Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

Da ste tu istu energiju potrosili, na primer, za bolesnu decu ili za ljude na Kosovu uradili biste bar nesto pametno jer ovako rezultat je nula, krompir, totalna 0, 0 na kvadrat, 0 na kub...
Ali naravno koga briga za bolesnu decu a tek za srbe na kosovu? Bitno jeda se prica o vama, da budete vidjeni na TV-u, da se vasi idoli pohvale na FB stranici udruzenja kako se pojavila njihova slika u tim i tim novinama. Marketing, idemooooo!
Krug dvojke, centar moci, vas omiljeni teren za predstavu. Dalje od Slavije ne krocite.

Sve je ovo malo pateticno zar ne?
Nama trebaju heroji koji ce da spasu Srbiju a ne samo njihove guzice, plasim se da niste uopste na visini zadatka.

Hold my beer.

Evo ti Kosova:

Дом здравља са 600 запослених и само 27 лекара

Дом здравља у Грачаници има 572 запослена и међу њима само 27 лекара, открива Пиштаљка. Готово половина запослених – тачније 248 – је немедицинско особље, односно ради у администрацији или техничком сектору. Ниједан други дом здравља у Србији нема толико немедицинског особља, па чак ни они који брину о десет пута више пацијената. Републички фонд за здравствено осигурање (РФЗО) за плате запослених у грачаничком дому здравља годишње издваја око пола милијарде динара иако макар последње две године нема увид у трошење новца у једанаестом по величини дому здравља у земљи који има више стотина запослених а најмање лекара.

https://pistaljka.rs/home/read/610

Крађе из буџета на Косову без последица

Тужилаштва Републике Србије на Косову и Метохији већ четири године не функционишу јер је републички јавни тужилац Загорка Доловац „обавезним упутством“ из јуна 2013. године забранила тужиоцима да поступају у новим судским предметима и да започињу нове истраге. Све нове захтеве тужиоци су од 14. јуна 2013. године дужни да „чувају“ док се, како је предвиђено Бриселским споразумом, правосудни систем Србије не укључи у косовски систем. Пиштаљка сазнаје да се у тужилаштвима тренутно чувају 434 предмета, а да су неки од њих у међувремену и застарели.

https://pistaljka.rs/home/read/622

Mislim da ne vrediti diskutovati o državi u Evropi koja u 2017. godini nema mogućnost niti novca da leči svoju teško bolesnu decu već apeluje na građane koji rade za 23.000 dinara da SMS-ovima u koje se ugrađuju operateri daje donacije za lečenje dece.

poyyy
 
Cilj NDBG je grad za sve i grad dostojan svakog čoveka. Razmislite malo kako jedan grad treba da izgleda da bi bio makar po malo grad za svakoga. Zato se NDBG nije borio protiv migranata već naprotiv, i zato se bori protiv BGnaH2O.
Amen.
 
Znači NDBG je nedemokratski nastrojen isto ko Vučić jer ne poštuje demokratsku volju naroda. Na referendumu bi se pokazalo da 90% tih gradjana cije bi se nesto trebalo dati migrantima izjasnilo da to ne zele. Ovo je jos jedan dokaz da je NDBG deo globalsticke ideologije jer ne slusa svoj narod nego naredbe spolja. (Btw nek prime moje saucesce za Brzezinskog, ode im posle Rokfelera, teska godina za njihovu ideologiju)
Ok, to je jasno, idemo dalje: ako su protih divlje gradnje, zasto nisu protestvovali protiv kuca na zgradi u Gavrila Principa, opet 100m od Beograda na vodi? Zasto ih interesuje samo Tomina vikendica, druga divlja gradnja ne?
 
Sta da radimo mi koji smo i protiv projekta Beograda na vodi kao resenja, koji smo protiv diktata AV, ali koji smo i protiv inicijative NDBGD i cele te price kako je koncipirana.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Pa u svoje ime mogu da kazem desni centar. Ali i ostala Desnica. Tradicionalisti koji apsolutno nemaju nikakav izbor u ovoj drzavi, iako se uvek cinilo da je vecina partija nacionalno opredeljena briga o nacionalnim interesima je uvek bila na poslednjem mestu.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Kakvih kuca na zgradama u gavrila principa
Protiv tomine vikendice se protestvuje jer on to nije sagradio iz potrebe za krovom nad glavom vec iz hira i bahatosti a kao neko ko je na funkciji trebalo bi da bude pozitivan primjer postovanja zakona zato je na tapetu.
To da bi 90 % ljudi bilo protiv migranata nevjerujem nepije vodu
 
