Šta je novo?

Brana, Akumulacija Stubo-Rovni

Velik vodja bjesan na podbacaj epsa da nam radi industrija ko 1989 mi bi imali konstantan manjak elektricne energije
 
Evo "haosa" na jezeru sto smo se bojali...


Kad niko ne radi svoj posao

Još uvek nema plana regulacije područja brane Stubo Rovni niti je poljoprivrednicima ovog kraja dostavljeno uputstvo o korišćenju djubriva. Dok urbanisti i JP Kolubara ne rade svoj posao , poljoprivrednici koriste veštačka djubriva i prodaju placeve za vikendice.

Pre godinu dana moglo se čuti da će valjevski urbanisti morati da izadju na teren kad je u pitanju brana Rovni i deo koji gravitira prema brani kako bi bila zaustavljena divlja gradnja i bio uradjen plan regulacije. „ To je tačno , ja sam imao sastanak sa urbanistima i pitao sam da li je moguće da rade to što rade? Ali očito admisnistracija je mnogo jaka, ne fizički jaka već su nam zakoni ambivalentni , suprotstavljeni jedan drugom da smo nekako izgleda ušli u jedan vrlo mračan tunel. Ali činjenica je da problema u tom delu ima. Slažem se . Preduzeće Kolubara takodje godinama ne radi svoj posao u smislu da je trebalo već davno da bude rešen urbanistički projekat. Na žalost nisu ništa uradili po tom pitanju i mi se sada moramo baviti i Kolubarom“, kaže zamenik gradonačelnika Dragan Jeremić.
On navodi da ti problemi moraju biti rešeni u narednih šest meseci na zadovodljstvo grada Valjeva jer je objekat brane završen i akumulacija napunjena. Dok je urbanistima očito teško da izadju na teren , Vamediji nije, pa je na licu mesta moguće i čuti i videti da se placevi pored same akumulacije uveliko prodaju i podižu objekti. „ Ja sam čuo , nisam proverio nisam inspekcijski organ , da se čak i neke dozvole daju. Kako ? Ne znam. Ili pak grade i rade bez dozvola. Mi kao grad imamo finansijski problem kada je u pitanju novac za izradu planova, ali moramo taj problem rešeiti vrlo brzo. i mislim da kao grad kad već dajemo platze imamo preduzeće imamo i pravo da tražimo da se plate zarade“, kaže Jeremić.
Poljoprivrednici ovog kraja svojevremeno su obavešteni na jednom od sastanka davnih godina da bi onog trenutka kada počne punjenje akumulacije trebalo da predju na organsku proizvodnju , odnosno da upotreba djubriva neće biti dozvoljena. Ipak meštani nisu dobili nikakvo zvanično obaveštenje o svojim obavezama , ali ni pravima sa druge strane i mogućnostima. Seje se i djubri pa je pitanje da li se sve to sliva u akumulaciju? „ Tačno je , nisu dobili ništa. To je trebalo da uradi JP Kolubara. Oni su godinama radili jedan posao , sad su prešli na nešto drugo i nisu se snašli. Imamo mnogo problema oko toga.. Ja tvrdim i dalje da su krivi ljudi koji su vodili Kolubaru, ali ne direktori . Ne , oni su to bili formalno pravno jer zna se ko vodi branu Rovni . E ti ljudi koji je vode godinama i decenijama su unalkazili ceo taj prostor. Oni su gledali samo sebe i kako samo sebi da ugode , nadajući se da će kad tad otići u penziju i više ih neće biti briga. E to je problem“, kaže Jeremić.
brana%20uvece.jpg


Skupština grada Valjeva donela je odluku da nastavi finansiranje JP Kolubara i sredstva za plate prebacije kroz odluku koja je doneta , a koja se pre svega odnosi na odbranu od poplave. Jeremić kaže da je država ta koja njih finansira na osnovu postojeće Studije gde se jasno navodi šta su njihove obaveze. „ Nije to samo grad već i država. Država ima svoje zahteve prema njima i država je finansirala ceo projekat , grad samo zarade. Oni i dalje dobijaju sredstva od države , evo sad su dobili 130 miliona za završetak obilaznog puta oko brane“, kaže Jeremić.
S.V.

http://www.vamedia.info/index.php/home/ ... svoj-posao
 
Ali zato cuvari rade svoj posao. Pre neki dan jedan cuvar je rekao mom poznaniku da nije dozvoljeno fotografisati. Poznanik je otisao do drugog dela brane i nastavio da fotografise.
Da li je moguce da su dobili ovako stupidna upustva ili to samo pokusavaju da opravdaju radno mesto dobijeno preko partije? Jos uvek se u ovoj zemlju ljudi ponasaju kao izlapeli oficiri JNA i jedni drugima uskracuju slobode.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452137#p452137:1vbowgsg je napisao(la):
Zoran Arsenijevic » 18 May 2017 05:23 pm[/url]":1vbowgsg]Ali zato cuvari rade svoj posao. Pre neki dan jedan cuvar je rekao mom poznaniku da nije dozvoljeno fotografisati. Poznanik je otisao do drugog dela brane i nastavio da fotografise.


