Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

40 metara je sigurno iz Novkola glavni inženjer je rekao u emisiji Beograd na vodi. Variće se svaki, šipovi su istih dimenzija kao u BW Residence, samo dubina mora da bude 40 metara, dupla dužina šipa.
 
Još samo kad bi nam neko rekao istinu i jasne, koncizne, precizne podatke, kad počinje postavljanje šipova, kad se završava, kad je tender, kad počinje izgradnja...

A ne "biće završeno do kraja 2016" (pa ne bi), "dva puta smo opitovali da bismo bili sigurni" (a zapravo prvi put neuspešno), "ispitivanje je gotovo" (a mi i dalje videsmo one eksperimentalne konstrukcije), "tender bi trebalo tad i tad", "izgradnja bi trebalo da počne tad i tad".... Pa onda nisu predali za dozvolu u papirnom i elektronskom formatu kaobajagi, pa moraju ponovo.

Doduše, nije se moglo ništa bolje ni očekivati od ovog projekta.

Koliko god hejtujem ceo projekat, toliko sam hejtovao i Kulu. Međutim, čitajući neke argumente na forumu, shvatio sam da je ona možda jedini ok deo cele stvari. I naravno, baš tu se i najmanje napredovalo.
 
Koliko sam ja razumeo sada se postavljaju mali sipovi koji idu oko same kule a ti od 40m ce kada Novkol zavrsi sa postavljanjem na kuli Vista 2.
 
Primećujem da je već nekoliko dana gradilište kule ponovo aktivno. Tu su, ako sam dobro video danas iz auta, sa Gazele, tri mašine za bušenje šipova, jedna velika auto-dizalica i par bagera. Nažalost, ja nisam u mogućnosti ovih dana da obilazim gradilišta i slikam, ali nadam se da će neko drugi moći.
 
Hvala, Bukiro, slike su ti zlatne, ali ni verbalni opisi ne zaostaju!
 
Današnja Kalenićeva reportaža


KALENIC;139891331 je napisao(la):
Rade u rupi, gledao sam iz daljine tako da ne znam sta tacno, ali masine se pokrecu, a jedna crvena najbolje se ne vidi kao da sipa naliva beton u pretpostavljam sip.

18301835_1307534019366645_3266450869460789161_n.jpg

18222716_1307533082700072_4377710726919507332_n.jpg

18222441_1307533099366737_6947487175526275653_n.jpg

18199488_1307533096033404_5723555564447788362_n.jpg
 
Nesto tu ne ide kako su zamislili ne mislim samo na sipove i temeljne radove. mislim da ovo sve razvlace iz nekog drugog razloga.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=450078#p450078:2wosgfjn je napisao(la):
CASTELBIANCO » 07 May 2017 09:21 pm[/url]":2wosgfjn]
mislim da ovo sve razvlace iz nekog drugog razloga.

Смарају их ставови `Беобуилдоваца`, па решили да их из освете нервирају... :twisted:
 
Loša fotka, loša kamera, slikano je večeras oko 20h radi se uveliko.


media-share-0-02-05-67c4e9de46e4edeabe7077b2188d.jpg
 
Zna li se da li smo i dalje u fazi testiranja ili je krenula gradnja?
 
Ne znam Spatio, sve nam govori da su verovatno krenuli konačno u izgradnju.

Zanimljiva je stvar danas oko 18h prošetah promenadom do kule. Iako je subota ranije
smo mogli videti radnike na obaloutvrdi, residensu i visti da rade.

A u to vreme nije bilo ni jednog jedinog radnika ni na jednom od tih gradilišta osim na
iskopu za kulu. Tamo primetih radnike i mešalice sa betonom koje se smenjuju jedna za
drugom.

Tako da za vikend postoji odmor za sve radnike BnV osim za radnike na kuli i radnike koji
rade novi bulevar, oni su takođe asfaltirali u to vreme.
 
Na gradilištu kule se trenutno nalaze tri mašine za bušenje šipova sa pratećom mehanizacijom (i jedna sklopljena), ali ne rade sve. Tu je još uvek ona konstrukcija za testiranje šipova:

Pogledajte prilog 3
Pogledajte prilog 2
Pogledajte prilog 1

Sa ove daljine nisam mogao da vidim da li su najzad krenuli sa postavljanjem šipova, ili su ovo još uvek samo probe, trebalo bi prići bliže.
 
Nije mi jasno zašto ste toliko nestrpljivi, pošto se kula gradi na ne baš sjajnom i pogodnom terenu za visoke zgrade bolje da što bolje i detaljnije odrade ispitivanja i sve ostale pripremne radove nego da posle dođe do nekok ne planiranog naginjanja ili tonjenja kule.
Da rade brzo bilo bi kritika, pošto rade sporo opet neki kritikuju.
Mislim da je najbitniji kvalitet izgradnje, neka neko stručan proceni da li se radovi građevinski izvode korektno jer mislim da je to najbitnije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=451482#p451482:2h0vyqgh je napisao(la):
Stomatolog » Pon Maj 15, 2017 8:00 pm[/url]":2h0vyqgh]Nije mi jasno zašto ste toliko nestrpljivi, pošto se kula gradi na ne baš sjajnom i pogodnom terenu za visoke zgrade bolje da što bolje i detaljnije odrade ispitivanja i sve ostale pripremne radove nego da posle dođe do nekok ne planiranog naginjanja ili tonjenja kule.
Da rade brzo bilo bi kritika, pošto rade sporo opet neki kritikuju.
Mislim da je najbitniji kvalitet izgradnje, neka neko stručan proceni da li se radovi građevinski izvode korektno jer mislim da je to najbitnije.


pa sta bi bio srbin da ne kuka...ovo je lose ono jos gore...cak i kad bi sve bilo savrseno na svetu ponovo bi nasli nesto
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=452022#p452022:1r3gjqfc je napisao(la):
zoran_m » Sre Maj 17, 2017 11:48 pm[/url]":1r3gjqfc]Снимак постављања армираног коша за шип дубине 38м:
https://www.facebook.com/16604568011427 ... 699822957/
фб: Gradjevinske Armature Joksic d.o.o.
file.php


Na FB stranici se može videti da vare uzengije za podeone šipke u pogonu. Ne znam da li to isto rade i na gradilištu obzirom da taj posao rade roboti.
U svakom slučaju ova firma je opremljena i vidi se visoko profesionalna.
 
Da budem iskren, zbog dinamike i broja ljudi na ovom projektu, malko sam skeptican............
 
Šipovi se moraju variti na gradilištu zbog njihove dužine. Sama po sebi tehnologija nije komplikovana, ali dužina od 38m i cena vangabaritnog transporta bi previše digla cenu.
 
Вероватно ураде у свом погону шип стандардне дужине (12 метара) па на градилишту споје неколико шипова и добију потребну дужину.
 
KALENIC;140263700 je napisao(la):
Juce je bila zanimljiva emisija, epizoda ,Beograd na vodi, posvecena ugradnji sipova na kuli i buducem TC.
Novkol pocetkom avgusta zavrsava svoje i napusta gradiliste za sada.
Ima jedan deo koji nisam razumeo ili nisam to propratio.
Kod kule su postavilu 21 sip od 40 m, a odmah do nje rade plazu i tu su sipovi 24 m.
Pazi on je odvojio TC, Vistu, Kulu od Plaze.
Sta je to?


Kalenić sa SSC-a
 
Vrh