Šta je novo?

Terazijska terasa

Da te ne BiH samo umem da ti dodjem da ti

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Uf, ovo je tek početak, biće ovo još i gore.
 
Da mi je samo znati ko će ovde u Nacionalnom parku Srbija da održava tolike stepenice...
 
Nakon pet milijardi komentara u fazonu "grade fontanu, a decu lečimo SMS porukama", nije ni čudno što nikome više nije do izgradnje istih...
 
Opustite se, sva sreca pa se konkursi u Beogradu svode na praznu pricu.

Ovaj projekat je 10 stopa ispod prethodnog koji je bio osrednji ali bar je imao neke dobre elemente.
 
Ovo je više smešno nego ozbiljno. Šta će ovolika masa ljudi na stepenicama? Zašto bi ovoliki svet naglo poželeo da običnim stepenicama sa Teazija silazi do Kraljice Natalije samo da bi udario pravo u ulicu i front neuglednih zgrada? Nagli napad mazohizma? Šta će čak 30 metara široke stepenica na ovom mestu? Čemu služe? Ako ne vode do kraja na Savski plato, sam koncept projekta Terazijske terase više nema smisla. Trenutni park je beskrajno bolje rešenje za ono što ljudima treba u tom slučaju. Ovakav projekat je samo izgovor da naprave još komercijalnog prostora na Terazijama. Računaju da jedne stepenice nisu velika cena, pa što da ne.

arcvs_01_terazijeterrace.jpg

arcvs_06_terazijeterrace.jpg
 
Kako gde Zuma pa idu ljudi na promenadu :D
 
Ove stepenice mogu da prodju samo u bolesnoj privatnoj prciji
ili smo vec u njoj?
 
Jel sam propustion da u Beogradu ljudi umeju da levitiraju, pa sad stepenice nisu potrebne?? Ili bolje da imamo TC Terazije za velikom ZARA i IDEA svetlecem reklamom :)

Puna podrska ovom projektu (sa stepenicama, bez/sa fontanama) i nekako se nadam da ce doci do reke!
 
fjerinic":bz4c62ym je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453326#p453326 je napisao(la):
direktor » Сре Мај 24, 2017 10:53 am[/url]":bz4c62ym]Sto se odustalo od kaskadne fontane stepenica da mi je samo znati

Direktore i ja se slažem da je to jako lep detalj ali moguće je da je neko shvatio da je malo prekomplikovan za izgradnju i održavanje.
Podsećam da je muzej 25. maj isprva imao kaskadnu fontanu sve dole do bulevara mira, pa je zbog raznih problema polupana i rađen je novi plato po projektu Brane Jovina.
Koliko mene secanje sluzi ta velika (dugacka) kaskadna fontana je ubrzano srusena tokom proleca 1980. godine, tokom priprema za poslednji ispracaj 'najveceg sina' naroda i narodnosti SFRJ.
Ceo prostor je bio nasut i poravnat, a preko njega je asfaltirano.
kasnije je umesto nje napravljeno dve manje fontane i veci parkovski plato, kakav i danas imamo.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Steta je sto ova terasa "udara" na portal buduceg tunela u Kamenickoj ulici. Mislim da ce to trajno onemoguciti neko kvalitetno povezivanje Terazija i savskog amfiteatra.
 
Зато спојити "Терасу" челичном конструкцијом која би почињала изнад портала тунела и везала се са пешачким спратом новог моста Миладина Зарића. Тиме добијамо пешачко-бициклистичку денивелисану везу Теразија и Старог сајмишта.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453516#p453516:16qdzs2y je napisao(la):
lukarts » 25 May 2017 05:00 am[/url]":16qdzs2y]Jel sam propustion da u Beogradu ljudi umeju da levitiraju, pa sad stepenice nisu potrebne?? Ili bolje da imamo TC Terazije za velikom ZARA i IDEA svetlecem reklamom :)

Puna podrska ovom projektu (sa stepenicama, bez/sa fontanama) i nekako se nadam da ce doci do reke!
Već postoji niz staza kojima ljudi mogu da siđu. I to mnogo lepših. I mogu da biraju da li žele da krivudaju u opuštenoj šetnji parkom, ili im se žuri, pa idu kratkim i pravim stazama na jedan od jedina dva izlaza sa ovog prostora kad se čovek spušta odozgo. Koja su, inače, sa strane, a ne u sredini, gde ove stepenice jedino vode. Ispada da ljudi baš obožavaju stepenice samo zbog njih samih, pa ŽELE da provode "kvalitetno" vreme na njima. Recimo, sa rendera se vidi da je izgleda strašno zanimljivo spuštati bicikl po stepenicama, vežbati psa ili sedeti u pravom Savskom čamcu baš na stepenicama? Mali apel na iracionalno-ludačke tendencije u svima nama? Izgleda da su autori u svom obrazovanju propustili lekciju da je privlačnost ovog tipa stepenica nerazdvojno vezana za više različitih stvari kojih ovde nema. Pre svega za slobodan vidik, mada su važni i mnogi drugi drugi kvaliteti.

arcvs_06_terazijeterrace.jpg


Da li je lepši ovako rešen prostor

file.php


ili ovako

arcvs_01_terazijeterrace.jpg


Sada gubimo ovo što smo imali a dobijamo jedino tržni centar u prolazu.
 
