Šta je novo?

Crna Gora

Iskrene čestitke svim građanima i građankama Crne Gore.

20151212_eup506.jpg
 
Nema tu nikakve ljutnje. Činjenica je da nije bilo referenduma i da je vrlo dobro pitanje kakv bi bio rezultat tog referenduma, ali tamošnja vlast je od otcepljenja isticala da je cilj i ulazak u NATO, a narod im je davao mandat.
Ne volim NATO, ali mi je to daleko poštenija politika od one koju mi vodimo.
 
Naravno. NATO nije organizacija ljubavi, već sistem jedinstva u borbi i zaštiti protiv širenja ruskog uticaja koji bi njihovu državu pretvorio u olupinu, kao što se to desilo sa Srbijom. Drago mi je da i kod nas raste broj ljudi koji su uspešno preležali rusofiliju. :)
 
Bas ce se usreciti jedno sa drugima .Milo obavio posao sad moze dpsi sa vlasti da svrci .Vidim rusi nema sta samo prave olupine od drzava irak avganistan libija tunis egipat za malo a ne cek to su ameri
 
...kirgistan, kazahstan, kuba, severna koreja, jermenija, moldavija, srbija.....
 
Prosto ne mogu a da se ne uključim u off. Kakve veze ima Rusija sa stanjem u svim ovim državama osim eventualno sa Moldavijom? U većini je prorblematično to što se opiru da postanu još jedan Porto Riko ili Liberija... To navijanje za jednu ili drugu stranu stvarno ne mogu da shvatim, Ameri a od skoro ponovo i Rusi su klasične velesile koje imaju svoje interesne sfere i ako se nađeš na terenu koji jedni i drugi smatraju svojim nađeš se u problemu. NATO nije kako reče "sistem jedinstva u borbi i zaštiti protiv širenja ruskog uticaja" već "sistem za ostvarivanje interesa bankarske oligarhije putem sile" a čine ga Amerika i njene vazalne države. Neki od tih vazala dobro žive za sada ali se već nazire kraj idile barem u sigurnosnom smislu što će kasnije u pitanje dovesti i ekonomsko blagostanje jer ono što ovaj savez radi po svetu će se običinm ljudima vratiti kao bumerang tj već je počeo da se vraća. Demokratija je kao komunizam, utopija i ne postoji nigde na svetu. Postoje dva oblika vladavine, klasična diktatura i diktatura oligarhije koja se krije iza nekakvih izbora koji uvek rezultiraju istom politikom.

Stvarno mi je žao što sam otišao u off ali sam morao da odreagujem. @Igor, briši me ako sam preterao
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456205#p456205:wiflkoqx je napisao(la):
tragac » 05 Jun 2017, 23:24[/url]":wiflkoqx]Naravno. NATO nije organizacija ljubavi, već sistem jedinstva u borbi i zaštiti protiv širenja ruskog uticaja koji bi njihovu državu pretvorio u olupinu, kao što se to desilo sa Srbijom. Drago mi je da i kod nas raste broj ljudi koji su uspešno preležali rusofiliju. :)
Nisam ja ni za ni protiv Rusa, jednostavno sam protiv naopake ideje da treba za nekoga da se vezujemo na osnovu "osećanja". A u krajnjoj liniji, meni su Rusi dosta nejasni oko toga šta žele sa nama, osim da nam prodaju gas, naftu i polovno naoružanje.
No, oni nam jesu u velikoj meri saveznici po velikoj većini međunarodnih pitanja i popreko ću pogledati onoga ko kaže da to nije istina. Ali prijatelji su nam i Grci, pa su oni u NATO i EU.
 
tragac":2uegvora je napisao(la):
Naravno. NATO nije organizacija ljubavi, već sistem jedinstva u borbi i zaštiti protiv širenja ruskog uticaja koji bi njihovu državu pretvorio u olupinu, kao što se to desilo sa Srbijom. Drago mi je da i kod nas raste broj ljudi koji su uspešno preležali rusofiliju. :)

Naravno, svw si u pravu ;)
To potvrdjuju i hiljade ljudi koji se iz "OLUPINE Srbije" sa vracara, dedinja i senjaka, sele u Podgoricu, Niksic i Bar...

PS.
Nikada nije resenje jednu 'filiju' zameniti drugom.
To je ista predstava sa drugim glumcima. Ma koliko detalji bili razliciti, glavna prica je identicna.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
A ko hiće da mu država bude u ruskoj interesnoj zoni plaća gorivo 30% skuplje od ostalih...
 
U Udruženju naftnih kompanija Srbije kažu da, kada bi se izuzele akcize i takse koje država naplaćuje, gorivo bi bilo i jeftinije kod nas nego u okruženju.

“Koliko će gorivo zapravo biti, krajnja cena, to opredeljuju nivo akciza, PDV-a, raznih drugih taksi. U Srbiji je gorivo pored akciza i PDV-a, svaka litra goriva je opterećena i naknadom za formiranje obaveznih rezervi, naknadom za markiranje goriva, naknadom za monitoring kvaliteta goriva”, kaže Tomislav Mićović iz Udruženja naftnih kompanija Srbije.