@CASTELBIANCO Napravi udruženje / stranku "Mi Koji Smo Protiv BnV Kao Resenja, Protiv Diktata AV, Protiv Inicijative NDBGD" - MKSPBnVKRPDAVPINDVMBGD
:D
 
Mozda jeste 90% mozda nije, ne moze se tacno znati bez referenduma, te ocekujem da ce NDBG kao olicenje demokratije (a ne diktature protiv koje se bori) ako udje u gradski parlament pokrenuti inicijativu da se gradjani ovog grada izjasne sta zele o ovom vaznom pitanju. Posebno u Obrenovcu I Krnjaci gde su centri, da ljudi demokratski kazu da li su za to ili ne. Ali to se nece desiti jer NDBG pripada toj nedemokratskoj, totalitarnoj ideologiji. To isto radi Vucic, nista se oni ne razlikuju od njega.
 
Nisi mi odgovorio na za gavrila principa a fino sam ti obrazlozio cica tominu kolibu
 
Izvini dišo :) Mislim na one dve kuce na zgradama pored ugostiteljske skole. Ta I ostala divlja gradnja im ne smeta? Ako imas dobre izgovore onda mozes divlje da gradis I krsis zakon? Znaci oni imaju diskreciono pravo da odlucuju koji razlozi za divlju gradnju su dobri a koji losi. Drugo, lokiga nemam gde da zivim pa cu na Trgu dici kucu ne pije vodu. I ko od nas zaviruje u tudji novcanik pa da znamo ko ima a ko ne? Prosto NDBG pravi razliku izmedju divljih gradnji, znaci podlozni su korpupciji u startu.
 
Prvo djelis pausalne ocjene da prave razliku drugo to kod uzgostiteljske skole je na zalost legalizovsno nekom od predhodnih silnih legalizacija kao i mnoge druge sklepotine u bg ukljucujuci i one na trgu Treba pravitti razliku izmedju cica tomine kolibe i nekog kucerka u busijama gdje se opet toma ovajdio
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454043#p454043:34gv6w1t je napisao(la):
CASTELBIANCO » 27 May 2017, 10:22[/url]":34gv6w1t]Pa u svoje ime mogu da kazem desni centar. Ali i ostala Desnica. Tradicionalisti koji apsolutno nemaju nikakav izbor u ovoj drzavi, iako se uvek cinilo da je vecina partija nacionalno opredeljena briga o nacionalnim interesima je uvek bila na poslednjem mestu.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

Tužna je činjenica da nijedan iole ozbiljan protest protiv vlasti nije došao sa desne strane već dugo vremena, iako se Srbi masovno smatraju za patriote i nacionaliste, a vlast u poslednjih 17 godina sigurno nije bila patriotska.
 
Kako da bude protesta kad je neki Obradovic pre 2 godine hteo da organizuje nacionalni skup za zastitu Srbije od imigranata pa mu je vlast rekla da ne može jer će ga uhapsiti zbog, pazite sad ovo -govora mrznje :) Eto to je bio izgovor za zabranu jednog nacionalnog protesta. Naravno, taj izgovor se lepo moze koristiti protiv politickih protivnika kad zatreba.
 
A šta je "nacionalni skup za zaštitu Srbije od imigranata" nego govor mržnje (već u samom nazivu).

Zameni reč "imigranata" sa "Jevreja" ili "LBGT populacije".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454071#p454071:44hqm2fo je napisao(la):
Kokos » 27 Maj 2017 10:32 am[/url]":44hqm2fo]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454043#p454043:44hqm2fo je napisao(la):
CASTELBIANCO » 27 May 2017, 10:22[/url]":44hqm2fo]Pa u svoje ime mogu da kazem desni centar. Ali i ostala Desnica. Tradicionalisti koji apsolutno nemaju nikakav izbor u ovoj drzavi, iako se uvek cinilo da je vecina partija nacionalno opredeljena briga o nacionalnim interesima je uvek bila na poslednjem mestu.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

Tužna je činjenica da nijedan iole ozbiljan protest protiv vlasti nije došao sa desne strane već dugo vremena, iako se Srbi masovno smatraju za patriote i nacionaliste, a vlast u poslednjih 17 godina sigurno nije bila patriotska.