A i znamo kako na kraju izgledaju podzemni prolazi kod nas... ovo je najobicnije betoniranje parka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453530#p453530:xh7cpbj3 je napisao(la):
stf » 25 May 2017 07:46 am[/url]":xh7cpbj3]Зато спојити "Терасу" челичном конструкцијом која би почињала изнад портала тунела и везала се са пешачким спратом новог моста Миладина Зарића. Тиме добијамо пешачко-бициклистичку денивелисану везу Теразија и Старог сајмишта.
Pretpostavljam da si hteo da kažeš "Zašto NE spojiti?" Ja sam još davno predložio prilično radikalno rešenje sukoba između potreba projekta Terazijske terase, ulaza u tunele i čuvanja saobraćaja po poprečnim ulicama. Jedna kompletna (kao na slici) ili delimična (jeftinija) platforma na stubovima, koja bi ispod sebe sakrivala kompletan saobraćaj, ulaze u sve tunele, stanice GSPa, stvorila PUNO novog komercijalnog prostora ispod platforme (ako treba može i u više podzemnih nivoa), a istovremeno na najvišem nivou otvorila dugački, kompletno zeleni, neprekidni prolaz vrlo malog nagiba sve do Savskog platoa i Bristolskog parka. Iako ovo ne bilo jeftino, dobija se puno novog prostora koji je na ovakvom mestu veoma isplativ, a istovremeno se puno tog novog komercijalnog prostora stavlja tik ispod veoma privlačnog zelenog okruženja u sred grada, što obezbeđuje veliku posećenost. Tako da bi veći troškovi bili pokriveni većom zaradom, a sem direktne i neprekinute veze sa BNV-om i obalom reke, stvorila bi se i potpuno nova pešačko komercijalna zona Terazije-BNV.

1h4a50.jpg
 
Наравно. Теразијском терасом би се спојиле Кнез Михаилова и Променада (Кнез Михаилова на реци).
 
Na Terazijsku terasu postaviti tešku artiljeriju i napasti Beograd na vodi.
 
Stvarno neverovatno da jedino sto je valjalo su izbacili -fontanu.Ovoliko betona da razbijes park ni pokusaj spajanja sa parkom kod Ekonomskog faxa sto i nije neko preterano ulaganje. Ja garantujem da ce ovim samo oziveti Balkansku jer ko ce posle penjanja uz i ovako ne privlacnu Kamenicku jos da se penje i 100 stepenika. Uf bas nisam ocekivao ovako jadno resenje.Pa toliko ideja bar neke pokretne stepenice ,fontana,ozelenjivanje Kamenicke a ono najjadnija rekonstrukcija i ruznije nego sto je sad a to je bas tesko.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453519#p453519:1ghffdri je napisao(la):
laki72 » Чет Мај 25, 2017 7:43 am[/url]":1ghffdri]
fjerinic":1ghffdri je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453326#p453326 je napisao(la):
direktor » Сре Мај 24, 2017 10:53 am[/url]":1ghffdri]Sto se odustalo od kaskadne fontane stepenica da mi je samo znati

Direktore i ja se slažem da je to jako lep detalj ali moguće je da je neko shvatio da je malo prekomplikovan za izgradnju i održavanje.
Podsećam da je muzej 25. maj isprva imao kaskadnu fontanu sve dole do bulevara mira, pa je zbog raznih problema polupana i rađen je novi plato po projektu Brane Jovina.
Koliko mene secanje sluzi ta velika (dugacka) kaskadna fontana je ubrzano srusena tokom proleca 1980. godine, tokom priprema za poslednji ispracaj 'najveceg sina' naroda i narodnosti SFRJ.
Ceo prostor je bio nasut i poravnat, a preko njega je asfaltirano.
kasnije je umesto nje napravljeno dve manje fontane i veci parkovski plato, kakav i danas imamo.

Tačno je da je početak rekonstrukcije koincidirao sa Brozovom smrću ali je idejni konkurs za novi plato bio raspisan mnogo pre toga zbog problema sa fontanom. Čak je i rekonstrukcija bila u zamahu kada je Broz umro, da bi projektanti u pola posla doneli odluku da se sve asfaltira jer su shvatili koliko ljudi će proći preko tog mesta u sledećih godinu, dve dana.
 
Po zakonu o javnim nabavkama obzirom da se radi o otvorenim postupcima, odluka o izboru projektanta ce biti doneta oko avgusta meseca. Isto toliko vremena ce biti posle potrebno da bi se doslo i do najpovoljnijeg ponudjaca izvodjaca radova. Zakljucenje tog ugovora ce biti u novembru. Obzirom na zimske vremenske uslove sto ce svakako biti jedan od clanova ugovora, projekat ce moci da se izvede tek sledeceg proleca.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Nije mi jasno zasto se ne forsira potpuni izlazak TT na Karadjordjevu, kada to direktno koristi svima...
 
Vrh