Šta je novo?

Sunnyville Višnjička Banja [stambeni kompleks]

U petak su slavili u prvoj Energoprojektovoj zgradi zavrsetak iste. Bili trubaci ludilo :) Bio sam i u subotu do Sunnyvilla, kazu da imaju dozvolu da umesto potrkovlja+kosi krov izgrade dva uvucena sprata, sto su i napravili.
Sto se tice ulice Nova 7, jos uvek nemaju odobrenje iz direkcije, ocekuju svakog dana.
 
@AndUp

Pretpostavio sam da će nešto da ispregovaraju za dozvolu, doduše nikog i ne zaklanjaju sa tom jednom "nelegalnom" etažom (iza je padina).
Problem će biti ako se takvim prljavim trikovima i obmanama budu koristili za nove blokove koji će se nalaziti ispod/ispred ovih što se sada grade, jer će zaklanjati pogled i osunčanost sadašnje izgradnje.

Što se tiče Nove 7, imam informacije da se u izgradnju ulazi tek u drugoj nedelji jula.

Da li imate informaciju šta će se nalaziti između 3. Energoprojektovog i 1. privatnikovog objekta?
 
@gospodarvremena

Ne znam sta ce biti tu izmedju. Na projektu izgleda da su tu predvidjena parking mesta i zelena povrsina. Tome se i nadam :)
 
@gospodarvremena a i ostali koga zanima,

Bio sam i juče u sunnyvill-u da mi pokazu nove lokacijske uslove za parcelu 2199/3 gde piše da je dozvoljena gradnja pr+4+pk. trenutno su u postupku dobijanja dozvole za taj peti sprat. Naime, grad je u medjuvremenu promenio PDR i dozvolio da se na svim parcelama gradi pr+4+pk, što su oni zbog svoje fleksibilnosti iskoristili.
Uveravaju me kako nece biti problema, i da svako ko je zainteresovan moze da dodje da proveri papire. :)

Što se tiče prostora izmedju 3. energoprojektove zgrade i 1. zgrade sunnyvilla, još nisu definisali šta će biti, ali će najverovatnije zasaditi nešto.

@gospodarvremena kako je proslo sa predugovorom sa energorpojektom?

Pozdrav
 
@AndUp

Nisam ni sumnjao da će da "ispeglaju" papire :)
Bilo bi zaista lepo kada bi se sredio taj prostor jer je između samih Energoprojektovih objekata čisti beton.
Što se tiče predugovora, usaglasili smo stavove i očekujemo potpis svakog dana.
 
Prodaja stanova u oba dela kompleksa ide po planu tako da za sada nece biti korekcija cene.

Ono sto je zanimljivo je zaista slabo interesovanje forumasa na ovoj temi :)
 
Citaju ljudi to je najvaznije. U sustini ovo je sada jedno da kazem potencijalno vece stambeno naselje Sunnyville gde ce EP imati manji deo zgrada.
 
gospodarvremena":2ggm67o4 je napisao(la):
Prodaja stanova u oba dela kompleksa ide po planu tako da za sada nece biti korekcija cene.

Ono sto je zanimljivo je zaista slabo interesovanje forumasa na ovoj temi :)

Hahahahha :D
Evo ja cu se oglasiti, da prekinem 'cutanje' a ne nezainteresovanost forumasa.

Na jednoj fotki se vidi lep pogled na Dunav i Banat.
Lepo, nadam se da ce sto veci broj stanova imati pogled.
Licno, kada bih kupovao stan, verovatno mi ova loka ija ne bi bila u izboru.
Zasto? Iskreno, od malena slusam o tome kako Dunav 'spira' zemljiste i kako postoji opasnost od klizista.
Karaburma je poznata po tome.
Ok, ovo je dalje, ali nekoliko puta cuh kako se cak i klizanje terena u Grockoj, pa i na Begaljickom brdu povezuje sa time.
Licno ne verujem da je to tolikih razmera, ali se ipak ne bih kockao.
:D
Lokacija je na prostojnoj udaljenosti od strogog centra.
No problem je 'zakrzljala' saobracajna infrastruktura.
Ostaje nada da ce se to popraviti. No ne kazu za dzabe da nada umire poslednja.
;)
Sama lokacija (na uzvisenju) vam garantuje dobro 'vetrenje' posebno u danima kada duva kosava. :D
Ne ne mislim da je to minus!
Hvala kosavi sto nam procisti vazduh, inace bi se pogusili ko pilici u kutiji :D

Samo ime Energoprojekt daje neku sigurnost da ce poslovi biti odradjeni kako treba. To naravno ne znaci da drugi izvodjac nije dobar (dal je?), ali samo iznosim laicki utisak.

