Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Pitanje koje me muči već danima:
Želim postaviti fotografije hrama na Čukarici ali ne znam gde: da li na temu "Moje fotografije", "Banovo brdo", ili na neku desetu samo koju? Pokušala sam preko pretrage ali temu nisam pronašla.
Hvala unapred.
 
Da ne otvaram novu temu - videh da je tema za 72. blok - Ivan Ribar - prebacena u zavrsene projekte, a, koliko znam, tamo se jos gradi?
Razmisljamo sad o kupovini stana tamo, pa sam u potrazi za informacijama.
 
Сугестија Игору:

Тема "Споменици" налази се у форуму ОПШТЕ ДИСКУСИЈЕ - Градски живот и вести, а тема "Градске фонтане и јавне чесме" у форуму ПРОЈЕКТИ - Опште дискусије о пројектима. Мислим да би тему "Градске фонтане и јавне чесме" требало преместити у исти подфорум где су и споменици јер су то завршени пројекти.

Споменици који су у плану већ се налазе у форуму ПРОЈЕКТИ.
 
Ksenija, hvala ti na sugestiji. Temu sam prebacio u podforum "Gradski zivot i vesti".
 
Hvala tebi Igore, sada mi je već lakše. Pola sata sam tražila spomen česmu koju sam postavila. :D
 
@Шоми, шта ти је са аватаром ? Нема ти га већ једно време !
Видим да и кад неки чланови поставе слике, уместо слика им се појави овакав знак !!!

 
Somi je svoj avatar postavio na photobucket sajt za razmenu fotografija koji je od nedavno uveo pretplatu za korisnike koji zele da im fotografije budu dostupne tj vidljive van maticnog sajta.

Sredio sam Somijev avatar posto sam ga nasao na wayback machine izvukao i ponovo postavio na direktno na bb.
 
Јао хвала ти Игоре, од како се то десило сс photobucketom покушавам да смањим оригинални гиф на 136х136 и да ускладим са величином фајла, али ми никако није ишло од руке па сам оставио тако до даљњег, док не нађем неко решење јер нисам хтео да ставим нешто друго. Спасио си ме даље муке :D

Хвала и @Гага што брине за мене :)
Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=465943#p465943:1v08lca3 je napisao(la):
Somi303 » 17 Јул 2017 12:41 pm[/url]":1v08lca3]Јао хвала ти Игоре, од како се то десило сс photobucketom покушавам да смањим оригинални гиф на 136х136 и да ускладим са величином фајла, али ми никако није ишло од руке па сам оставио тако до даљњег, док не нађем неко решење јер нисам хтео да ставим нешто друго. Спасио си ме даље муке :D

Хвала и @Гага што брине за мене :)
Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Наравно @Шоми да бринем о теби, посебно кад је у питању
ха ха, знаш већ :wink:
 
Hteo bih da predlozim jednu ideju. :)

Kako bi bilo da beobuild na svojoj naslovnoj strani pored Naslovna, Vesti, Projekti, Forum... stavi i Dijagram! :gobb:
Niko nikada nije napravio ozbiljan dijagram sa najvisim zgradama u BG. Mislim da bi to bilo pravo osvezenje za sajt. :) Da se stave projekti u izgradnji (Kula Belgrade, Vista...), buduci (Usce 2, Skyline...) i postojeci (Usce, Beogradjanka...).

To svakako nije jednostavno kao sto deluje, posebno imajuci u vidu da visina mnogih solitera nije poznata. Ali siguran sam da bi mnogi forumasi doprineli razvoju i stavranju detaljnog dijagrama BG-a.
 
Dobra ideja, koja će morati da sačeka, jer nemamo tačne podatke za solitere koji će biti izgrađeni. Sve su to još uvek nagađanja, radne verzije i makete.

Što se tiče visine postojećih najviših zgrada u Beogradu, evo linka iz vikipedije:

Link

Najviše je Ušće sa 141 metrom i 27 spratova, sledi Geneks sa 135 metara i 35 spratova, a na trećem mestu je Beograđanka sa visinom od 101 metar i 30 spratova.
 
Možda ovako nekako. Flajer je stari, ali je interesantan prikaz. Kada se fotografija uveća može se pročitati tekst ispod svake građevine.
Nemam skener pa sam fotografisala.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470113#p470113:2i2611s3 je napisao(la):
Bukira » Tue Aug 08, 2017 7:21 pm[/url]":2i2611s3]Dobra ideja, koja će morati da sačeka, jer nemamo tačne podatke za solitere koji će biti izgrađeni.

Zapravo imamo sve bitne podatke kao sto su pocetak gradnje, spratnost i visina u metrima. BW Residences 2x72m, BW Vista & Parkview 2x82m, Kula Belgrade 168, West 65 140m, Skyline 129, 77, 64m... Nije samo poznata visina u metrima za Kempinski i nove kule u Airport City, za te informacije dovoljno je poslati jedan email.

Za ovakve stare solitere problem je saznati visinu.

231409_foto-konkurs-saa-malezi_origh.jpg
 
Zar je bitna visina solitera a ima ih ko pleve?! Meni je interesantno znati visinu važnih i specifičnih objekata ne samo u Bg. već u celoj Srbiji.
 
Zapadna kapija i Istočna kapija su soliteri , pa su opet specifični. Samo konstatujem.
 
Dobro konstatuješ. Njih sam svrstala u specifične objekte jer i jesu specifični.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=470267#p470267:3310tm4d je napisao(la):
Ksenija » Wed Aug 09, 2017 2:23 pm[/url]":3310tm4d]Zar je bitna visina solitera a ima ih ko pleve?! Meni je interesantno znati visinu važnih i specifičnih objekata ne samo u Bg. već u celoj Srbiji.

Bitna je ako se radi dijagram. Tu su uvek zgrade poredjane po visini.
 
E, onda je to druga stvar koja se tiče samo stručnjaka iz te obasti, a verujem da građanstvo neće puno tangirati koliko je visok neki soliter na npr. Novom Beogradu. Ali ovo što sam ja mislila, svakako bi bilo jako zanimljivo znati. Priložila sam fotografiju iznad, tako sam zamislila.

Koliko zgrada bi obuhvatio dijagram, otprilike?
 
Narodski receno :
U pozadini tabele..... je vizura....
i jasno i ne dvosmisleno prikazivanje nakaradnog i skladnog :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=16954#p16954:c3szyiow je napisao(la):
Igor » 21 Dec 2007 06:09 pm[/url]":c3szyiow]Na ovoj temi mozete postaviti pitanja u vezi sajta i foruma ili izneti neku primedbu
i jos bolje dati neki dobar predlog za poboljsanje sajta, foruma.
Da li je na ovom forumu moguće 'banovanje' na neko odredjeno vreme

onih članova foruma koji pored opomena i dalje svesno pišu van teme ?
 
Interesuje me da li je bilo promena vezano za postove, trenutno ne vidim opciju za 'Edit' svog posta.
To je bilo u gornjem desnom uglu sa quote, thanks opcijama. I da, ulogovan sam.

Hvala i pozdrav.
 
Vrh