Šta je novo?

ADA CIGANLIJA - Beogradsko more

Ih sto mi vas zao zbog sladoleda ;P

(mala sala ;) )

Zovite me kako hocete, ali ja se sa setom secam vremena kada je Makiska strana Savskog jezera jos uvek bila u izgradnji, tamo negde oko 1990 godine.
Odemo, drustvance, parovi, ponesemo sendvice, vodu, sokove, neko pivce...
Spistis to u jezero da se ne ugreje ;)
Mir, opustencija, ne jase svako svakome na glavi...
Eh to su bila vremena ;) :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Bilo nekada. Ali tada nije bilo ni česmi ni tuševa, a nije sa ne treba da ih ima ;)
Ima mesta i za nostalgičare, ali mora da se izbegnu delovi plaže pod kafićima (sve manje i manje i nadam se da neće dozvoliti gradnju novih kafića)

Poslato sa telefona
 
Jeste, dule, u pravu si.
Nije bilo tuseva, poneka inprovizovana cesma...
Al akcenat je meni bio na nije bilo kafica, nije bilo guzve...
Znali smo poneti kasetas na baterije, pustiti lagano muziku i uzivati do kasnih vecernjih sati...

Sto rece u jednom od domacih filmova "a bio sam i mladji" ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Flasa je skinuta, cini mi se, 22. maja. :) Prolazila sam pored sudijskog tornja kad su joj nesto radili na travi uz neku ozbiljnu dizalicu. :D
Pomislih da je zavaruju ili da su je skinuli zbog ovog veslanja (jos uvek stoje staze na jezeru), ali super je ako je nece vracati!

U cetvrtak sam opet bila dole i skljocnula prizor, cisto da se u trenucima ocaja prisetim kako je bilo nekad bez tog *@#%!. Pa evo, da se ne baci fotka. ;)
Pogledajte prilog 1

Okrznula sam i (navodno) renoviranu trim stazu, par tih prvih sprava (starih, drvenih) je samo prefarbano u zeleno i zamenili su table. Javljam kad budem okrenula krug po stazi kakvo je stanje sa ostalim - neke sprave su bile potpuno ruinirane.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454688#p454688:2ogof2sz je napisao(la):
nervozna baba » 29 May 2017 21:24[/url]":2ogof2sz]... Pa evo, da se ne baci fotka. ;) ....
Di da se baci pa novinari samo vrebaju koju aktuelnu da fataju sa BBa
+1 :)
 
Неке справе се прилично климају... Недостаје уже. И наравно, поново су поставили неупотребљив чешаљ за бицикле.
 
Opaaaaa, tako znaci, bez pitanja?! C, c, c... Hvala na upozorenju boca-ica. :) Od sad stavljam zig, kao Bukira. :)
 
Da li neko zna zašto sa Makiške strane ne postoje zidani javni WC-i kao sa druge strane? Ove plastične kutije kao na koncertima su skroz neprimereni jednoj Adi Ciganliji...
 
Neprimereno je stosta aili upravu ade bas briga pocev od raspalih kontejnera za smece da ih bar ofarbaju
Preko kontejnera prve pomoci koje bi mogli da ofarbaju itd itd
 
Ada Ciganlija (dozvolićete: Ada Pišanlija) je meni vredna jedino za neke sportske aktivnosti van same vode.
 
Prijavama komunalnoj inspekciji smarenjem preko tivitera beokom servisa npr
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454633#p454633:2p0xhcgv je napisao(la):
laki72 » 29 Мај 2017 04:36 pm[/url]":2p0xhcgv]Ih sto mi vas zao zbog sladoleda ;P

(mala sala ;) )

Zovite me kako hocete, ali ja se sa setom secam vremena kada je Makiska strana Savskog jezera jos uvek bila u izgradnji, tamo negde oko 1990 godine.
Odemo, drustvance, parovi, ponesemo sendvice, vodu, sokove, neko pivce...
Spistis to u jezero da se ne ugreje ;)
Mir, opustencija, ne jase svako svakome na glavi...
Eh to su bila vremena ;) :)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Их @Лаки, а кад се сетим купањца у Сави између два моста, е то су исто била лепа времена.
 