Naravno, svako ko sada tu kupuje nekretninu mora biti svestan da ga u nekom narednom periodu ocekuje gradiliste u okolini, te da ce mu u prvo vreme faliti prateca gradska infrastruktura i objekti, poput ambulanti, prodavnica, parka, vrtica, skole i sl.
No to je necim sa cime se moras pomiriti kada kupujes nekretninu u naselju u nastajanju.

Eto, napisah ja svasta. :)
Ne zamerite ako sam nesto omasio.
;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
@laki72

Slazem se sa vecim delom Vaseg komentara :)
Pre svega se ovo odnosi na (ne)postojecu saobracajnu infrastrukturu i kosavu :)

Treba istaci da je u neposrednoj blizini otvorena osnovna skola pre dve godine, a da se vrtic i predskolska ustanova takodje nalaze na 200m. Sto se tice doma zdravlja ili nekih ozbiljnijih sadrzaja, to vise deluje kao sci-fi u ovom trenutku :D

Visnjicko polje nema evidentirana klizista u prethodnim godinama i time nema potrebe da se zastrasuju potencijalni kupci. Naravno sve se moze proveriti na Urbel-u o ovoj temi.
 
Super je to za skolu i vrtic i to baca sasvim drugo svetlo na celu pricu. Ipak su (hvala bogu) to neke svakodnevne potrebe u odnosu na dom zdravlja, koji srecom mnogo redje posecujemo.

Eh ta klizista...
Ja nisam ni rekao da je tu kliziste , vec samo prenosim dugogodisnju reputaciju dunavske obale koja je kod mene (licno) izazvala odredjenu strepnju po tom pitanju.
A u beogradu, veci deo teritorije ima ili aktivna ili potencijalna klizista, tako da gotovo niko od nas nije siguran vise ili manje.
Uostalom, svedoci smo da se u svetu sve cesce desavaju lokalna propadanja terena, manjeg ili veceg precnika, kao posledica ispiranja tla uzrokovanog curenjem iz vodovodne mreze.
Bojim se da ce i u buducnosti to pretstavljati mnogo veci problem od klizista, bar onih plicih.

Sve u svemu, ne smatram da cete 'skliznuti' u Dunav, :D vec sam samo obrazlozio svoj (subjektivan) osecaj, koji je posledica slusanju o nestabilnoj desnoj obali dunava od malena.
Nazovi to slobodno licnom traumom izazvanom visedecenijskim recikliranjem iste price u medijima. ;) :D

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
А колики је тачно размак између зграда (објекта 1 и објекта 2) ? Делује ми овако одокативно неких 20 метара. Ееее крмаче, крмаче.
 
@laki72

Slažem se što se tiče straha od klizišta :)
To smo i mi prvo proveravali kod naših kontakata.
Ova strana je "čista", dok je strana pri Mirijevskom bulevaru pod prismotrom u nekim delovima i to pre svega zato što su ciglane (smeštene u podnožju), eksploatisale zemljište većeg dela padine, a nisu ga kasnije obezbeđivale kako procedure nalažu. To su ta lokalna propadanja koja pominjete. U ovim delovima po PDR-u nije dozvoljena nikakava gradnja nego se planiraju neki parkovi (ko zna za koliko desetina godina :) ).

@Гага

Da su "krmače" - JESU :) Ali nema gradnje u BG trenutno, a da nema ovaj opis :)
Razmak je 17m između Energoprojektovih objekata. Razmak između 3. EP objekta i 1. objekta privatnika je 21m.
Kao takva, opet je veća nego udaljenost pojedinih u Westu 65 iako su tamo viši objekti.
Dozvolili su veliku zauzetost parcele (45%), jer je skuplje formiranje iste za gradnju (nivelacija terena gde je razlika skoro 12m + obezbeđivanje celokupne padine ka Lešću koja je visoka oko 15m + dublji šipovi).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456561#p456561:2xbnj01o je napisao(la):
AndUp » Sre Jun 07, 2017 9:34 am[/url]":2xbnj01o]Pozdrav svima,

Ja sam kupio stan u zgradama pored energoprojektovih, od sunnyville d.o.o.

Što se tiče budućih planova na polju infrastrukture imam iste informacije kao @gospodarvremena ali od investitora sunnyville-a. Ne može tu niko ništa da garantuje. Ali ako se sve ostvari biće ovo top lokacija u gradu. A ako ne, biće pristojna lokacija.