Jedino ako nije slikao onu labaratoriju pored vodozahvatne kule,ima lepsih mesta na jezeru nego pored same brane za slikati..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452137#p452137:3f5gi8c7 je napisao(la):
Zoran Arsenijevic » Thu May 18, 2017 5:23 pm[/url]":3f5gi8c7]Ali zato cuvari rade svoj posao. Pre neki dan jedan cuvar je rekao mom poznaniku da nije dozvoljeno fotografisati. Poznanik je otisao do drugog dela brane i nastavio da fotografise.
Da li je moguce da su dobili ovako stupidna upustva ili to samo pokusavaju da opravdaju radno mesto dobijeno preko partije? Jos uvek se u ovoj zemlju ljudi ponasaju kao izlapeli oficiri JNA i jedni drugima uskracuju slobode.

Pretprošle godine na brani na Radoinjskom jezeru čuvar sa polovine brane viče meni na obali da je zabranjeno fotografisanje.
Mnogo me potreso :mrgreen:

A neku godinu ranije sam taj ceo objekat poslikavo iz svih uglova.
 
Kada smo već kod struje i problemima EPS-a: da li je i vama uvećana potršošnja (poseldnjih meseci) oko 30% u odnosu na isti period pre godinu dana (ima na poleđini računa statistika u prethodnih 12 meseci).

Ako postoji tema, neka admini prebace...
 
To je nemoguće osim ako ovog marta nisi bio kod kuće.

Može da ima veze sa grejanjem ako se greješ na struju.

Ja se ne grejem na struju (niti dogrevam), sigurno ne trošim više nego prošle godine (samo nas je dvoje u stanu), a potrošnja je veća.

To se nije dešavalo do pre par meseci (pratim tu statistiku od kada se pojavila na poleđini računa).
 
Varira i zbog perioda ocitavanja meni je mart bio identican a april mi je veci za cak 77%
 
Manja u martu za 11 % , u aprilu za 3 %. Ipak se LED sijalice isplate.
Meni potrošnju dižu bojleri jer su zimskom periodu daleko duže bili uključeni. Voda koja dolazi u njih je bila veoma hladna pa se brzo bojleri pothlade.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452301#p452301:25yi5yau je napisao(la):
astrodule » Данас, 12:41[/url]":25yi5yau]To je nemoguće osim ako ovog marta nisi bio kod kuće.

Može da ima veze sa grejanjem ako se greješ na struju.

Ja se ne grejem na struju (niti dogrevam), sigurno ne trošim više nego prošle godine (samo nas je dvoje u stanu), a potrošnja je veća.

To se nije dešavalo do pre par meseci (pratim tu statistiku od kada se pojavila na poleđini računa).
Грејем се на струју (Фински радијатор), ове године сам укључио само у једној соби, у кухињи/другој соби нисам укључибао (осим око нове године).
 
Ja sam se u februaru uselio u svoj stan. Sve je renovirano, svi uređaju novi, većeg kapaciteta u odnosu na stare ali svi A+/A++ kategorije. Sve sijalice su Led.
Rezultat, stalno smo u zelenoj zoni. Stan je 90kvm i 30% je veci od starog stana gdje su svi uređaji bili stari 20ak godina i tamo nam je potrosnja bila oko 30-50% veca nego sada . Bojler ukljucujemo nocu i po potrebi danju.
 
Prijatelju je stigao račun od celih 500 dinara. Otišao u ED i reklamirao kako posle ne bi upadao u crvenu zonu. Dobio je objašnjenje da su novi čitači strujomera pravili gomilu propusta i da plati koliko inače plaća.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=453640#p453640:25dd5zcj je napisao(la):
Zoran Arsenijevic » 25 May 2017 04:29 pm[/url]":25dd5zcj]Danas oko 14h. Iz brane izlazi veoma mala kolicina vode. Dakle puni se ubrzano.

Gde izlazi kroz levak?
 
Ne, ima jos dvadesetak cm pre nego sto pocne da preliva.
Kazem samo da je dotok veliki a ispust veoma mali. Susica je danas daleko veca nego sto istice iz brane a tu su jos i Jablanica sa ostalim potocima koji su nabujali i mutni. Slede slike sa usca Susice koje sam snimio danas oko 13h. Pokusacu to da posaljem za nekoliko sati.
 
Nedaleko od potopljene crkve je ova lepa suma i kanjon potoka kome jos ne znam ime. Ovog puta nisam isao tamo.
 
Ovde se vidi prilaz uscu i samo usce. Voda mutna i veoma hladna. Ovde je bilo svega 11C. Inace voda je celim putem bila topla (oko 20C) sto je bilo dosta toplije od vazduha (16C).
Kordinate Usca (tacno ovde gde stoji kajak) N44° 12.390' E19° 45.978'
To ispada negde oko 600 metara udaljenosti od mosta po mojoj proceni. Most se odavde nije video. Ima dosta olistalog drveca u tom pravcu.
Od mesta polaska pa do ovde presao sam oko 3.4km.
 
Vrh