Leva strana je takodje "patriotska" (odnosno domoljubiva), nista manje ili vise od one desne koja nastoji da bude postena.

Poslednji protesti "protiv diktature" su bili manje-vise pomesani u ovom smislu, samo sto je karakter protesta ipak bio vise levicarski, jer se bavio nekim fakat elementarnim stvarima koji se ticu opstanka obicnog coveka u najsirem smislu.

Ekstremna "patriotska" desnica je u sluzbi zapadnih konzervativaca i onih koji nasoj zemlji ne zele prosperitet, bili oni svesni toga ili ne. Tako je bilo jos od hladnog rata sve do danas.
 
Astrodule, kod nas kao i u svemu je jedna šizofrena situacija, narod se prepucava ko je levi, ko je desni, ko komunjara, ko fašista, a na vlasti partije bez ikakve ideologije, ideje i plana osim da napune svoje džepove.


Drakche zbunio si me sa ovim navodnicima?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454077#p454077:yvszckd3 je napisao(la):
Earthmoving » 27 May 2017, 11:44[/url]":yvszckd3]Kako da bude protesta kad je neki Obradovic pre 2 godine hteo da organizuje nacionalni skup za zastitu Srbije od imigranata pa mu je vlast rekla da ne može jer će ga uhapsiti zbog, pazite sad ovo -govora mrznje :) Eto to je bio izgovor za zabranu jednog nacionalnog protesta. Naravno, taj izgovor se lepo moze koristiti protiv politickih protivnika kad zatreba.

Mislio sam protiv vlasti, ne protiv migranata.
 
@Kosos "patriotski" pod navodnicima, jer u svom nazivu podrazumeva partrijarhat, sto nije bas odlika levice, ali isto tako ima znacenje "domoljublja", koje je ipak siri pojam, van tih patrijarhalnih obima.
Inace, pod navodnike stavljam pojmove koji su diskutabilni, ali nemam namere da o tome raspravljam u momentu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454071#p454071:ri42rl7i je napisao(la):
Kokos » 27 May 2017 10:32 am[/url]":ri42rl7i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454043#p454043:ri42rl7i je napisao(la):
CASTELBIANCO » 27 May 2017, 10:22[/url]":ri42rl7i]Pa u svoje ime mogu da kazem desni centar. Ali i ostala Desnica. Tradicionalisti koji apsolutno nemaju nikakav izbor u ovoj drzavi, iako se uvek cinilo da je vecina partija nacionalno opredeljena briga o nacionalnim interesima je uvek bila na poslednjem mestu.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

Tužna je činjenica da nijedan iole ozbiljan protest protiv vlasti nije došao sa desne strane već dugo vremena, iako se Srbi masovno smatraju za patriote i nacionaliste, a vlast u poslednjih 17 godina sigurno nije bila patriotska.
Možda zato što je i ova vlast kao i ta "desna opozicija" kontrolisana od jednog istog centra moći?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454039#p454039:330kcalv je napisao(la):
CASTELBIANCO » 27 May 2017 08:45 am[/url]":330kcalv]Sta da radimo mi koji smo i protiv projekta Beograda na vodi kao resenja, koji smo protiv diktata AV, ali koji smo i protiv inicijative NDBGD i cele te price kako je koncipirana.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

+1 Castelbianco. E ovo je bas pravo pitanje!
Pa eto ja sam u tom slucaju, vidis i sam koliko mi kofa g....a bacaju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454057#p454057:3r2xh62w je napisao(la):
direktor » 27 May 2017 10:04 am[/url]":3r2xh62w]Nisi mi odgovorio na za gavrila principa a fino sam ti obrazlozio cica tominu kolibu

Bolesna deca vas ne interesuju a vazna vam cica tomina koliba?
Zar nije malopre Astrodule rekao da se NDVBGD bori isklucivo protiv BnV?

E mene nervira ta neiskrenost u udruzenju, borite se za ono sto vam odgovara.
 
Spatio svako udruzenje ima svoj cilj i svrhu nije svako udruzenje opsteg karaktera Ima ju i udruzenja fondacije za bolenu djecu ima ih par pa mozes svaki mjesec da odvojis 1000 din i uplaatis nekom od njih
Cica tomina koliba je simbol nepostovanja drzave od lika koji je presjednik u normalnoj drzavi zbog toga nebi mogo da bide ni kandidat u startu
Ko ti brani da nadjes jeos dvoje istomislejnika napises statut program i predas papire u apr i krenes da djelas
 
Vrh