Pored PDV-a, koji se razlikuje za nekoliko procenata ili je isti, akcize i druge takse mnogo su niže u Bosni i Hercegovini i Makedoniji nego kod nas.

Ako se uzme da je litar bezolovnog benzina na pumpi oko 141 dinar, od toga je njegova cena prema kompaniji malo manja od 63 dinara po litru, dok porez plaćamo nešto manje od 24 dinara, a akcize čak 53 dinara. Slično je i sa dizelom i sa TNG.

B92
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1233207


Benzin BMB 95 je najjeftiniji u Bosni i Hercegovini, gde litar ovog goriva košta 0,89 evra, zatim u Bugarskoj (0,98 evra), Makedoniji (1,03) i Srbiji (1,07), dok je najskuplji u Grčkoj (1,38 evra), Hrvatskoj (1,21) i Sloveniji (1,2 evra).

Za litar dizela najveći iznos izdvajaju građani Albanije, 1,16 evra, Hrvatske 1,12 i Srbije 1,1 evro, a najmanje žitelji Makedonije 0,81 evro, BiH 0,86 i Bugarske 0,96 evra.

Visok nivo prosečne cene dizel goriva na srpskom tržištu, kako se navodi u saopštenju UNKS-a, uspostavljen je nakon višekratnog povećanja akciza u prethodnih nekoliko godina, čime je udeo državnog zahvatanja praktično izjednačen s udelom zahvatanja u benzinu.

Prema sadašnjim cenama benzina i dizela, udeo akcize, naknade za formiranje obaveznih rezervi i poreza na dodatu vrednost je oko 58 odsto, ili u apsolutnom iznosu nešto manje od 80 dinara po litri.

Prema analizi UNKS-a, najvišu cenu auto-gasa imaju Grčka i Crna Gora, koji litar plaćaju po 0,65 evra, Srbija je u "zlatnoj sredini" sa cenom od 0,51 evro, dok stanovnici BiH i Albanije, čiji četvorotočkaši idu na ovaj pogon, "prolaze" najjeftinije sa cenom od samo 0,33 evra, odnosno 0,4 evra, respektivno.

B92
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1141281


Није теби лако са самим собом..
 
Kad te sledeći put Služba vnešej razvedki pošalje na zadatak u neku od okolnih zemalja da podrivaš tamošnji ustavni poredak, sipaj gorivo na nekoj od njihovih pumpi i uporedi je sa brljom koju ovde tvoje gazde uvaljuju na gazprom i gazpromnjeft pumpama. Nebo i zemlja. U Albaniji je gorivo 5% skuplje nego kod nas ali se sa njim vozi 20% duže.
 
A ti plati analizu goriva drugo niko te netjera da sipas na nis gasprom pumpAma imas izbor
A to da se u alb vozi 20 % duze macku o rep
Anerikanofilu
 
To za gorivo i Albaniju, te je neko opasno slagao.
 
НАТО пакт је злочиначка организација.
Чланице НАТО пакта које су ратовале против Савезне Републике Југославије су непријатељи Републике Србије и Црне Горе.
То су чињенице.

Они желе војне базе на том подручју, желе полетно-слетне стазе као аеродром Иванград који се чува за њих са свим хангарима за ловце око њега.

Приватна држава Црна Гора, односно цео њен режим ће бити запамћен кроз историју као издајнички и то чланство ће бити опозвано у неко срећније време по тај народ.
 
E, nek si rekao...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458074#p458074:71k607t9 je napisao(la):
xxx » Uto Jun 13, 2017 6:59 am[/url]":71k607t9]НАТО пакт је злочиначка организација.
цео њен режим ће бити запамћен кроз историју као издајнички

Koga su tačno izdali?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458074#p458074:3dse62wk je napisao(la):
xxx » 13 Jun 2017 06:59 am[/url]":3dse62wk]НАТО пакт је злочиначка организација.
Чланице НАТО пакта које су ратовале против Савезне Републике Југославије су непријатељи Републике Србије и Црне Горе.
То су чињенице.

Они желе војне базе на том подручју, желе полетно-слетне стазе као аеродром Иванград који се чува за њих са свим хангарима за ловце око њега.

Приватна држава Црна Гора, односно цео њен режим ће бити запамћен кроз историју као издајнички и то чланство ће бити опозвано у неко срећније време по тај народ.
O bože...neću ni da komentarišem ostalo

Ali Aerodrom Berane ??? Hangari na tom aerodromu? Koji hangari?

Jeste Nato paktu je bas to falilo.
 
"Još samo da zauzmemo aerodrom kod Berana i ceo svet je naš" - Donald Tramp , na psolednjem samitu NATO.
 
Црногорски премијер Душко Марковић рекао је да је захвалан председнику САД Доналду Трампу што га је недавно на састанку НАТО-а у Бриселу гурнуо пробијајући се до генералног секретара Алијансе Јенса Столтенберга.
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... natim.html

:lool:
 
Vrh