Šta je novo?

Prijave gradskim službama

Sigurnije je ne davati prave podatke ili koristiti Twitter.

Kada ne daš prave podatke ostaješ uskraćen za odgovor.

Ne želim da se zakačim sa nekim budalama, makar živeli na drugim krajevima grada.

Za svaki slučaj, nikad ne prijavljujem stvari zbog kojih mogu da imam problema.

Jedino sam par puta zvao pauka sa pripejd broja, ali nikad nije došao (mercedesi isped lokalne kockarnice).

Poslato sa telefona
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=436344#p436344:qc4zd5dy je napisao(la):
stf » Пон Феб 27, 2017 10:03 pm[/url]":qc4zd5dy]Po katastru definitivno nema ucrtanog puta te je rešenje ispoktora - nevalidno.

@Alexander75

Zašto niste izvršili preparcelaciju? Možete imati baš gadnih problema sa imovinom u budućnosti.

Па мора да јесу у уговорима кад су куповали плацеве (тешко да су сви рођаци) али очигледно да није одрађено у катастру. Чудно како ти људи уопште изваде власнички лист за своје плацеве или га никад нису ни вадили.
 
Moras li da se zoves Marko kada prijavljujes problem gradskim sluzbama ili to moze da prijavi i Pera umesto tebe?
Zar uvek mora pravo ime.
 
Pošto sam shvatio da su zadnji put kad sam nešto prijavio, informacije curele na sve strane, probam ja jednom da pozovem Komunalnu sa mobilnog, i to sa prepaid broja. Al PRC. Džukele uvele sistem da može da se zove samo sa fiksnog. Mislim da ne može čak ni sa postpaid. Zato više i ne pitaju za podatke, iako bi po zakonu morali da pitaju da li pozivalac želi da ostane anoniman i da ih dobro čuvaju. Nego samo očitaju sa automata. I onda posle dele to sa svojim pajtašima.

Takođe sam prokljuvio jedan od sistema rada kojim izbegavaju da kazne svoje pajtaše a da opet ispadne kako rade svoj posao. Naime, ako prijavite buku recimo radnim danom u ponoć, dakle čak jedan sat posle zakonski propisanog roka za gašenje, prvo će da vas smaraju i zapitkuju što vam smeta. Ako se radi o stambenoj zgradi, izvlačiće se na foru kako to da ima još toliko drugih ljudi u zgradi/okolini a samo vama smeta. I da je bolje da se sačeka da vidi hoće li još neko zvati (što se naravno nikad ne desi). A ako se pak nalazi u poslovnoj zgradi (fala bogu pa Beograd ima divne propise koji omogućavaju svakoj bu**** da zavede bilo šta kao poslovni pa čak i industrijski objekat i da radi šta hoće) onda se vade kako su nemoćni jer ne važe ista pravila za poslovne i stambene zgrade.

Ali prava domišljatost dolazi do izražaja tek kad se napokon smisle da izađu na teren. Naime, ako te noći radi ekipa komunalaca koji su dobri sa gazdama, onda dođu obično posle pola sata, i sve se završi sa ''ćao ćao''. Ko veli - evo mi bili, odradili poziv, i to je to, naš posao je gotov. Eventualno ako je buka baš jaka, kažu svojim drugarima da se stišaju malo. Naravno, usput pršte informacije na sve strane.
A ako te noći radi ekipa koja se ne poznaje (bar ne toliko dobro) sa gazdama, onda se primenjuje drugi sistem. Prijava se lepo zavede i snimi npr u ponoć, i onaj telefonski operater to prosledi svojim nadređenima koji šalje nalog za izlazak na teren. Ali usled neke čudne kosmičke slučajnosti, ta ekipa stigne na mesto prijave sa zakašnjenjem od 1,5 do 2 sata. I to najčešće baš 15 minuta nakon što gazda završi svirku, isprati poslednjeg gosta i ugasi zvučnike. I onda sve i da hoće, ta ekipa komunalaca više i ne može da piše kazne, jer nema buke, nema remećenja javnog reda i mira, i samim tim nema ni osnove za kaznu.

Što se tiče viših instanci, kao npr inspekcije, tu je ista priča (kao što svi verovatno već i znate). Kad se izlazi na teren, mora sve da se prijavi unapred. I naravno vlasnici sve skockaju i nameste za tu priliku, ovi odrade uviđaj, ne nađu ništa i to je to. Al ma koliko lenji bili da odrade svoj posao, možete biti sigurni da će sutra vaše ime i lokacija biti prosleđeni drugoj strani.
 
0800 može da se zove samo sa fiksnog telefona Telekoma Srbija. Upavo sam se zbog toga raspravljao sa SBB-om i njihova priča da je 0800 vlasništvo Telekoma i da tu ništa ne mogu da urade. Verovatno je ista priča i za druge operatere.
Opet nelogično za hitne službe.
 
Treba da postoji broj i za druge operatere sto ke nelogicno i kod beokomservisa i gradskog stambenog
 
Zamisli neka havarija i ti ne možeš da prijaviš. Centrale sa fiksnim brojem imaju ograničeno radno vreme a naročito vikendom.
Tu logiku ne kapiram. Ti brojevi hitnih službi moraju da budu svima dostupni (pojedini imaju samo mobilne).
 
Hvala za info.
Pa bez obzira što 0800 ne može sa mobilnog to opet ne daje pravo komunalcima i inspekcijama da dele okolo informacije.

Mislim ne govorim tebi, ti si sve lepo objasnio, nego kažem koliko je sve to imbecilno smišljeno. Odnosno genijalno, ako ćemo da gledamo iz ugla mufljuza.
 
