zaštiti od voda i pri zaštiti od automobila, to su rešetka slivnika i bankina ili sličan element. Ovde je u pitanju samo arhitektonski projekat koji nema veze sa realnim stanjem i zato je ovako ispalo.
 
Сливничке решетке не помажу ако је нагиб сливања кишнице превелик, као што је то овде случај. Сливничка решетка била би загушена после прве јаче кише.

Људи бре, укључите мозак пре него што самоуверено решите да пљунете по нечему. Не бламирајте се.
 
Da rezimiramo, pešaci nemaju bezbedan način da prođu od Ruda do BIP-a, a ulaz u podvožnjak im je otežan zbog prepreke na trotoaru. To je jednostavno loše konstrukciono rešenje, i nažalost, nije jedino u gradu. Prohodni trotoari, bez raznoraznih prepreka u vidu trafika, frižidera, reklamnih panoa... su izgleda poslednji prioritet.
 
Da rezimiramo, posto sam vese od decenije svakodnevno bas tuda prolazio.
Nikakav problem za ulazak u podzemni prolaz ne postoji, jer je prolaz sa bocne strane sirok vise metara.
Kretanje ka autoputu, pored ograde BiP-a jeste 'otezano' jer je prolaz uzan, malo vise od pola metra.

Ali!
Dok je BiP radio punim kapacitetom, staza pored fabrike je sluzila kao parkiraliste za vozila radnika, pa ipak nije bilo nekih vecih problema.
ZASTO?
Zato sto je za najveci broj pravaca kretanja pesaka, najlogicnije da prodju kroz taj prvi prolaz i predju na drugu stranu ulice.
Dakle, potpisujem da je broj pesaka koji tuda prolaze izuzetno mali i da bez obzira sto objekat desno od ulaza u pesacki prolaz nije srusen kao sto je to bilo prvobitno planirano ovo nije neki problem, a posebno nikakav problem ne pretstavlja to sto se pri ulasku u prolaz mora skrenuti desno pa levo.

Bilo bi lepo, da ne pravimo slona od musice :)


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453608#p453608:223fnwb1 je napisao(la):
laki72 » 25 May 2017 12:26[/url]":223fnwb1]
....malo vise od pola metra.,,,

Laki moj, gde nadje i tih pola metra ?
e prvom prilikom cu da uslikam (a za poredjenje cu da stavi kutiju šibice ili cigara )
da vidiš na nema 50 cm ... nisam siguran ni u donjem delu dal uopšte ima i 30 cm jer se trotoar suzava u pravcu od Ruda ka Gazeli
a treba da se ,,balansira,, po nekom ulivenom vrlo krupnom šljunku ,
noga se okrce i samo da vrat da skrši il pod kola da odleti
Valjda računaju tu je Rudo... pa da imaju i posla :lol:

tavih primera od 30,20 pa 10 cm trotoara česti su u Zemunu
na primer sa jedne strane ul: Tosin Bunar nedaleko od raskrsnice sa ulicom Prilaz ....
:sesir:
 
@boca-ica
Jbg, ako ces vec da ides namenski zbog toga, onda ponesi metar za merenje, pa da imamo tacnu meru :D
Salim se malo boco, ne zameri ;)
Koliko me secanje sluzi (a uglavnom me sluzi) cini mi se da ima tu oko pola metra, mozda i celih 60cm (cak ;) )

8ff82166f709fdb8cbcdae3346f4b365.jpg


I jasno je da to nije dovoljno za kretanje pesaka, posebno sto su , kako si i sam rekao tu upotrebljeni oblutci u betonu, pa je koracanje otezano, posebno starijim osobama.

d725bb14fc84fc9906076dc8dbfd41ef.jpg


I sam taj deo koji je radjen sa kamenim oblutcima, je dokaz da projektant ovaj prostor nije projektovao za kretanje pesaka, vec kao tehnicki i dekorativni beton izmedju podzemnog prolaza i kolovoza, a pesacki tok je trebao ici desno od ulaza u podzemni prolaz, dakle terenom koji zauzima onaj BIP-ov objekat.
Nazalost, to je eto ostalo tako nedovrseno i skoro pola veka nakon izgradnje, ali sa druge strane, ovo je daleko od najgorih primera u Beogradu zbog 2 razloga.
Prvi je sto pesaka koji idu u tom pravcu ima prilicno malo, a drugi je sto i vozila koja se iz pravca senjaka iskljucuju u pravcu nisa ima najmanje od svih drumskih tokova na Mostarskoj petlji.

P.S.
Da, tu je Rudo, ali oni prodaju ortopetska pomagala, kao i stacionarni deo gde se lezi dok se pacijenti 'naviknu' na ortopetske proteze, te im svezi prelomi ne bi povecao posao .
Dakle, moracemo da potrazimo neki drugi razlog i motiv ;) :D



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Није једини пешачки сегмент Мостарске петље који је остао слепак, илити недовршен. Шта тек рећи за онај подземни испор рампе за одвајање ка Топчидеру из правца Савске/Војводе Бојовића? Пролаз удара на ограду "Водовода"
 
Stim sto mi se cini da je ograda 'dosla' tu dosta po izgradnji petlje.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Samo za Gagu, sa željom za brz oporavak
evo ni po babu ni po stričevima , vec po metru :lol:
 
Gago, i od mene želje za brz oporavak.
I sam sam svojevremeno imao ruku u gipsu zbog svojih biciklističkih avantura.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456049#p456049:1e59i8yr je napisao(la):
boca-ica » Pon Jun 05, 2017 11:30 am[/url]":1e59i8yr]Samo za Gagu, sa željom za brz oporavak
evo ni po babu ni po stričevima , vec po metru :lol:
file.php

Nema kad Laki proceni to je tačnije i od metra. :D
 
Хвала @Боцо и @Џон Траволта за лепе жеље за брз опоравак. :kk:
Све се креће у том правцу, тако ми је рекао чика доктор на контроли. Извињавам се на каснијем одговору, нисам био на овој теми неко време.
 
Гаго,

придружујем се жељама за брз и лак опоравак.
 
Vrh