Zgrade pored energoprojektovih su odličnog kvaliteta. Nisu bolje od energoprojektovih, ali nisu ni lošije. Jedino što energoprojektove možda izgledaju lepše i imaju sendvič zid spoljni.

Zasto sam izabrao zgradu od sunnyvilla a ne od energorpojekta:
1. Cena je znatno niža, a kvalitet gradnje i opreme u stanu je približan.
2. Nema lokala u zgradi
3. Blok 12 (4 zgrade sunyvilla pored energorpojektovih) će imati rampu na ulazu sa portirom, ćerku firmu koja će održavati zgrade i čitav prostor oko njih. cena toga će biti 0,3 centi po metru kvadratnom. Dakle za stan koji sam kupio od 44kvadrata, plaćaću oko 1600 dinara.
4. Optički kablovi su ušli u zgrade! (štreber sam i loži me internet od 1 Gigabita/sekundi :)). Ne znam da li je i u energorpojetkove.
5. Zgrade su potpuno legalne, građevinska dozvola i ostalo., angažovao sam advokata da isproverava papire, što je i učinjeno. Ovo je slučaj i sa Energorpojektovim naravno.

Mane čitavog naselja:

1. Biće gradilište još 5-7 godina minimum.
2. Škola i vrtić su u planu (proverio sam DUP za naseje Višnjičo polje), ali to ko zna kad će.
3. Slanački put se širi godinama i verovatno će se širiti još godinama (eventualno ako investitori negde ne poguraju u gradu što me ne bi čudilo)
4. Zgrade su blizu jedna drugoj, mada kad šetam bilo kojim delom grada, razdaljine medju zgradama su još manje (na Dorcolu, Vracaru na primer..)
5. Ne treba se primati na pogled na dunav, jer iako investitori garantuju da neće zakloniti isti sa novim zgradama, ja im ne verujem :).

Pozdrav

Zdravo UndUp i zdravo svima!
I ja planiram / razmišljam o kupovini stana od privatnika "Sunnyville d.o,o,", koji imaju 2 izgrađena objekta nakon Energoprojektovih građevina...
Info koji je objavljen mi je veoma koristan - HVALA od Srceta :D !!!
Kažete da je cena po kvadratu povoljnija od ponude Energoprojekta - koliko trebam računati po kvadratu i koju ste kvadraturu kupili, ukoliko nije previse lično pitanje ?
Mi smo gledali Energoprojektove stanove ... zaista nisu loši, ali bi smo pogledali u "Komšijine" stanove...
Thnx UndUp !
 
AndUp

Upsssss...
Zdravo AndUp,
greška u oslovljavanju - IZVINJAVAM SE za pogrešno "UndUp"!
Novi smo na Beobuild.rs i uopšte na Blogovima - ovo nam je Prvenac, molim vas ne zamerite.
Pozdrav
 
Pozdrav @jabihdakupimlepstan

Ma nema problema za gresku kao da je bitno :)

Cena kod Sunnyville-a varira od stana do stana. Cenu formira spratnost stana, ulaz u lamelu (ima ih 3), orijentacija stana.
Ja sam kupio stan u drugom ulazu na trecem spratu. Drugi ulaz je ja mislim najjeftiniji. Spratnost podize cenu.
Kupio sam stan od 44 kvadrata. Cena mu je bila 1170 evra po kvadratu sa PDV-om.
Kod energoprojetka je cena kvadrata 1200 evra bez PDV, sto je 1320 sa PDV nezavisno od sprata itd..
Lakom matematikom dodjosmo do zakljucka da bi me ista kvadratura u Energoprojektovim zgradama kostala 6655 evra više.
Ako još uzmemo u obzir da jednoiposoban stan kod Energoprojekta nema ispod 48 m2 koliko se sećam, moj je izbor bio jednostavan.

E da nisam napisao još jednu stvar koja mi je bolja kod Sunnyvilla. Nisu pravili lodje vec terase sa staklenom ogradom.

Ali da se razumemo i Energoprojekt je Energoprojekt. Zgrade su im fenomenalne. I kvalitetne i lepe. Čuo sam da su rasprodali prvu zgradu već. Ima izbora za svačiji džep :)

E da još jedna informacija za sve a posebno za buduceg komsiju @gospodarvremena. Dozvolu za ulicu su dobili. Postaje pravosnažna za 8 dana kad će početi radovi. Jedva cekam :)
 
@AndUp

Zdravo,
najlepše hvala na odgovoru !!! Svaka cast :)
Mi razmišljamo da pogledamo stanove u zgradama Sunnyville doo. ,
no ono što nas "brine" jeste na kojoj visini će biti zgrade koje su u planu za izgradnju ispod postojećih - prema Dunavu, zapravo da li će zaklanjati pogled i osunčanost...
Lokacija je prava Bombona, vazduh je fantastičan, prelep pogled, sve nam se veoma veoma dopada. Čak nam ne bi smetalo ni dugogodišnje "Gradilište" u prvom komšiluku - i to će proći.
Svakako zakazaćemo gledanje.