Bender Rodriguez, ako je u pitanju stambena zgrada zvati regularnu policiju i prijaviti remećenje javnog reda bukom. Izlaze na lice mesta i podnese prekršajne prijave zbog ugrožavanja javnog reda i mira. Samo mora da bude dosta glasno da ih policija čuje ispred zgrade. Tako sam sredio dvojicu bu**** u zgradi koji su dovodili živu muziku i drali se do 3 ujutru. Stigla im je čestitka od prekršajnog suda sa uplatnicom i od tad su mirni.
 
I tu policija gleda blago, daje usmene opomene pa tek ako se ponovi onda pišu. Koliko znam u zakonu o javnom redu i miru nema stavka opominjanje već delo i kazna koja se za to može izreći.
Najgore što sledeći put dolazi druga patrola ili se priča ponavlja sledeći dan i naravno opet druga dežurna ekipa.
 
Jel mogu preko tvitera da trazim nove kontejnere ispred zgrade i izmenu trase linije gsp-a?
 
Mislim da Beokom i to prosleđuje kome treba.

ps: Svojevremeno sam ja tražio da se napravi baštica za kontejnere. Mislim da sam mejlom kontaktirao Gradsku čistoću. Posle par nedelja je lik iz Čistoće došao i zvao me da zajedno pogledamo tu lokaciju.

Takođe sam jednom i tražio nove kontejnere (kada su počeli da ih postavljaju). Tada su me odbili, ali evo, pre mesec dana su zamenjeni (verovatno sve kontejnere u gradu zamenjuju).
 
Hvala Dule. Ja sam prijavila prekjuce da ne radi javna raseta, preko njihovog zvanicnog sajta, sinoc su dosli i popravili. Bas sam se iznenadila, oborili su rekord.
 
11030":3d5zhord je napisao(la):
Hvala Dule. Ja sam prijavila prekjuce da ne radi javna raseta, preko njihovog zvanicnog sajta, sinoc su dosli i popravili. Bas sam se iznenadila, oborili su rekord.
Uvek sam sa njima imao takva iskustva, a prijavljivao sam razlicite lokacije po gradu.
Mislim da su najbrzi po intervencijama

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
NESVAKIDAŠNJI PRIZOR Svetiljka u Malom Mokrom Lugu VISILA sa pasarele
A.R. | 18. 06. 2017 - 11:06h

Neverovatan prizor zatekao je juče prolaznike u Malom Mokrom Lugu, kada su ugledali žutu uličnu svetiljku kako okrenuta naopačke visi sa pasarele na Smederevskom putu.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/nesvak ... le/xbxzegm

valjda ce sve poskidati i stviti par reflektora adekvatno
 
ULICE U MRAKU Ako ulično osvetljenje nije upaljeno, to je iz OVOG RAZLOGA
Marija Antonijević | 26. 06. 2017 - 19:44h

Iako su trenutno najduži dani u godini, Beograđani se već nekoliko dana žale što su ulice bez svetla čak i kada padne mrak. A razlog za to je kalendar paljenja javne rasvete na teritoriji prestonice.

Naime, prema odluci o javnoj rasveti, ulična svetla se tokom godine pale i gase u tačno određeno vreme, koje se menja na svakih desetak dana.

- Moram priznati da mi nije svejedno ni da pešačim, ali još manje da vozim u ovim uslovima. Sumrak je već oko 20.15 i u narednih pola sata, dok se ne upale svetla, čak i jedna Požeška ulica koja je veoma prometna izgleda mračno - žali se Jovana Atanasijević sa Banovog brda.
TERMIN VREME PALJENJA
1-10.1. 16.15
1-10.2. 17.00
1-10.3. 17.45
1-10.4. 19.15
1-10.6. 20.45
1-10.7. 21.00
11-21.7. 20.45
22-31.7. 20.30
1-10.8. 20.15
1-10.9. 19.30
1-10.10. 17.30
1-10.11. 16.30
1-10.12. 16.15
11-31.12. 16.00

Pritužbe stižu i iz drugih delova grada, a za sve je kriv već spomenuti kalendar paljenja. I tek da se zna, svetla se najkasnije pale baš u ovom sadašnjem periodu, od 11. juna do 10. jula - u 21 sat.

Ova odluka, u originalu, doneta je pre ravno 30 godina.

http://www.blic.rs/vesti/beograd/ulice- ... ga/hezkehq
 
Jel neko do sad imao iskustva sa Turističkom inspekcijom? Mislim konkretno na onaj deo koji se bavi kontrolom radnog vremena i rada ugostiteljskih objekata.
 
Pitaj onog nastavnika što su ga kaznili jer je vodio decu u oblizak Kališa.

Kad si već spomenuo ugostiteljske objekte - šta dešava sa Cetinjskom?
 
Problem Cetinjske ulice nije u buci i radnom vremenu kafica, vec u prometnosti ulice i kolicini automobila koja tom ulicom prolaze.
 
Neće baš biti. Evo prelistah njihova saopštenja, stranicu i novinske članke o njima. Niko nigde ni ne pominje automobile. Već kafiće koji su im kraj pretvorili u Las Vegas na Balkanski način.
 
Pa nek zabrane prolaz posle 22h osim za stanare i problem rešen.

Problem u stvari onda pravi parking koji je postojao i pre kafića.
 
Naravno da je problem u kafićima i glasnoj muzici.

Baš sam jednom izlazio iz tog prostora oko ponoći. Muzika se čula, a komunalci su kolima ušli unutra i nisam primetio da se išta desilo.

Generalno i trafika koju noću radi generiše buku zbog automobila i ljudi koji glasnije pričaju, a svi znamo da kad se popije priča se glasnije.

Još kada neko stane sa "sva 4" pa neko trubne- buka je zagarantovana.
 
Vrh