Šta je novo?

Електрични аутобуси / Elektricni autobusi / E-buses

Zato što sam od više ljudi čuo da se elektrobus napuni na Vukovom spomeniku , pa opkruži oko parka i putnike počne da prima tek od stanice "Tehnički fakulteti" , a poslednje stajalište u suprotnom smeru mu je "Vukov spomenik" u Ruzveltovoj ulici. Tu izbaci putnike i krene do okretnice gde se puni.
 
Nije tačno, redovno prima putnike na početnoj ispod parka. Za ovo drugo jeste tačno da je poslednja stanica u Ruzveltovoj.
 
Mislim da sam se jedno 50 puta vozio sa eko1 od pocetne i uvek sam kod Vuka ulazio...
 
Lose si cuo a mogo si i da pogledas po netu od nekog ko je na bb i po jos nekim forumima nisam ocekivao takvu omasku :kafa:
 
Svakom se desi da omasi , nije problem da se ispravi. Kad smo već kod ispravljanja , da li je poseban USDD kod za početno stajalište ili je isti kao za 32 i 66?
 
Kod je isti za sve linije na jednom stajalistu insce na samoj stanici stoje pogresni podatci da tu staje 26 i 27 ako nisu promjenili tablu dok je na stubu sve po ps
 
Pitam zato što ne staju na istom mestu , a poučen iskustvom vezano za linije na okretnicama Šumice i Banovo brdo , gde staju GSP i Lasta , a imaju različite kodove.
 
Ispred Sava centra, 05.06.2017.

2017060520.jpg
 
Moderan dizajn u funkciji manjeg kapaciteta...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Претпостављам да нема огромну пластичну кутију позади тако да је на нули

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Ovo bi bilo vrlo interesantno rešenje. A i lepo za, recimo, aerodromsku liniju...
 
Belkommunmash plans to ship nearly 60 electric buses to Belgrade

MINSK, 31 May (BelTA) - Belkommunmash plans to ship about 60 electric buses to Belgrade, Chairman of the Economy Committee of Minsk City Hall Nikolai Rogashchuk told a press conference, BelTA has learned.

One electric bus has already been delivered to the Serbian capital. After its tests a decision will be taken on a batch of Belarusian electric transport.

“Our major rivals are companies from China. Chinese electric buses are also trialed in Belgrade. The winner will be announced following a competition,” said the Chairman of the Economy Committee of Minsk City Hall. In his words, Belkommunmash electric buses have an advantage in the price, while their quality features will be demonstrated during the trial performance.

Belarusian electric buses will be showcased as part of the program of the Minsk Days in Belgrade, which are scheduled for 5-7 June. “The Belgrade public transport needs to be renewed. At present the entire trolleybus fleet of the Serbian capital (about 90 vehicles) is of the Belkommunmash manufacture. The supplies were conducted nearly 5 years ago,” Nikolai Rogashchuk noted.

Nikolai Rogashchuk informed that Belkommunmash has been taking an active part in tenders on the supply of its products (to St Petersburg, Odessa, other cities and regions). He named Ukraine a promising market for the export of Belarusian vehicles.

http://eng.belta.by/economics/view/...ly-60-electric-buses-to-belgrade-101864-2017/
 
12 km imas brosuru na zadnjoj fotki koja se nije otvorila iz nekog razloga
 
Koliko mu je međuosovinsko rastojanje ? Teško da će skretati po našim raskrsnicama.
 
Da li će Belkomunaš da bude na probi na eko1 pošto vidim da ima pantograf za punjenje kao higer?
 
Зависи да ли може кинески пуњач да пуни белоруски електробус.
 
Sigurno je neki sistem napajanja za njega donet jer ne bi ni bio dovežen da ga nema. Samo mi nije jasno odakle sada BKM u priči kada je bila priča za kineze? Jedino ako zaista ne planiraju da zatvore deo od Slavije do Trga pa da tuda idu zglobni elektro BKM-ovi.
 
Тома форсира БКМ а Вучић кинезе. Него да ли је овај БКМ само изложен или су га и провозали?
 
trouble free temperature range -40 - +40 dakle kad izađe u bulevar a tamo +50 na asfaltu biće veselo :D imaće sličnu sudbinu kao ruske dizel motorne garniture kad idu isključivo prvom brzinom :D
 
Gorstak89":25v8keli je napisao(la):
trouble free temperature range -40 - +40 dakle kad izađe u bulevar a tamo +50 na asfaltu biće veselo :D imaće sličnu sudbinu kao ruske dizel motorne garniture kad idu isključivo prvom brzinom :D
Meni to uopšte nije smešno jer našim parama se sve to kupuje.

Šalji to u medije odmah!
 
Vrh