Uprava Ade će poželeti flašu, ali flaše biti neće...

c515b6dfb5362bc2ffbdf3bb7ab064fe.jpg


Poslato sa telefona
 
astrodule
+1 :) za fotkicu

Dugo nisam bio na Adi..... , malko me odbija taj gužvanjac ko nekad u Knez Mihajlovoj da sam...
meni ni za kupanje ni za šetnju ni za bajs..... jb'ga... mator pa mi sve smeta :lol:
te ne znadoh za taj vodeni ogradjen prostor
sta li je to i cemu služi ... neki ko bazen za pačiće ?
 
Kao neki vaterpolo teren. Ne znam da li se koristio za utakmice.

Inače takvih, ali manjih ogradjenih prostora uz plažu ima dosta. Valjda za neplivače i sitnu decu.

Najmanja gužva je na nudističkoj plaži i oko Na kraj sveta. Samo treba doći do tamo. Vikendom je pakao na bici stazi.

Ali zato radnim danom pre podne ili do 17-18 je najbolje vreme za uživanje na Adi.
 
Opasna fotka @astrodule, jos bolji komentar! :sesir:
@boca-ica vidi se na toj fotki malo (bas ako se zagledas, a i znas sta je :) ) na gornjoj duzoj strani "bazencica" parkirane pedoline. Taj tu konkretni bazen nema nikakvu namenu, tj. nisam videla da je ikada koriscen. Ostali bazencici uz obalu su bas za decu i neplivace. Dopustam mogucnost da nisam u potpunosti informisana jer izbegavam Adu kad su guzve a narocito leti, ali tako je bilo prosle godine.

Inace, pre neki dan okrenuh je'n krug oko "renovirane" trim staze.... da poludis... Ali, eto, posto smo u medijima imali slikice sa svecanog otvaranja, da se vidi ovde i kako su je sredili.
Negde fali daska, negde fali tabla, negde su nasa vrla i mila decica vec izvrljali markerom patriotske porukice po tablama, djubreta okolo koliko hoces... sve u svemu, slika i prilika rukovodstva Ade, drzave a najvise - nas samih. :(
 
Hvala @nervozna_baba

Jesu li ono renovirali trim stazu blizu Ada safarija, ili onu koju je pravila Srbijašume (negde u nivou Avantura parka, posle golf terena)?
 
Тај базен стоји поред првих трибина током лета. Користи се за ватерполо, прошле или претпрошле године сам кратко гледао неки турнир млађих категорија.

Ограђени простори за купање деце су нешто друго и има их у плићаку на обе стране Аде.
 
Ovo je ona pored Ade Safari, da, nju su renovirali.
Hvala @Barkley, eto, naucismo nesto novo. :) U zivotu mi ne bi palo na pamet da se ikakav vaterpolo igrao na Adi. :)
 
Коначно лепа и добра вест што се тиче Аде Циганлије. :kk:
И бахатом тајкунчићу Шормазу дошао крај директоровања, и баш сам се томе обрадовао. Уствари он практично као да и није био директор ЈП Ада Циганлија, јер је више водио рачуна о свом приватном послу око ланаца киоска по граду, мењачницама, кафићу "Блок" у блоку 71,... Постављао сам и слике његовог бахатог паркирања у блику 2 код кружног току у Новом Београду, где му је један од киоска.

SMENA DIREKTORA NA ADI CIGANLIJI, domovi zdravlja dobijaju nove (stare) čelnike
Dunja Tulimirović | 15. 06. 2017 - 12:51h
Žarko Šormaz više neće biti direktor JP "Ada Ciganlija", a na njegovo mesto će, kao vršilac dužnosti, doći Robert Đukić, dosadašnji izvršni direktor ovog preduzeća i to na period od godinu dana.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/smena- ... ke/pnbysym

Хе, хе, можда је и овај вечерашњи ватромет на Ади, који је сликала @Ксенија и поставила слике, у част смене-шут карте овог бахатог ,.....
 
Vrh