Da li imate još neki koristan savet u vezi Zgrade u kojoj ste kupili stan - i da ne zaboravim; SRETNA VAM BILA KUPOVINA - U ZDRAVLJU i VESELJU :kk: !!!
 
@jabihdakupimlepstan

Hvala puno na cestitkama. Nadam se da cemo biti komsije :)!
Pogledajte zgrade svakako. Ima stan koji je zavrsen u prvom ulazu na drugom spratu. Pokazace Vam oni sve.

Sto se tice visine zgrada koje ce biti ispod, bice iste visine kao i ove koje se sad grade. Gradice se stepenasto (vec su pripremili teren, moze se videti visinska razlika izmedju nivoa temelja buducih zgrada i ovih sada). Nije to neka spektakularna razlika, dakle zaklonice neki deo pogleda sigurno, ali nece totalno zatvoriti zgradu kao sto su recimo sad zatvorene one zgrade iza Energoprojektovih. Takodje zgrade ce biti isto orjentisane (bar je takav plan koji su mi pokazali) kao sto su ove sada tako da ce uvek biti prostor izmedju njih koji nece zaklanjati nista.

Ja se nisam previse vezao za pogled jer to je promeljiva stvar. Bitno mi je kako su oni zamislili naselje, kvalitet gradnje, komsije..
Dakle to bi trebalo da bude kao moderno "selo", nesto poput Belvila. Postojace cerka firma Sunnyvilla koja ce odrzavati citavo naselje, i to ce se placati 0,3 centi po kvadratu koji ste kupili na mesecnom nivou. Tipa sisace travu, cistiti i odrzavati zgrade, bice zaposleni portiri na ulazu u svaki blok itd..
Meni licno je ta cena prihvatljiva (nekih 1600 din mesecno za moju kvadraturu) za ono sto kazu da cu dobiti. Mislim da je nesto tako dobro resenje, najgore je kad treba skupljati pare po zgradi kako bi se zamenilo par sijalica :bash: . Ovako ce biti sve uredjeno. Bar se nadam :)
Kamere ce biti na svakom ulazu posebno i na ulazu u sam blok gde ce biti portir i rampa. Od opreme u stanu bice kupatilo opremljeno skroz i klima uredjaj.

Sto se tice klizista, mislim da je besmislena prica. Zgrade su sa dozvolom gradjene, ovaj deo Banje ima plan detaljne regulacije, valjda je tu neko nesto isproveravao pre nego sto je dao dozvolu :). A i valjda su investitori gurnuli te sipove duboko. Nece to nidje :)

Pitajte sta god, sve sto znam reci cu :)
 
@AndUp
Hvala za informacije sto se tice izgradnje ulice :)
Bilo bi mozda dobro da ukoliko imate slike unutrasnjosti stana, postavite nekoliko na forum :)

@jabihdakupimlepstan
Sto se tice pogleda i razlike u nivou izmedju prvog i drugog reda zgrada - imam informacije da je razlika u visini 12m. Tako da je visi sprat bolja solucija.
 
@ AndUp

@ Gospodarvremena

Hvalalala lala la vam na detaljnim informacijama i pomoći - zaista mnogo znači !!!

Ićićemo da pogledamo, dojaviću utiske :gobb:
 
Svaka čast onima što su kupili na toj lokaciji stan, pa makar i od Energoprojkt-a, za 1200€/m2+pdv! :sesir:
 
Da li će grejanje u Sunnyvillu Energoprojekt biti mereno kalorimetrima ?
 
Trebali bi u svim novi zgradama i da ima energetski pasos to provjerite
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=461027#p461027:2uz86dqj je napisao(la):
Handyman » Pet Jun 23, 2017 9:35 pm[/url]":2uz86dqj]Da li će grejanje u Sunnyvillu Energoprojekt biti mereno kalorimetrima ?

Da da kalorimetrom. Rekli su da ce biti energetski pasos.
 
Je l zna neko sta je sa ulicom? sto jos nije krenula da se radi?
 
Vrh